Skoči na vsebino

Triumph servisi


gbabic

Priporočene objave

imaš servisno knjižico potrjeno za vse servise od pooblaščenih serviserjev?

zakaj sprašuješ mene če vem več kot on - clive??? kako naj bi kaj takega jaz trdil zase , če si njega omenil šele v zadnjem postu ?

k jermanu pa vozijo motorje , ki jih drugi zahebejo .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, thumper said:

ne oporekam temu kar si napisal .. 

vendar se navkljub vsemu zavedajmo , da nismo v angliji..  pri nas so plače kar nekaj nižje.. 

by the book velik servis stane v angliji na pooblaščenem servisu koliko?

Veliki sevis 20k pri Clivu pride okrog £400, pri pooblascene serviserju pa odvisno verjetno vsaj kaksnih £100 vec, zelo niha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak ali je clive pooblaščen s strani triumpha ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, zmilan pravi:

Raza, sem te hotel že zdavnaj vprašat.Si ti zadovoljen z tvojim TEX - om

 

pred 11 urami, thumper pravi:

 

 

če sem ga prav razumel ko je peljav novega - ne več.. :P

S svojim Explorerjem sem trenutno kar zadovoljen. Po odpravi začetnih tovarniških napak z motorno glavo in ventili, je z motorjem zdaj vse OK. Pred kratkim sem opravil veliki servis s kontrolo ventilov in je bilo vse OK.

Motor mi je nekako pisan na kožo in se na njem dobro počutim, kar je bistveno za uživanje na dveh kolesih. Je pa res, kot je @thumper zapisal, da ko probaš izpopolnjenega naslednika, tvojemu nekaj manjka. Jasno so novejši modeli dodelani na tistih elementih, kjer predhodnik šepa. Tako se zdaj novi model pelje še bolje na račun boljšega vzmetenja in zavor. Vse ostale elektronske novosti me ne ganejo toliko, je pa dodelana tudi vetrna zaščita. Ne morem pa se sprijazniti, da vse te spremembe stanejo četrtino vrednosti motorja več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od takrat ko si ti kupil svojega pa do danes je bilo 31% inflacije.. v bistvu bi bili 6%cenejši , če bi šle plače gor z inflacijo..

pred eno uro, gbabic pravi:

Ja

in zakaj ga nisi dal njemu delat ? 

ne vem no..še iz evrope vozijo njemu ti pa pelješ v slovenijo .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

od takrat ko si ti kupil svojega pa do danes je bilo 31% inflacije.. v bistvu bi bili 6%cenejši , če bi šle plače gor z inflacijo.. 

Gledam tako: če je bil takrat 15k€ in zdaj 20k€ je to 1/4 več, jaz sem takrat imel plačo, zdaj pa penzijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, raza pravi:

Gledam tako: če je bil takrat 15k€ in zdaj 20k€ je to 1/4 več, jaz sem takrat imel plačo, zdaj pa penzijo!

razloži naše ekonomsko stanje gbabic-u..jaz mu ne morem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, thumper said:

od takrat ko si ti kupil svojega pa do danes je bilo 31% inflacije.. v bistvu bi bili 6%cenejši , če bi šle plače gor z inflacijo..

in zakaj ga nisi dal njemu delat ? 

ne vem no..še iz evrope vozijo njemu ti pa pelješ v slovenijo .. 

Preden se vrnem bi sel krepko cez 20k, zato sem se odlocil da naredim servis v SLO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, gbabic pravi:

Preden se vrnem bi sel krepko cez 20k, zato sem se odlocil da naredim servis v SLO

V takem slučaju narediš osnovni servis, da ne škodiš mašini in se vrneš do svojega serviserja, ki bo naredil po ps.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dokler je bil v garanciji je roko nad mojo kravo držal Ata Vinko (Jerman )včasih ob asistenci tudi Igor. Malenkosti kot so redni servisi večinoma sam. Za kaj drugega pa zagotovo eden izmed najboljših mehanikov in poštenjakov pri nas. Imena vam ne povem na forumu. Če koga resnično zanima je možnost na ZS. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden sem peljal na servis svojega t120 k Jermanu v Depalo vas. Same pohvale Markotu in njegovi Nataliji. Še tako naprej. Hvala za vse, se vidimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Pozdrav vsem...........sicer čist nov tukaj gor ampak je nujno......skrtaka, ponosen lastnik (do pred kratkim) Triumpha Explorerja 1200, res dober motor, udoben, dost hiter, dost močen,..... ampak nesreča nikoli ne počiva in sedaj je našla mene ..... potrgalo ventile v motorju. če kdo ve za kakšno mašino okoli letnika 2013 bom zeloooooo hvaležen......aja še to....Jerman in Vomberger jo tudi že iščeta.......lp vsem

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ali en pravi:

Pozdrav vsem...........sicer čist nov tukaj gor ampak je nujno......skrtaka, ponosen lastnik (do pred kratkim) Triumpha Explorerja 1200, res dober motor, udoben, dost hiter, dost močen,..... ampak nesreča nikoli ne počiva in sedaj je našla mene ..... potrgalo ventile v motorju. če kdo ve za kakšno mašino okoli letnika 2013 bom zeloooooo hvaležen......aja še to....Jerman in Vomberger jo tudi že iščeta.......lp vsem

ne vem kok ti pomaga, na ebayu sta dve:

https://www.ebay.it/itm/2012-TRIUMPH-1200-TIGER-EXPLORER-COMPLETE-ENGINE-MOTOR-E545681/263726819894?hash=item3d6757ea36:g:hi8AAOSwONBZAudo

https://www.ebay.it/itm/TRIUMPH-TIGER-EXPLORER-1200-ABS-2014-COMPLETE-RUNNING-ENGINE-BK368/263417413321?hash=item3d54e6bec9:g:GRMAAOSwY~laTPrU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI 34, hvala za tako hitro "intervencijo"..... ja, sem jih tudi jaz že gledal. Vsekakor bi najprej poskusil dobiti kaj uporabnega pri nas......tujina mi ostane na koncu(če kar koli ne bo o.k. z mašino je potem težje urejati s prodajalcem)......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ali en pravi:

Pozdrav vsem...........sicer čist nov tukaj gor ampak je nujno......skrtaka, ponosen lastnik (do pred kratkim) Triumpha Explorerja 1200, res dober motor, udoben, dost hiter, dost močen,..... ampak nesreča nikoli ne počiva in sedaj je našla mene ..... potrgalo ventile v motorju. če kdo ve za kakšno mašino okoli letnika 2013 bom zeloooooo hvaležen......aja še to....Jerman in Vomberger jo tudi že iščeta.......lp vsem

Pri nas bo z mašino zelo težko glede na to, da teh motorjev ni ko listja in trave. Bi se kar na ebay obrnil. Kateri letnik imaš v razsulu? Če je 12/13 je možno, da je mašina v tisti seriji, ki je imela tovarniško napako na glavi motorja.  Na netu si poišči serijske številke (VIN No.) ki so bile rizične. Mogoče ti uspe reklamacija, uradnega vpoklica sicer ni bilo so pa priznali napako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav obema  in hvala za pomoč ampak žal nimam sreče s preverjanjem VIN številke............sicer pa ja, je letnik 2013 in tudi jaz vem, da so bile težave na letniku 2012........poznam primer, ko je bilo treba menjat mašino pri 9.000 km iz istega razloga(letnik 2012)....jaz jih mam na števcu 60.000....... očitno bom res kupoval v Angliji......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

@MARJA .. a tvoj Tajger letnik 2013. Do zdj ni blo tega problema, mar ne :huh: 

Nobenih problemov z mašino, letnik 2013. Bil je na vpoklicu za zamenjavo ECU-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ali en pravi:

Pozdrav obema  in hvala za pomoč ampak žal nimam sreče s preverjanjem VIN številke............sicer pa ja, je letnik 2013 in tudi jaz vem, da so bile težave na letniku 2012........poznam primer, ko je bilo treba menjat mašino pri 9.000 km iz istega razloga(letnik 2012)....jaz jih mam na števcu 60.000....... očitno bom res kupoval v Angliji......

Tudi moj je letnik 2013 pa je bil met tistimi z napako, prav tako kot kolegov, ki je 2012. Daj na privat napiši VIN tvojega, da primerjam z najinim. Če so si blizu, bi neglede na kilometre lahko kaj iztržil direktno pri proizvajalcu. Upam, da imaš  redne servise poštemplane v servisni. Nama s kolegom so napako odpravili z menjavo motorne glave in ventilov. Istočasno so zaradi vpoklica zamenjali še ECU in TPS. Sicer je bilo za zamenjavo glave kar nekaj dopisovanja z Angleži in prerekanj z serviserji v Avstriji, a se je splačalo. Od takrat dalje motor dela BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!