Skoči na vsebino

IZRIS OPRAVLJENE POTI


Dean50

Priporočene objave

Pozdravljeni

Zanima me kateri program je najbolj uporaben za telefon, ki ti izriše opravljeno pot in ne poterbuje internet povezave.

Lp Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPSLogger za androida.... men nuca za zapisovanje trase za motor, za tek, za bicikl, ....

Lohk naredi GPX al pa KML. Pa zastonj je. Ne rab neta, da dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo a ne rabijo vsi ti programi internetno povezavo? Pri nas ni problem, v tujini mi pa ni glih vseeno da mi nabija podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, JamesTheMan pravi:

Samo a ne rabijo vsi ti programi internetno povezavo? Pri nas ni problem, v tujini mi pa ni glih vseeno da mi nabija podatke.

Zakaj bi jo rabil? Saj ne določa lokacije z WiFijem ali LTE, temveč z GPSom, tako, da ni potrebe za internet povezavo med vožnjo.
Ko pa želiš na karti pogledat na cilju, kje si se peljal, potem pa rabiš WiFi, da ti nariše tudi karto.
Svojo pot lahko potem z gumbom šeraš med prijatelje, jo izvoziš ... itd. Nebroj funkcij.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če potrebuje aplikacija (katerakoli) internetno povezavo za določanje položaja, pridobljeni podatki in s tem lokacija niso natančni. Razlike so lahko precejšne. Sled ni točna.
GPS povezava zagotavlja najbolj natančno beleženje lokacije. Torej najbolj natančno prevoženo (prehojeno, preplavano :cool: )pot.

Dokler nisem dokončno prešaltal na namensko Garmin navigacijo sem s pridom uporabljal OruxMaps, kjer si lahko narediš offline mape celega sveta (!) izredne natančnosti. Še danes ga kdaj pogledam, ko je situacija v naravi dvomljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa eno vprašanje, ki se navezuje na gps aplikacijo. Zanima me kaj menite o tem, na števcu (digitalnem) mi je kazalo hitrost 169km/h, medtem ko sem prišel domov in pogledal končno statistiko na gps aplikaciji, pa mi je kazalo max. hitrost 154km/h. Od kje toliko odstopanja?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, JamesTheMan pravi:

Imam pa eno vprašanje, ki se navezuje na gps aplikacijo. Zanima me kaj menite o tem, na števcu (digitalnem) mi je kazalo hitrost 169km/h, medtem ko sem prišel domov in pogledal končno statistiko na gps aplikaciji, pa mi je kazalo max. hitrost 154km/h. Od kje toliko odstopanja?

 

 

Verjetno verjameš števcu, kajne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6. 11. 2016 at 0:45 PM, JamesTheMan said:

... na števcu (digitalnem) mi je kazalo hitrost 169km/h, medtem ko sem prišel domov in pogledal končno statistiko na gps aplikaciji, pa mi je kazalo max. hitrost 154km/h ...

Če si prtisnu samo za trenutek na gas in nato zmanjšal hitrost, je možno, da GPS ni zaznal tega pospeška in je zaradi obdelave, ki jo stalno izvaja (vzorčenje na 4 ali 10 ali 30 sekund, odvisno od GPS-a ali nastavitev), izračunal vrednost, ki si jo navedel.
Če bi tiščal minuto ali dve na 169 km/h, bi definitivno moral videti ta podatek tudi iz zabeležene sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, se mi je zdelo da mora biti nekaj v tej smeri, res sem stisnil gas za sekundo ali dve. Nisem še vajen takšnih hitrosti z motorjem, zato sem raje previden. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo poglej v nastavitvah aplikacije .. jaz sem si nastavil bolj pogosto "shranjevanje" točk, ravno zaradi podatkov o hitrosti .. za izris poti to sicer ni tako pomembno .. ponavadi imaš različne profile, recimo če greš peš ali offroad z mopedom rabiš drugačno "zbirko" shranjenih točk (bolj pogosto), kot pa kakšno potovalno varianto večinoma po avtocesti ..

sam uporabljam "locus map" - track recording .. aplikacija sicer razen beleženja poti omogoče še pa še ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

zanima me, kako bi lahko iz TomTom navigacije spravil oz. sploh najprej beležil in shranjeval prevoženo pot, kar sem dejansko prevozil in potem recimo vsak mesec prenesel na PC in shranjeval, objavljal itd.? se to kako da? ali rabiš še kakšen dodatek? telefon nekako nebi uporabjlal za to, če res ni pogoj, če ne pa je tudi telefon opcija (iOS).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!