Skoči na vsebino

Ditrich

Priporočene objave

pred 14 urami, gsxf750 pravi:

Ja dirkaških tišaških ur.

Kiwi s 500exc je na poti okoli sveta. trenutno pri 37.000km. do sedaj je dvakrat dal prevrit stanje ventilov. Vse ok. Ne tiši! na advrider.com

Ok, ampak ti mopedi so narejeni za tisanje. Ce ne tisis ni uzitkov. Ampak hotel sem povedat, da so imeli nekoc malo vec kubikov in so bili malo bolj robustno grajeni. Vzdrzevanja je veliko samo bati so drzali na 4T motorjih. Gume, verige, verizniki, vodila verige, spice -  to je bil potrosni material. Pa olje na 500 km in stelanje ventilov na 1500. No ja, bolezen Husqvarne 610 je bil lezaj zadnjega kolesa na strani veriznika. Letna menjava. Notranjost motorja pa BP. Edino semering na gredi veriznika sem parkrat menjal. Pa je mel motor serejsko 56 km, z keikhin fi 56 fergazerjem in predelanim 2v1 izpuhom pa ca 62 km. Z prvim mopedom sem preoral 18000 km, z drugim pa 24000 km. Pol leta po prodaji je novemu lastniku odlomilo del zobnika 2 prestave... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden sem slučajno naletel na SWM RS 500 r in RS 300 R modela ter si jih pogledal v živo. Sicer s težkim srcem se moram posut z pepelom, prstki so bili prehitri po tipkovnici. Mopedi so zelo solidno izdelani za par pripombami, ampak za ta denar best Buy.

Sicer nista konkurenčna z KTM-i in Betam-i po teži in moči, ampak za ta denar kapo dol, best buy za rekreacijsko vožnjo. Osnova za RS 500 Rje Husky 450 agregat, ki se je proizvajal med 2003 in 2010 povrtan na 500 ccm. Zavore Brembo, hidravlična sklopka Magura, vse hidravlićne lajtunge z jeklenim omotom, vzmetenje Kayaba, spredaj nastavljivo compression ter rebound, zadaj pa hi speed in low speed compression ter rebound. Malo je težek ampak nič težji od npr. Yamahe WR 450 f. Zaprt ima 20 kW, odprt pa 38 kW, če pa vržeš gor še Arrow izpuh pa 41 kW in 5 kilogramov manj. So pa šparali pri določenih stvareh kot je vaga zadnjega vzmetenja, Husky je imel mazalne niple za vse tri puše, ta jih nima. Pa felne so no name, vprašanje koliko vzdržijo. Verižniki no name. Pa akumulator je svinčev. Zaprt ima garancijo dve leti, tovarniško odprt pa 1 leto. Zanimivo pri akcijski ceni 5600 EUR za ta moped, redna pa znaša 6300 EUR. Nič pa se še ne ve o boleznih, ker so dokaj novi na trgu. Ampak, če je izdelava enakovredna kot bivši Husky potem je to preizkušena in dokaj vzdržljiva zadeva. Slaba stran je tudi, da ni nobenih aftermarket delov na spletu, kot so plastike, zaščite diskov itd. Serijsko npr. nima zaščite zadnjega diska, kaj šele prednjega. Tudi se ne da dobit krajši nosilec za tablico. Plastike imajo zelo ostre robove. Ampak to se da vse porihtat. Če bi bile težave z felnami, pa recimo da je enojni izpuh Arow skoraj nuja, pride moped z ostalimi malenkostmi še vedno krepko pod 7000 EUR. Zadeva je dokaj mikavna, če iščeš moped za rekreacijsko hard enduro vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Torej v lasti imam superdual X že 3 mesce. Najprej problemi z papirji ki so se vlekli 3 tedne. V tem času sem odpravil vse težave, za katere je bil vpoklic (oljno sito in vijaki zadnjega štela). V začetku avgusta, po1300km mi je začelo razpadati tesnilo pri plovci za bencin in ker imajo Italijani "ferragosto" se lahko slikam. Rok dobave nedoločen.

Kar se pa vožnje tiče je pa fenomenalen.

IMG-8bda767372d89e2d1a64170acf267c69-V.jpg

DSC_0061.JPG

Popravljeno . Popravil BloodWolf
Dopolnitev
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo.

šele sedaj sem opazil to firmo in malo pogledal po internetu. ima kdo ta motocikel in kako je z njem? kako je z deli in servisi.

kmalu bom kupoval takšen motocikel (easy enduro, dual sport trail) in nekako price/performance je kar ok. nekaj je tudi že rabljenih. za kar ok denar. Razpišite se lastniki ali prijatelji le teh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!