Skoči na vsebino

Čokolada in variacije na temo


lucif3rka

Priporočene objave

Preden dokončno zasmetimo ostale teme... Dejmo tukaj podebatirat kakšna je za koga prava čokolada, mogoče kdo še kak navdih dobi :) 

Pa tudi nekateri smo pred kratkim praznovali, pa da bo komu lažje darilo izbrat :cool:

 

Ena meni ljubših je Lindtova 70% s čilijem in višnjo, taka posebna kombinacija:

Lindt-Creations-cherry-chili-150g.png

Tole je bilo pa najbolj odštekano čoko darilo, kar sem jih kdaj prejela:

velika-cokoladna-kamasutra-lucifer-chocolate.jpg

 

Kaj pa vzburi vaše brbončice? :hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prava čokolada vsebuje kakavovo maslo in ne rastlinskih maščob kot jih 50% izdelkov na tržišču zaradi nižje cene.

Delež skupne kakavove mase pa ne povečuje kvalitete le te, bolj označuje okus (grekost)

Zanimivo pa je kako se okus čokolade loči po tem od kje izvira kakavovec, oziroma osnovna surovina, ki jo je največ okrog ekvatorja, bodisi Slonokoščena obala, Brazilija itd

Zadnjih 10-20 let pa se izredno povečuje uporaba čokoladnih nadomestkov, kot prej opisanih z uporabo rastlinskih maščob , kakava in sladkorja, kar daje končnim izdelkom okus po maščobi, ne pa po čokoladi.

Katera čokolada men najbolj sede:

kaj pa vem, nisem pristaš pretirano grenkih, pa tut ne preveč sladkih, najraj pa mam tisto, ki se lepo raztopi v ustih, sploh če je bila predhodno polita po sladoljedu :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sladkorni bolnik lahko rečem samo tole - tiste čokolade, ki jih prodajajo kot dietne, samo stran od njih. Najraje imam temne čokolade (od Lindt, Gorenjka je presladka) pred boleznijo si jih niti probat nisem želel, zdaj pa vidim, da so nekaj najboljšega. 

Drugače pa najboljše, da se čokolada naredi doma. Človek marsikaj zna sam, pa se ne spravi naredit, lažje je kupit. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, lucif3rka pravi:

Tole je bilo pa najbolj odštekano čoko darilo, kar sem jih kdaj prejela:

velika-cokoladna-kamasutra-lucifer-chocolate.jpg

 

Kaj pa vzburi vaše brbončice? :hmm:

 

Tole ....

... pa šokolatni ježek od Pečjaka 

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, lucif3rka pravi:

... Dejmo tukaj podebatirat kakšna je za koga prava čokolada, mogoče kdo še kak navdih dobi :) 

................Tole je bilo pa najbolj odštekano čoko darilo, kar sem jih kdaj prejela

Tale druga fotka je prava kost za glodanje.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, DAMI34 said:

Prava čokolada vsebuje kakavovo maslo in ne rastlinskih maščob kot jih 50% izdelkov na tržišču zaradi nižje cene.

Delež skupne kakavove mase pa ne povečuje kvalitete le te, bolj označuje okus (grekost)

Zanimivo pa je kako se okus čokolade loči po tem od kje izvira kakavovec, oziroma osnovna surovina, ki jo je največ okrog ekvatorja, bodisi Slonokoščena obala, Brazilija itd

Zadnjih 10-20 let pa se izredno povečuje uporaba čokoladnih nadomestkov, kot prej opisanih z uporabo rastlinskih maščob , kakava in sladkorja, kar daje končnim izdelkom okus po maščobi, ne pa po čokoladi.

Katera čokolada men najbolj sede:

kaj pa vem, nisem pristaš pretirano grenkih, pa tut ne preveč sladkih, najraj pa mam tisto, ki se lepo raztopi v ustih, sploh če je bila predhodno polita po sladoljedu :D

 

Ampak, tako kot pri ostalih zadevah, višja cena ne pomeni nujno tudi višje kvalitete. Maš kak predlog specifične znamke, ki je kvalitetna? Ali pa, slovenske čokoladnice vs. splošne tuje tržne znamke?

 

3 minutes ago, izibajker said:

Tale druga fotka je prava kost za glodanje.... 

Ne ne, tole se pa kar počasi liže, najraje v primerni družbi, še kak navdih dobiš... :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, izibajker said:

Tale druga fotka je prava kost za glodanje.... 

Za hec je v redu, za inspiracijo jo ne rabim, kot čokolada mi je bila pa tako zanič da sem vrgel stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, twom said:

Za hec je v redu, za inspiracijo jo ne rabim, kot čokolada mi je bila pa tako zanič da sem vrgel stran.

Ne bi vedla, je še vedno na polici, za okras bolj kot ne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusil (verjetno) vse Lindtove, tiste z raznimi pekočimi dodatki so verjetno samo za "luciferke". Ti pa z veseljem eno al dve dostavim, da vidm izraz na obrazu, ko jo brbončice zaznajo :rolleyes:. Men je bla všeč tale:

 

51FRaplrn6L.jpg

Popravljeno . Popravil Hornet
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Hornet said:

Poskusil (verjetno) vse Lindtove, tiste z raznimi pekočimi dodatki so verjetno samo za "luciferke". Ti pa z veseljem eno al dve dostavim, da vidm izraz na obrazu, ko jo brbončice zaznajo :rolleyes:.

Take "čudne" kombinacije so mi ponavadi najljubše, eno z rdečim poprom sem enkrat jedla, mislim da iz Rustike, pa z zdrobljenimi kakavovimi zrni je bla tudi fajn.. Uuu, pa čokolada s solnim cvetom :wub:

Priznam, da z lavando nisem pa še nobene poskusila, si poskušam predstavljat okus pa mi nekak ne potegne, kaj pa vem :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, lucif3rka pravi:

Ne bi vedla, je še vedno na polici, za okras bolj kot ne :P 

Prej bi reku, da je nek "podsetnik" .... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni taprava tema, ampak ajde k je govora o brbončicah. V Kopru, tam pr tržnici je ena slaščičarna, ki ima odličen sladoled z okusom kumarice. Meni osebno top okus. Upam, da je kakšen, ki ve katera slaščičarna je to, ker jaz se ne spomnim imena, vem pa kje se nahaja, a kaj ko grem v Koper 1-2x letno. Je pa takrat obisk te slaščičarne nujen. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Arzen pravi:

Sicer ni taprava tema, ampak ajde k je govora o brbončicah. V Kopru, tam pr tržnici je ena slaščičarna, ki ima odličen sladoled z okusom kumarice. Meni osebno top okus. Upam, da je kakšen, ki ve katera slaščičarna je to, ker jaz se ne spomnim imena, vem pa kje se nahaja, a kaj ko grem v Koper 1-2x letno. Je pa takrat obisk te slaščičarne nujen. :) 

Bonboniera bonbonček ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, lucif3rka pravi:

Ampak, tako kot pri ostalih zadevah, višja cena ne pomeni nujno tudi višje kvalitete. Maš kak predlog specifične znamke, ki je kvalitetna? Ali pa, slovenske čokoladnice vs. splošne tuje tržne znamke?

 

Tako kot povsod, je tudi pri čokoladi prisotna globalizacija. Eno glavnih vhodnih pristanišč je Amsterdam, tja prihaja surovina, potem je pa nekaj večjih proizvajalcev, ki se ubadajo s predelavo in izdelavo osnovne surovine (različni tipi primarnih čokolad) ter izdelovalci finalnih proizvodov. 

Nekateri proizvajalci kupujejo kakavovec in ga nato obdelajo, drugi (Gorenjka) pa že kakavovo maso.

Men so mogoče najbolj všeč manjše čokoladnice, recimo Olimje in podobni, ki se bolj bavijo z izdelavo pralinejev in polnjene čokolade. Vem, da vsi kupujejo kvalitetno surovino, oziroma enako kot drugi, saj je primarnih izdelovalcev čokolade v EU bolj malo. Tako da neke specifične znamke ti prav ne bi znal povedati, pa tdi bolj sem seznanjen s proizvajalci na veliko (Nestle, Barry calebaut, Shokinag..)

Najbolj mi je pa v spominu ostala tovarna čokolade (takrat Nestlejeva sedaj je lastnik Calebaut) v Intri (italija, lago Maggire), sredi alp zraven jezera, starinsko mestece, pa čist celo diši po kakavu in čokoladi...mmmmnjam :D Tam sem preživel 4 dni, ogledali smo si proizvodnjo, v njihovih laboratorijih pa pacali sladoled in semifredde. In na koncu najbolj pomembno, vse tudi degustirali.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HD-Dyna pravi:

Bonboniera bonbonček ?

Ja, v tej stavbi so. Samo kolikor vidim na njihovi spletni strani so notri v sami stavbi. No, na sliki je ta slaščičarna, kjer sem to probal tam, kjer je črka Ž v tržnici. Če je pa to ta slaščičarna in imajo takole povezano notranji del z zunanjim, se pa opravičujem. Ne bom več o tem, da ne bo kaj narobe, navsezadnje je tema o čokoladi.

http://www.bonboncek.com/images/stories/karta2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimate.

Čokolado se pravilno je ogreto na 36,6 0C, na tanko namazano....+ malo smetane in jagodo

...pa v bistvu se jo ne je... ampak liže.. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno od podlage... čokolada je v tem primeru samo izgovor...

Popravljeno . Popravil Hornet
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Hornet pravi:

Vse je odvisno od podlage... čokolada je v tem primeru samo izgovor...

...jp.

 

Čokoladni jaz.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Zivnorc said:

Čokoladni jaz.jpg

To pa res ni fajn, da se tako razsipava s čist dobro čokolado... Poglej kako se je umazala no :BUA:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čokoladne tortice, sladoled, čokolatini, temna s pomarančo, z mento, Nutella na žlico............

Vse........:cool:

Upam, da se ne boste tudi zaradi čokolade tukaj vsi skregali :dry:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!