Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2017


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 8 urami, amateur pravi:

A ti dela fotoaparat ali program  doma? 

@amateur, kakšen foto uporabljaš, ker vidim, da dela lepe slike?

Tudi GO_Tomi ima lepe, je to telefon ali fotoaparat?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

fotoaparat

Ta prve tri na oni drugi strani foruma iz Pirana kot pravi Dami so bile posnete s tablico zaradi online objave, te so bile posnete z ixus-om 80, starim 12 let, ki ga rabim za kolo ali motor zaradi svoje majhnosti, pa ima še staro "dobro" optiko, imam pa še G-16, je pa za na motor že malce velik, dela pa slike tudi v mraku zaradi 1,8 zaslonke. Slika je dobra, ko je veliko svetlobe, sicer narediš po vertikali v različnih položajih tri slike in doma na računalniku izbereš najboljšo, jo pa lahko še dodatno obdelaš kot jo je Tomi v Photoshopu, da poudariš to kar želiš.  Mobi imam staro dobro Nokio iz leta 2009, še zmeraj dobro dela, zaradi dobre optike so pa tudi slike za silo dobre, samo ne za sem gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike NISO obdelane, Photoshopa sploh nimam. Slike so HDR izdelek. Pomeni, da postaviš aparat na stojalo, slikneš najmanj trikrat z različnim časom in pol take fotke, z različnim dinamičnim kontrastom, zložiš v eno. To je HDR, prečitej si.

Aparat je pa enih 10 let star Nikon D80. Ma ni point v aparatu, temveč v objektivu. To je pa ena zlo dolga štorija ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomi, torej voziš stojalo s seboj ali postaviš aparat na kakšno čvrsto podlago?

Delaš to ročno ali ima aparat vgrajeno funkcijo HDR?

Berem, da to delajo že telefoni, verjetno pa ne tako dobro.

So pa slike res čisto drugačne, skoradaj boljše od resničnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HDR me ne zanima...sem mislil, da so slike v zadnjih objavah posnete morda s kakšnim telefonom...če bom menjal telefon bi rad enega takega, ki dela lepe slike.

Imam tudi Canon PoverShot A1100IS, ampak ga ne nosim s sabo, odkar imam telefon kateri dela kolikor toliko dobre slike.

Da ne bomo v tej temi preveč zašli se lahko to o slikanju prestavi tudi v bolj ustrezno temo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, amateur pravi:

A nisi rekel zadnjič, da si ga že konzerviral za čez zimo?

Ne. Rekel sem verjetno. Ker sem imel namen se potepati med krompirjevimi počitnicah, kakšno pa bo vreme, ko pridem domov pa je neznanka. Tako sem izkoristil dva dneva. Včeraj po Štajerski, danes pa malo tu malo tam. Motor je konzerviran do pomladi.:)

Tu pa sem se potepal med počitnicami.

http://motosvet.com/albums/view/62420-san-marino-assisi-amalfi-pompeji-vezuvio-neapelj-siena-arezzo

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, The OO pravi:

zadnji

Saj ne, da nebo mogel, želel, ampak preko leta je bilo ogromno možnosti in lepih dni. Vsak letni čas ima zame svoje čare. Prihaja sneg, že mažem tekaške smučke in iščem po kleti, kam za hudiča sem založil tekaške cevlje. Ta vztrajni samo vztrajanje in kaj lepite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, malce manj nabijanja, pa več leplenja, četudi 100m od bajte. Tema je namenjena vtisom z dnevnih voženj.

Hvala

Če bi pa želel kdo debato, pa naj linka določen post v ustrezno temo in tam nadaljuje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10. 11. 2017 at 11:03 PM, amateur said:

A ti dela fotoaparat ali program  doma? 

 

On 11. 11. 2017 at 7:35 AM, vandrovec said:

Tudi GO_Tomi ima lepe, je to telefon ali fotoaparat?

 

On 11. 11. 2017 at 8:59 AM, Darko3g said:

Delaš to ročno ali ima aparat vgrajeno funkcijo HDR?

Bom napisal vse o temu, samo da pridem do sape, k to Martinovo me je ornk zdelalo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

No, malce manj nabijanja, pa več leplenja, četudi 100m od bajte. Tema je namenjena vtisom z dnevnih voženj.

Hvala

Če bi pa želel kdo debato, pa naj linka določen post v ustrezno temo in tam nadaljuje.

 

Dami, leplenja bo vedno manj, da bo stran živa preko zime, bo rabila tudi nabijanje, tudi to je del vtisov. Imam še par slik za nazaj od ene ture, načrtno pršparal za ta cajt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, amateur pravi:

Dami, leplenja bo vedno manj, da bo stran živa preko zime, bo rabila tudi nabijanje, tudi to je del vtisov. Imam še par slik za nazaj od ene ture, načrtno pršparal za ta cajt.

to je že v redu, govorim, ko se začne tehnična debata o oblekah, pa fotoaparatih, pa itd...mamo dovolj tem. samo preslikaš objavo pa nadaljuješ v pravi temi:

Zakaj, da je organizirano, da tudi drugi najdejo recimo kateri program je dober za obdelavo fotk.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Mavti pravi:

Moj utis je pa od prejšnje nedelje:whistle: ,ko sem se zapeljal proti Logarski nato čez Pavličevo sedlo v Avstrijo potem na Jezersko, navzdol v  Kranj in proti domu.:) Prelaz Pavličevo sedlo je v ponedeljek zapadel sneg in bo glede na trenutne napovedi vremena neprevozen do pomladi:huh:,dodatni zimski koljički postavljeni na obeh straneh meje.:)

 

Vidim, da imaš že 115 kkm na števcu. A se motorju to kaj pozna?

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

to je že v redu, govorim, ko se začne tehnična debata o oblekah, pa fotoaparatih, pa itd...mamo dovolj tem. samo preslikaš objavo pa nadaljuješ v pravi temi:

Kako pa to narediš. A kje piše postopek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, amateur pravi:

Vidim, da imaš že 115 kkm na števcu. A se motorju to kaj pozna?

Kako pa to narediš. A kje piše postopek?

med prijavi objavo in kvadratkom je enakostranični trikotnik, če klikneš nanj, lahko kopiraš posamezno objavo in jo prilepiš v drug post v drugi temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

med prijavi objavo in kvadratkom je enakostranični trikotnik, če klikneš nanj, lahko kopiraš posamezno objavo in jo prilepiš v drug post v drugi temi.

Hvala, bom poskusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!