Skoči na vsebino

MotoGP 2017 - splošno nabijanje


exclan

Priporočene objave

1 minute ago, jskrablin said:

Jaz sem gruntal, da bi širši, 'dvojni' oklep z usmerjevalniki zraka lahko imel podoben efekt kot krilca. Je pa vprašanje, kako je z uporom zraka (drag) pol. Bi si pa mislil, da hitrejše pospeševanje na račun krilc izniči manjšo končno hitrost - če se takoj odpelješ onim zadaj, pol nimajo zavetrja za tabo. Sploh pri Ducatiju, ki je očitno dovolj močan da kljub krilcem še vedno dosega najvišjo končno hitrost.

Ja, ali pa sploscis masko, ali pa naredis "usmerjevalnike" zraka v killer sirse in zasukane navzgor in se bi se kej naslo in mislim da bodo kej ze pogruntali. Ker prpeoved krilc je milsim da samo varnostne narave in ne zaradi aerodinamike kot take...

So ze pod 1:30... Na polno tiscijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jvalant pravi:

 Lej, povedal sem samo to, da testiranja v Valencii pokazejo kar pravo sliko. Uporabil sem Rossija in Lorenza, ke sta oba sla z Yamahe na Ducatija

Torej - ko je rossi presopil k ducatiju,  je sel na testih slabo, sam je rekel da je v stirih krogih vedel in potem tudi  celo sezono slabo. Sedaj ko je Lorenzo prestopil, mu gre kar dobro, torej se lahko pricakuje da bo hiter tudi v sezoni. 

P.S: vse kar sem rekel je: "Statisicno, je dobil Rossi boljsi motoe kot Lorenzo letos, pa se ni ujel z njim"

glih statistika je jeba..

ducati je bil statistično gledano v zatonu  forme ko ga je dobil rosii l.2011 : 2007 - 1st , 2008- 2nd , 2009 - 4th , 2010 - 4th .. in to z voznikom , ki je l.2007 s tem motorjem osvojil prvenstvo.. https://en.wikipedia.org/wiki/Casey_Stoner  rossi je bil naslednje leto 7mi in drugo leto 6ti..

ducati je bil nato 2013 - 8mi , 2014 - 5ti , 2015 - spet 5ti in letos v zeloooo izenačeni sezoni 5ti..

če primerjamo stonerja , ki je bil s tem motorjem 2007 prvak pa mu je šlo navzdol vse do odhoda k hondi potem lahko rečemo , da se je ducati - predvsem z dovijem - povzdilgnil kar visoko.. če letošnja sezona nebi bila tako hudičevo izenačena in iannone nebi skegljal dovija bi bil mogoče dovi lahko celo četrti..

realno je sam ducati  danes bolj konkurenčen kot l.2011 - veliko boljši paket a zgleda da je rabil boljšega voznika kot sta dovi in ianonne .. tudi razlike med vodilnimi v dirkah in sploh na sedanjih testiranjih zelo majhne kar veliko pove o tem , kako so dandanes motorji konkurenčni..

zmaga netovarniškega moštva ? v novejši dobi moto gp jih je bilo koliko?? koliko pa letos? aha..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, thumper pravi:

glih statistika je jeba..

ducati je bil statistično gledano v zatonu  forme ko ga je dobil rosii l.2011 : 2007 - 1st , 2008- 2nd , 2009 - 4th , 2010 - 4th .. in to z voznikom , ki je l.2007 s tem motorjem osvojil prvenstvo.. https://en.wikipedia.org/wiki/Casey_Stoner  rossi je bil naslednje leto 7mi in drugo leto 6ti..

ducati je bil nato 2013 - 8mi , 2014 - 5ti , 2015 - spet 5ti in letos v zeloooo izenačeni sezoni 5ti..

če primerjamo stonerja , ki je bil s tem motorjem 2007 prvak pa mu je šlo navzdol vse do odhoda k hondi potem lahko rečemo , da se je ducati - predvsem z dovijem - povzdilgnil kar visoko.. če letošnja sezona nebi bila tako hudičevo izenačena in iannone nebi skegljal dovija bi bil mogoče dovi lahko celo četrti..

realno je sam ducati  danes bolj konkurenčen kot l.2011 - veliko boljši paket a zgleda da je rabil boljšega voznika kot sta dovi in ianonne .. tudi razlike med vodilnimi v dirkah in sploh na sedanjih testiranjih zelo majhne kar veliko pove o tem , kako so dandanes motorji konkurenčni..

zmaga netovarniškega moštva ? v novejši dobi moto gp jih je bilo koliko?? koliko pa letos? aha..

 

 

 

zadnjih pet dirk je imel Stoner 3 zmage, 1 odstop in eno 2. mesto, zato tvoja teorija o zatonu odpade, kot knof od gat, pa če se ne motim, je imel probleme z bruhanjem v čelado, baje:hmm:

popravlam, 6 dirk, 2 odstopa, ostalo drži:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, thumper said:

glih statistika je jeba..

ducati je bil statistično gledano v zatonu  forme ko ga je dobil rosii l.2011 : 2007 - 1st , 2008- 2nd , 2009 - 4th , 2010 - 4th .. in to z voznikom , ki je l.2007 s tem motorjem osvojil prvenstvo.. https://en.wikipedia.org/wiki/Casey_Stoner  rossi je bil naslednje leto 7mi in drugo leto 6ti..

ducati je bil nato 2013 - 8mi , 2014 - 5ti , 2015 - spet 5ti in letos v zeloooo izenačeni sezoni 5ti..

če primerjamo stonerja , ki je bil s tem motorjem 2007 prvak pa mu je šlo navzdol vse do odhoda k hondi potem lahko rečemo , da se je ducati - predvsem z dovijem - povzdilgnil kar visoko.. če letošnja sezona nebi bila tako hudičevo izenačena in iannone nebi skegljal dovija bi bil mogoče dovi lahko celo četrti..

realno je sam ducati  danes bolj konkurenčen kot l.2011 - veliko boljši paket a zgleda da je rabil boljšega voznika kot sta dovi in ianonne .. tudi razlike med vodilnimi v dirkah in sploh na sedanjih testiranjih zelo majhne kar veliko pove o tem , kako so dandanes motorji konkurenčni..

zmaga netovarniškega moštva ? v novejši dobi moto gp jih je bilo koliko?? koliko pa letos? aha..

 

 

 Cudno, ravno ti velikokrat premetavas stevilke, pa tudi zgoraj si se spet sel matematiko... ampak vseeno: Rossi je sedel na motor ki je bil 4ti v prvenstvu ( 1, 2, 4, 4  za par let nazaj, to ni zanic, to je zmaga, drugo mesto in dvakrat cetrto, zadnji dve leti ni bilo padca forme), Lorenzo je sedel na motor je je bil slabsi zadnja leta (8, 5 ,5, 5 torej tud nekako stagniral zadnja leta). Dejstvo je: rossi ni dobro peljal motorja ki je bil zadnja leta 4ti v prvenstvu in zmagal 3 dirke, nazadnje Malezijo in Lorenzo je kar dobro peljal na motorju kateri je bil zadnja leta 5ti v prvenstvu in imel dve zmagi, zadnja ravno tako v Maleziji. Se je pa lorenzo mal slabse peljal na 2017 motorju. Napram Vinalesu, ki pa je vozil 2016 motor...

 Vseeno testi v Valenciji pokazejo pravo sliko. Ne v smislu napovedi rezultatov, ampak kako se prestopniki znajdejo na novih motorjih. Napram splosnem pricakovanju se je Lorenzo odpeljal solidno, in kar je se pomembenje popolnoma mirno in v slogu predstav z yamaho. Nic ritanja, nihanja ipd,  ce bi ne bili drugacne barve, bi mislil da se pelje z yamaho. Dosegel je skoraj identicen cas kot Rossi. To je dober znak za Ducati. Kaj bo, pa je tesko napovedati, ker je se par mesecev razvoja glede na podatke testiranj itd... In kaj bodo sestavili, kako se bo sezona odvila, kolkrat bo dez ipd, pa noben test ne more napovedati

  Bi se strinjal o tovarniskih in netovarniskih motorjih, pa  se mi zdi da imajo ravno zadnja leta tu precej zamegljeno mejo, in imajo netovarniski precej podpore, ne kot vcasih, ko je imela tovarniska honda pnevmatake ventile, netovarniska pa ne... Cal ma ksn sraub manj od tovarniske Honde, to je pa tudi vse verjetno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dobro pogledaš je to kar sem jaz napisal in kar si ti napisal zelo blizu .. 

glede na konkurenčnost takrat in sedaj - sploh glede na poltovarniška moštva - je bil takrat ducati v zatonu , sedaj - z dalligno - pa navkljub vsemu napredku ni mogel poseči višje zadnji dve leti kot je .. mogoče uspe jorgetu ..

če se ne userje kakemu poltovarniškemu ... :D no saj nebi pustili ampak .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a se men samo zdi al to našga šampiona za rit drži? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

a se men samo zdi al to našga šampiona za rit drži? :P

da ne drži kje Gajserjeve dekline???? Joj, če ga Makolčani dobijo.....:twak:

Popravljeno . Popravil hector
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je sedaj tukaj govora? o babah al o herojih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

kdorkoli se vsede na M1 nažge Rossia, to sm zmer trdil in povprečen voznik je lahko z M1 prvak:P, zato tudi ta polomija z Ducatiom v preteklosti, ker za povprečje je še zmeraj treba znat:jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, builder pravi:

kdorkoli se vsede na M1 nažge Rossia, to sm zmer trdil in povprečen voznik je lahko z M1 prvak:P, zato tudi ta polomija z Ducatiom v preteklosti, ker za povprečje je še zmeraj treba znat:jezik:

Prav imaš, če bo  tastar spet drugi pa Vinales prvi :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, builder pravi:

kdorkoli se vsede na M1 nažge Rossia, to sm zmer trdil in povprečen voznik je lahko z M1 prvak:P, zato tudi ta polomija z Ducatiom v preteklosti, ker za povprečje je še zmeraj treba znat:jezik:

Sezona se še začela ni,ti pa  že vse v naprej veš....A maš popoldansko obrt VEDEŽEVANJE??

Drgač maš pa prov,vsak je lahko z M1 prvak,prav zato so pa liziko nateral,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Marcel-F pravi:

Sezona se še začela ni,ti pa  že vse v naprej veš....A maš popoldansko obrt VEDEŽEVANJE??

Drgač maš pa prov,vsak je lahko z M1 prvak,prav zato so pa liziko nateral,....

tolkaž se:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ena stvar ni čisto jasna .. rosi je že par let drugi v prvenstvu pa ga večina tera v penzijo... dani pa v celi karieri samo občasno - in dejansko ko je tega najmanj treba - meša drek pa ga še kar gledajo..ok enkrat je sebi zjebal naslov prvaka to je pa tud vse  .. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

meni ena stvar ni čisto jasna .. rosi je že par let drugi v prvenstvu pa ga večina tera v penzijo... dani pa v celi karieri samo občasno - in dejansko ko je tega najmanj treba - meša drek pa ga še kar gledajo..ok enkrat je sebi zjebal naslov prvaka to je pa tud vse  .. :dry:

zanemarjaš eno stvar, nikoli ni vozil M1, če bi, bi bil večkrat prvak, ampak, to je tisto, "če bi":P 

 

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, builder pravi:

zanemarjaš eno stvar, nikoli ni vozil M1, če bi, bi bil večkrat prvak, ampak, to je tisto, "če bi":P 

 

:jezik:

 

16406708_1353360178019214_4215998176272542511_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

 

16406708_1353360178019214_4215998176272542511_n.jpg

smo budale bi ja gledali samo prvaka drugi pa naj bodo samo v boksu in ogrevajo motorje! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, builder pravi:

zanemarjaš eno stvar, nikoli ni vozil M1, če bi, bi bil večkrat prvak, ampak, to je tisto, "če bi":P 

 

:jezik:

zanemarjaš eno bolj pomembno stvar - od l.2006 ko je dani vstopil v moto gp klaso je imela honda 5x prvaka - navečkrat v teh zadnjih 10-ih sezonah .. dejansko dani s hondo kot najboljšim motorjem teh 10 sezon ni bil prvak..zabeležil 3x drugo mesto od tega zadnjič l.2012 .od takrat naprej 3,4,4in lani 6 ..

rosi - 2012 6-ti ..in potem 4 , 2,2 in2 ..

razmerje honda / yamaha  od 2012 - 2016 : honda 3x , yamaha 2x ..

še ena malenkost - v teh 10-ih letih je bil rosi 2x prvak ..

dejansko nimaš nobene opore za svojo trditev.. 

aja .. :fyou:     :jezik:      .. glih tolk .. :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

zanemarjaš eno bolj pomembno stvar - od l.2006 ko je dani vstopil v moto gp klaso je imela honda 5x prvaka - navečkrat v teh zadnjih 10-ih sezonah .. dejansko dani s hondo kot najboljšim motorjem teh 10 sezon ni bil prvak..zabeležil 3x drugo mesto od tega zadnjič l.2012 .od takrat naprej 3,4,4in lani 6 ..

rosi - 2012 6-ti ..in potem 4 , 2,2 in2 ..

razmerje honda / yamaha  od 2012 - 2016 : honda 3x , yamaha 2x ..

še ena malenkost - v teh 10-ih letih je bil rosi 2x prvak ..

dejansko nimaš nobene opore za svojo trditev.. 

aja .. :fyou:     :jezik:      .. glih tolk .. :P

tako Marquez, kot Stoner, sploh Stoner, ki kaže svoj talant še danes, čeprav je daleč od tistega, kar je mogoče sposoben, oba sta vanserijska voznika, drugega pa itak blizu ni bilokar se tiče Honde:P, za Lorenza verjamem, da to ni, bo mogu prvo Dovia zmagat, da se bom strinjal s tem, pa je zame Dovi povprečni voznik, a statistično gledano, boljši kot je Rossi bil na Ducatiu:D, Primerjat voznike na različnih strojih med sabo je lahko samo zanimivo, dejanskega stanja pa ni moči ocenit, za enkrat kompleten voznik je zame od zdaj "aktualnih" je Stoner, Rossi je itak dokazal, da je polomija, neka konstanta je Dovi,(z Hondo, Yamaho tech3, in zdaj Ducatiom,, zmeraj tam tik pod stopničkam ali tudi kdaj na ), ki je, ko so bile vse 3 Honde na gridu, zasedel končno uvrstitev pred Pedroso, a je moral vseeno zapustiti Hondo:P Yamaha je vrhunski stroj, verjamem, da ga je najlažje vozit in če si kolkertolk dober, lahko si prvak, a nekaterim "kao ta najboljšim" my ass:D, tudi to ne pomaga:D

se pravi, če nisi Marquez ali Stoner na Hondi, nimaš za burek:jezik:

se boš pa mogu odločt  ali od 2012-2016 ali v zadnjih 10-letih, ker v desetih letih je bil Rossi 2x, eni so bili večkrat:P

2009 zadnjič, ampak res zadnjič, pa nadalje 0 za Rossia:P

 

:jezik:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

zanemarjaš eno bolj pomembno stvar - od l.2006 ko je dani vstopil v moto gp klaso je imela honda 5x prvaka - navečkrat v teh zadnjih 10-ih sezonah .. dejansko dani s hondo kot najboljšim motorjem teh 10 sezon ni bil prvak..zabeležil 3x drugo mesto od tega zadnjič l.2012 .od takrat naprej 3,4,4in lani 6 ..

rosi - 2012 6-ti ..in potem 4 , 2,2 in2 ..

razmerje honda / yamaha  od 2012 - 2016 : honda 3x , yamaha 2x ..

še ena malenkost - v teh 10-ih letih je bil rosi 2x prvak ..

dejansko nimaš nobene opore za svojo trditev.. 

aja .. :fyou:     :jezik:      .. glih tolk .. :P

honda je mela 3 prvake. Nickya, ko je bil Dani rookie, pa Caseya in Marquesa. 

dani je mel resno šanso 2008, ko je zajebal u sachsenringu, visoko je bil tud 2010 ko mu je razpadu šterc amortizer in se je v motegiju zlomu, pa 2011 je bil tud u dobri formi, pa ga je Sic zlomu že v Franciji, 2012 SEDEM zmag.....ne vem, če je bil kdo večkrat strt kot Dani. in ne vem, če je kdo v sezoni zmagal sedemkrat in ostal brez naslova. In my book, edino kar mu manjka je zmaga na ne-hondi.  Fino bi ga blo videt na  Suziju al pa yamahi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!