Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Ob 10. 4. 2019 ob 6:42, brabos pravi:

Pozdravljeni fantje

Evo tudi jaz si po novem lastim bavarca....pa rabim pomoč?

Potrbujem namreč nosilec za navigacijo in sicer lok ali tisti kovinski del ki pride pod šipo.

Zaenkrat sem našel samo od Turatecha.....sam mi ni preveč všeč.Zamima me kako imate vi 

to urejeno in kakšbe nosilce imate.....mogpče kakšba slikca...Aja gre za letnik 2015

Hvala

Poglej na ebay, jaz sem dobil za pol cene novega zelo malo rabljen nosilec navigacije...tko da novo se ne splača poglej ebay. Se dobi za cca 130 € lok in nosilec navigacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2019 ob 22:06, Someone12 pravi:

nimam še fotke, naslednji teden, spredaj je šla zadeva narobe...... vdrževanje: selmar servisi... vožnja celoletna on in off road.. l. 2016, 80.000 km...

Evo danes videl kardan... Malo je bil rjav tam spredaj, površinsko, ne veliko. Verjetno je oksid (rja) prišla v ležaj notri in začela brusiti dokler ni zbrusila.. Verjetno je tako bilo, ni pa nujno. Baje tut brez rje kardan odpove... :huh:

Tako da fino je gledat pod manšete kaj se dogaja s kardanom, kakšno je stanje, sproti preverjati manšete da tesnijo ipd... še posebno tisti ki se več vozite v mokrem vremenu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Someone12 pravi:

Evo danes videl kardan... Malo je bil rjav tam spredaj, površinsko, ne veliko. Verjetno je oksid (rja) prišla v ležaj notri in začela brusiti dokler ni zbrusila.. Verjetno je tako bilo, ni pa nujno. Baje tut brez rje kardan odpove... :huh:

Tako da fino je gledat pod manšete kaj se dogaja s kardanom, kakšno je stanje, sproti preverjati manšete da tesnijo ipd... še posebno tisti ki se več vozite v mokrem vremenu...

to je znan problem, ki pa je z rednim vzdrževanjem, mazanjem, rešljiv oz. se da preprečit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

to je znan problem, ki pa je z rednim vzdrževanjem, mazanjem, rešljiv oz. se da preprečit

Da se nisi izgubil , to ni tema o Versysu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Da se nisi izgubil , to ni tema o Versysu :lol1:

nisem v napačni temi, videl sem kako je samuel to vzel dol in namastil pa pokazal, kako se sicer nabiral not vlaga in zadeva lahko gre v napačno smer

je rekel, da bo luknjico naredil v manšeto :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Verjetno je oksid (rja) prišla v ležaj notri in začela brusiti dokler ni zbrusila..

Današnji kardani imajo zaprte ležaje in so podmazani, zato voda težko pride noter. Površinska rja ne vpliva na delovanje kardanskega zgloba. Vpliva na ripne, da se lahko zapečejo in s tem se kardan težje daljša-krajša in s tem v zvezi bolj obremenjuje križe. Če pride voda v ležaje je lahko vzrok slaba izdelava ali obrabljenost. Obrabljenost se pa da izmeriti.

Na vozilih so se včasih kardani mazali prek mazalic i s tem si preprečeval vdor nesnage in vode. Zaprti ležaji pa ?

Na kamionih, avtomobilih so kardani na fraj in rje ponavadi ni nikjer. Mogoče je pa to problem v cevi kjer se nabira svinjarija,voda in ne more odtečt in se posušit.

So pa kardani na motorjih bolj obremenjeni kot na vozilih, ker so koti pod katerimi prenašajo vrtilno gibanje večji.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Quest pravi:

Današnji kardani imajo zaprte ležaje in so podmazani, zato voda težko pride noter. Površinska rja ne vpliva na delovanje kardanskega zgloba. Vpliva na ripne, da se lahko zapečejo in s tem se kardan težje daljša-krajša in s tem v zvezi bolj obremenjuje križe. Če pride voda v ležaje je lahko vzrok slaba izdelava ali obrabljenost. Obrabljenost se pa da izmeriti.

Tam kjer je ležaj odprlo je bilo popolnoma ok za videt (nič rje), ripne so bile čisto zdrave in mastne, na sploh je kardan vredu zgledal.

Verjetno je bilo povezano eno z drugim --- slabša kvaliteta oz. napakica v izdelavi, ki kasneje dopusti zadevo da gre svojo pot... 

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Someone12 pravi:

Tam kjer je ležaj odprlo je bilo popolnoma ok za videt (nič rje), ripne so bile čisto zdrave in mastne, na sploh je kardan vredu zgledal.

Verjetno je bilo povezano eno z drugim --- slabša kvaliteta oz. napakica v izdelavi, ki kasneje dopusti zadevo da gre svojo pot... 

Pa zadeva potegne še kakšno drugo stvar za sabo, razen kardana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, HyperJack pravi:

Pa zadeva potegne še kakšno drugo stvar za sabo, razen kardana?

Če je dovolj zgodaj ugotovljeno nič drugega. Če pa ležaji na križih zaribajo pa je možno da opdpovejo se uničijo ležaj na mašini, ležaj na kotnem prenosu. Pri nadaljni uporabi kardana z zaribanimi ležaji pa je vse mogoče. Zlom kardanskega križa (posledice imaš na Yt zlom nihajke itd...) Najhujše pa je blokiranje zadnjega kolesa, polet v maline.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2019 ob 14:28, Quest pravi:

Če je dovolj zgodaj ugotovljeno nič drugega. Če pa ležaji na križih zaribajo pa je možno da opdpovejo se uničijo ležaj na mašini, ležaj na kotnem prenosu. Pri nadaljni uporabi kardana z zaribanimi ležaji pa je vse mogoče. Zlom kardanskega križa (posledice imaš na Yt zlom nihajke itd...) Najhujše pa je blokiranje zadnjega kolesa, polet v maline.

 

Bolj me matra to, če se pranje motorja uvršča isto kot vožnja po dežju...ker če spada, pol me čudi, da mam sploh še cel kardan :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Bolj me matra to, če se pranje motorja uvršča isto kot vožnja po dežju...ker če spada, pol me čudi, da mam sploh še cel kardan :D

Če samo pereš in se nič ne voziš, potem te nima kaj skrbeti... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2019 ob 19:32, Joker pravi:

Če samo pereš in se nič ne voziš, potem te nima kaj skrbeti... :lol1:

v treh sezonah 11 000 km :whistle:. Sej se situacija izboljšuje...sam glih zdej k bi se vozu rad, me pa skrbi kardan :blush:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

v treh sezonah 11 000 km :whistle:. Sej se situacija izboljšuje...sam glih zdej k bi se vozu rad, me pa skrbi kardan :blush:

Morda ga pa sploh več nimaš, ker ga je rja pohrustala........jaz bi na tvojem mestu vsekakor preveril, preden se odpelješ brez kardana na dolgo pot iz garaže na dvorišče in nazaj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Tudi jaz sem po novem lastnik 1200 gs. Imam pa sledeče vprašanje. Ali paše ZUMO 660 v nosilec, ki je originalno zmontiran na motorju. Na servisu so mi rekli, da bi moral nekaj predelati zatiče, s katerimi fiksiraš napravco v nosilec. Ali kdo kaj ve okrog tega iz prve roke? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, AK84 pravi:

Pozdravljeni. Tudi jaz sem po novem lastnik 1200 gs. Imam pa sledeče vprašanje. Ali paše ZUMO 660 v nosilec, ki je originalno zmontiran na motorju. Na servisu so mi rekli, da bi moral nekaj predelati zatiče, s katerimi fiksiraš napravco v nosilec. Ali kdo kaj ve okrog tega iz prve roke? Hvala

Zumo 660 paše brez predelav in tudi zaklene se. IZ PRVE ROKE!

 

20190416_152746.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Joker pravi:

Zumo 660 paše brez predelav in tudi zaklene se. IZ PRVE ROKE!

 

20190416_152746.jpg

Super. Hvala za informacijo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest sem dal danes pri konkurenci več kot še enkrat toliko skupaj z materialom. Res da je bila zraven še montaža top case sam vseeno...?

Popravljeno . Popravil AK84
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, snecer said:

Zlatarji. Dobro vam tole racunajo.

Ne jebi

4 minutes ago, AK84 said:

No jest sem dal danes pri konkurenci več kot še enkrat toliko.

Servis narejen 14 dni nazaj,pri prejsnjih treh bmw jih priblizno ista cena,vse Avtoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!