Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 33 minutami, franc pravi:

Pred 30+ leti?

Mi smo na približno isto temperaturo bivakirali (čebe+šatorsko krilo) , pa niti približno ni bilo v redu (takrat bi se mi "spalka" tudi zdela v redu) .

lp

zdj spim po hotelih in motelih :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, izibajker pravi:

Tudi moja izkušnja je podobna. Dve spalki sem uporabljal (res pa ne na snegu). Varianta za na mamute bi tudi bila, da se vzame kakšna večja vreča, v njo položi spalka, vmes pa se nabaše slama. Dupla izolacija.

Upam, da tega na Mamutovanju NIKOLI ne boš probaval, ker:
1. vse ti bo zmrznilo

2. kar ti ne bo zmrznilo, ti bom odbrcal stran.

Na prvi Slončkovi ringaraji sva s Samotom sprobavala točno to, pa ti povem, da sva imela precej več sreče kot pameti, da nisva za vedno zaspala. Slama v spalki je drek. Oziroma je boljše kot nič. Ampak samo v primeru, da RES nimaš nič drugega na voljo.

**************************************************

ORNK spalna vreča, dve dokaj dobri spalni vreči ena v drugi (ne velja, če so tanke, poletne!!!). Ćip varianta je še vedno najboljša kombinacija surf vreča, pa navadna 3-season spalka not.
Fantje, resno. Dokler čvekamo po forumu, je eno, v praksi pa imamo precej preizkušenih metod, NAJBOLJŠA je taprava zimska spalna vreča.

Je pa res, da vsaka izolacija pomaga. Stopinje se seštevajo. Torej izolacija od tal 3 stopinje, majhen šotor 3 stopinje, vredu spalka 15 stopinj, naložena pečica (beri: preden greš spat, se najej.) 4-5 stopinj. Seštejte to in odštejte zunanjo temperaturo -10stopinj. Torej?

p.s. Probajte razmišljat tudi malo dalj v prihodnost. Če si enkrat kupiš ornk spalno vrečo za recimo 300€, potem jo lahko uporabljaš vsaj 10 let brez frke. Če to podeliš, prideš na 30€ na leto!! Pa manj možnosti za revmo, itd. Isto velja za dober šotor, podmetač, izolacijo...

Dobra talna izolacija te pride cca 50€, super dober šotor 120€, itd... Kaj pa navadna reševalna alu folija pa telovadni armafleks?... Se da, samo mal izkušenj pa pameti je treba. Informacij je na netu dovolj.

Ob 11. 12. 2016 at 18:28, smasher pravi:

Video je res dolg, pa še ena taka blondinska (jst sm bil ta blondinka), dvojna tanka spalna vreča (ena v drugi) ne pomaga, sicer slojev je nekaj ampak ni to to, še zmiri zmrzneš ko  pi....

 

Točno to. Tanka spalna vreča je namenjena temperaturam okrog 15 stopinj. Pa četudi daš dve, si še vedno ornk nad nulo, kje je še -10 ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljene topshit (beri: Zgornji kakec) zimske spalne vreče imate rabljene na bolhi za cca 150-200€. Extrem temp -34. Boljš ne gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

ORNK spalna vreča, dve dokaj dobri spalni vreči ena v drugi (ne velja, če so tanke, poletne!!!). Ćip varianta je še vedno najboljša kombinacija surf vreča, pa navadna 3-season spalka not......Je pa res, da vsaka izolacija pomaga. Stopinje se seštevajo. Torej izolacija od tal 3 stopinje, majhen šotor 3 stopinje, vredu spalka 15 stopinj, naložena pečica (beri: preden greš spat, se najej.) 4-5 stopinj. Seštejte to in odštejte zunanjo temperaturo -10stopinj. Torej?

Brez najmanjšega suma verjamem vašim izkušnjam. Itak zaenkrat nimam namena spat v takih ekstremnih pogojih...

Sem pa enkrat na Midsommer Festu pri frendu videl točno takole. Nas je bilo preveč, da bi lahko vsi spali v bajti, pa so zunaj postavili še en ogrevan šotor. Ker tam kjer on živi, tudi Junija ni pretirane vročine preko noči. Take šotore uporablja švedska vojska. Na sredi je pečica, dimnik pa je hkrati tudi v funkciji centralnega stojala. 

images.jpg

https://www.google.si/search?q=swedish+army+tent+stove&espv=2&biw=1212&bih=440&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6pae-qoDRAhWkDsAKHZEAD2UQ_AUIBigB

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, izibajker pravi:

Brez najmanjšega suma verjamem vašim izkušnjam. Itak zaenkrat nimam namena spat v takih ekstremnih pogojih...

Sem pa enkrat na Midsommer Festu pri frendu videl točno takole. Nas je bilo preveč, da bi lahko vsi spali v bajti, pa so zunaj postavili še en ogrevan šotor. Ker tam kjer on živi, tudi Junija ni pretirane vročine preko noči. Take šotore uporablja švedska vojska. Na sredi je pečica, dimnik pa je hkrati tudi v funkciji centralnega stojala. 

 

https://www.google.si/search?q=swedish+army+tent+stove&espv=2&biw=1212&bih=440&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6pae-qoDRAhWkDsAKHZEAD2UQ_AUIBigB

20160214114427_u6yzfx201vrphk.JPG

Ugani kje je to slikano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, franc pravi:

Merni je od "Švedskih stvari" bolj všeč tole: https://www.pinterest.com/rachie1127/bbq-hut-project/

Videl eno na Norveškem, pa jo imam še vedno v "dolgoročnem planu" .

lp

men od "Švedskih stvari" je bil najbolj všeč film:

Šveđanke u internatu :P

ups..temofaliu :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

men od "Švedskih stvari" je bil najbolj všeč film:

Šveđanke u internatu :P

ups..temofaliu :dry:

men pa grške smokvice :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

men od "Švedskih stvari" je bil najbolj všeč film:

Šveđanke u internatu :P

ups..temofaliu :dry:

Sm mislu, da ti je najboljš švedska stvar nizozemska pečica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dr_Jakob pravi:

Sm mislu, da ti je najboljš švedska stvar nizozemska pečica...

vse skup mi je bolj "španska vas" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, RobiRoberto pravi:

Ali se prav spomnim, da JLA spana vreča ni imela "kapuce" ???

Tista na sliki, katero nekdo prdaja, pa je mogoče nedanja (vsaj 30 let ) "tankerca", katero smo kupili v Stari Gorici?   :hmm:

 

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

ti si mel oficirsko, js jo tut mam in je dobra z nepremočljivo podlogo

jna spalk je bilo več tipov..tista z gumijasto podlogo in kapuco na zadrgo je oficirska..

pred 8 urami, franc pravi:

Merni je od "Švedskih stvari" bolj všeč tole: https://www.pinterest.com/rachie1127/bbq-hut-project/

Videl eno na Norveškem, pa jo imam še vedno v "dolgoročnem planu" .

lp

to imaš v planu pripeljat na mamute z motorjem? velik sreče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, thumper pravi:

to imaš v planu pripeljat na mamute z motorjem? velik sreče..

Jah, če prav pomislim, so Pouhorci še tolk večji carji. Tale siv tipi z notranjim ogrevanjem na gašperčk je dejansko zložljiv in paše direkt v prikolico od Urala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, profi spalna vreča -35°C je za mamute neprimerna, prevroča!

govorim iz lastnih izkušenj...

se je treba sredi noči oblačiti v termo perilo, da spalka ne deluje na polni zmogljivosti...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 nagi babi, ena spodaj ena zgoraj, se mora člouk tut slačit, k rata prevroče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

2 nagi babi, ena spodaj ena zgoraj, se mora člouk tut slačit, k rata prevroče

sj spim na boku :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj spim na boku :huh: 

zate je ena dost :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ELO pravi:

fantje, profi spalna vreča -35°C je za mamute neprimerna, prevroča!

govorim iz lastnih izkušenj...

se je treba sredi noči oblačiti v termo perilo, da spalka ne deluje na polni zmogljivosti...

 

 

Ti, posluš!!

Kdo je pa okrog 4h zjutri na ves glas klical svojo jutranjo erekcijo?? Bemti, me je skor fršlok zadel od dretja!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj, vsega nam ni treba zaupat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sj, vsega nam ni treba zaupat :P

 

Ne. Kar naj razčistita zadevo, ker tam baje res nekdo krade erekcije... Upam, da bodo barabo še pravi čas ujeli! Hehehehe

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!