Skoči na vsebino

Košarka NBA - Dončić - Dragić - Čančar


ArcaneWater

Priporočene objave

Sem moral tole temo odpret, že nekaj časa velja da Luka Dončič velja za izjemno talentiranga košarkarja, za tiste ki ga še en poznate pri 17 letih igra za člansko ekipo Real Madrida (v kateri so zvezdniki svetovnega kova Sergio Llull,...). V zadnjem tednu pa samo dokazuje da je verjetno eden izmed najbolj talentiranih mladih igralcev kolikor jih obstaja (primerjajo ga z Petrovičom). Včeraj v evroligi proti žalgirisu je v zadnji četrtini odločal tekmo z dvem norim trojkam. Še posnetek:

 

Popravljeno . Popravil Arcanewater
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Pa zopet je snel Rookie of the Month naslov, sam se Rookie of the Year mu dajo, pa gre lahko v miru mal na dopust, pol pa trenirat, da bo drug let pokal naprej :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, DinDiin said:

Pa zopet je snel Rookie of the Month naslov, sam se Rookie of the Year mu dajo, pa gre lahko v miru mal na dopust, pol pa trenirat, da bo drug let pokal naprej :)

Sam te opic ameriške znajo dat Rookie of the Year yangu sam da ni europejec in bel

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno kot so ga zjebali, da ni prišel na All Star. Če bi bil Američan, bi bil brez premisleka not. Bo pa zanimivo videt kako se bo naslednjo sezono na parketu ujel z Porzingisem, ta tip se mi že od Eurobasketa ne dopade. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, da bo dobil nagrado.... Je bila bitka tako brezvezna do Allstarja, da so mogl mal napihnt zadevo.... Americani pac, oni znajo :)

Porzingis je su men sam v polfinalu na jetra, k je zadeval :) Drgac pa je trgal, upam, da se vrne v formo, k bo noro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, J.a.m.e.s said:

Podobno kot so ga zjebali, da ni prišel na All Star. Če bi bil Američan, bi bil brez premisleka not. Bo pa zanimivo videt kako se bo naslednjo sezono na parketu ujel z Porzingisem, ta tip se mi že od Eurobasketa ne dopade. 

tud trener Dalas  je zje..Dočiča vsaj v par primerih ko ga je potegnil iz igre precej pred koncem tekme 1x bi sigurno naredu 3 dvojček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben v ZDA ni ogorčen zaradi tega. Ti podatki o glasovih so iz objavljenih člankov, podcastov ipd. Ta Ekipa je res drek od novičarstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DinDiin pravi:

Itak, da bo dobil nagrado.... Je bila bitka tako brezvezna do Allstarja, da so mogl mal napihnt zadevo.... Americani pac, oni znajo :)

Porzingis je su men sam v polfinalu na jetra, k je zadeval :) Drgac pa je trgal, upam, da se vrne v formo, k bo noro. 

samo kaj mu to pomaga, ko igra za nek drugorazredni dallas... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr vem mislijo pripeljat še enega odličnega beka, potem imajo pa odlično ekipo.

Je pa trener dallasa velikokrat potegnil predčasno na klop Doncica samo zaradi tega, ker ni vredno v te sezoni na koncu  da se raztrga in poškoduje ce jim nic ne pomeni, plejofa niso mogli videt+ boljše možnosti za dober pick.

Z Parzingisom, če bo v formi bojo pa ena izmed boljših ekip z veliko možnosti za visoke rezultate. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo sezono v NBA je bilo zanj boljše, da je pristal v Dallasu, v kakšni močnejši ekipi polni zvezdnikov, ne bi spravil skupaj takšne statistike. Vseeno se je treba zavedati, da je bel Evropejec. Takšni košarkaši so se v NBA vedno morali vsaj 2x bolj dokazati, da so jih sprejeli. V Dallasu mu je bilo vse dosti lažje, saj je pred njim že Dirk Nowitzki odpravil tabuje. Pubec je še mlad, vsem dvomljivcem je zaprl lape, zdaj mora samo še naprej trenirat in seveda paziti na zdravje. Tudi tisto naglo jezo se je naučil kontrolirati. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Danes zopet mojstrovina :) V podalsku pokazal, skupno 30,17,10 trojni dvojcek. Stoj pa glej, pri 21ih :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je pohvaliti tudi Porzingisa (34 pik, 12 skokov, 5 blokad), čeprav mi na začetku sezone nekak ni sedel, je zdaj pokazal, zakaj so toliko odšteli zanj. Naveza Dončič - Porzingis zna biti ena najhujših v ligi, seveda če bosta nadaljevala v tem ritmu in ju ne bodo poškodbe ustavile. Bo pa moral Luka še delati na kondiciji, vidi se da na koncu  tekem vedno diha na škrge. Res je skoraj vsak napad odvisen od njega in njegovih podaj, vendar ponavadi se tekme odločajo v zadnjih trenutkih in če mu takrat zmanjka, zgubijo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Po moje je nekaj hudo narobe s košarko, če v playoffu vsaka ekipa nasuje 130 pik+ :)

Košarke brez obrambe se ne da gledat, jaz sem še iz stare šole, Dončić pri vsakem metu s korakom nazaj za moje pojme naredi korake.

Obrambe praktično ne vidiš in je ni, samo nabijanje statistike.

Pri nas ga medije umetno povzdigujejo v Jordan klaso, pa je še daleč od tega, danes so drugi časi, gležnje pri 21ih ima uničene, v dallasu bo stagniral, drugje pa se mi zdi da ga nočejo, da imajo radi črne atlete. Po moji oceni je že dosegel svoj vrh, višje na more, dokler je na hamburgerjih.

Itak pa ni naš, ampak je bolj "Marjanovićev", kar da vedno vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolžina tekme je 4 x 12 minut, Ameri ne igrajo obrambe, vsaj jaz to ne bi imenoval obramba... Pri njih je vse skupaj bolj umetniški vtis ?

Na začetku Dončičeve ere v USA so sodniki pregledali posnetke Dončičeve "step back", saj ,se je širilo mnenje, da so to koraki in enotno ugotovili, da to niso koraki.

Naši, njihovi ... Tega se ne grem! Človek ima na hrbtu napisano Enakopravnost in ne Jednakopravnost. Na igrišče je priletel s SLO zastavo.... Drugače pa smi mi starejši vsi malo njihovi, saj smo dolgo živeli v isti državi. Govori Slovensko, rojen v Sloveniji, mama Slovenka, ata pa ima zopet eno mlado Slovenko in zelo lepo govori slovensko...

Kolega bi dejal, da če je osel rojen v Lipici, še ne pomeni, da je Lipicanec -butasto !!!! Če bi imel samo SLO gene, sigurno ne bi igral košarke tako dobro. Naj kar traja, želim mu vse najboljše in da bi čim dlje užival v igri brez večjih poškodb !

Bravo, lahko mu samo zaploskam !

Mulo je car !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa obrambe tiče, pa mislim,da je conska obramba v ZDA prepovedana in se gredo le ena na ena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Navsezadnje, če bi šli raziskovati svoje družinsko drevo, imamo vsi korenine nekje tam doli. Mali je ponosen na Slovenijo, kar na vsakem koraku tudi javno pove. Toliko prepoznavnosti kot nam jo je on naredil (pa tudi Dragić, na katerega v eri Dončić kar malce pozabljamo) je ne bo naredil noben politik. Ko je bil v Realu sem vedel da je dober, vseeno pa niti pomisliti nisem upal, da bo v NBA tako eksplodiral, sploh pa ne v kot debitant. Kar se tiče obrambe, tudi sam bi raje videl trdno (evropejsko) obrambo. Samo vprašanje kako bi se conska obramba na dolgi rok obnesla, po mojem ne, ker bi jo s trojkami razmontirali. V NBA je bila do leta 2001 res prepovedana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekaterih teorijah, vsi izhajamo iz opic in Afrike ... nekatere white power skupine to zelo skrbi :huh:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Po nekaterih teorijah, vsi izhajamo iz opic in Afrike ... nekatere white power skupine to zelo skrbi :huh:  

Nek vic sem slišal in sicer, da je NBA edini legalni način v ZDA, ko še vedno lahko kupiš čr... :) 

Ni treba, da gre debata v to smer, jaz sem samo omenil, ker sem zaznal neke težnje v to smer, plus privrženci, ki ponavadi ne twitajo našim.

A Dragić pa si ne zasluži svoje teme? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!