Skoči na vsebino

Vrhniški klanec


hajamoto

Priporočene objave

Prejšnji teden so na Vrhniškem klancu skozi celo ravnino potegnili dvojno neprekinjeno črto, tablo Vrhnika pa prestavili skoraj na konec klanca. Jest se tm vsak dan z avtom vozim na šiht, pa sedaj ne vem če ne bom šel raje po AC. Omejitev 50 cesta ravna k puščica, idealno za kasirat. Pravjo, da je nova ureditev zarad motoristov. Borutt a je ta ureditev normalna? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima, kje so (ob takem očitnem jebanju ene točno določene skupine državljanov davkoplačevalcev temu laho rečemo) vse te silne zveze motoklubov... Dvomim, da bi nemške tovrstne organizacije svoje člane pozabile pozvati, da na volitvah ne volijo strank koalicije, pod katero se bi tovrstno jebanje zgodilo... Naši? Mali drobtiničarji brez hrbtenice in načel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo najbolje vse ceste zapret, da se ne bi slučajno kdo vozil po njih. Ti naši opremljevalci cest, ali kdorkoli že to je, so kar neki. Policaji in redarji pa si ob tem seveda manejo roke. Ne gre za varnost, gre za denar. Kar se tiče varnosti je dober pokazatelj statistika. Policaji so si sedaj lahko kupili avtomobile, motorje in čolne, da se lahko igrajo in dirkajo ter ogrožajo prebivalstvo. Inkasantsvo, je dejavnost, ki ji državni aparat posveča mnogo preveč pozornosti.

Pa kaj ko nimamo druge alternative.

Pa še to, ta vrhniški klanec me je opalil za pet pik in nekaj denarja. Seveda je bilo to iz zasede. Kdo se že postavi v zasedo??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, hajamoto pravi:

Prejšnji teden so na Vrhniškem klancu skozi celo ravnino potegnili dvojno neprekinjeno črto, tablo Vrhnika pa prestavili skoraj na konec klanca. Jest se tm vsak dan z avtom vozim na šiht, pa sedaj ne vem če ne bom šel raje po AC. Omejitev 50 cesta ravna k puščica, idealno za kasirat. Pravjo, da je nova ureditev zarad motoristov. Borutt a je ta ureditev normalna? 

Kakšno sliko bi lahko prilepil. Kdo pravi, da je nova ureditev zaradi motoristov ? 

pred 20 minutami, tomash pravi:

Bi bilo najbolje vse ceste zapret, da se ne bi slučajno kdo vozil po njih. Ti naši opremljevalci cest, ali kdorkoli že to je, so kar neki. Policaji in redarji pa si ob tem seveda manejo roke. Ne gre za varnost, gre za denar. Kar se tiče varnosti je dober pokazatelj statistika. Policaji so si sedaj lahko kupili avtomobile, motorje in čolne, da se lahko igrajo in dirkajo ter ogrožajo prebivalstvo. Inkasantsvo, je dejavnost, ki ji državni aparat posveča mnogo preveč pozornosti.

Pa kaj ko nimamo druge alternative.

Pa še to, ta vrhniški klanec me je opalil za pet pik in nekaj denarja. Seveda je bilo to iz zasede. Kdo se že postavi v zasedo??

Na razpolago imaš eno drugo temo, kjer lahko kritiziraš nekoga, ker te je dobil v prekršku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat se zapeljite po tem odseku in prešteje uvoze/izvoze.

5 jih je od tega eden kot ulica ostali kot dovozi k hišam. Povsem nepregledno!

Vrhnika vse je razširila v hrib. Postavite se v vlogo tam živečih. Povsem prav je, da so to storili.

Sem bil priča dogodku, ko je tu  motorist brezbrižno prehiteval kolono v smeri Vrhnike.

Na začetku kolone je voznica prižgala levi smernik in povsem legalno želela zavit v stransko ulico. Imel je presneto veliko srečo, da voznica ni zavila, ko ga je videla v vzvratnem in je nadaljevala z voznjo in šla obrnit v  Vrhniko! Zaradi nespametnega bučmana.

Ta istega motorista skozi ovinke ni bilo nikjer, na ravnici je pa šel po gasu.

 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gsxf750 pravi:

Še enkrat se zapeljive po tem odseku in prešteje uvoze/izvoze.

5 jih je od tega eden kot ulica ostali kot dovozi k hišam. Povsem nepregledno!

Vrhnika vse je razširila v hrib. Postavite se v vlogo tam živečih. Povsem prav je, da so to storili.

Sem že bil priča dogodku, ko je tu  motorist brezbrižno prehiteval kolono v smeri Vrhnike.

Na začetku kolone je voznica prižgala levi smernik in povsem legalno želela zavit v stransko ulico. Imel je presneto veliko srečo, da voznica ni zavila, ko ga je videla v vzvratnem in je nadaljevala z voznjo in šla obrnit v  Vrhniko! Zaradi nespametnega bučmana.

Ta istega motorista skozi ovinke ni bilo nikjer, na ravnici je pa šel po gasu.

 

Vse to, kar si napisal, sem hotel pokazati na sliki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa je do prestavitve table sploh prišlo, je moral prej umret otrok v prometni nesreči povzročeni s prehitevanjem, kot sem ga navedel post višje! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvojna črta norcev ne bo umirila. Drgac pa kokr sm vidu, nodo moral tisti, ki bodo hotel zavijat levo po klancu navzdol razen v enem primeru obračat na V rhniko in se vračat na  uvoze k svoji hiši. Nimam še slike, jutri razen ce je kdo blizu, pa naj slika.

 

pred 3 minutami, gsxf750 pravi:

Da pa je do prestavitve table sploh prišlo, je moral prej umret otrok v prometni nesreči povzročeni s prehitevanjem, kot sem ga navedel post višje! 

Po tvoji logiki je treba povsod kjer so dovozi in stranske ulice potegnit dvojno črto in hitrost omejit na 50.:mad:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, hajamoto pravi:

Dvojna črta norcev ne bo umirila. Drgac pa kokr sm vidu, nodo moral tisti, ki bodo hotel zavijat levo po klancu navzdol razen v enem primeru obračat na V rhniko in se vračat na  uvoze k svoji hiši. Nimam še slike, jutri razen ce je kdo blizu, pa naj slika.

 

Po tvoji logiki je treba povsod kjer so dovozi in stranske ulice potegnit dvojno črto in hitrost omejit na 50.:mad:

Dvojne črte nisem omenjal, je tudi včeraj nisem videl. Meni zadostuje prestavitev table Vrhnika, črno obrobljene, kot so to že storili.

Rešitev bi bila tudi izravnava terena, beri odstranitev brezine, kar pa je prevej manj verjetno. Je visoka, da zakrije vse hiše, ki so zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gsxf750 pravi:

Dvojne črte nisem omenjal, je tudi včeraj nisem videl. Meni zadostuje prestavitev table Vrhnika, črno obrobljene, kot so to že storili.

Rešitev bi bila tudi izravnava terena, beri odstranitev brezine, kar pa je prevej manj verjetno. Je visoka, da zakrije vse hiše, ki so zadaj.

Tak kot ki ne vidijo dvojne NEPREKINJENE črte niso za na cesto, sorči.:mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sopotnik v avtu sem iskal novo mesto table in ponovno preštel vse uvoze/izvoze. Na črte mi to po ni bilo potrebno bit pozoren. 

Pozivam pa Borutt-a in zadolžene, da se postavijo še obvestilne table, da je prišlo do spremembe v signalizaciji.

Da bodo na to bolj pozorni tudi ostali udeleženci v prometu ne le domačini in ne bo potrebna še kaka žrtev.

Želel bi, da se ne bi ponovil primer Matena(Matenja vas)/Prestranek pred kakim letom. Kjer so in še redarji pridno polnijo občinski in še kak račun na račun take spremembe (omejitve hitrosti iz 90 na 50kmh). Pri tem, da je preglednost na lokaciji Matena/Prestranek večja od te na Vrhniki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, ceste zapret, avtomobile in motorje v prešo, pa na konja. Ne bodite smešni, dvojna črta, omejitve, itd, to ni rešitev. Vse je v glavi. 

 

pred 1 uro, Borutt pravi:

Na razpolago imaš eno drugo temo, kjer lahko kritiziraš nekoga, ker te je dobil v prekršku. 

Ne kritiziram, samo povem, da sem na Vrhniškem klancu fasal kazen. Tema je Vrhniški klanec. Nikogar nisem oviral, še manj ogrožal. Ti pa imaš za paranojo lahko drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gsxf750 pravi:

Kot sopotnik v avtu sem iskal novo mesto table in ponovno preštel vse uvoze/izvoze. Na črte mi to po ni bilo potrebno bit pozoren. 

Pozivam pa Borutt-a in zadolžene, da se postavijo še obvestilne table, da je prišlo do spremembe v signalizaciji.

Da bodo na to bolj pozorni tudi ostali udeleženci v prometu ne le domačini in ne bo potrebna še kaka žrtev.

Želel bi, da se ne bi ponovil primer Matena(Matenja vas)/Prestranek pred kakim letom. Kjer so in še redarji pridno polnijo občinski in še kak račun na račun take spremembe (omejitve hitrosti iz 90 na 50kmh). Pri tem, da je preglednost na lokaciji Matena/Prestranek večja od te na Vrhniki.

Obveščam vse voznike, da obstaja velika verjetnost nenadne spremembe prometne signalizacije. Da ne bo še kakšna žrtev oziroma dodatek v proračun občine ali pa države. 

Glede Matenje vasi imaš napačen podatek. Redarji polnijo svoj proračun na delu ceste, kjer je bilo naselje že pred to spremembo leto nazaj. Ampak to sodi v drugo temo. 

pred 2 minutami, tomash pravi:

Saj pravim, ceste zapret, avtomobile in motorje v prešo, pa na konja. Ne bodite smešni, dvojna črta, omejitve, itd, to ni rešitev. Vse je v glavi. 

 

Ne kritiziram, samo povem, da sem na Vrhniškem klancu fasal kazen. Tema je Vrhniški klanec. Nikogar nisem oviral, še manj ogrožal. Ti pa imaš za paranojo lahko drugo temo.

Si dobil kazen v naselju ali izven naselja ? Je bila hitrost ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to vrhniški klanec, med Kanalom ob Soči in Ajbo so pred kratkim preplastili cestišče. Prej je bila na treh ravninah, kjer se lahko prehiteva prekinjena črta, sedaj je povsod neprekinjena. Šele danes, ko sem iz navade tam prehiteval, sem opazil neprekinjeno črto. Kaj to pomeni, ker kaj posebnega se tam ni spremenilo, razen novega asfalta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi gledal poročila se mi zdi kakšen mesec nazaj, je o tem govoril župan Vrhnike. Motoristi se pa hvalijo da po klancu dol tud 200 letijo. Tko da.........

In kaj bi neredili moto klubu? Za črte na Rakitni so bili dopisi na določene naslove državnih institucij, pa niti odgovorov ni bilo. Mislim pa da AMZS in g. Gustinčič tovrstno označevanje ovinkov zagovarjajo. Menda sledi sedaj še Ride in Črni Kal.

Popravljeno . Popravil MARJA
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gsxf750 pravi:

Še enkrat se zapeljite po tem odseku in prešteje uvoze/izvoze.

5 jih je od tega eden kot ulica ostali kot dovozi k hišam. Povsem nepregledno!

Vrhnika vse je razširila v hrib. Postavite se v vlogo tam živečih. Povsem prav je, da so to storili.

Sem bil priča dogodku, ko je tu  motorist brezbrižno prehiteval kolono v smeri Vrhnike.

Na začetku kolone je voznica prižgala levi smernik in povsem legalno želela zavit v stransko ulico. Imel je presneto veliko srečo, da voznica ni zavila, ko ga je videla v vzvratnem in je nadaljevala z voznjo in šla obrnit v  Vrhniko! Zaradi nespametnega bučmana.

Ta istega motorista skozi ovinke ni bilo nikjer, na ravnici je pa šel po gasu.

 

kdor zavija, se mora prepričati da to stori varno....prepovejmo tudi zavijanje!!!!

pred 2 urami, hajamoto pravi:

 

 

Po tvoji logiki je treba povsod kjer so dovozi in stranske ulice potegnit dvojno črto in hitrost omejit na 50.:mad:

Trojno črto in količke po sredi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MARJA pravi:

Če bi gledal poročila se mi zdi kakšen mesec nazaj, je o tem govoril župan Vrhnike. Motoristi se pa hvalijo da po klancu dol tud 200 letijo. Tko da.........

In kaj bi neredili moto klubu? Za črte na Rakitni so bili dopisi na določene naslove državnih institucij, pa niti odgovorov ni bilo. Mislim pa da AMZS in g. Gustinčič tovrstno označevanje ovinkov zagovarjajo. Menda sledi sedaj še Ride in Črni Kal.

še dobro da nisem štirke prodal..sam fak kere kolone bojo..še dobr da bom taprvi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na novo asfaltirano cesto do Planine in z njenimi novimi širokimi neprekinjenimi črtami?

A lahko legalno parkiaš moped med črtama???

A lako tam avtobus legalno prehiti moped ali kolesarja???

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista ravnina po izhodu (no, sedaj je to očitno vse Vrhnika) iz Vrhnike v smeri Logatca je ena taka precej neprijetna fora. Zgleda super pregledna in primerna za prehitevat. Ma pa na približno sredini dva zelo neprijetna uvoza/izvoza (z vsake strani po enega). Tja gor ali dol prehitevat kako večje vozilo (kombi, kamion, bus), za katerim in ob katerem se motorist skrije, obenem pa (motorist) ne vidi kaj je spredaj... je konkretno nevarno. Obenem je varljiva tudi za onega, ki se vključuje - prostora je dovolj. Dokler nekdo ne nakuri mimo z malo bolj ilegalno hitrostjo. V tem primeru pa prostora hitro zmanjka.

 

pred 2 minutami, Bostjan L pravi:

Kaj pravite na novo asfaltirano cesto do Planine in z njenimi novimi širokimi neprekinjenimi črtami?

A lahko legalno parkiaš moped med črtama???

A lako tam avtobus legalno prehiti moped ali kolesarja???

Ne za moped med črtami, ja za legalno prehitevanje bistveno počasnejših udeležencev. Seveda tam kjer je pregledno, ne pa sredi ovinka. Nihče pri zdravi pameti ne pričakuje da se boš zgolj zaradi polne črte cijazil 20 km/h za kolesarjem od Grčarevca do Planine.

 

Dasiravno bo tule Borutt verjetno dodal kako o policistih s potencialno možgansko disfunkcijo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 05/12/2016 at 10:53 AM, jskrablin said:

Ne za moped med črtami, ja za legalno prehitevanje bistveno počasnejših udeležencev. Seveda tam kjer je pregledno, ne pa sredi ovinka. Nihče pri zdravi pameti ne pričakuje da se boš zgolj zaradi polne črte cijazil 20 km/h za kolesarjem od Grčarevca do Planine.

Kolesarji imajo zdaj s polno črto označen svoj prostor 1m od roba cestišča. Ni razloga, da bi zaradi njih kdo vozil počaseneje, ker ima ostali promet tudi pznačen svoj pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me prav zanima, kok kolesarjev bodo kaznovali ko se 2 ali več vozijo vštric, ti ga pa z avtom ne moreš prehiteti ne da bo prevozil polno črto 

:ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že zdavnaj povedu: polna črta ni zid :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Sem že zdavnaj povedu: polna črta ni zid :P

Japaje, men je tut inštruktor tko puvedu :jezik:

... ampak ni vedu, da grem vedno z glavo skozi zid :blush:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!