Skoči na vsebino

MOTO GUZZI splošno


ceco

Priporočene objave

Šel sem gledat Brevo 750 k znanemu trgovcu iz Posavja. Načeloma solidna ampak gori lučka EFI, torej elektronsko vbrizgavanje. Majster pravi, da je motor vzel v račun in da je prejšnji lastnik trdil, da ni nobene razlike v delovanju motorja. Hm, ta EFI lahko pomeni veliko......Senzorji, motnje na ijektorjih....Ima kdo kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aj..vozila kateremu sveti lučka za sistem vbrizga goriva -EFI se ne kupuje dokler ne odpravijo vzroka napake.. ali pa sploh ne..če se je "vscal" injektor lahko u nadaljevanjem vožnje pričakuješ generalko recimo ..

aja - ko daš kontakt naj bi lučka svetila , ko vžgeš ugasne .. če lučka ob kontaktu ne sveti je nekaj narobe .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tukaj lučka gori ves čas, menda kdaj med vožnjo ugasne. Motor ima še ne 20.000km (zelooooo dvomljivih) še pred časom uvožen menda iz Nemčije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Klemmy pravi:

Šel sem gledat Brevo 750 k znanemu trgovcu iz Posavja. Načeloma solidna ampak gori lučka EFI, torej elektronsko vbrizgavanje. Majster pravi, da je motor vzel v račun in da je prejšnji lastnik trdil, da ni nobene razlike v delovanju motorja. Hm, ta EFI lahko pomeni veliko......Senzorji, motnje na ijektorjih....Ima kdo kakšne izkušnje?

Upor na O2 senzorju zna biti problem pri Guzzijih...

Jaz bi naredil obvoz, če je malo sumljivo se ne zapletaj, ne glede kako močno si ga želiš.

Bo že prišel tudi tvoj :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav,

ima kdo tu izkušnje z MG V7II? Me precej mika :blush: No odkar pa sem videl še V9 je gas za Guzzijem še večji. Edino kar me muči je estetika na eni in specifikacije na drugi strani zato me zanima če mi lahko kdo poda par informacij tako iz "prve roke"?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Thamuz said:

lep pozdrav,

ima kdo tu izkušnje z MG V7II? Me precej mika :blush: No odkar pa sem videl še V9 je gas za Guzzijem še večji. Edino kar me muči je estetika na eni in specifikacije na drugi strani zato me zanima če mi lahko kdo poda par informacij tako iz "prve roke"?
 

V Lj pri uradnem uvozniku imaš V7 testni motor.

Napiši kakšne so tvoje izkušnje po testni vožnji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Thamuz pravi:

lep pozdrav,

ima kdo tu izkušnje z MG V7II? Me precej mika :blush: No odkar pa sem videl še V9 je gas za Guzzijem še večji. Edino kar me muči je estetika na eni in specifikacije na drugi strani zato me zanima če mi lahko kdo poda par informacij tako iz "prve roke"?
 

Izkušnje drugih ti bodo pri odločitvi bore malo koristile. Vsak ima svojo specifiko: višina voznika, stil vožnje, estetski kriteriji, namen uporabe motorja (krajše, daljše razdalje), voziš sam (ali v dvoje)... Jaz sem si ga lani izposodil. Čez cesto, nasproti Bauhaus v ljubljanskem BTC je njihov uvoznik, za 1 uro so mi ga dali na test brezplačno. Izgled je res super, ampak moraš sam premisliti in odtehtati kaj dobiš za to ceno. Jaz novega itak ne bi kupil, sem pa šel pozneje pogledat enega rabljenega, isti model kot testni (V7). Na koncu pa se vseeno nisem odločil za nakup, ampak sem vzel nekaj drugega, v ergonomiji in načinu vožnje zelo podoben motor, s katerim pa se za manj denarja bolje peljem...Sem pa v Veroni na Moto Expo videl nekaj zelo lepo "dodelanih" V7.

Najbolje da greš sam do uvoznika in napraviš testni krog. Če te že takoj na začetku ne bo navdušil je malo verjetno, da te bo pozneje.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah meni je pa prav všeč :ras:

Dodaten plus mi je možnost zelo lepih "dodelav" pa tudi nisem (prevelik :lol1:) ljubitelj hitrosti in iskreno; iščem motor, na katerega se bom z veseljem usedel in se odpeljal na... kamor me pač vijugasta cesta vodi. Ja lahko grem na testno vožnjo, probal sem staro Nevado. Stroj res da ni navit ampak za ležerno vozakanje mi je prav simpatičen motorček.

Pa da se vrnem na prvotno vprašanje, grem na eno uro testne vožnje in kak vpogled dobim v zanesljivost motorja na dolgi rok? Ga ne, ne? Ok lahko ocenim porabo goriva, v eni uri ga vrjetno ne bo potrebno vzdrževat? Ali pač? Bolj me zanima ta aspekt V7-ke. Ker iskreno me mika, in to zelo... sicer precej manj ampak še vedno všečen mi je tudi Triumph Bonneville ali Street Twin je pa precej manj všečna cena. In spet sm pri večni dilemi kaj kupit :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je sicer druga tema .. 750 agregat 48 konjev ti lahko kar iz prve roke povem - majhna količina motornega olja - potrebno redno kontroliranje in dolivanje ..baje se nekje pri 30000km sicer to vnese ampak še nismo tam .. servis na 7500km  - na vsakem servisu se nastavi ventile kar potegne za sabo dodaten strošek - tesnilo pokrova x 2 .. ok nevada anniversario je kot - hmm - pobobbran naked .. pri naši je po vsakem servisu potrebno nekaj časa da se spet navadimo pri hladnem vžigu na nek ustaljen postopek - večinoma je ta, da preden se motor ugasne potegnem zaug in ko dobi 2000 obratov ugasnem..naslednjič - tudi po parih tednih - je zagon normalno guzijevski z malce daljšim časom obračanja motorja a brez problemov ..

sam motorček je posrečen .. lepo potegne z mesta ..veliko zraka v prsni koš .. lepo lahkotno vodljiv in lahek na mestu... vzmetenj - vsaj na naši nevadi anniversario - trdo a neizprosno ...primerjave z bonnevillom pa si lahko prebereš tukaj v spodnji temi ..aja imamo oba doma ..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Thamuz pravi:

Ah meni je pa prav všeč :ras:

Dodaten plus mi je možnost zelo lepih "dodelav" pa tudi nisem (prevelik :lol1:) ljubitelj hitrosti in iskreno; iščem motor, na katerega se bom z veseljem usedel in se odpeljal na... kamor me pač vijugasta cesta vodi....

Ah, saj boš težko našel koga, ki mu ta motor ne bi bil všeč. Tudi meni se zelo dopade... Imaš pa srečo, da prav zdaj povprašuješ o njem. Čez par dni bo dogodek, na katerega ponavadi pride kar nekaj lastnikov. Tam jih lahko pocukaš za rokav in dobil boš vse informacije iz prve roke...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem se le dokopal do informacij ki me zanimajo ;) hvala trumper in izibajker za informacije in linke.

Te dni se bom še probal dogovorit za malce bolj "resne" testne vožnje obeh spomladi pa akcij z nakupom :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

ok pogledal..samo tale "skor" je prišel preveč do izraza .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne. Thumper, če slučajno nimajo kakega kosa na lagerju, pa jim pošlješ part number in ti ga zelo hitro pošljejo domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi katalog ti pošljejo zastonj, samo obrazec izpolniš na njihovi strani, v dveh dneh ga že maš. Delujejo precej profesionalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2017 at 13:36, Dr_Jakob pravi:

Niti ne. Thumper, če slučajno nimajo kakega kosa na lagerju, pa jim pošlješ part number in ti ga zelo hitro pošljejo domov.

čak mal..a zfrj morm part number iskat ? fak guzija k ma to zanič pokrito.. ok sej ne da bi rabil :D

pred 20 urami, metalbudala pravi:

Pa tudi katalog ti pošljejo zastonj, samo obrazec izpolniš na njihovi strani, v dveh dneh ga že maš. Delujejo precej profesionalno.

čak mal..a katalog delov k jih nimajo ? nevidne artikle ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če se je kdo naveličal modro bele vetrnice je pravi čas da skoči v Gorico na usposabljanje in testno vožnjo ;)

58d018d8ebc2d_ScreenShot2017-03-20at18_59_10.png.4ef1a4d62db6a024c36a174e8b9ed004.png

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vem, da nas je bolj malo.

Za lastnike Stelvia, kako se ugasne moteči znak za servis na armaturi ;) 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Naredi sam. Menjava dot olja v sklopki.

 

 

Popravljeno . Popravil Bostjan L
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej centralno stojalo za Brevo 1200, če kdo ve kje bi se lahko dobilo. Spraševalo se je že pri kakšnemu zastopniku, obrnilo razne večje trgovce pa nič sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, interista pravi:

Torej centralno stojalo za Brevo 1200, če kdo ve kje bi se lahko dobilo. Spraševalo se je že pri kakšnemu zastopniku, obrnilo razne večje trgovce pa nič sreče.

a se hecaš al ti to resno?

https://www.google.si/search?q=breva+1200+center+stand&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjktJyLh7nUAhXpApoKHVxBA2kQsAQIJA&biw=1024&bih=659

http://www.ebay.de/itm/Moto-Guzzi-USED-CENTER-STAND-NORGE-BREVA-US-05430330-GU05430330-GU0543033-05-/142399440642

http://www.ebay.ie/itm/Moto-Guzzi-Breva-1100-850-Norge-1200-850-Complete-Centre-Stand-Kit-GU05430330-/182548665539?hash=item2a80bf94c3:g:UXgAAOSwuMZZAgqx

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil ključen pdoatek. Letnik je 2011 (shame on me)

Pri linkih pa vidim, da so navedeni vsi modeli razen 1200 ne. Je kljub temu možno, da zadeva paše pač za več modelov isto stojalo ?

In ne ne hecam se. Če v googe vržem  nekaj v stilu 2011 moto guzzi breva centre stand mi vrže ven vse druge stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!