Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 6 urami, motolover pravi:

Zdaj ne moreš imeti stranskega kovčka. S tem mislim tudi na vario kovček.

Jp vem.

Za sedaj ne bom potreboval stranskih kovčkov, ker ne bom delal večdnevnih tur. Drugač pa je to 5 minut dela da se sname.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si dal Loctite na vijake? Meni se je brez hotel odvijati. Tam zadaj je kar veliko vibracij. Če voziš po dežju ali blatu je dobro kasneje pogledati notri in dati stvari ven, da se posušijo. Včasih se uspe zmočiti.

Kaj imam jaz notri: komplet za flikanje gum, kompresor Airman Tour, komplet BMW orodja, cev za bencin, vezice, rokavice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motolover pravi:

Si dal Loctite na vijake? Meni se je brez hotel odvijati. Tam zadaj je kar veliko vibracij. Če voziš po dežju ali blatu je dobro kasneje pogledati notri in dati stvari ven, da se posušijo. Včasih se uspe zmočiti.

Kaj imam jaz notri: komplet za flikanje gum, kompresor Airman Tour, komplet BMW orodja, cev za bencin, vezice, rokavice. 

Neki nadomestek Loctite sem uporabil. Ga moram še nabaviti. So pa vse matice s plastiko-varovalom. A gre Airman pokonci noter? Men ne gre. BMW orodje je drago kot žafran. Si bom spisal kaj je noter in nabavil posamezno. Pa v nek toolroll pospravil(ko naberem orodje grem k mojem čevljarju in mi bo ledrasto naredil.)

Škatla je nagnjena konkretno naprej. Voda če bo že prišla noter bo spredaj. Če bom to opazil zvrtam spredaj 1,5-2 mm luknjo in bo šla ziher ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Airman daš notri leže z debelejšim delom navzdol, nanj orodje in vezice, potem pa proti vratcom ostane še dovolj prostora za ostalo.

Voda pride notri od zadaj, ker vratca ne tesnijo dovolj. Na GSu šprica vse naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Airman daš notri leže z debelejšim delom navzdol, nanj orodje in vezice, potem pa proti vratcom ostane še dovolj prostora za ostalo.

Voda pride notri od zadaj, ker vratca ne tesnijo dovolj. Na GSu šprica vse naokoli.

Podblatnik je res investicija na mestu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

Podblatnik je res investicija na mestu..

Razlika pred in po montaži? Katerega si ubodu? Nippy? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Quest pravi:

Razlika pred in po montaži? Katerega si ubodu? Nippy? 

Imam ga kar od Puiga. Od Machinearta imam samo sprednji podaljšek blatnika, zadnja zaščita se mi ne dopade, ker ne podpiram pritrjevanja nadomestnih delov na motor z vezicami..

Poleg tega, da tale od puiga ustavi kar nekaj kamn¨čkov.

20160521105058.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako deluje menjalnik let.2013-2014 (glasnost) namreč imam informacije da so jih v tujini kar nekaj zamenjali.

Popravljeno . Popravil x moto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, x moto said:

Mene pa zanima kako deluje menjalnik let.2013-2014 (glasnost) namreč imam informacije da so jih v tujini kar nekaj zamenjali.

Lahko prilepiš te informacije? 

 

12 hours ago, HyperJack said:

Podblatnik je res investicija na mestu..

Če uporabljaš samo cestne gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motolover pravi:

Lahko prilepiš te informacije? 

 

Če uporabljaš samo cestne gume.

Seveda, govorimo o cestnem motorju, ki drugačnih gum kot so cestne  v normalnih okoliščinah ne bi uporabljal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, motolover pravi:

Si dal Loctite na vijake? Meni se je brez hotel odvijati. Tam zadaj je kar veliko vibracij.

Kateri Loctite uporabljate? 222 ali 243?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Quest said:

Kateri Loctite uporabljate? 222 ali 243?

 

243

mDzK8XBGvXX1Va8N1CySrHQ.jpg

2 hours ago, Quest said:

Prošnja.

A lahko kdo, ki ima original orodje spiše kateri ključi so noter. Nikjer ne najdem spiska.

Bom pogledal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24/02/2017 at 8:40 AM, Quest said:

Prošnja.

A lahko kdo, ki ima original orodje spiše kateri ključi so noter. Nikjer ne najdem spiska.

Zgornja vrsta od leve proti desni: nastavek za izvijač, križni mali, križni veliki, torx: 25, 30, 40, 45, 50, nasadni ključ 13
Spodnja vrsta od leve proti desni: ključ, ki se podaljša nasadni 15, nastavek viličasti 10 in 14, nasadni ključ 16, nasadni ključ 17, nastavek za izvijače z zgornje vrste, mini lučka.

16835875_747962298703687_369416159336387

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Bom šel v štacuno pa videl kolk tole znese posamezno. Orodja imam doma dovolj, samo vsakič ko greš na furco nabirat in potem nazaj zlagat v voziček je bedarija. Pa še kaj bi tukaj dodal od orodja.

Kolikor vidim je tole vse za sestaviti in je zato veliko manj volumna. Eno držalo in več nastavkov. Dobro zamišljeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Quest said:

Hvala!

Bom šel v štacuno pa videl kolk tole znese posamezno. Orodja imam doma dovolj, samo vsakič ko greš na furco nabirat in potem nazaj zlagat v voziček je bedarija. Pa še kaj bi tukaj dodal od orodja.

Kolikor vidim je tole vse za sestaviti in je zato veliko manj volumna. Eno držalo in več nastavkov. Dobro zamišljeno.

 

Ma jaz sem kar kupil. Ker se poznam, da sem bolj počasen, ne bi nikoli sestavil kompleta.

V te torbici imam še en večji imbus, ker imam na balanci Touratech poviške in so imbus, ter ključek za Touratechovo pokrov za dolivanje olja. Še dva ključa za snemanje gume moram nabaviti za daljše poti in se še nisem odločil katera. Ima kdo kak nasvet? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vezice in silver tejp. Najbolj uporabna zadeva :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pogost pojav, vdor vode... običajno zaradi pranja pod pritiskom, redkeje zaradi slabo sedlega gumijastega tesnila. Verjamem, da bodo zamenjali kardan in zobnik pogona zadnjega kolesa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je vzrok vdor vode. Stari gs-i so imeli s spodnje strani odprtino, tako, da je voda lahko odtekla, novi pa tega nimajo.Sprašujem, če je že kdo imel ta problem in kako je bilo z garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!