Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Ob 9. 4. 2018 ob 20:39, MdAzz pravi:

Če bi kdo imel torbico za na balanco, ki je super za ključe in podobne drobnarije imam eno viška in jo dam po nabavni ceni 25 €.

Kupil sem dve, ker je bla ista poštnina, pa kaj čem z dvema...

 

a97d1986228c44e7627d6313f46b6e66.jpg

s-l1600-1.jpg

Eno je vzel Kmet, pa dam še mojo na razpolago če bi še kdo imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2018 ob 12:34, Someone12 pravi:

Ko vključiš kontakt se testno loputa odpre in zapre, in jo slišiš.. Ker jo ni bilo slišati smo odprli in res ni delovala...

Malce se mi res zdi da motor drugače vleče, ko odprem plin do konca ga pri določenih obratih malo zaduši, malo... zdaj ne vem, ali se mi samo zdi ker sem bolj pozoren ali pa možno da zaradi lopute ne vleče tako zvezno... mislim da je vseeno malo drugače zdaj...

Pa malce bolj glasen je pri nizkih obratih, kar me tut malce moti... mam rajši tišji motor...

Bi ga zrihtal, če bi bil siguren da bo delal nekaj cajta... skuril se je pa zato ker je bilo blato tam pri loputi pri zajlah in je vse skup zaštekalo... mislm, bi lahko inženirji to mal drugač nardil, saj vsi ne peremo motorja vsakič ko prideš z malo bolj off road vožnje...

Ja, to smo preverili da je loputa zdaj odprta.

Pri gs-u se sliši test lopute ko daš kontakt..

Mali update na zadevo o motorčku za loputo...
Motorček ni crknil zato ker se je blato in umazanija nabrala tam kjer se vrti loputa (po oceni na servisu) in je zaradi umazanije prišlo do okvare... Bilo je ravno obratno: zaradi napake v elektroniki motorčka le ta ni vredu deloval, po nekem času je tudi za nekaj časa nehal delovati in posledica je bila da se je blato nabiralo, ker se ni nič premikalo se tudi umazanija ni "čistila" in se je vse skup zapeklo...

Najdu na e-bayu kar nekaj rabljenih motorčkov po ugodni ceni, sem nabavil in nataknil drugega..  mi je bolj všeč tako, ker je motor malo tišji pri štand-gasu... pri sami vožnji niti nisem opazil da je kaj bistveno drugače...

Evo tok, da ne bo kdo mislu da je treba zdaj tam pri loputi skoz nujno sprot čistit...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če kdo rabi, se prodaja lepo ohranjen originalen top case, skupaj z ploščo in naslonom. Primeren za gs od letnika 2013 naprej.

Info. na: 041-800-850

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je kdo namontiral od givija toolbox na original nosilec kovčkov na gsa.

Pri nekaterih toolboxih naj bi ob preobremenjenosti lahko toolbox zadel v zadnjo strehco. Tale givi pa zgleda da je ravno tam kjer naj bi udaril v strehco malo dvigjen ker je postrani gor našraufan... Ima kdo kaj izkušenj s tem toolboxom?

Givi_TL5112KIT_BMW_R1200GS_Adventure.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Someone12 said:

Zanima me, če je kdo namontiral od givija toolbox na original nosilec kovčkov na gsa.

Pri nekaterih toolboxih naj bi ob preobremenjenosti lahko toolbox zadel v zadnjo strehco. Tale givi pa zgleda da je ravno tam kjer naj bi udaril v strehco malo dvigjen ker je postrani gor našraufan... Ima kdo kaj izkušenj s tem toolboxom

 

Imam Touratech kovček za orodje in še nisem udaril. V Enduro in Enduro Pro vozim v Soft nastavitvi. 

Bi rekel, da so tisti, ki so udarili, imeli močno preobremenjen motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, motolover said:

...Bi rekel, da so tisti, ki so udarili, imeli močno preobremenjen motor. 

To pa ni težko če sta gor dva + prtljaga

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, motolover said:

Vprašanje, ali voziš po terenu s tako obremenjenostjo. 

Povsod, kamor pot zanese. Motokros z GS-jem pač ne vozim, smo pa obdelali precej makadama po Albaniji, SH20 (Skader - Gusinje) preden so jo asfaltirali, Theth, Maliq - Gramsh preden so asfaltirali in vse z dvema na motorju + prtljaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, ftp said:

Povsod, kamor pot zanese. Motokros z GS-jem pač ne vozim, smo pa obdelali precej makadama po Albaniji, SH20 (Skader - Gusinje) preden so jo asfaltirali, Theth, Maliq - Gramsh preden so asfaltirali in vse z dvema na motorju + prtljaga

Tam ti ne bo zabilo, preverjeno na 340kg motorju plus moja malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, motolover said:

Tam ti ne bo zabilo, preverjeno na 340kg motorju plus moja malenkost.

Mi je že zabilo tudi na asfaltu, ko smo prileteli na vdrto cesto, na makadamu pa je veliko odvisno od hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, ftp said:

Mi je že zabilo tudi na asfaltu, ko smo prileteli na vdrto cesto, na makadamu pa je veliko odvisno od hitrosti.

Še vedno govorimo o kovčku za orodje?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motolover said:

Še vedno govorimo o kovčku za orodje?

seveda, ker v takem primeru odleti ali škatla za orodje ali pa blatnik, ker udarita skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ftp said:

seveda, ker v takem primeru odleti ali škatla za orodje ali pa blatnik, ker udarita skupaj.

Pa ti je odletela?

Preko 80.000km jo imam na motorju in ni niti enkrat udarila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo imel na 2008 letniku. Sicer je bila od GS Emotion, vendar je ista figa.

Ko sem imel amortizer na servisu, sem preizkusil, če se lahko sreča z blatnikom in se ni. Kljub temu pa se je na blatniku in škatli poznalo, da sta se občasno podrgnila vendar najbrž zato, ker se blatnik med vožnjo trese in takrat pride do stika...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motolover pravi:

Pa ti je odletela?

Preko 80.000km jo imam na motorju in ni niti enkrat udarila.

Pomemben podatek je , da nisi ravno debel .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 28. 12. 2018 ob 13:06, HyperJack pravi:

Če bo tako lepo opravljala svojo funkcijo, kot izgleda, potem sem zmagal :)

Ni panike, v garaži bo odlična, drugje se pa itak ne voziš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, skalaprava pravi:

Ni panike, v garaži bo odlična, drugje se pa itak ne voziš :lol1:

Pa ne kr eni garaži...novi garaži. Zdej sploh vn ne bo hotel :D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam za GS.a. Paše pa tudi na ostale motocikle, ki imajo metrični M10 navoj na nastavku.

gs.jpg

V celoti narejene iz aluminija z vgraviranimi številkami z možnostjo homologacije.

30 €

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Že nekaj časa razmišljam da bi namontiral dodatne dve špic lampe na motor (za vožnjo ponoči on in off road).

Motor ima sicer že meglenke ter led luči, pa vseeno razmišljam da bi dodal še dve lučke. Ima kdo že takšen set-up?

Zvezane bi bile kar na dolge luči pa posebej seveda še stikalo za vklop in izklop. Se pravi ko je dolga luč prižgana se prižgejo še dodatne dve špice, drugače so izklopljene.

Nimam pojma o elektriki zato sprašujem tu na forumu: ali bo usposobljen avtoelektričar lahko to napeljal da bo ok delovalo brez posledic kjerkoli drugje? Rabim kakšen poseben del poleg štekarja, lučk in kablov? Vem da obstajajo rešitve HexCAN ali nekaj podobnega, ampak tega ne rabim se mi zdi.. rabim samo ekstra luč ko prižgem dolge...

Kako je potem na tehničnem in s ta modrimi? Se kdo vtika posebej v te lučke?

 

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Someone12 pravi:

Zvezane bi bile kar na dolge luči pa posebej seveda še stikalo za vklop in izklop. Se pravi ko je dolga luč prižgana se prižgejo še dodatne dve špice, drugače so izklopljene.

Ne gre, ker ima Can-bus napeljavo. Potrebuješ HEX-ezcan. Možno je tudi samo ročni vklop in napajanje direkt iz akumulatorja. Dolga kratka ne bo delovalo.

https://hexezcan.com/

Tole je odlična zadeva. Samo zavedaj se, da vse dodatne luči morajo biti homologirane. Če niso si v prekršku. Tudi tukaj je nekaj napisano o HEX ezcanu. Pobrskaj.

Je pa še nekaj takih kontrolerjev. Za Denali luči je naredil Hexezcan. Pa Clearwaterlight ima svojega. Pa še se najde.

Tukaj poišči. https://advrider.com/f/forums/gs-boxers.3/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!