Skoči na vsebino
Ferrarist

Honda CRF 250/450 Rally

Priporočene objave

Ferrarist    1422
Ferrarist

Glede na to, da smo se v eni temi "prerekali" o t.i. majhnih adv motorjih, odpiram tole temo. Honda je najavila eno zanimivo "rally" izpeljanko modela CRF250L. Showa vzmetenje, Termignoni izpuh, nosilec za GPS, fiksna prednja maska. Meni je všeč!

title_b.jpg

Pred časom so že predstavili tudi 450 kubično "serijsko" verzijo, rally specialke pa se seveda že nekaj časa preganjajo po ribežnih. Meni ZELO všečen segment.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
SF    1961
SF

Kolikor je meni znano, Honda nima 450 kubičnega low performance agregata. Dvomim, da bi za široke množice dali na trg rally motor, ki bo potreboval vzdrževanje dirkalnega hard enduro stroja... Imaš slučajno kako povezavo, kjer so navedene zmogljivosti?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Ferrarist    1422
Ferrarist

Hmmm....mogoče kaj na osnovi zračnega trx400 ali fmx 650? Kdo bi vedel....sej drugače tud 450tke z dodatno količino olja niso problematične. EXCje 450/530 z rally oklepi folk vozi BP na daljše ture, z dodanim aftermarket hladilnikom olja ki poveča tudi količino olja za dodaten liter in pol. Servisi na 7500km. 

Ps: iščem temo kjer sem zasledil to novico

Popravljeno . Popravil Ferrarist

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sebar    980
sebar

Novica je na tujih straneh omenjala izključno rally repliko na osnovi CRF250L. O 450 kubični verziji nisem nikjer zasledil podobnih novic. Da nisi zamešal z novico izpred leta ali dveh, ko se je govorilo o KTM 450 adventure :) 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
thumper    9446
thumper

a so taki časi , da grši kot je motor v sprednjo masko dražji je ?  tole stane 270e po konju? to bo kupil pa samo tisti , ki ne ve kam z denarjem..

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawl    726
Kawl

Ravno včeraj sem razmišljal če sploh rabim to kravo od varaderota... Če nebi blo bol da grem po novega rallya. Mal fedre po upgrejdat pa gasa po TET trasi po balkanu.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Dr_Jakob    4257
Dr_Jakob
pred 8 urami, Kawl pravi:

LESS is MORE

Thja, dokaj res. Sem se pa parkrat peljal s @SFjem za njegovo CRF250, pa moram rečt, da za relacije je pa ... kako naj rečem, moteče počasna.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawl    726
Kawl
pred 6 minutami, Dr_Jakob pravi:

Thja, dokaj res. Sem se pa parkrat peljal s @SFjem za njegovo CRF250, pa moram rečt, da za relacije je pa ... kako naj rečem, moteče počasna.

To je motor genav za TET pomoje pa TAT - sam tale je mal predelč za nas :)

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1184
smasher

a.. pa še Mash:

Če se veda kdo nebi plačeval Francoske cene za kitajca, ga imajo tudi poljaki

https://www.romet.pl/Moto,ADV_400,20,635,14705,2015.html

4 jurje

ps: Mash znižal ceno da nebo krivičen: http://www.mash-motors.fr/en/400cc-motorcycles/25526-mash-adventure-400cc.html

Popravljeno . Popravil smasher
dodan link

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
xtzs    276
xtzs
pred 3 minutami, Dr_Jakob pravi:

Po tanovem je BMW izdal 310GS. Tud ne zgleda slabo.

Že, a sigurno ne za 3k€

pred 2 minutami, smasher pravi:

a.. pa še Mash:

Če se veda kdo nebi plačeval Francoske cene za kitajca, ga imajo tudi poljaki

https://www.romet.pl/Moto,ADV_400,20,635,14705,2015.html

4 jurje

Ja,.....to bi pa že bilo bolj spodobno...

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawl    726
Kawl

Problem teh kitajsih prdecev je da je kontrola slaba in s takim motorjem si nebi upal nikamor. Isto so govoril za pitbike mašine kitajcev da so super oh in sploh.... batne obročke je pa treba menjat k gate :)

Ni to to. Za hondo sem prepričan da greš dejansko lahko z njo kljub 250ccm okrog sveta... pa boš nazaj pršov z isto mašino.

Kitajc dela kvantiteto , japonc pa kvaliteto...

Popravljeno . Popravil Kawl

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1184
smasher

Se strinjam da dostikrat kitajske znamke so malce leve, apak sej večino EU proizvajalcev izdeluje tam nekje okoli motorje, Koreja, Indija, kitajska... (bmw, KTM  povezava z Kymko, Bajaj)

Mislim da so MASH motorji v glavnem opremljeni s starimi Suziki motorji ( za 400cc model nisem siguren iz kje so ga vzeli) , tako da ta ista mašina ki je v tem enduru se prodaja že nekaj let v takem izgledu:

mash-scrambler-400cc.jpg

tako da je ta mašina očitno se izkazala za dokaj tankovsko 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawl    726
Kawl

Sem ravno gledal en test ko se dva angleza pogovarjata in je rekel da tale kawasaki je najbol jajc ;)

Bmw r310gs kao najbol overall najbolsi agregat... Crf250 pa dalec najbolsa na terenu... Ampak ji manjka konjev...

Popravljeno . Popravil Kawl

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

• Podobna vsebina

• miklavc
      Avtor miklavc
      Že nekaj let sem si želel preizkusiti in okusiti vznemirjenje, adrenalin, navigacijo, napore in vse kar spada zraven pri rally vožnji. Letos mi je to, do neke mere, celo uspelo z udeležbo na Bosnia Rally 2018. Preden pa se podam v detajle celotnega eventa, naj tiste ki jih zanima malo več o motorju napotim na tale post v drugi temi. 
      Tako, kaj sploh je Bosnia Rally? V bistvu je to ne-tekmovalni trening camp reli navigacije po roadbook-u ali opcijsko tudi po GPS-u. Celotno bistvo tega eventa je spoznavanje osnov reli navigacije, dinamike večjih tekmovalnih eventov (bivak, rider briefing, tehnični pregled,...) na sproščen in družaben način, brez pritiskov dejanskega tekmovanja. Super koncept za tiste, ki si želijo spiznati rally svet, brez časovnih pritiskov in tekmovalnega stresa. 
      In, kako sem jaz pristal tukaj? No ja, po tem ko sem jeseni zaspal za volanom in razbil avto, se je proračun konkretno zmanjšal in ob vseh stroških, ki jih zahtevajo reliji kot so Hellas, Albania ali Serres pač letos ni bilo možnosti. Kot alternativo pa sem našel tole zadevo v Bosni, ki je bila cenovno zelo ugodna (v primerjavi z ostalimi) 510€ za štartnino, 5x nočitev zajtrkom in 2x all-you-can-eat večerjo, vse skupaj pa je še izboljšala vrhunska organizacija in pa osebje hotela, ki je za nas (še posebej naju 2 iz Slovenije, zelo lepo poskrbela).
      Tako, dovolj reklame  gremo na glavi del. 
      Reli se je odvijal v Bosaneskem mestu Kupres, bazni tabor pa je bil pred hotelom Adria Ski, ki naj bi '84 gostil zimske oilmpijske igre. Google je to tja naračunal slabih 500km in cca 7h vožnje tako, da je bil zgodnji štart nuja. 

Pot, ki sem jo obral me je peljala po Sloveniji izven AC do mejnega prehoda Bregana, od tam pa na hrvaško AC in do Gradiške, kjer sem brez problema prestopil mejo v Bosno. Kratek in prazen odsek AC po Bosni je hitro miil in že sem bil v Banja Luki, od tu pa po ozki dolini ob vodi do mesteca Kupres in našega hotela. 

Po registraciji na event in check-in v hotel sem se parkiral v bivak, kje drugje kot pa zraven modela z 2017 RFR450  Naj omenim, da tale reli, uporabljajo določeni za trening pred Serres relijem, tako da tukaj nismo bili samo amaterji, ampak tudi že modeli s svojo tekmovalno ekipo.

Raztovorim motor, postavim moje delovno mesto in se odpravim na tehnični pregled, katerega opravim brez problema, edino zadnjo žarnico sem moral zamenjat 

Obvezna je bila panorama bivaka, ki je bil sedaj še bolj kot ne prazen.

Oh ta ironija, Yamaha Off-Road ekipa pripelje KTM-e za uporabo na eventu. Še en dokaz več da KTM zaenkrat še vedno dominira v svetu terenskega motociklizma 

Po uspešno opravljenem tehničnem pregledu in pripravljenem motorju za naslednji dan je sledil obvezen tuš, v tej vročini sem bil moker kot iz bazena. Popoldanski sprehod skozi bivak pa je pripravil prijetno presenečenje. 

Srečal sem še enega Slovenca, v bistvu tudi Koroščca  jaz pa sem bil prepričan, da sem edini tukaj. Na hitro smo poštimali njegov stari ICO, ki je malo zajbaval in se podali na večerni rider briefing in osnove roadbook navigacije.

Po končanem predavaju iz osnov naviigacije in nekaj nasvetih bolj izkušenih je bil čas, da to znanje prvi večer spravimo na rolo papirja. Poizkusite si predstavljati, kako izgleda restavracija hotela, ko se tja odpravi 70 odraslih moških z rolicami papirja in barvnimi flumastri  

Po "uspešnem" barvanju, je seldila še montaža rolice v zato namenjen nosilec na motorju, pivo in spanje. Jutri nas je čakala prva etapa, ki je poskrbela za marsikatero presenečenje, kot tudi se izkazala za najbolj tehnično in navigacijsko zahtevno 
      Se nadaljuje...
    • Roman AT
    • Desert Soul
      Avtor Desert Soul
      Motodruščina, pozdravljeni!
      Takole je: na slovenski trg je končno prišel logistični ponudnik, s katerim se lahko z vso podporo tudi vi, običajni motoristi, ki vas zanimajo reliji in podobna tekmovanja v tujini, udeležite tovrstnih dogodkov. Soliranje in iskanje navez v tujini ni več potrebno. Če pustimo ob strani Dakar, ki je stroškovno res v višavah, so nam na voljo drugi podobni eventi s podobnim doživetjem in celo boljšim vzdušjem. Tudi na Dakarju je samo 30, 40 vrhunskih voznikov, nekje zadaj pa se vozita tudi dedek z vnukinjo. Za veselje. In za porabo presežka prihodka od domače ogromne firme.
      Večji del voznikov je torej relativno dobrih, a niso le Despresi in Come. In mnogo vas je v Sloveniji, ki bi se ne le dobro imeli, temveč tudi naredili viden rezultat na mnogih relijih.
      Predstavljam vam spisek relijev, na katerih bo ekipa Desert Soul prisotna v letu 2016. Spisek se bo s prihajajočimi dogovori še dopolnjeval:
      Reli Tuareg. Maroko, 5. - 12.3.2016. 7 dni dirke, skupaj 1.800 km, od tega 400 km sipin v dveh etapah. Predviden strošek, skupaj s štartnino, letom in asistenco je okrog 3.000 eur. Možna je udeležba tudi z navadnim enduro motorjem prostornine cca 450 do 700 cm3. Reli je sestavljen iz hitrostnih preizkušenj in navigacijskih etap, na katerih je potrebno do kontrolnih točk priti v časovnem okviru, utegnejo pa biti tudi navigacijsko zanimive. Skratka, na navigacijskih etapah ni "tiščanja gasa". Če zgrešite kontrolne točke ali do njih prispete prepozno, vam pripišejo kazen v obliki časovnega pribitka, niste pa diskvalificirani in lahko z dirko naslednji dan nadaljujete. Povezava.
      Gibraltar Race. Atene - Gibraltar, 28.5. - 12.6.2016. Prva izvedba 9.000-kilometrske etapne dirke, na kateri bo približno 40% razdalje prevožene po terenu, 60% pa po asfaltu. Reli prečka tudi Slovenijo (samo transfer brez hitrostne preizkušnje in brez spanja). Ta transferjih je potrebno do kontrolnih točk priti znotraj časovnega okvirja, torej ne prehitro in ne prepozno (kazenske točke dobite v obeh primerih). V primeru diskvalifikacije vas ravno tako ne pošljejo domov, temveč nadaljujete vožnjo po isti trasi za tekmovalci v obliki raida vse do Gibraltarja. Če bo število udeležencev zadostno, se boste do Aten in z Gibraltarja lahko peljali z našimi asistenčnimi vozili. Predvideni okvirni strošek, brez bencina in hrane, bo prav tako okrog 3.000 eur (1.900 eur štartnina, cca. 1.000 eur - odvisno od števila tekmovalcev v ekipi - asistenca). Spi se načeloma v šotorih v paddocku, lahko pa tudi najamete sobo. Na tem reliju se bodo najverjetneje najbolje izkazali motorji z večjo prostornino (>700 cm3), tudi dvocilindraši. Najprijetnejša podrobnost pa je, da ne potrebujete nobene posebne navigacijske opreme, le navigacijsko napravo (gps) in štoparico! Povezava.
      Rally Breslau Balkan. Bolgarija, 10. - 17.9.2016. Preverjen in tradicionalen reli tipa cross-country. 7 dni vožnje, predvideni skupni strošek pa bo nekaj pod 2.000 eur. Povezava.

Za nobenega od relijev ni potrebna dirkaška licenca, na vseh relijih pa boste začutili ekipnega duha ter postali del dirkaškega reli sveta, ki ste ga do sedaj spremljali le prek televizije in spleta. Na omenjenih relijih sodelujejo tudi ekipe, ki so redni udeleženci najznamenitejšega off-road relija Dakar.
      V ekipi Desert Soul poskrbimo za vso logistično asistenco, prevoz motorjev ali štirikolesnikov na lokacijo relija in z nje, svetujemo pri pripravah na reli in pomagamo pri iskanju morda še manjkajoče opreme, predvsem pa na samem tekmovanju naredimo vse, da se lahko tekmovalci posvetite izključno enemu cilju: varno in čimbolje pripeljati do konca relija!

Si upate končno uresničiti svoje dolgoletne sanje? 

• Cufa
      Avtor Cufa
      Začelo se je.
    • sucdejan
      Avtor sucdejan
      Ekipa iz novogoriškega kluba go-adventure se je tudi letos udeležila tekmovanja
      Sahara Rallye de Tunisie - ElChott. Javljanjem iz relija lahko sledite na naslovu:
      http://www.go-adventure.si

• Forum

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!