Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Da se ne bomo motili ali gre za stari ali novi model! Lahko pa tudi iz stare teme prestavimo del debate v to temo!

bmwr1200gsnrs4.jpg

bmw-r-1200-gs_249.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namontiral direktno vtičnico na akumulator preko 10A varovalke. Uporabna za kompresor, polnile telefonov prek adapterja itd...

Pa tudi za polnjenje akumulatorja brez, da bi ga bilo potrebno odmontirati. Dokupil še CTEK set za vžigalnik z indikatorjem polnosti akumulatorja.

Testiral polnjenje prek Ctek seta in direktne vtičnice. Prvo sem počakal, da s je Canbus sistem ugasnil. Živ je še cca. 1 minuto. Se sliši izklop glavnega releja.

Priklopil set in takoj pokaže napolnjenost.(rdeča led pod 12,4V potrebno polniti, rumena 12,4-12,6V dobro, Zelena več kot 12,6V OK)

Priklopil še polnilec in po končani diagnozi prične polnjenje. Tako je možno polnjenje preko daljšega obdobja (kar sicer sam ne bom prakticiral-nikoli ne pustim polnilcev za baterije,akuje same).

IMG_20170124_101106656.jpgJM8hIc.jpg

IMG_20170124_101138588.jpg

IMG_20170124_100919492.jpg

 

IMG_20170124_100558877.jpg

 

 

IMG_20170124_100525784.jpg

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qest ,samo stalni tok bi vzpostavil že na obstoječi vtičnici  in ne potrebuješ nič več ,sam vklopiš c-tek  pa je .....prav pride tudi , kot si že napisal za polnjenje telefonov čez noč itd ......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Kmet2 pravi:

Qest ,samo stalni tok bi vzpostavil že na obstoječi vtičnici  in ne potrebuješ nič več ,sam vklopiš c-tek  pa je .....prav pride tudi , kot si že napisal za polnjenje telefonov čez noč itd ......

Originalna vtičnica gre prek canbusa in za polnjenje prek tega potrebuješ Bmw polnilec ali optimate4, ali pa nov Ctek, ki prepriča canbus da ostane ob izklopljenem kontaktu vtič vključen. Pa še en problem je Oem vtičnice od sebe da samo 5amperov. Ko je več jo izklopi. Kompresor potegne ko je guma že polna lahko več kot 5amp.

Oem vtičnica za polnjenje med vožnjo telefona in ostalega. Direkt vtičnica pa polnjenje akumulatorja, napajanje kompresorja itd... 

Ma ne zdržim več. Vsak dan ga grem gledat pa božat pa mi vedno šine v bučo kaj bi lahko še dodal, dodelal. Upam,  da mi idej hmal zmanjka, ker bo do začetka sezone kot božičen drevešček. Ma dolgcajt mi je. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qest , sam sem imel na GSA l2012  preko oem vtičnice , poštimali na servisu , prav tako imam na oranžnem kljub canbus sistema direkt tok na oem vtičnico , poštimali isto na servisu . Nisem pa šel v podrobnosti koliko katera da in kdaj izklopi. Pri meni špila tako na BMW kot na KTM .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se da vse poštimat. Nisem spraševal na servisu. 

Sem pa mnenja da boljš dve vtičnici kot ena. Maš vsaj izbiro v katero vtakneš :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Quest pravi:

Verjetno se da vse poštimat. Nisem spraševal na servisu. 

Sem pa mnenja da boljš dve vtičnici kot ena. Maš vsaj izbiro v katero vtakneš :rolleyes:

 

Tud jaz rad vtikam in menjam ;)....ne bo dolgo ko se vrnem po moje na bmfa , sam čakam tistega z 145hp ki ga zdej delajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, tale model pa že počasi postaja celo lep :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj so v Avtovalu dobili prvi novi R1200GS Rally v cestni izvedbi. Meni je v živo izredno lep motor.....seveda, saj je v modrem odtenku in jaz se itak "palim na plavo" :kva2:

20170127_163904.jpg

Prvi konec skupaj s tankom in stranskimi oplatami je spremenjen v primerjavi z navadnim gs-om. Skupaj z črnimi platišči na napere res deluje zelo lično in celo kompaktno. 

20170127_163415.jpg

20170127_163404.jpg

20170127_163430.jpg

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji rallie mi je bil neki posebnega, tale pa...meh. me pusti hladnega. 

 

me pa zanima sledeče. Videl sem črnega LC. Tako zelo črnega, da sem pomislil da je triple black, vendar je imel lita kolesa. Črna seveda. Je bil to domo farbana zadeva, ali obstaja kak cestno orientiran črnjavs? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 1. 2017 at 12:46, ufo plast pravi:

Ali bi kdo kupil? naročam 2 para. Zena za 1 par je 40€ + poštnina po sloveniji.

http://www.ebay.co.uk/itm/172482667398?ul_noapp=true

zunanji žep je snemljiv (pri izpuhu) paše v nove in stare vario stranske kufre, vsaj tako trdi prodajalec.

Če boš naročal bi jih vzel za 1200RT 2009. Lahko me kontaktiraš na 041 636055.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med prebiranjem cajtnga sem naletel na tole

tole -na gsu v usnjenem kombinizonu, s slajderji na kolenih- se zdi še komu znano:hmm:?

 

20170130_071127.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Wakasaki pravi:

med prebiranjem cajtnga sem naletel na tole

tole -na gsu v usnjenem kombinizonu, s slajderji na kolenih- se zdi še komu znano:hmm:?

Itak :D, če sem v tekstilu tak ne gre na koleno :D

20160522104412030.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, dlicen pravi:

Kar impresivno za kozolec. 

Toliko časa, kot že ta motor "pilijo"....ga niso in ga verjetno ne bodo nobenega drugega....brez konkurence v tem pogledu :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vprašanje.

Hod zadnjega vzmetenja ja podan za GS 200mm

Suspension travel front / rear 190 mm / 200 mm

Tole je mišljeno verjetno os zadnjega kolesa se premakne za 200mm gor. Seveda po liniji kardana. A imam prav? Saj je butasto vprašanje ampak vseeno.

Kupil Touratech box za orodje. Ker nimam in ne bom imel Alu kovčkov, da bi imel kam namestit bom sam izdelal nosilce.

92878.jpg.45284fb45165b29fd7b00d5f15a45ad5.jpg

Tole je pa tisto kar me zanima. Do kje gre kolo in blatnik, da ne zapne v toolbox. Informacije so pri offroad vožnji lahko blatnik zapne v toolbox. Imam možnost premaknit malo sem ter tja, da se temu izognem.

58a30938cd9f9_susptravel.thumb.jpg.ff53e71dbd59eca63d16f50e1529aebc.jpg

Ma mal mi je dolgčas pa spet mal štrikam.p0107.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!