Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 2 urami, Vito23 pravi:

Ne gre... ker to ni kawasaki versys...

Za koga K nej grem do roba? Za une pičke k so ob cesti? Aja sj res jih ni :)

moje ne grejo čist do roba, tudi ko tačke šobajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 7. 2020 ob 20:41, Andrej P pravi:

moje ne grejo čist do roba, tudi ko tačke šobajo...

Ja pa to so gostilniške fore. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/29/2020 at 6:01 PM, Vito23 said:

Ne gre... ker to ni kawasaki versys...

Za koga K nej grem do roba? Za une pičke k so ob cesti? Aja sj res jih ni :)

Gre gre, se prevec zlahka. 

Ne samo guma, to gre najprej, potem gredo vse stopalke, z zavoro in prestavno stopalko vred, sledi pa se pokrov glave. 

Po tem vidis da nisi ciljna skupina. 

Sprednja

1238130881_2013-07-2215_29_16.thumb.jpg.edb46576dc4bf71b43a0ff50eea44516.jpg

 

Zadnja

837619813_2013-06-2115_52_39.thumb.jpg.212e63f907baacb4733d4b60eb59edc3.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, krucymucy pravi:

Gre gre, se prevec zlahka. 

Stari je šel res zlahka. Z urejenim vzmetenjem do cilindrov. Govorim za ADV.

LC pa malo težje težje. Gre pa...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Joker said:

Stari je šel res zlahka. Z urejenim vzmetenjem do cilindrov. Govorim za ADV.

LC pa malo težje težje. Gre pa...:smoke:

Jaz sem imel wilbers, pa preload na tamale hribe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo družba, imam težavo na GS-u l.2013 in sicer mi je med vožnjo prenehalo funkcionirati kompletno levo kombinirano stikalo. Nobena funkcija ne deluje, žmigavci, hupa, dolge luči, itd. Preveril sem 7.5A varovalko in je OK. Ima že kdo podobno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2020 ob 15:02, tomash pravi:

Iščem mojstra za popravilo platišč z naperami(špriklami)

Vomberger ima enega starejšega gospoda, ki rihta BMW špriklaste feltne. Zaradi navzkrižne postavitve špic se rihtanja teh felten vsi izogibajo, ker jih je ful zajeb u nulo naštelat, se pa da zelo približat idealu. Meni je že ene par felten v red spravil. Upam, da kaj pomaga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 7. 2020 ob 10:30, krucymucy pravi:

Gre gre, se prevec zlahka. 

Ne samo guma, to gre najprej, potem gredo vse stopalke, z zavoro in prestavno stopalko vred, sledi pa se pokrov glave. 

Po tem vidis da nisi ciljna skupina. 

Sprednja

1238130881_2013-07-2215_29_16.thumb.jpg.edb46576dc4bf71b43a0ff50eea44516.jpg

 

Zadnja

837619813_2013-06-2115_52_39.thumb.jpg.212e63f907baacb4733d4b60eb59edc3.jpg

Seveda vem da gre ampak za koga? Pelješ kolikor imaš filing. ?

Kakšna ciljna skupina? 

Popravljeno . Popravil Vito23
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi hotu s cilindri pa s tackam pa z lulckom po tleh drajsat cez ovinke pol ne bi kupil gs za 21 cukov, ampak kaksna stara jajca,recimo versaceta za 3 jurje,da ni velke skode ce gres v maline,sam ce se ne poloms al ubijes,sploh pa ce bi hotu s cemer kol drajsat kjerkol bi si kupu cestaka in hodil z njim na Grobnik,guma cez rob pa tacke in ostalo pobruseno so prej al slej maline.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 289€ naučijo do 45° nagiba. Dodatnih 10 do 15° pa še sam nekako natreniraš, da je dovolj za pred gostilno in na motosvet... :) 

https://www.motourismo.com/de/listings/1309-schraeglagen-training-auf-der-bmw-r1200gs

 

 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, tomash said:

Tole je pa zanimivo. In kje je to?

Večinoma so treningi v rojstni državi GS-ov. Ponujajo pa še marsikaj... leaning training, wheelie training, elbow down training,..  Če sem prav razumel, so na tej strani zbrane ponudbe različnih ponudnikov in so malo skrivnostni glede lokacij. 

https://www.motourismo.com/?view=list&q=&sort_option=start_asc&latest_offers=0&filter_option_89=89&price_min=0&price_max=15000&duration_min=1&duration_max=60&startDate=&endDate=&bounds[south]=&bounds[west]=&bounds[north]=&bounds[east]=

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Če sem prav ugotovil iz njihove spletne strani je to nekje kar daleč na severu Nemčije. CCa 1000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46° v dvoje z Michelin anakee adventure 9000km uporabe. ? Kok je pa natančen program pa ne vem ?

Screenshot_20200808_124710_com.bmw.ConnectedRide.jpg

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Vito23 pravi:

46° v dvoje z Michelin anakee adventure 9000km uporabe. ? Kok je pa natančen program pa ne vem ?

Screenshot_20200808_124710_com.bmw.ConnectedRide.jpg

po gumi vidiš kolko je natančen

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 1. 8. 2020 ob 12:13, LPM pravi:

Zdravo družba, imam težavo na GS-u l.2013 in sicer mi je med vožnjo prenehalo funkcionirati kompletno levo kombinirano stikalo. Nobena funkcija ne deluje, žmigavci, hupa, dolge luči, itd. Preveril sem 7.5A varovalko in je OK. Ima že kdo podobno izkušnjo?

Kje si pa našel to varovalko???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedežem sta varovalki privijačeni in pokriti s pokrovčkom na sliki "1".

slika.png.2fe3f0927c36ac9307dbb782a67af58c.png

Ko odstraniš pokrovček, pa zgleda takole:

slika.png.422b54345a19803e0eaaf572e3466cb8.png

 

Sicer pa sem tudi že odpravil napako, oz. so jo mojstri v Avtovalu. Sem se nenajavljeno oglasil, so takoj vedeli kje je težava in jo tudi v 15min odpravili. Razdrli stikalo, ga spihali in osvežili kontakte. Res pohvalno, vsaka čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno informacijo, kje nabaviti bolj off-road stopalke za SOPOTNIKA (GSA 2016)? Se pravi takšne bolj narezane kot so spredaj, da fino stojiš gor...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Zanima me, če je že mel kdaj kdo podobno težavo in kaj je bilo vzrok temu.

In sicer. Motor imam doma v garaži in mi normalno vžge, tudi če stoji dlje časa (tudi več kot 1 mesec). Ga vžgem, zapeljem iz garaže, ga ugasnem. Se napravim, spet normalno vžge, se peljem cca 7km do črpalke, večinoma po klancu navzdol, pridem na črpalko, natočim bencin, ga hočem vžgat, motor ne obrne oz hoče obrnit pa ne more. Po dveh treh poskusih pritiska na gum mu pa nekako rata zaverglat. Ko gledam na ekranu napetost akumulatorja, je med delovanjem motorja skozi nekje okrog 14,2V, ko motor ugasnem, takoj pade na okrog 12V. Motor je letnik 2018, kupljen je bil 2019. Sem prvi lastnik.

Bi lahko bil problem v akumulatorju? Vprašam za mnenje, preden grem kupovat nov akumulator? Na servisu pravijo da je akumulator in da na akumulator itak ni garancije oziroma poteče po enem letu. Ampak ko kupuješ motor, ti pravijo da je garancija 36 mesecev.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, AK84 pravi:

Pozdravljeni.

Zanima me, če je že mel kdaj kdo podobno težavo in kaj je bilo vzrok temu.

In sicer. Motor imam doma v garaži in mi normalno vžge, tudi če stoji dlje časa (tudi več kot 1 mesec). Ga vžgem, zapeljem iz garaže, ga ugasnem. Se napravim, spet normalno vžge, se peljem cca 7km do črpalke, večinoma po klancu navzdol, pridem na črpalko, natočim bencin, ga hočem vžgat, motor ne obrne oz hoče obrnit pa ne more. Po dveh treh poskusih pritiska na gum mu pa nekako rata zaverglat. Ko gledam na ekranu napetost akumulatorja, je med delovanjem motorja skozi nekje okrog 14,2V, ko motor ugasnem, takoj pade na okrog 12V. Motor je letnik 2018, kupljen je bil 2019. Sem prvi lastnik.

Bi lahko bil problem v akumulatorju? Vprašam za mnenje, preden grem kupovat nov akumulator? Na servisu pravijo da je akumulator in da na akumulator itak ni garancije oziroma poteče po enem letu. Ampak ko kupuješ motor, ti pravijo da je garancija 36 mesecev.

 

Hvala!

Nauk zgodbe......ne toči bencina.---hec. Ko motor ugasneš pade napetost na okrog 12V  problem bi lahko takoj lociral če  bi vedel na koliko okrog pade amperaža pri zagonu.   Če samo mlčk zajamra verjemi pade kar precej .

Ča se hočeš prepričat, bo najbolje da ti kašen stručko izmeri z obremenitvenim testom akumulator..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1474202351_Zajetaslika.JPG.18125c36f43047f4bb8b7e0e1947dbe5.JPG

Takole nekako. Pogovorno je vsak vžig-verglanje potrebuje pol ure polnjenja pri delujočem motorju. Na črpalki je tretji vžig kot si napisal to je uro in pol polnjenja bribližno.

Napolni akumulator in čez kak dan preveri napetost. Če je več kot 12,6 je aku OK. Se zgodi, da aku drži napetost a pod obremenitvijo počepne, ampak redko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 1. 2021 ob 9:26, AK84 pravi:

Pozdravljeni.

Zanima me, če je že mel kdaj kdo podobno težavo in kaj je bilo vzrok temu.

In sicer. Motor imam doma v garaži in mi normalno vžge, tudi če stoji dlje časa (tudi več kot 1 mesec). Ga vžgem, zapeljem iz garaže, ga ugasnem. Se napravim, spet normalno vžge, se peljem cca 7km do črpalke, večinoma po klancu navzdol, pridem na črpalko, natočim bencin, ga hočem vžgat, motor ne obrne oz hoče obrnit pa ne more. Po dveh treh poskusih pritiska na gum mu pa nekako rata zaverglat. Ko gledam na ekranu napetost akumulatorja, je med delovanjem motorja skozi nekje okrog 14,2V, ko motor ugasnem, takoj pade na okrog 12V. Motor je letnik 2018, kupljen je bil 2019. Sem prvi lastnik.

Bi lahko bil problem v akumulatorju? Vprašam za mnenje, preden grem kupovat nov akumulator? Na servisu pravijo da je akumulator in da na akumulator itak ni garancije oziroma poteče po enem letu. Ampak ko kupuješ motor, ti pravijo da je garancija 36 mesecev.

 

Hvala!

Zato pa je vzdrževalec vreden vsakega centa. Ta tvoj akku se mogoče pogojno še da rešit, vendar to ne bo rešitev, ker bo naslednjo zimo povsem fuč.

Nov akku in vzdrževalec, pa imaš mir za par let.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!