Skoči na vsebino

MOTO GUZZI splošno


ceco

Priporočene objave

Kaj si hotel povedati s tem? 

Cena v Italiji je za 2-3 jurje nižja, kot v Sloveniji. 

Nekateri ne kupijo motorja ne da bi ga prej sprobali. Na prejšnji strani je na primer g. Bremzer, ki je kupil motor po navdihu. Moj prijatel je enako kupil Nevado ker mu je bila všeč in v isti sapi pove, da mu je bilo žal, ko je peljal motor proti domu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v Italiji je za 2-3 jurje nižja, kot v Sloveniji. 

Nekateri ne kupijo motorja ne da bi ga prej sprobali. Na prejšnji strani je na primer g. Bremzer, ki je kupil motor po navdihu. Moj prijatel je enako kupil Nevado ker mu je bila všeč in v isti sapi pove, da mu je bilo žal, ko je peljal motor proti domu.

Tudi sam sem šel po Grisota v sosednjo Italijo. Nisem razočaran.

 

Kje je problem? Nevada je star model, sploh BOGNEDAJ 350ccm... jao bože kaka jajca. Nevada 750 je boljša, ampak to so vse stari modeli. Če ga primerjaš z japoncem istega letnika, boš ugotovil, da so si kar na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v Italiji je za 2-3 jurje nižja, kot v Sloveniji. 

Nekateri ne kupijo motorja ne da bi ga prej sprobali. Na prejšnji strani je na primer g. Bremzer, ki je kupil motor po navdihu. Moj prijatel je enako kupil Nevado ker mu je bila všeč in v isti sapi pove, da mu je bilo žal, ko je peljal motor proti domu.

Moram te malo popravit! motor nisem kupil po navdihu ampak po dolgoletni težnji . Kar se tiće Guzzija(vozil sem novega Stevilio 1200GT) me je ZELO razočaral v primerjavi z BMW-eji predvsem kar me je najbolj motilo je šaltanje v višje prestave  KIPANJE predvsem nad 200Km/h saj te kipne(kardan) na AC kar za dober meter v primerjavi z BMW-ejem ko sploh ne čutiš da prešaltaš !

Zelo me je motilo tudi zračno hlajena cilindra neposredno pred kolenom sicer pa nimam nič proti dizajnu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BL: Vsak je kdaj kupil motor na slepo in zgrešil. Pač prodaš in kupiš drugega, za to ni konec sveta. 

Za tvojo trditev, da ljubitelji določene znamke delajo tako, sklepam, da ti je ušla s tipkovnice. 

Podal si neko trditev, ki naj bi veljala kot splošno pravilo. Kot recimo, da Musliman veruje v Alaha.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo pošteni, je v tem videu ena grda napaka, kar se tiče konkurence. Griso ni bil mišljen kot konkurenca BMW 90t, al kako se že napiše, ampak kar lepo klasičnem BMW r1200R. Če ga primerjaš s tem, potem postane zabavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se ti v soboto peljal z Grisotom po Celju? Pa sopotnica je bila zadaj. Tam med vojašnico in bivšim Štormanovim hotelom sta zavijala levo... lep motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo pošteni, je v tem videu ena grda napaka, kar se tiče konkurence. Griso ni bil mišljen kot konkurenca BMW 90t, al kako se že napiše, ampak kar lepo klasičnem BMW r1200R. Če ga primerjaš s tem, potem postane zabavno.

Jaka pa ne da si svojo ljubo Futko prevaral z enim griskotom  :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O težavah z nevado 350 sem veliko slišal, vendar nihče ni povedal nič konkretnega. (Iz lastnih izkušenj: uplinjača sta res enostavna, pa ne v dobrem pomenu besede, je potrebno imeti posluh pri vžiganju in pospeševanju.) Zna kdo opisati, kakšne težave so ga pestile?

Amapak tale Franci je po 100.000 prevoženih km kar zadovoljen:

http://www.youtube.com/watch?v=i8CJZ_voAT4

 

Kmalu po letu 2000 so tovarno in modele povsem prenovili, tako da je primerjava s prejšnjimi modeli precej gostilniška - dolga in prazna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se ti v soboto peljal z Grisotom po Celju? Pa sopotnica je bila zadaj. Tam med vojašnico in bivšim Štormanovim hotelom sta zavijala levo... lep motor.

KUA?? Še en Griso sred Celja?? NE VERJAMEM!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enega takega zelenega sem 2 sezoni nazaj prodal v tiste kraje.

Še vedno mi je žal, da sem ga prodal :)

Sem dve leti čekiral po netu, če bi ga mož prodajal naprej, pol pa sm Stelviota ubodel. Bolj praktičen, a niti pol tako fukish.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enega takega zelenega sem 2 sezoni nazaj prodal v tiste kraje.

Še vedno mi je žal, da sem ga prodal :)

Sem dve leti čekiral po netu, če bi ga mož prodajal naprej, pol pa sm Stelviota ubodel. Bolj praktičen, a niti pol tako fukish.

Kako se pa Stelvio obnese?Mi je zanimiv motor,zato me zanima glede okvar,ker se marsikaj piše o njem na raznih forumih.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O težavah z nevado 350 sem veliko slišal, vendar nihče ni povedal nič konkretnega. (Iz lastnih izkušenj: uplinjača sta res enostavna, pa ne v dobrem pomenu besede, je potrebno imeti posluh pri vžiganju in pospeševanju.) Zna kdo opisati, kakšne težave so ga pestile?

Amapak tale Franci je po 100.000 prevoženih km kar zadovoljen:

http://www.youtube.com/watch?v=i8CJZ_voAT4

 

Kmalu po letu 2000 so tovarno in modele povsem prenovili, tako da je primerjava s prejšnjimi modeli precej gostilniška - dolga in prazna.

Konkretno: imel sem Nevado 350, l. 1998. Lastil sem si jo dve sezoni in potem prodal.

Težave:

- nihče mi na noben način ni znal sinhronizirati fergazerjev (z veliko truda je na koncu le uspelo pokojnemu g. Urošu Blažku, za kar 

  sem mu bil neizmerno hvaležen)

- strganje pletenice sklopke (ravno ob prihodu na Krk)

- crkovanje signalne lučke prostega teka (s težavo dobil žarnice iz Italije)

- večne težave pri vžiganju motorja

- neprestano zalivanje svečk (še dobro, da sta bili na zelo dostopnih mestih :kva2:)

- katastrofalen kardanski učinek (blokiranje zadnjega kolesa je bilo na dnevnem redu, kljub zelo nežnemu delu z ročico sklopke)

- 30 KM in 30Nm navora (v klanec dveh oseb skoraj ni potegnil).

 

Dobre strani:

- lep zvok motorja

 

Razočaran prodal motor, izgubil veliko denarja, kupil Japonca. Je pa res, da so imele Nevade 750 bistveno manj težav.

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelavec imel Nevado 750 na vplinjače. Enake težave kot Ton. Kmalu menjal za model EFI in bil zadovoljen. Sedaj je nekaj let na tamali Brevi in tudi vse špila kot se šika.

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno: imel sem Nevado 350, l. 1998. Lastil sem si jo dve sezoni in potem prodal.

Težave:

- nihče mi na noben način ni znal sinhronizirati fergazerjev (z veliko truda je na koncu le uspelo pokojnemu g. Urošu Blažku, za kar 

  sem mu bil neizmerno hvaležen)

- strganje pletenice sklopke (ravno ob prihodu na Krk)

- crkovanje signalne lučke prostega teka (s težavo dobil žarnice iz Italije)

- večne težave pri vžiganju motorja

- neprestano zalivanje svečk (še dobro, da sta bili na zelo dostopnih mestih :kva2:)

- katastrofalen kardanski učinek (blokiranje zadnjega kolesa je bilo na dnevnem redu, kljub zelo nežnemu delu z ročico sklopke)

- 30 KM in 30Nm navora (v klanec dveh oseb skoraj ni potegnil).

 

Dobre strani:

- lep zvok motorja

 

Razočaran prodal motor, izgubil veliko denarja, kupil Japonca. Je pa res, da so imele Nevade 750 bistveno manj težav.

 

 

Sej verjamem de je blo razočaranje veliko, ampak imel si samo en problem. karburatorje. Prekurjeni žarnici jez ne morem rečt grozn problem, čeprav jih na GPZju nisem nikoli menjal, pa ima 30 let, strgani zajla tud ni trajna težava....redko se odtrže iznenada, po navadi se prej cufa in riba. Da 350ccm dvovaljnik iz leta 1980 ne bo raketa je tud jasno, predno se greš peljat. Vozil sem, sicer malo par 10km, nevado 350 ki je imela rešene hibe s karburatorji, in se mi je zdel zabaven motorček. Sirota je že v prvem letu, pred iztekom garancije dvakrat zaribala, in v tretjem poskusu so vrgli 350 valje stran in ji našraufali 500ccm. Takrat so ratali karburatorji tapravi, in motorček je bil dost močn. Kardan mi ni ostal v spominu, torej ga nism pretirano opazil, verjamem da bi ga z več časa na njemu bol opazil, kot se mi je to zgodilo na Yamahi xj650. 

 

Prej bi rekel da si mel kanček previsoka pričakovanja, kot pa ful problemov. ker poceni  Guzzi ni bil nikoli, japonci pa so bli v devetdesetih že sodobni, dodelani in suvereni motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še malo tu povprašam.Še vedno izbiram motor,pa me med ostalo konkurenco zanima tudi MG Stelvio,že ki imam budget 8.000€ in sem naletel na enega,ki se prodaja po relativno ugodni ceni 7.200€,l.2008,15.000km.Zanima me predvsem vzdrževanje tega motorja,kako dragi so servisi,rezervni deli,dodatna oprema,ciklistika,....Za vsako informacijo bom zelo hvaležen,saj bo moja odločitev pri izbiri veliko lažja z vašo pomočjo.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!