Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

Niso vsa stara jajca zakon!

Ta, ki jih imamo med nogami so res zakon, četudi stara.

Stari kokošji klopotci pa najmanj smrdijo, v kombinaciji s salmonelo so ultra škodljiva!

 

Sicer pa, poznam nekoga, ki je par dni nazaj kupil stara jajca od Harley Davidsona. Za 65.000$. To je šele poglavje vredno debate!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Del vsote je plačevanje imena. Zato pa potem beremo v enih temah o težavah vrhunskih motorjev. V nasprotnem primeru ne bi bilo nobene okvare. Ampak denar je sveta vladar. 

pozabljaš, da problemi spadajo pod garancijo, ki je star moped žal nima.

pred 12 urami, Snecer pravi:

Ja, kako prideš na cilj s Pegasom? Te na cilju čaka urgentno vozilo, da te odpeljejo, zaradi utrujenosti? in serviser, da se loti dela.

Sami nakladači.

Pegasu čisto nič ne fali, pa da se pelješ na Nordkapp al pa na Jadranko na kavo.

 

Fali, fali, ne gre po zadnji gumi mim avtobusa :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Ok ampak kdo potem tistega, ki si kupuje prvi motor ali pa motor po dolgem času prepriča, da raje napraska zadnje cente, da kupi novega? Prijatelji? Slabe izušnje s servisi in posledično nezaupanje v rabljeno robo? Prodajalci? Preslabo tehnično znanje, da bi sami odpravili napako, ker motor pač ni vreden skoraj nič in se ljudem potem zdi škoda zapravljat za kakovostnega mehanika? Da se razumemo! Meni je ta slovenska posebnost čisto všeč, saj za majhen denar lahko pridem do odličnih, lahko tudi samo par let starih motorjev, me pa res zanima, zakaj, ker v tujini na cesti vidim precej več starih jajc, pa sem prepričan, da tako visokega standarda, da bi si več privoščili, ravno nimamo...

Ne vem SF , to ti morajo odgovoriti tuisti , ki dajejo zadnji cent samo da je novo , sam sem se vsaj 10 let vozil s starimi jajci in ko sem napraskal za nov motor mi je ostalo še par centov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

pozabljaš, da problemi spadajo pod garancijo, ki je star moped žal nima.

Fali, fali, ne gre po zadnji gumi mim avtobusa :P

 

Pozabljaš, da za 20k € porabljaš dopust za obiske mehanika. Top of d top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, SF said:

Ok ampak kdo potem tistega, ki si kupuje prvi motor ali pa motor po dolgem času prepriča, da raje napraska zadnje cente, da kupi novega? Prijatelji? Slabe izušnje s servisi in posledično nezaupanje v rabljeno robo? Prodajalci? Preslabo tehnično znanje, da bi sami odpravili napako, ker motor pač ni vreden skoraj nič in se ljudem potem zdi škoda zapravljat za kakovostnega mehanika? Da se razumemo! Meni je ta slovenska posebnost čisto všeč, saj za majhen denar lahko pridem do odličnih, lahko tudi samo par let starih motorjev, me pa res zanima, zakaj, ker v tujini na cesti vidim precej več starih jajc, pa sem prepričan, da tako visokega standarda, da bi si več privoščili, ravno nimamo...

Teiretiziram,. Tisti "povratniki" majo kupček in jih srbi. ne rabijo dost pregovarjanja. Želja je velik faktor. Ti si nikoli nis želu novga, de kupš "enkat pa de je mir"? Pa pri starih, res znucanih, ob nakupu ne veš, da nis naletu na rakavga bolnika, z metastazami allover. Sfukano vzmetenje, poštimaš, drugo leto zluftani ležaji, tretje pogrizena sklopka....pa maš nikad kraja.....in nikoli veselja.  sej s vidu cbjca, prejšnji mamutbajk. 

10 minutes ago, ELO said:

 

Sicer pa, poznam nekoga, ki je par dni nazaj kupil stara jajca od Harley Davidsona. Za 65.000$. To je šele poglavje vredno debate!

Spet se bi mogli vrnit k vprašanju namembnosti motorja. Tole verjetno ne bo osnovno dnevno prevozno sredstvo, najbrž tud ni kupljeno kot motor ampak naložba? pa kašno sliko dej gor :P

@Borutt ma pa nove kufre. Spet. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Pozabljaš, da za 20k € porabljaš dopust za obiske mehanika. Top of d top.

a misliš, da pri starmu mopedu ne more it nič narobe?

 

lej, nekdo je že napisal, stara Nokia je zdržala cel teden brez filat, celo na internet sem se lahko priklopil, odlično je delala, tč skrin je mela, v vseh pogledih STARA JAJCA, ki jih dobiš đabe in ki so boljša od vseh novih jajc...

Le zakaj potem folk kupuje nove foune za 600, 700€?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

a misliš, da pri starmu mopedu ne more it nič narobe?

 

lej, nekdo je že napisal, stara Nokia je zdržala cel teden brez filat, celo na internet sem se lahko priklopil, odlično je delala, tč skrin je mela, v vseh pogledih STARA JAJCA, ki jih dobiš đabe in ki so boljša od vseh novih jajc...

Le zakaj potem folk kupuje nove foune za 600, 700€?

 

Motor se kupi glede na željo, namembnost in zmožnost. Vsakemu svoje, bi rekli. In glavno, da se uživa. Vendar, ko nekdo omeni, da je njegov motor drag in še ne vem kaj, potem ga res ne pričakujem na servisu zaradi napak in malomarnosti. To je potem plačevanje imiđa znamke in duvanje na piaci.

Jmš staru nokiu ali nou tač skrin foun ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pozabljaš, da za 20k € porabljaš dopust za obiske mehanika. Top of d top.

Smo ljudje , ki svetu povemo kaj je narobe z motorjom kljub temu , da je še v naši lasti ga spljuvam do obisti če si to zasluži in so ljudje ki imajo iste probleme ,so tiho in kljub neresnici hvalijo svojega konjička kot da je edini pravi na svetu in takih vas je veliko preveč tu na MS......................vsAKEMU ZNAŠ POLAGAT NA RAČUN  , objestnost, napake pri vožnji , napake pri motorjih za 20k€,  ki se prav tako pojavljajo na vseh modelih,  a da ne pridejo v eter je kriv ravno tvoj profil ljudi ................si nezmotljiv, imaš najboljši motor za nAJMANJ DENARJA , ki ga seveda prodajaš ,da si kupiš nekaj slabšega , ker je obstoječi naravnost predober in prepocen :lol1:da ne začneva kako znaš pikat  na poškodbe in motoristične nesreče , človek bi mislil da si nezmotljiv ,popolen .........................no pa kljub temu , nekateri vemo da si povsem isto krvav pod kožo kot ostali samo imaš tisti profil forumskega  uporabnika kot sem jih zgoraj tudi opisal ................. nikoli nisem bral tu gor o poškodovanih policijskih gležnjih etc,etc........:ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Smo ljudje , ki svetu povemo kaj je narobe z motorjom kljub temu , da je še v naši lasti ga spljuvam do obisti če si to zasluži in so ljudje ki imajo iste probleme ,so tiho in kljub neresnici hvalijo svojega konjička kot da je edini pravi na svetu in takih vas je veliko preveč tu na MS......................vsAKEMU ZNAŠ POLAGAT NA RAČUN  , objestnost, napake pri vožnji , napake pri motorjih za 20k€,  ki se prav tako pojavljajo na vseh modelih,  a da ne pridejo v eter je kriv ravno tvoj profil ljudi ................si nezmotljiv, imaš najboljši motor za nAJMANJ DENARJA , ki ga seveda prodajaš ,da si kupiš nekaj slabšega , ker je obstoječi naravnost predober in prepocen :lol1:da ne začneva kako znaš pikat  na poškodbe in motoristične nesreče , človek bi mislil da si nezmotljiv ,popolen .........................no pa kljub temu , nekateri vemo da si povsem isto krvav pod kožo kot ostali samo imaš tisti profil forumskega  uporabnika kot sem jih zgoraj tudi opisal ................. nikoli nisem bral tu gor o poškodovanih policijskih gležnjih etc,etc........:ras: 

Dihaj. Pa še enkrat si vse preberi, da boš ugotovil bistvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

1 minute ago, Borutt said:

Dihaj. Pa še enkrat si vse preberi, da boš ugotovil bistvo.

kaqj ti ni jasno? bistvo je bmw. 

 

vprašanja so nepomembna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Dihaj. Pa še enkrat si vse preberi, da boš ugotovil bistvo.

Prav, bom , vidim da sva spet pri bučkah ........:OK:............ti vse razumeš od bistva naprej mi pa ne :lol1:

.........vdih ...........izdih............vdih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Motor se kupi glede na željo, namembnost in zmožnost. Vsakemu svoje, bi rekli. In glavno, da se uživa. Vendar, ko nekdo omeni, da je njegov motor drag in še ne vem kaj, potem ga res ne pričakujem na servisu zaradi napak in malomarnosti. To je potem plačevanje imiđa znamke in duvanje na piaci.

Jmš staru nokiu ali nou tač skrin foun ?

oboje :ras:

stara jajca od nokie uporabljam na novih jajcih od ktm za navigacijo :D

Jaz ne vem, kako nekdo "ne" pričakuje novih mopedov na servisih. Tudi novi mopedi se kvarijo, k sreči v garanciji. Žal je tako da, več ko moped ima, več se lahko pokvari. In žal je tudi tako, da novih mopedov sami ne moremo več šraufat. Bolj je tule probrem določenih dobaviteljev, kako se odzovejo na te in podobne probleme.

Sedaj če me vprašaš a se 3x bolje pelješ z mopedom za 20k €, kot z mopedom za 7k €, je odgovor NE. Tut za 7 jurjev se dobi odličen NOV moped, niti ni potrebe imet "stara jajca".

Je pa nekaj nostalgije na starih jajcih, če ne zarad drugega, bi jih že zato imel. Kako staro zrihtano ninđo recimo. In če bi mi stara jajca padla na tla, bi me ravno tako bolelo srce, ker jaz mopede kupujem s čustwi. 

ps: zakaj si zmetal denar za fiesto RS, ko se dobijo pocen rabljene 1000ccm?

Zato ker si lahko, ker si hotel imet, ker uživaš v tem kar imaš in kar voziš, dvomim da za duvanje na piaci.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

 

Le zakaj potem folk kupuje nove foune za 600, 700€?

 

To sem jaz enkrat provociral zakaj avto za 35K+ in telefon za 700e, pa sem dobil nazaj: "Denar res ne reši vseh težav, vendar je pa vseeno lažje jokat v Mercedesu kot pa na kolesu".

Glede vrednosti naših igrač pa vsak po svoje. Ponavadi je največja težava razmerje med prostim časom in denarjem. Se pa strinjam, da se danes za sorazmerno malo denarja dobi spodoben motor.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

Kako staro zrihtano ninđo recimo.

Evo Dami, samo za tebe. Lepšega boš težko našel. Če seveda ni prestar...

http://www.subito.it/moto-e-scooter/kawasaki-zxr-750-j-treviso-179311941.htm

Je pa res, da ne stane samo 800€...

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

Le zakaj potem folk kupuje nove foune za 600, 700€?

Zato, ker lahko :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Zato, ker lahko :P

pol jim pa zmanjka za nov moped :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak res dobro vprašanje: Ali dati 700€ za nov telefon, ali za star motor?

Jaz svoj odgovor poznam...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Joker pravi:

Ampak res dobro vprašanje: Ali dati 700€ za nov telefon, ali za star motor?

Now motor in now telefon :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

da lahko sosedo spremlja na FB :fredyjecar:

Ko bi vsaj, vendar se nabavi zato, da imaš boljšega in večjega kot sosed. :eek: (vsaka čast izjemam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ciciban pravi:

To sem jaz enkrat provociral zakaj avto za 35K+ in telefon za 700e, pa sem dobil nazaj: "Denar res ne reši vseh težav, vendar je pa vseeno lažje jokat v Mercedesu kot pa na kolesu".

Glede vrednosti naših igrač pa vsak po svoje. Ponavadi je največja težava razmerje med prostim časom in denarjem. Se pa strinjam, da se danes za sorazmerno malo denarja dobi spodoben motor.

 

 

samo solze bolj tečejo, ko merca zarubijo :) in še kaj poleg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gusar pravi:

10

ja.. bruto-bruto ..

 15. 9. 2000 - so zaposleni v povprečju prejeli po 118.819 tolarjev neto plače (2100000SIT - 17,674 neto plače)

september 2016   1.015,33€ (15700€-15,463netoplače )
pred 13 urami, gusar pravi:

ja ravno temo.Kjermu pa bi se moral?:eek:

mogoče dvoslednemu skuterju na makadamu ? aja to ni smešno ... zase se brigi :ras:

pred 55 minutami, Cartman pravi:

in nikoli veselja.  sej s vidu cbjca, prejšnji mamutbajk. 

2 l olja in 1,7l benza na 100km .. pa še noben ni za ritjo vozil k je smrdelo..

pred 37 minutami, Cartman pravi:

kaqj ti ni jasno? bistvo je bmw. 

vprašanja so nepomembna. 

tema je o budget mopedih ..  zdej če bi lahko malo pozabili na te bemfle počas ?

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

oboje :ras:

stara jajca od nokie uporabljam na novih jajcih od ktm za navigacijo :D

pa ti bi lahko imel registrsko go-salma .. ali pa kp-salme.. (salma - okrajšava za salmonelo ) ..:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Cartman pravi:

.in nikoli veselja.  sej s vidu cbjca, prejšnji mamutbajk. 

 

Thja. ... prejšn mamutbajk, Hongda CB450S PisOfŠit je bila brca v prazno (ali pač ne, kakor vzameš). Kupil sem jo zato, ker nisem hotel imet ničesar podobnega off road mopedu (torej zanalašč nisem gledal Pegasota itd.). Videl sem jo, peljal sem jo, preverjal pa nisem. Butl jaz.

Pa v osnovi ni bila IN ŠE ZDAJ NI tako zelo extra slaba. Poštimal smo jo za reci piši 100€, pa par dni šraufanja v garaži... naute verjel, zadeva je še zdaj vozna in lepo služi novemu lastniku.

14183797_1680502855609109_2655441006932049165_n.jpg

Me tem, ko je bila pa moja, pa me je na Mamutovanje peljala 2x, na snežno Pokljuko, na snežni Mangrt, na snežne avstrijske prelaze, na Elefante... kar tolk slabem motorju nebi niti pripisal.

p.s. Ko je novi lastnik vanjo vložil reci piši DODATNIH 100€, pa zgleda takole. Aja, pa iz nam neznanega razloga je nehala pit olje... go figure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!