Skoči na vsebino

Moto GP 2017


exclan

Priporočene objave

pred 20 minutami, IBA pravi:

 Komentatorja sta omenila, da viri znotraj ducatija poročajo, da je JLo kar zadovoljen v zavojih in da ima engine braking celo boljši kot yamaha.

je možno , da je bil 2016 ducati celo boljši motor od yamahe ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, thumper said:

je možno , da je bil 2016 ducati celo boljši motor od yamahe ?

Pod črto po moje ne, je pa v določenih segmentih zahotovo bil v prednosti. Bi si pa upal trditi, da je Ducati, oziroma Dallighna vsaj od trenutka , ko je bil Jlo potrjen, zacel motor razvijat v smer, ki bo odgovarjala Lorenzu. Gre za enega če ne najboljšega konstruktorja v tem času. Zdaj že vsi vemo , da bo Lorenzo na Ducatiju huda kombinacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, thumper said:

je možno , da je bil 2016 ducati celo boljši motor od yamahe ?

  Ce sta na papirju Ianonne in Dovi "malcek slabsa" od velike trojice (Marquez, Rossi, Lorenzo) potem mora biti motor zelo dober, da sta kr precejkrat vsaj malo mesala strene...

On 11/16/2016 at 9:52 AM, _luke_ said:

A more dirkač prešaltat na nov 17 stroj al lahko ostane na 16? Je to njegova odločitev? Konckoncev ni nujno da je nov boljši...

 Sem gledal skor cele teste, ker me je zezala vrocina... Naceloma so vsi sli na pisto prvic z istim motorjem kot na dirki, da so postavili mejnik kako zadeva gre. Se posebej vsi prestopniki zacnejo z motorjem ki ga mostvo razume in pozna in s tem olajsajo prehod... Naprej pa cist odvisno, Lorenzo npr je cel prvi dan vozil GP16, so pogosto modificirali sedez, dodali distancnik na rezervoar da je sedel bl zadaj itd... ko se je vse poklapalo, so potem drugi dan ergonomijo preselili na GP17... Honda je precej zonglirala zadeve, tudi drugi dan, in so pojasnili, da naprimer naredijo novost na 17 masini, kej popravijo prestavijo, potem gre pa dirkac zelo kmalu na progo z 16 modelom za referenco, da vidijo ali in koliko so spremembe pomagale.. Verjetno zato ker razmere niso cel dan enake, bi rekel. V glavnem, precej zongliranja z motocikli in setupi itd...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testirali so tud moto2, v Jerezu. zanimivo je videt kenta in suter dokaj visoko na lestvici. ko pa upostevamo odhod 4 hitrih, odsotnost luthija in  morbidelija je anglez ze deseti...ko umaknejo 1 ligo stvari zmer zgledajo obetavno. tud Rabat je po Marquezovem odhodu zgledal kot naslednji pravi norec.... rookiji hernandes quartararo in navarro so tud lepo zgrupirani 

 

Ps:poleg Vinnalesa pise Kalex,  je tech3 nehal s svojim mistralom, al je isaac prestopil?

Screenshot_2016-11-18-07-28-10~2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj dela pawi v moto2? Haha... Če ma več zmag na sezono kot nekateri, ki so šli stopničko višje še ne pomeni, da je zrel za prestop xP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na oliverin 1.43.2 je binderjev 1.48.9 obcutno slabsi kot pawijev 1.44.1 prvak je odpelal 70 krogov. ni slo, kljub trudu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej času ne oporekam... Ampak sem ga pričakoval vseeno še v moto3... Na nekaterih dirkah, sploh tam okrog mugella in catalunye se je tud v suhem peljal spredaj in sem računal v 2017, da bo v vrhu. Potem pa kar v moto2... Hm... 

Binder pa, kr mal nerealno se mi zdi, da bi bil tolk zadaj... Take čase bi lahko še kak rekreativec peljal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jonathan Rea proti dečkom iz MotoGP-ja :) 

https://motomatters.com/results/2016/11/24/jerez_test_thursday_times_jonathan_rea.html

Kawasaki očitno konkretno "švica" pod njegovo roko :) Bi jih bilo zanimivo opazovati v MotoGP-ju, pa še kakšnega BMW-ja, MV Agusto, Triumpha,...no ja, sanjati je dovoljeno :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, bikez pravi:

 

Ja, Vinales bo spet en trn v peti. A bomo spet zidal :)?

Mislim, da tukaj ne bo problema, ker se bo veliko naučil od tastarga   :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, solorider pravi:

Mislim, da tukaj ne bo problema, ker se bo veliko naučil od tastarga   :yea1:

Mislim, da se nima kaj več učiti. Sta že vštric ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bikez pravi:

Mislim, da se nima kaj več učiti. Sta že vštric ;)

mislil sem na vseh stezah, ker se je videlo, da je eno lahko zmagal pri drugi je bil pa komaj peti. Če bo hotel biti na vsaki na stopničkah bo tudi fatra kaj vprašal. Mislim, da prvo leto ne bo ograje! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, solorider pravi:

mislil sem na vseh stezah, ker se je videlo, da je eno lahko zmagal pri drugi je bil pa komaj peti. Če bo hotel biti na vsaki na stopničkah bo tudi fatra kaj vprašal. Mislim, da prvo leto ne bo ograje! :yea1:

Jest jima dam prva 2 mesca brez ograje :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, solorider said:

mislil sem na vseh stezah, ker se je videlo, da je eno lahko zmagal pri drugi je bil pa komaj peti. Če bo hotel biti na vsaki na stopničkah bo tudi fatra kaj vprašal. Mislim, da prvo leto ne bo ograje! :yea1:

 Ja, sej tud Rossi ni vseh zmagal, in je bil slabsi na nekaterih stezah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, jvalant pravi:

 Ja, sej tud Rossi ni vseh zmagal, in je bil slabsi na nekaterih stezah....

in je bil po točkah za njim, ja prav imaš. Mislil sem, da steze in yamaho bolje pozna in mu bo mogoče dal kakšen mali namig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, solorider said:

in je bil po točkah za njim, ja prav imaš. Mislil sem, da steze in yamaho bolje pozna in mu bo mogoče dal kakšen mali namig.

Huh, namigov ima sigurno polno malho, ampak sovoznik v mostvu naj bi bil najvecji tekmec, tako da ne verjamem, da se bo kaj veliko razgovoril... ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa bo tako kot em jaz razmišljal..2017 rossi desetka , 2018 pa vinales .. če se tadva spravita "v štih" dvomim , da ju lahko kdo ogrozi pri njuni nameri - če bo motor tako konkurenčen kot naj bi bil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da bosta Rossi in Vinales že po parih dirkah, imela napete odnose in se bodo že delali "zidovi" v garaži.  On bi imel ob sebi nekoga, ki bi bil večino dirk za njim. Pa bo tako?  hm.....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

ali pa bo tako kot em jaz razmišljal..2017 rossi desetka , 2018 pa vinales .. če se tadva spravita "v štih" dvomim , da ju lahko kdo ogrozi pri njuni nameri - če bo motor tako konkurenčen kot naj bi bil..

Vprašanje, če bosta prišla "na štih", ker imajo pri Hondi "Škisa" v garaži, tako, da bo težka.

Res je na prvih testiranjih prednjačil predvsem Maverick, ampak moramo se zavedat, da je pubec zagnan in moral je narest prvi ftis na svojega novega delodajalca. Vprašanje je, kako je na prvih testiranjih sploh bil Rossi in ostali "stari GPjevci" motivirani za vožnje na polno.
Verjetno tem, ki so ostali pri svojih starih moštvih ni bilo ravno po koncu sezone še za dokazovanje na testiranjih, tako, da tukaj iz strani Rosiča, Marqueza ... itd, ni bilo pričakovat, da se bodo "fajtali", saj imajo še čas do marca za bolj konkretne teste.

Zraven Lorenza bom navijal še za Zarco-ja, ki zna mešat šrene na vrhu v kolikor bo makina delovala, kot treba.
Pri Yamahi pa če že zmaguje, naj bo to motor na katerem sedi Maverick.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!