Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

Spet si nalašč spregledal prejšnji post, ko sm nakladal o ustreznem segmentu. Kar je edino pomembno pri oceni motorja. A on dela to kar ti hočeš od njega, in, a ga uporabljaš tako kot so mu v fabriki namenili? Zakaj je bil H2 narejen? To čemur je namenjen počne najboljše na svetu. Če mi WSBK dirkač reče "to pa vleče adijo pamet", mu verjamem. Stari, kot bi jest zdej pizdakal de je tvoj NOV versis popolnoma brezvezn na dragstripu in nemškem autobanu....de je rablena hayabusa res ful bolša za man keša....Trolaš, care, trolaš.

 

 

povedano drugale:Zakaj bi ti rad turismo veloce? oziroma, zakaj si v trgovini kupil novga, namesto KLEja za jurja?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, ELO said:

 

ad1.

en kup tehničnih gadgetov, ki te v bistvu distancirajo od prvinskosti užitkov motorizma. ogrevane ročke, električno nastavljiv vetrobran, ipd...

ad2.

kakor komu. veliko pozerjem je to must have, več lučk in stikal kot je, lažje se lulček dvigne. pa naj si bo to pred devico ali pa pred amortizirano milfačo.

ad3.

odvisno za kaj rabiš. za to kar si v uvodnem postu napisal res ne obstaja... za sterilne vožnje po magistralkah in avtocestah je najbrž res nujno, da si lastiš potovalno enduro z vsaj 1 ali več razmerjem KM/kg, z vsaj enostranskim spiskom tričrkovnih kratic gadgetov, pomaga pri samozavesti. ko vlečeš iz blata ti je najbrž odveč že to, da imaš elektronski vbrizg in veš da ti bo razmišljanje v času potrebnem za sušenje tega sistema samo še povečalo rano na želodcu.

ad4.

kje? v glavi in percepciji.

če bi vprašal kaj je meja, bi bil odgovor debelina denarnice in prostor v garaži. za poziranje motor za 10+k, še bolje nekaj za okoli 20k, za "ljubiteljsko" vožnjo v stilu Ni3ousa rabljen moped vrednosti 1k. poleg še pa nekaj stratosferičnega, za obisk ravnin na nemških avtocestah...

 

Ljudje smo si različni in različnimi prioritetami.

ad1.

če si želiš prvinskosti, potem pa gol, in bos hodi naokoli - seveda pozimi ko bo sneg bo še bolj prvinsko.

 

ad2.

pa si kupiš viagro, je cenejša od motorja

 

ad3.

če hočeš kam it, vedno naletiš na kakšno "sterilno" cesto, razen če si samo doma

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

 

še lepše je, ko kaj crkne na novem pa ne morejo v čudni državi odpraviti ...

 

Zaenkrat me je vedno pripeljal domov. Najbrz se strinjas, da je verjetnost da te na cedilu pusti 15 let star motor precej vecja kot pri novem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Cartman pravi:

Spet si nalašč spregledal prejšnji post, ko sm nakladal o ustreznem segmentu. Kar je edino pomembno pri oceni motorja. A on dela to kar ti hočeš od njega, in, a ga uporabljaš tako kot so mu v fabriki namenili? Zakaj je bil H2 narejen? To čemur je namenjen počne najboljše na svetu. Če mi WSBK dirkač reče "to pa vleče adijo pamet", mu verjamem. Stari, kot bi jest zdej pizdakal de je tvoj NOV versis popolnoma brezvezn na dragstripu in nemškem autobanu....de je rablena hayabusa res ful bolša za man keša....Trolaš, care, trolaš.

 

 

povedano drugale:Zakaj bi ti rad turismo veloce? oziroma, zakaj si v trgovini kupil novga, namesto KLEja za jurja?

KLE ima špice in trd sedež. A bi tudi šlo.

Ne bi rad turismo veloce, mi je pa zanimiv zaradi polaktivnega vzmetenja, samo dvomim da se čez Logatec pelje udobno. 

 

 

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Zaenkrat me je vedno pripeljal domov. Najbrz se strinjas, da je verjetnost da te na cedilu pusti 15 let star motor precej vecja kot pri novem.

15 let star motor sploh ni star, saj je moto sezona par mesecev na leto, pa še to ne vsak dan. Pa še pravilom se motorčke lepše vzdržuje.

Jaz bi se bolj bal novega, nepreverjenega modela, ki je bil lansiral zaradi pritiska trga oziroma dobička firme.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za

*800€ za motor, letnik 2001, cca 40.000 prevoženih

*98€ celoletnega zavarovanja in AO+ in zeleno karto in

*97€ za komplet novih enduro gum

Ga ni mopeda, ki bi nudil več užitkov /€. Ga ni. Vozno, udobno, pravzaprav čist dost hitro, zvok tudi ni tako slab, vse deluje kot mora... 6,5l/100km porabe je. Je pa tudi 50 presenetljivo živahnih kojnov, ...

 

Kar se tiče pokvarljivosti, pa takole; rabljenih Pegasotov v različnih stopnjah ohranjenosti je po Avtonetu, eBayu in Bolhi KOT LISTJA IN TRAVE. Rezervni deli smešno poceni, ničesar ne manjka. Torej, četudi bi celotna mašina naredila "KABUM!", imam v roku 1 dneva in par sto € drugo rabljeno mašino. Kar pa se verjetno ne bo zgodilo tako kmalu. Za po tleh metat ga je SKORAJ škoda. Torej ga ne bom metal po tleh zanalašč. Če pa pade, pa naj.

Ja, kot drugi bajk je faking idealen. Kot edini pa ima svoje probleme. Meni je moj prvi bajk še vedno prvi.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Narkomani so pripravljeni storiti marsikaj, da pridejo do mamil.

ti tudi.

pred 4 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ja, kot drugi bajk je faking idealen. Kot edini pa ima svoje probleme. Meni je moj prvi bajk še vedno prvi.

svoj prvi "prvi" bajk si zavrgel kot stare gate ko si preusmeril čustva na tvoj drugi "prvi" bajk .. tko da ne ti men tukaj o čustvih .. 

 

pred 1 minuto, Snecer pravi:

par km sem peljal pegasa, udoben, lepo se je peljal, kolešček za vzmetenje zadaj.

v bistvu res, kaj še rabiš, le da mi je bil malo previsok

ne rabiš več...

nižji fedr ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

svoj prvi "prvi" bajk si zavrgel kot stare gate ko si preusmeril čustva na tvoj drugi "prvi" bajk .. tko da ne ti men tukaj o čustvih

... si rekel ti. Jaz pa pravim, da bo novejša Futura (nujno rdeče barve) v moji garaži takoj, ko bom spet imel kaj extra denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Frenk 67 pravi:

Zaenkrat me je vedno pripeljal domov. Najbrz se strinjas, da je verjetnost da te na cedilu pusti 15 let star motor precej vecja kot pri novem.

Na začetku sem namerno zamolčal o čem točno sva Dr, Jakobom, sicer lastnikom Pegasa razpravljala po vožnji... Beseda je tekla o konkretni primerjavi Aprilia pegaso vs novi BMW GS. S pegasom se pelješ skoraj povsod, z GS skoraj nikjer, kot samo po asvaltu... Razlika v denarju je ogromna, v zmogljivosti tudi. To vidiš, ko prideš v Dolomite, in vidiš horde prestrašenih voznikov GS-ov, ki s strahom komaj obvladujejo moč svojih izven asvalta neuporabnih strojev. Pegasa je precej lažje kontrolirati. Preverjeno.

Zdaj pa k verjetnosti...

Ne ni večja. Ko kupiš 15 let star motor in dela, potem veš, da bo ob primernem vzdrževanju in menjavi potrošnega materiala delal še naprej. Verjetnost, da te bo na cesti pustil do tri leta star BMW je precej večja, kot da bo to naredila 15 let stara Aprilia Pegaso... Žal.

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, SF said:

Na začetku sem namerno zamolčal o čem točno sva z lastnikom Pegasa razpravljala po vožnji... Beseda je tekla o konkretni primerjavi Aprilia pegaso vs novi BMW GS. S pegasom se pelješ skoraj povsod, z GS skoraj nikjer, kot samo po asvaltu... Razlika v denarju je ogromna, v zmogljivosti tudi. To vidiš, ko prideš v Dolomite, in vidiš horde prestrašenih voznikov GS-ov, ki s strahom komaj obvladujejo moč svojih izven asvalta neuporabnih strojev.

Zdaj pa k verjetnosti...

Ne ni večja. Ko kupiš 15 let star motor in dela, potem veš, da bo ob primernem vzdrževanju in menjavi potrošnega materiala delal še naprej. Verjetnost, da te bo na cesti pustil do tri leta star BMW je precej večja, kot da bo to naredila 15 let stara Aprilia Pegaso... Žal.

A s ti pelal g/s Lc? 

 

Tako kot je jakob napisal je precej tocno. drugi bajk je lahko 800e vredn enocilinderc. za se met fajn poleti, al pa kdaj u dvoje pelat....pa pegaso diha na skrge, ti pa pizdis ker ga davis da zleze mimo busa. 

Sayo stare podatke mas

 

Varahannes.at

 

 

Kolk jih ma pa tvoja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Cartman pravi:

A s ti pelal g/s Lc? 

 

Tako kot je jakob napisal je precej tocno. drugi bajk je lahko 800e vredn enocilinderc. za se met fajn poleti, al pa kdaj u dvoje pelat....pa pegaso diha na skrge, ti pa pizdis ker ga davis da zleze mimo busa. 

Sayo stare podatke mas

 

Varahannes.at

 

 

Kolk jih ma pa tvoja?

neki čez 70.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Cartman pravi:

A s ti pelal g/s Lc? 

 

Tako kot je jakob napisal je precej tocno. drugi bajk je lahko 800e vredn enocilinderc. za se met fajn poleti, al pa kdaj u dvoje pelat....pa pegaso diha na skrge, ti pa pizdis ker ga davis da zleze mimo busa. 

Sayo stare podatke mas

 

Varahannes.at

 

 

Kolk jih ma pa tvoja?

Pegaso ima kakšnih 5-6s od 0-100kmh.

Bistveno bolje od večine vozil, ki niso motorji, verjetno tudi tvojega avta, tako da prehitevanje pri neki normalni vožnji ne more biti težava in tudi ni, kar sem videl v praksi.

Na kakšne škrge bi naj dihal? Sva se s prijateljem peljala malo na Jadran, on se pegasom, jaz s svojim, nobenih škrg nikjer, tudi ribe nisva jedla.

Zmanjka mu na AC za divjanje, a za kakšno udobno mirno vožnjo po ac do 120 mu ne fali čisto nič.

Pozabil sem...da sem spet na MS

kjer se prehiteva z 20% moči motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, SF pravi:

Na začetku sem namerno zamolčal o čem točno sva Dr, Jakobom, sicer lastnikom Pegasa razpravljala po vožnji... Beseda je tekla o konkretni primerjavi Aprilia pegaso vs novi BMW GS. S pegasom se pelješ skoraj povsod, z GS skoraj nikjer, kot samo po asvaltu... Razlika v denarju je ogromna, v zmogljivosti tudi. To vidiš, ko prideš v Dolomite, in vidiš horde prestrašenih voznikov GS-ov, ki s strahom komaj obvladujejo moč svojih izven asvalta neuporabnih strojev. Pegasa je precej lažje kontrolirati. Preverjeno.

Zdaj pa k verjetnosti...

Ne ni večja. Ko kupiš 15 let star motor in dela, potem veš, da bo ob primernem vzdrževanju in menjavi potrošnega materiala delal še naprej. Verjetnost, da te bo na cesti pustil do tri leta star BMW je precej večja, kot da bo to naredila 15 let stara Aprilia Pegaso... Žal.

Letos sem vozil po Alpah za enim Švabom na GSA, sem ga za hec malo spremljal in je postal nervozen po serpentinah, kjer se ni mogel odlepiti. 

GSka je kar krava za ožjo zavito cesto, ne moreš takih linij vozit kot z lažjim motorjem z manjšo medosno.

 

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

Jaz berem, kot da v dvoje na skrge diha.....

Pojem v dvoje je lahko široka zadeva in ima velik razpon.

Ampak to ni potem problem motorja, ampak prehrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Cartman pravi:

A s ti pelal g/s Lc? 

tolk ne poznam  teh bmflov  da bi točno povedal.. zame je gs - gs pač ..in ja je peljal gs-a ...celo 2 komada naenkrat pa še jaz sem bil gor.. 

a ti prišepnem zakaj gs ni vodno temveč "tekočinsko" hlajen ..

si predstavljaš okrajšavo oznake " GS Water Cooled "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:kere bučke spet , GS ali pa GSA je eden bolj vodljivih motorjev , pa naj bo to serpentina , AC  al pa makedam . Komentirate pa itak samo tisti , ki ga niste imeli ali prevozili z njim vsaj 1kkm .........tok ,da se ugasnite k nimate blage veze in fantazirate v tri dni .

Ni pa motor kriv če si ga kupi veliko pretežek bavarski stric ki se zapelje enkrat na leto na dopust in ne obvlada tud pegasota, če mu bi ga dal .........in to vidite vi .............daj meni  GSA pa ti pokažem po serpentinah ,vi pa z vašim pegasotom, pa da vas vidim .....pa ni to nobeno podcenjevanje , pegaso je sigurno dober motorčeek  za denar ki ga daš, kot Versys za 3k€ (vreden tega denarja) ne mi pa flancat kako je stroj za 20k€ za en kurac po serpentinah , in da seveda pegaso tam kralj serpentin in makedama (oziroma izven asvalta) a ne , proti GS .....mislim.......kaj smo 15let stari .......

No zdej pa nabijejte naprej pa držte se teme ............:P

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo: motor zmore toliko, kot zmore njegov voznik - motorist. Ne moreš po enem sklepat za vse.

Kot drugo: vsak motor je bil narejen z nekim namenom in ni vsak za vse.

19 minutes ago, Snecer said:

Sva se s prijateljem peljala malo na Jadran, on se pegasom..

...to pa je podvig.  :lol1:

Kje pa vozis s Pegasom, kjer GS ne more?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, sayo said:

neki čez 70.000

Lih ulaufala se je....

@snec ker cepec prehitevam vozece avtobuse, ko oni vozjo 80-90 mi je bol pomemben pospesk tja, desno od 100 kot 0 do 100kmh. vem de bi se temu komot izognil ce bi prehiteval parkirane, al pa vozil za njimi. 50bhp je pri 140km/h ze blizu ali pa v rdecem polju. z avtom mi ni panika, pustim mal varnosne in pelem za njim. z motorjem pa izredno nerad vozim za busi tovornjaki kombiji, predvsem zarad zastrtega pogleda naprej. ce nalozim kufer+drago, gre med prehitevanji 80kw honda vsako furo parkat blizu limitatorja. pa res nimava nekih hudih poprecnih brzin. s 35kw smo vozili za kombijiin busi. pac ni melo smisla bit prestrasen, in fura je bla krneki. povdarjam, de vecinoma vozim par % nad omejitvami. cajti s porabo 9,5-11 so nepreklicno mimo. 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Kot prvo: motor zmore toliko, kot zmore njegov voznik - motorist. Ne moreš po enem sklepat za vse.

Kot drugo: vsak motor je bil narejen z nekim namenom in ni vsak za vse.

...to pa je podvig.  :lol1:

Kje pa vozis s Pegasom, kjer GS ne more?

Ne gre za podvig, ampak omembo lokacije, kjer sem spremljal vozne lastnosti tega modela.

Pravkar, Cartman pravi:

Lih ulaufala se je....

@snec ker cepec prehitevam vozece avtobuse, ko oni vozjo 80-90 mi je bol pomemben pospesk tja, desno od 100 kot 0 do 100kmh. vem de bi se temu komot izognil ce bi prehiteval parkirane, al pa vozil za njimi. 50bhp je pri 140km/h ze blizu ali pa v rdecem polju. z avtom mi ni panika, pustim mal varnosne in pelem za njim. z motorjem pa izredno nerad vozim za busi tovornjaki kombiji, predvsem zarad zastrtega pogleda naprej. ce nalozim kufer+drago, gre med prehitevanji 80kw honda vsako furo parkat blizu limitatorja. pa res nimava nekih hudih poprecnih brzin. s 35kw smo vozili za kombijiin busi. pac ni melo smisla bit prestrasen, in fura je bla krneki. povdarjam, de vecinoma vozim par % nad omejitvami. cajti s porabo 9,5-11 so nepreklicno mimo. 

 

 

Kje se pa voziš, da je tolko avtobusov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Ne gre za podvig, ampak omembo lokacije, kjer sem spremljal vozne lastnosti tega modela.

To si spet enga kot za na Golico najdu , sam ,da se ta revež ne more branit :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

:lol1:kere bučke spet , GS ali pa GSA je eden bolj vodljivih motorjev , pa naj bo to serpentina al pa AC  al pa makedam . Komentirate pa itak samo tisti , ki ga niste imeli ali prevozili z njim vsaj 1kkm .........tok ,da se ugasnite k nimate blage veze in fantazirate v tri dni .

Ni pa motor kriv če si ga kupi veliko pretežek bavarski stric ki se zapelje enkrat na leto na dopust in ne obvlada tud pegasota, če mu bi ga dal .........in to vidite vi .............daj meni  GSA pa ti pokažem po serpentinah ,vi pa z vašim pegasotom, pa da vas vidim .....pa ni to nobeno podcenjevanje , pegaso je sigurno dober motorčeek  za denar ki ga daš, kot Versys za 3k€ (vreden tega denarja) ne mi pa flancat kako je stroj za 20k€ za en kurac po serpentinah , in da seveda pegaso tam kralj serpentin proti GS .....mislim.......kaj smo 15let stari .......

No zdej pa nabijejte naprej pa držte se teme ............:P

Maš v drugi temi o vodljivosti GSa na vseh podlagah.

Saj menda ločiš med vodljivostjo in močjo motorja? tank je pač tank. gas bremza vožnja pa ni pokazatelj vodljivosti.

Pegaso je kralj serpentin napram gski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Maš v drugi temi o vodljivosti GSa na vseh podlagah.

Saj menda ločiš med vodljivostjo in močjo motorja? tank je pač tank. gas bremza vožnja pa ni pokazatelj vodljivosti.

Pegaso je kralj serpentin napram gski

Prou:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thump, ja wc fora je dobra, in ti povem, tistga g/sa lahk na cesti postavis tocno kamor hoces. meni je ciklistika zaprla gobec cist. ne, po moje ni vredn 18kek. je pa nevidzeno natancen, prozen in lahkoten motor. a je vreden 3 10 let stare varaderote? jebemti, blizu smo. pa ker visje ne splezam, lih vare ogledujem, za 3ooo in sm preprican de se bom z njo fajn zabaval, in de bo dragi zadej udobno. ce bi blo €€ bistveno vec, bi vefjetno supertenerejca uzel u salonu. 

 

Ima hibe, je pa hudicevo dobr. 

Snec, najhuj mi je istarski y, pizdim tud po vseh poteh do umaga, kamor hodm poleti, pa tud magistrala julij avgust jih je polna. takrat mam manj dela in lahko grem sept okt ma ze manj casa, da se to opravicim, da ne zbiram pravih datumov za prazne ceste, jebote trol.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!