Skoči na vsebino

Triumph servisi


gbabic

Priporočene objave

Ravno sem nekaj razmišljal, da bi naslednji motor bil tiger 1200. Hm. Od kdaj naprej so te porodne težave odpravili, da so motorji sigurno ok?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dlicen pravi:

Ravno sem nekaj razmišljal, da bi naslednji motor bil tiger 1200. Hm. Od kdaj naprej so te porodne težave odpravili, da so motorji sigurno ok?

 

Od 2012  do danes sem zamenjal 4 Explorerje ( 2012, 2014, 2016, 2018) , z tremi prevozil z vsakim po cca 50 kkm. Pri prvem( 2012) so v recallu menjali glavo z ventili- po 15kkm in ECU. Po tem je bilo delovanje brezhibno. Enako vela za vse naslednje, vzdržljiv, nezahteven, udoben brez vibracij odličen za dolga potovanja. Z vsakim sem prevozil poti od 8-10kkm v kosu, pa me do danes noben od naštetih ni pustil na cedilu niti z najmanjšo okvaro na poti. Od letnika 2016 naprej vgrajujejo Wp semi-aktivno vzmetenje in Brembo zavore kar je motor dodatno nadgradilo. Skratka zelo sem zadovoljen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam, sicer bi te vprašal, kako ti to uspe speljat, ampak ni to prava tema. :D

Poznam Triumph, imel sem Tiger 1050. Torej načeloma od 2014 naprej so "varni"? Namreč, zanašat se na negotovo Triumphovo podporo, da bodo zagotovo nekaj zamenjali v garanciji, pač ne gre. Ne le v Sloveniji, tudi v tujini (vem za Italijo) podpora ni vedno najboljša. Zato bi se raje izognil nevarnim letnikom. Pa nič ne rečem čez Jermana, Marko je res faca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo DLICEN,

kot je rekel že Explorer je motor res odličen, sploh po letniku 2014 ko so odpravili večino težav. Jaz sem prej vozil cestnega(Suzuki GSXR 750) in nato menjal za potovalnega. Mislim, da bom klub trenutni težavi tudi v prihodnje ostal na Triumphu........

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ali en pravi:

@raza 

Zdravo RAZA,

VIN je SMTV1F11E9D551846, pa lahko primerjaš............

 

 

Moj ima za dobrih 42 000 višji VIN.

pred 19 minutami, ali en pravi:

Zdravo DLICEN,

kot je rekel že Explorer je motor res odličen, sploh po letniku 2014 ko so odpravili večino težav. Jaz sem prej vozil cestnega(Suzuki GSXR 750) in nato menjal za potovalnega. Mislim, da bom klub trenutni težavi tudi v prihodnje ostal na Triumphu........

 

Seveda pa je moj naslednji izbor spet Explorer 1200

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ali en pravi:

@raza 

Zdravo RAZA,

VIN je SMTV1F11E9D551846, pa lahko primerjaš............

 

 

Tvoj je bil narejen za 4246 kosov pred mojim, tako, da je zelo velika verjetnost, da gre za to isto tovarniško napako samo, da se je pokazala nekoliko pozno. Jaz na tvojem mestu bi se spustil v boj z Angleži. Pogoj je seveda požigosana servisna knjižica v predpisanih intervalih.  Zgubiti itak nimaš kaj. Če se odločiš, imam kontakte s katerimi sem urejal v mojem primeru.  

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAZA pozdravljen,

 

ja servisna je potrjena .....vse po p.s.-su.......in res nimam kaj izgubit, kar je je, sezona je/bo šla mem in morda bi res poskusil kaj iztržit iz tovarne. Če ti ni odveč bi te prosil za kontakte pa da vidim kaj bo. Pa še to.....kdo od servisov se je pa ukvarjal s tvojim motorjem glede popravila....Če potrebujem še kaj od njih?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2018 ob 8:30, ali en pravi:

@raza 

Zdravo RAZA,

VIN je SMTV1F11E9D551846, pa lahko primerjaš............

 

 

Sigurno je motor iz serije z okvaro vodil ventilov v glavi, saj je tvoj samo 640 kosov mlajši kot je bil moj. Datum izdelave mojega takratnega Explorerja, kateremu so priznali napako( garancijski servis je opravil Marko Jerman) je bil 17.04. 2012.  Tudi tvoj je verjetno izdelan v letu 2012. Sicer pa, če takrat ne bi sam zaznal spremembe zvoka ventilov, bi bil na istem kot ti.  Za menjavo glave me niso vpoklicali, za ECU pa. Preveri, če so ti zamenjali ECU. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 let pozneje...

... pol je pa najbolje se usest na motor (če dela)... pa se zapeljat v Depalo vas....  :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, lujan pravi:

"Zivnorc" A ti si se zapeljal v zadnjem času do njega :)?

... niti ne... sem pa bil pri sosedu - Koritniku....   :P 

 

... za štos sem kliknikl, pa mi je to ven vrglo.

A to rabiš prav uradni servis, al samo servis?

Tule na MS je en zelo priznani majster, ki se spozna na vse znamke... pa ni hudič, da ne bi še tvojega zrihtal.

kontaktiraj @marincspeedshop .... mogoče ti bo znal pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot je izibajker rekel, noben ne odgovarja na vse mogoče kontaktne metode :).

Vbistvu rabim kaj vse se mi je delalo na motorju na obdobnih servisih v garancijskem obdobju. To pa lahko dobim samo pri nekem uradnem serviserju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem ravnokar govoril s sosedom... pa pravi, da nima pojma, da ne bi delal... verjetno ima ful posla... ampak ...javil bi se pa lahko vseeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2022 ob 17:56, dlicen pravi:

Al pa je ravno na dirki... :)

Men se je tud že iz boksov javil, če sem kej rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 5. 2022 ob 18:01, MARJA pravi:

Men se je tud že iz boksov javil, če sem kej rabil.

Tudi meni....in povedal, da je na dirki, ter, da ga teden še ne bo domov.........servisiram pa naj ......sam ali pa peljem v A......no zato je Triumph pred časom na svoji spletni strani javno iskal generalnega uvoznika in serviserja za SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!