Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

34 minutes ago, vandrovec said:

Na motorju niso prave gume za izven asfalta...s takimi gumami tudi hard enduro ne pride daleč po slabem terenu...kot bi bile na kros motorju gladke gume.

Mislim da sem imel Scorpionce gor in za to "trdo neasfaltirano" podlago so čisto dovolj. Na fotkah nisem želel prikazati kakšnega offroada, ker to sploh ni bil, pač neasfaltirana podlaga in   nekaj malega čez manjše skale in kamenje, na fotkah pač malo lepega vremena v teh deževnih dnevih. Hvala za pripombo, ampak na (cross) motorjih sem zamenjal dosti kramparc in vem, kdaj jih potrebujem, po trdi podlagi, še posebej če pustim vklopljenje vse asistence ki jih gs nudi, pa so to čisto primerne gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno, da gre po utrjenem makadamu z vsakim motorjem in vsakimi gumami. Če so gor gume 90/10 je tudi motor toliko sposoben. Komentiral sem to izjavo...

Ob 20. 12. 2019 ob 8:25, ada pravi:

Velik GS(A) je 90% asfalt motor in 10% lep makadam. 

 

...če ima gor gume 70/30 zna biti tudi malo drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je kdo odstranil originalni BMW nosilec za Navigator navigacijo? Kupim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 4. 5. 2019 ob 23:19, AK84 pravi:

Na mojem GS-ju imam vgrajen quickshister. Zadeva se mi zdi zelo uporabna pri prehitevanju, pri bolj lagani vožnji se mi zdi pa dokaj neuporabna stvar. Imam pa težavo, da mi pri prestavljanju iz 1. v 2. in iz 2. v 3. prestavo nekje med 2500 in 4000 obrati kljub uporabi sklopke večkrat (ne vedno) menjalnik zaškrta. Se je komu to že kdaj dogajalo in ali je za to lahko  vzrok QS? V navodilih sicer piše, da se QS ob uporabi sklopke izklopi, vendar v to nisem povsem prepričan, saj se mi je že večkrat zgodilo, da je motor pri prestavljanju na dol kljub stisnjeni sklopki sam dajal vmesni gas?

A se je že kaj izboljšalo tole škrtanje? Nimam QS, ampak predvsem med prvo in drugo škrta, da vedno misliš da je kaj narobe. V višjih prestavah nato z vsako prestavo boljše, torej najboljše iz 5. v 6. Ne vem, če se človek takega škrtanja lahk navadi. Malo je zadeva boljša če imaš odločno nogo. Prišel sem z japonca, kjer je vse delovalo zelo mehko in gladko.... Motor je super, sam ni tolk več vreden, kolk več stane od konkurence. Ne verjamem, da bo naslednji spet GS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi matral na začetku z QS ampak sem se ga hitro navadil. Samo odločno nogo moraš imeti to je pa to. Ko se zadeve navadis je top. Jaz redko še "normalno" prestavljam edino iz 1 v 2 vse ostalo gre QS.

Če te pa tisto škrtanje moti potem pa res ne vem... jaz nič ne slišim. Je pa mogoče, da so na 1250 zadevo zboljšali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škrta škrta, nemc na boxerju nikoli ne bo naredil QS kot japonc. Žal

 

Meni se včasih celo zgodi da QS noče prestavit dol recimo med 3 in 4 prestavo. To pa je zoprna reč, sploh ko pelješ hitreje in pred ovinkom mečeš prestave dol. Moram zatežit na servisu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 5 minutami, MiNa pravi:

A to si ga mal personaliziru :whistle:?

personalizacija je potem, ko nalepko čez daš (vsaj pri meni) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
pred 56 minutami, John2005 pravi:

Oj. Katere bi bile najbolj "športne" gume za GSa? torej 19" 120 spredaj in 170 širine zadaj. 

Conti in pirelli,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sedaj dal Conti TA3 in moram rečt, da so odlične. Niso čist 100% cestne... testi pravijo, da so tam 90/10. Zanekrat so mi boljše od Bridgestone A41 in Anakee Advanture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 7. 2020 ob 9:20, kasti pravi:

Imam že drugi komplet Conti Road Attack 3, zelo zadovoljen.

 

Jaz sem na smt zvozil komplet RA2...vrhunske, že skoraj športne...takšna - športna, tudi kilometrina, vsaj zadnje...še jih bom nabavil, ko zdrajsam pilot road 5 trail... 

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2020 ob 19:34, Vito23 pravi:

Prvi kilometri so bili na jadranki. ?

IMG_20200717_172904.jpg

Motor za 25k € bi pa lahko do roba pelajal, glede na vso elektroniko ki jo premore ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 7. 2020 ob 9:07, Kawl pravi:

Motor za 25k € bi pa lahko do roba pelajal, glede na vso elektroniko ki jo premore ?

Ne gre... ker to ni kawasaki versys...

Za koga K nej grem do roba? Za une pičke k so ob cesti? Aja sj res jih ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!