Skoči na vsebino

MOTO GUZZI splošno


ceco

Priporočene objave

Moto Guzzi se je z lastništvom Aprilie prebudil iz 20 letne otopelosti.

Breva 1100

Moto Guzzi chose Eicma to present the wonderful Breva V 1100, that has in common with the Breva V 750 I.E. the fact that it’s very easy to ride and the legendary blueprint of the 90° V-Twin motorbike. The “Breva Family” will grow in the following years; at the moment Guzzi suggests the 750 cc for medium range and the 1100 cc for long range. The new motorbike is characterised by the reactive shaft drive called “cardano reattivo”, an exclusive Moto Guzzi patent with the name “CA.R.C.” (compact reactive shaft drive); the pinion and drive shaft oscillate inside the aluminium alloy swingarm and the drive shaft has a double universal joint with built-in torsional dampers to optimise the responsiveness of the transmission. This original and extremely compact system is elimination of the anti-shaft effect normally caused by shaft drives. In addition, in comparison with other systems, the Moto Guzzi patented "cardano reattivo" (reactive shaft drive) enables use of a monolithic swingarm; other advantages are low noise levels and very low maintenance requirement. All that remains of the 90° V-Twin responsible for writing motorcycling history is its name, all the rest has been completely redesigned. The alternator is new, so is its position; the oil sump is new; the con rods are new and longer; the pistons are lighter, reducing crankcase inertia and consequent vibrations. The electronic injection system with “stepper motor” which guarantees consistently regular tick over and easy starting in all conditions. It is also in line with the strict Euro 3 standards. The double spark plug ignition and new fuel injection system with Pico injectors on the intake manifolds, improve combustion while at the same time reducing emissions.

586_686.JPG

The rear suspension is single arm with rising rate linkages and works together with a single shock absorber with hydraulic preload regulation for maximum riding comfort and to adapt the set-up to a passenger or luggage. The fork with 45 mm inners is extremely robust, while responsiveness and safety during stopping are guaranteed by a braking system with a double 320 mm floating disc operated by a calliper with four opposed pistons at the front and, at the back, a single 282 mm disc operated by a fixed calliper with two opposed pistons.

Konkurenca BMW-ju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kel armatura. Ste se spraševali, kje je italijanski design (pri Ducatiju ne).

11.jpg

Tehnična novost - kardan:

18.jpg

Overall look:

3.jpg

Sklop agregat/transmisija

motore2.jpg

Pa še en overlook

6.jpg

Ganjen sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tehnični podatki:

MOTORE

Tipo Bicilindrico a V di 90°, 4 tempi

Raffreddamento Ad aria

Cilindrata 1.064 cc

Alesaggio e corsa 92 x 80 mm

Rapporto di compressione 9,8 : 1

Distribuzione 2 valvole in testa comandate da aste in lega leggera e bilancieri

Alzata massima valvola di scarico: 106° P.P.M.S. di incrocio

Alzata massima valvola di aspirazione: 104° P.P.M.S. di incrocio

Potenza massima 61,8 kW a 7.800 giri/minuto

Coppia massima 86,5 Nm a 6.000 giri/minuto

Alimentazione Iniezione elettronica Weber-Marelli con stepper motor

Avviamento Ø 36 mm aspirazione

Ø 31 mm scarico

Accensione elettronica

Alimentazione Elettronica digitale a scarica induttiva con doppia candela

Impianto di scarico In acciaio inox, 2 in 1 catalizzato a 3 vie con sonda Lambda, silenziatore regolabile in altezza (Euro 3)

TRASMISSIONE

Cambio 6 marce

CICLISTICA

Telaio Tubolare in acciaio

Interasse 1.490 mm

Avancorsa 120 mm

Inclinazione cannotto di sterzo 25°30’

Sospensione anteriore Forcella Ø 45 mm, regolabile nel precarico molla

Escursione ruota anteriore 120 mm

Sospensione posteriore Monobraccio con leveraggio progressivo, monoammortizzatore regolabile in estensione e con manopola ergonomica per la regolazione del precarico

Escursione ruota posteriore 110 mm

Freno anteriore Doppio disco flottante in acciaio inox, Ø 320 mm, pinze a 4 pistoncini contrapposti

Freno posteriore Disco fisso in acciaio inox, Ø 282 mm, pinza fissa a 2 pistoncini contrapposti

Cerchi A tre razze cave in lega di alluminio fuse in conchiglia

Ruota anteriore 3,50 x 17”

Ruota posteriore 5,50 x 17”

Pneumatico anteriore 120-70/17”

Pneumatico posteriore 180-55/17”

IMPIANTO ELETTRICO

Batteria 12 V – 8 Ah

Tensione impianto 12 V – 12 Ah

Alternatore 12 V – 540 W

DIMENSIONI

Lunghezza 2.130 mm

Larghezza 810 mm

Altezza 1.310 mm

Altezza sella 800 mm

Altezza minima da terra 185 mm

Altezza manubrio 1.071 mm

Altezza pedane conducente 377 mm

Peso a secco 233 kg (con cavalletto e parabrezza)

Capacità serbatoio 24 litri

Riserva 4 litri

Neverjetno obširno za Italijane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... looks like italian BMW. :hmm: Kot da bi nekdo z bmwjem preveč ovinke polagal, pa je cilindre navzgor zvil.... :lol1: Detalji lepši kot na bmflu

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem priloznost vozt tole Brevco in morm priznat da sem bil prijetno presenecen nad njo. Dobr zgleda +zelo lepo okretna in dobr polozaj za krmilom (jst mam rad bolj pokonci drzo :D ). Glede vzdrzljivoti ter servisov glih ne morm govort ker je nism mel tolk casa B) . Drgac pa mislim da cena za njo ni pretirana glede na ostalo konkurenco. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem priloznost vozt tole Brevco in morm priznat da sem bil prijetno presenecen nad njo. Dobr zgleda +zelo lepo okretna in dobr polozaj za krmilom (jst mam rad bolj pokonci drzo :D ). Glede vzdrzljivoti ter servisov glih ne morm govort ker je nism mel tolk casa B) . Drgac pa mislim da cena za njo ni pretirana glede na ostalo konkurenco. :yea2:

Prav tole, ki so jo pokazali predvčerajšnjim v Milanu, ali "prejšnjo" Brevo 750, ki je na voljo za testne vožnje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... na bavarca me glih ne spominja...

So mi blazno všeč števci, samo brzino pa obrate bi mogl zamenat...

Ostalo pa na pogled bolj kaka. Magar bi na R1100R dal tole mašino pa števce pa bi blo :OK: :notworthy: :yea2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar luskan :OK: , samo od strani zgleda malo hecen; kot da bi imel grbo. Pa najbrz se bojo lucke na stevcu slabo videle. Glede zvoka; z originalnimi avspuhi bo najbrz bolj zalostno (pretiho)

:BUA: za Evropo in butaste predpise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar luskan :OK: , samo od strani zgleda malo hecen; kot da bi imel grbo. Pa najbrz se bojo lucke na stevcu slabo videle. Glede zvoka; z originalnimi avspuhi bo najbrz bolj zalostno (pretiho)

:BUA: za Evropo in butaste predpise

Guzzi do sedaj glede zvoka še ni razočaral! Vsaj kar se tiče big twinov ne! Če pa komu slučajno to ni dost ma pa Lafranconi serijo "Reservato per competizione" , za primerno glasnost in globino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa komu slučajno to ni dost ma pa Lafranconi serijo "Reservato per competizione" , za primerno glasnost in globino!

na dirkališču seveda...

PS: V11 Scura zadnjič je imel tudi serijsko kar lep zvok, meni se je zdel kar mal preglasen za moje vuhe... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj je govora o dušah kot da smo na pogrebu..

"duša" pri Guzziju je marketinški pristop Italjanov, kot recimo HD-filozofija svobode

dejstvo pa je, in to neizpodbitno,

da so italjani vrhunski oblikovalci, - umetniki, ki dajejo "dušo" vsemu česar se lotijo in oblikujejo, ker delajo z dušo&srcem, in kjer so švabi s svojo dolgočasno & brezsrčno funkcionalnostjo njihovo diametralno nasprotje

lepe primere lahko najdemo, če primerjamo tudi druge veje industrije:

pohištvo, avti, čevlji, textilna ind., posoda..

skratka italjansko oblikovanje je zakon za cel palnet, nemško pa njegovo nasprotje

in ta vrhunsko oblikovani "naked" je samo en od primerov

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo pa je, in to neizpodbitno,

da so italjani vrhunski oblikovalci, - umetniki, ker delajo z dušo&srcem, in kjer so švabi s svojo dolgočasno & brezsrčno funkcionalnostjo njihovo diametralno nasprotje

Argument, ki mu na načelni/globalni ravni ne moreš oporekati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vozil malo Brevico (torej 750 ccm) in morm rečt da me je prijetno navdušila! Motorček je resnično vozen in lepo potegne. Motor še ni bil povsem utečen tako da ga nisem mučil a tudi v nižjih obratih lepo potegne. Mogoče me je samo za tako nizko turažni in nenavit motor presenetila togost motorja v najnižjih obratih kjer je tudi v prvi prestavi potrebno veliko dela s sklopko???? :? Mogoče pa je za vse to kriv kardan??? :P Kardan se mi zdi drugače idealna rešitev za tale motorček!Navdušile pa so me zavore ki resnično dobro grabijo.

Tale motor bo našel svoje kupce med ljudmi ki vejo kaj hočejo ali med tistimi ki hočejo pozitivno izstopati!!!!!! :D Mislim da je zadel MG z njim terno!!! :OK: :OK:

Prepriča pa tudi cena saj za slab mio in 700 tisočakov dobimo ličen motorček, z vzdržljivo mašino, 'vbrizg goriva', dobre zavore, lep dizajn, dobro vozno dinmamiko in nenazadnje posebnost , ki jo zagotavlja ta nova zanimiva stvaritev.

Torej čista 10 za MG!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi Stingu še avtorske honorarje plačevali?

Mimogrede, po sanacijskem načrtu naj bi MotoGuzzi postal profitabilen leta 2006. Tako globoko so zabredli v preteklosti. In zato sem toliko bolj vesel, da so začeli maigati v pozitivno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

091703top.jpg

091703side3.jpg091703side1.jpg

091703side2.jpg

091703middle.jpg

Following up on the 750cc version of this machine introduced last year, Moto Guzzi has introduced at Milan the Breva V 1100. An essential motorcycle, with simple, attractive styling, the Breva V 1100 is for all-around use, including about town and even touring.

Although you may be familiar with Moto Guzzi's air-cooled, 90 degree v-twin, in the new Breva this old work horse of an engine receives a new alternator, new oil sump, new con rods, new, lighter pistons, dual spark plugs per cylinder, new fuel injection system and the latest six-speed transmission designed by new Moto Guzzi owner Aprilia.

Perhaps, most interesting about the Breva V 1100 is the "reactive shaft drive" patented by Moto Guzzi, which is a design that incorporates the shaft drive in the aluminum alloy swingarm. According to Moto Guzzi, "the distinctive characteristics of this original and extremely compact system is elimination of the anti-shaft effect normally caused by shaft drive." Again, according to Moto Guzzi, this results in "a consistently fluid ride without the 'jerks' during acceleration and throttle release typical of shaft drive . . .."

The Breva V 1100 has 45mm forks, huge, 320mm dual disc brakes up front (squeezed by Brembo, four piston calipers), a single 282mm disc brake in the back, and very thorough instrumentation, some of which can be controlled without removing your hands from the handgrips.

Touring accessories, including factory saddlebags will be available from Moto Guzzi.

Lp -pero-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav nisem pristaš Guzzijev, je tole lep motor.

Kar kakšna testna vožnja bi me zanimala.

Armaturka je res dobra kombinacija klasike in moderne tehnologije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bil s punco pri podjetju A+, kjer so mi omogočili testno vožnjo z malo brevo in californijo aluminium. Sigurno je, da je big tvin dosti boljši za vožnjo ker je prožnejši motor. Za novo Brevo pa bomo videli kaj motor ponuja ko prispe v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!