Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred eno uro, vuk76 pravi:

Kul!!!

Kolko stroskov in kolko dela je potrebno?

Stroškov niti ne....   dela je tam cca. 3 ure. Imet moraš pa dobre micro pile in dobre živce. :yea1:

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ufo plast pravi:

To je to ja!  Obstoječi cilinder sem predelal.

Je pa treba zares počasi delat, ker kaj hitro odbrusiš kaj preveč materiala.

S to razliko, da sem jaz pred brušenjem cilindra razstavil tudi tisto zaščito pred ključavnico (kjer je gravirana številka).

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2017 ob 18:55, Quest pravi:

Upam, da mi neha bobnet okrog piskra.

MRA X-creen sport. Touring je prevelika za oem šipo.

IMG_20170412_182003834.thumb.jpg.4a8e8f48dd0946a10a046fea0f3a114c.jpgIMG_20170412_182024304.thumb.jpg.521ef6b2aca7a3d96e406e2060f208e8.jpg

A kaj pomaga? Jaz tud komplet vse u piskr dobim. Če spustim glavo za 5 cm je pa tko lepo mir...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomaga!

Testiral samo 100km daleč. Pri vožnji 50-70km/h piha nekje v ramena bolj proti vratu(šipa odrine zrak, ki se za njo spet združi,hitreje kot se pelješ bolj odrine zrak in se kasneje združi spet skupaj). V čelado skoraj nič. Gre pa zrak tudi vmes med šipo in spojlerjem. Ne bobni nič.

Brzina 80-100 km/h. Zrak dobim v komolce. V čelado nič in pa med šipo in spojlerjem neha pihati. Bobnenja kot je bilo prej ni nič.

Na AC stestiral na 140km/h v čelado nič ne piha. (sem probal tudi več in je OK)Zrak lepo odžene stran od čelade. Z roko probal kje gre zrak nad čelado. Za višino dlani gre nad čelado, tako da bi lahko spojler malo znižal. Je samo šum vetra in nič bobnenja ter turbulentnega cukanja čelade sem ter tja. Poleg šumenja vetra se sliši tudi motor-mašina, kar je bilo prej samo pod 60 km/h.

Nastavitev sem pustil kot je na sliki in je nisem spreminjal nič. Pojavi pa se edino malo večje vibriranje šipe, ali pa sem jaz bil sedaj bolj pozoren na to. Nastavitev je original šipa na maximalno, in spojler kot na sliki. Še to visok sem 186 cm in sedež je nastavljen na visoko.

JAz b0212.gif

Če bodo vibracije nadležne pa dodam še tole

http://www.nippynormans.com/touring-essentials/cymarc-r1200gs-lcadventure-lc-adjustable-screen-strengthening-brackets-pair-black

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulsko :OK:, hvala za odgovor.

Jaz sem 3 cm nižji, torej bi moralo tudi meni odgovarjat. Sem zadnjič nekaj poizkušal in je bilo veliko bolje če sem šipo malo "podaljšal" samo z dlanjo.

Najbrž so Švabi malo nižje rasti in so ga naredili za voznike visoke pod 180 cm s sedežem na nizko... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Janip pravi:

Kulsko :OK:, hvala za odgovor.

Jaz sem 3 cm nižji, torej bi moralo tudi meni odgovarjat. Sem zadnjič nekaj poizkušal in je bilo veliko bolje če sem šipo malo "podaljšal" samo z dlanjo.

Najbrž so Švabi malo nižje rasti in so ga naredili za voznike visoke pod 180 cm s sedežem na nizko... :whistle:

Men pri 173 cm stalno bobni. Vožnja brez čepkov skoraj nemogoča. Vprašanje če ne bom kakšen manjši vezir montiral.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

Men pri 173 cm stalno bobni. Vožnja brez čepkov skoraj nemogoča. Vprašanje če ne bom kakšen manjši vezir montiral.

Bi bilo za sprobat tudi spojler, ker drugače zrak usmerja. Je pa skoraj toliko kot drug vizir.

Se zmenmo kje in kdaj pa se sproba. Premontaža spojlerja je 3 minute, al ti pa zic dam na spodnjo mero pa sprobaš. Sej sem še dolžan obisk.t1920.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

Men pri 173 cm stalno bobni. Vožnja brez čepkov skoraj nemogoča. Vprašanje če ne bom kakšen manjši vezir montiral.

Jaz sem spremenil naklon šipe, v bolj ležeči - različna debelina distančnikov. Pri isti višini je bilo precej bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na svojem tole sipo od PUIGA ...

81fNHis1QDL._SL1500_.thumb.jpg.2c52f1e4c5aa50d821800fbb0cf1975e.jpg

nobenega bobnenja.

BTW: sipa je naprodaj  . . . PUIG touring light smoke

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, vuk76 pravi:
 

Kaj pa homologacija ? :D Veš da to ne morš vpisat v kartonček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeraj sem pa vozil tale stroj. Kaj nej rečem... to je to. Sploh tale hillclimb pomagalo je fajn :) In barva je tudi zmagovalna.

 

 

IMG_20170422_102048.jpg

IMG_20170422_101623.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 23/04/2017 at 2:31 PM, Vito23 said:

No včeraj sem pa vozil tale stroj. Kaj nej rečem... to je to. Sploh tale hillclimb pomagalo je fajn :) In barva je tudi zmagovalna.

 

 

IMG_20170422_102048.jpg

IMG_20170422_101623.jpg

Zanimiva izbira gum. Je to prva vgradnja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motolover pravi:

Ponavadi so imeli AK3 ali TKC 80, če si tako naročil.

Žal nevem, ker ga nisem naročil še nobenega...upam pa, da ga bom hmal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2017 ob 14:31, Vito23 pravi:

No včeraj sem pa vozil tale stroj. Kaj nej rečem... to je to. Sploh tale hillclimb pomagalo je fajn :) In barva je tudi zmagovalna.

 

 

IMG_20170422_102048.jpg

IMG_20170422_101623.jpg

Kaksno hillclimb pomagalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, poggy pravi:

Kaksno hillclimb pomagalo?

Avtomatska ročna zavora. Si na hribu in prva bremza je neuporabna. Težko stojiš in moraš nožno bremzo tiščat, da lahko spelješ. Leva noga je v luknji. Ne moreš nožne bremze tiščat. Tukaj pa Hill Start Control nastopi. Drži ti avtomatsko zavore dokler ne spelješ in tako imaš lahko obe nogi na tleh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar je moj GS.ko dobil novo ženo, še lepš dela, pa veliko bolj uboga čez ovinke :P

20170430133650-1500.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, poggy pravi:

Kaksno hillclimb pomagalo?

U klanc ti ga en poriva, k ma primal kojnu. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!