Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 12 urami, Borutt pravi:

Homologira ga Akrapovič, ti samo daš papirje stricem, da naredijo vpis homologiranega izpuha v homologacijo. Ima izpuh številke? 

Ja, razumem, ampak lastnik od katerega kupujem motor nima nobenih papirjev za izpuhe in pravi da na tehničnem niso nikoli komplicirali glede tega, je to možno sploh, da iz leta v leto nardiš tehničnega brez homologacije za izpuh? Jaz bi na vsak način dal to zrihtat, ne vem pa kakšna je procedura v primeru, da ni nobenih papirjev in računa od nakupa zraven... Serijsko št. pa izpuhi verjetno imajo (nisem podrobno gledal), glede na to, da so original Akrapovič...

Če sem prav razumel, moram kontaktirat Akrapoviča, jim sporočit serijsko št. in mi potem pošljejo papirje in s temi papirji grem na tehničnega, imam prav?

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, RSV Mille pravi:

Ja, razumem, ampak lastnik od katerega kupujem motor nima nobenih papirjev za izpuhe in pravi da na tehničnem niso nikoli komplicirali glede tega, je to možno sploh, da iz leta v leto nardiš tehničnega brez homologacije za izpuh? Jaz bi na vsak način dal to zrihtat, ne vem pa kakšna je procedura v primeru, da ni nobenih papirjev in računa od nakupa zraven... Serijsko št. pa izpuhi verjetno imajo (nisem podrobno gledal), glede na to, da so original Akrapovič...

Če sem prav razumel, moram kontaktirat Akrapoviča, jim sporočit serijsko št. in mi potem pošljejo papirje in s temi papirji grem na tehničnega, imam prav?

običajno rabiš:

homolgacijo, certifikat proizvajalca (se da dobiti tudi na netu, če vse štima, oziroma obstajajo za vsak ror, ki je homologiran, poiščeš po številkah na roru)

potrdilo o strokovni vgradnji, list papirja, ki ga napiše lahko vsaka mehanična delavnica 

nekaj čez 30€ 

Tehničnega (vsaj uradno) brez vpisa rora ne moreš narediti (oziroma naj ga ne bi), razn, če ga že imaš vpisanega v homologacijski kartonček, ali če je že serijsko nameščen na motorju.

če uporabiš iskalnik v tej temi, je veliko povedanega o samem vpisu v homologacijski kartonček. Jaz osebno pa se bi zapeljal do tehničnih in jih povprašal kaj in kako. Vse vejo in ti bodo natančno povedali kaj in kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, RSV Mille said:

Ja, razumem, ampak lastnik od katerega kupujem motor nima nobenih papirjev za izpuhe in pravi da na tehničnem niso nikoli komplicirali glede tega, je to možno sploh, da iz leta v leto nardiš tehničnega brez homologacije za izpuh? Jaz bi na vsak način dal to zrihtat, ne vem pa kakšna je procedura v primeru, da ni nobenih papirjev in računa od nakupa zraven... Serijsko št. pa izpuhi verjetno imajo (nisem podrobno gledal), glede na to, da so original Akrapovič...

Če sem prav razumel, moram kontaktirat Akrapoviča, jim sporočit serijsko št. in mi potem pošljejo papirje in s temi papirji grem na tehničnega, imam prav?

Nisi prav razumel ......preberi opozorilo ( velike tiskane črke ) !

https://www.akrapovic.com/sl/moto/product/249/Ducati/1098-1098S/Slip-On-Line-Carbon-1098-1098S?brandId=46&modelId=414&yearId=2214

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, RSV Mille pravi:

Pozdrav!

Imam vprašanje - prosim, če mi lahko kdo pove, kako homologirat izpuh, ki nima nobenih papirjev (gre za Akrapota novejše izdelave na Ducatiju 1098), tudi orig. računa ne... Je pa Akrapo že montiran na motorju. Hvala za odgovor, ki mi bo v pomoč!

Poišči na speltnem naslovu Akrapovič svoj izpuh ... stiskaj homologacijo ..

Znamka, model in leto motorja ... poglej ker izpuh imaš in ekola .. zmaga je zmagala :P 

ups.. zdele prebral zgornji odgovor .. ni za cestno uporabo ... :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, RSV Mille pravi:

Ja, razumem, ampak lastnik od katerega kupujem motor nima nobenih papirjev za izpuhe in pravi da na tehničnem niso nikoli komplicirali glede tega, je to možno sploh, da iz leta v leto nardiš tehničnega brez homologacije za izpuh? Jaz bi na vsak način dal to zrihtat, ne vem pa kakšna je procedura v primeru, da ni nobenih papirjev in računa od nakupa zraven... Serijsko št. pa izpuhi verjetno imajo (nisem podrobno gledal), glede na to, da so original Akrapovič...

Če sem prav razumel, moram kontaktirat Akrapoviča, jim sporočit serijsko št. in mi potem pošljejo papirje in s temi papirji grem na tehničnega, imam prav?

So ti že drugi odgovorili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej najprej preverit po serijski št., če se sploh da homologirat... ker dotični karbonski izpuhi imajo tiste dušilce zvoka zraven, ki jih lahko vstaviš oz. odstraniš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologiral sem izpuh, vpis je bil na obstoječ homologacijski kartonček. Cena 81€!? A to tak štima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical na firmo za homologacijo akrapotov na Ducatiju 1098 - se sploh ne da homologirat Akrapota za ta motor, tud kupit ne moreš nove oz. ne obstaja Akrapo s homologacijo za ta motor?! WTF?! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, RSV Mille said:

Klical na firmo za homologacijo akrapotov na Ducatiju 1098 - se sploh ne da homologirat Akrapota za ta motor, tud kupit ne moreš nove oz. ne obstaja Akrapo s homologacijo za ta motor?! WTF?! 

Zelo mozno je, da ga lahko kupis samo pri uradnem ducati prodajalcu. To preveri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi ga sploh kupoval, če je zapisal, da je že na motorju.......Tlele gre samo zato, ker človek ne verjame v tisto, kar mu želimo dopovedat ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ukica pravi:

Zelo mozno je, da ga lahko kupis samo pri uradnem ducati prodajalcu. To preveri.

Nakup novih izpuhov zame ni opcija, gre za to, da se ne da homologirat teh, ki so montirani na motorju. Kaj naj pol s temi, ki so gor - jih prodajam za par evrov na bolhi...? Ma nema veze, taka zadeva je zame deal break pač...

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, RSV Mille said:

Nakup novih izpuhov zame ni opcija, gre za to, da se ne da homologirat teh, ki so montirani na motorju. Kaj naj pol s temi, ki so gor - jih prodajam za par evrov na bolhi...? Ma nema veze, taka zadeva je zame deal break pač...

Ko boš plačal 400€ kazni, bodo še dražji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Andrejcer said:

Homologiral sem izpuh, vpis je bil na obstoječ homologacijski kartonček. Cena 81€!? A to tak štima?

Preveri račun kaj so ti še naklanfali zraven ponavadi samo homologacija je okoli 30 ojrov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, C eagle pravi:

Ko boš plačal 400€ kazni, bodo še dražji....

Še 1x preberi moj post in boš pogruntal, da sem napisal, da se z nehomologiranimi po cesti ne bom vozil, torej ne mislim kupit motorja s takimi izpuhi, novih pa tud ne bom kupoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, RSV Mille said:

Še 1x preberi moj post in boš pogruntal, da sem napisal, da se z nehomologiranimi po cesti ne bom vozil, torej ne mislim kupit motorja s takimi izpuhi, novih pa tud ne bom kupoval...

Sry. Jaz sem za stopil, da si motorcek že nabavil....

Vprasi lastnika, mogoce ima original v garaži.... 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A kdo kaj ve, kje lahko izmerim glasnost izpuha?

Pa ne mi plave omenjat...

Sicer je moj legalen in z db killerjem, ampak se mi zdi glasen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, rookie007 pravi:

A kdo kaj ve, kje lahko izmerim glasnost izpuha?

Pa ne mi plave omenjat...

Sicer je moj legalen in z db killerjem, ampak se mi zdi glasen.

na Aliju si kupi dB meter za do 10 eur in si sam izmeri :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

na Aliju si kupi dB meter za do 10 eur in si sam izmeri :) 

 

Ma qrc, hočem uradno!

Tako si lahko z ipadom izmerim... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, rookie007 pravi:

Ma qrc, hočem uradno!

Tako si lahko z ipadom izmerim... ;)

lahko tudi z ipadom, če ti zmeri nad 90, jaz sem si informativno z mobijem izmeril...

uradna meritev ne bo hudo drugačna

lahko pa prideš v Maribor, na RTI pa ti vse zmerijo...

https://www.rti.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

lahko tudi z ipadom, če ti zmeri nad 90, jaz sem si informativno z mobijem izmeril...

uradna meritev ne bo hudo drugačna

lahko pa prideš v Maribor, na RTI pa ti vse zmerijo...

https://www.rti.si/

Koliko ti pokaže pri 4000 obratih leo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, rookie007 pravi:

Koliko ti pokaže pri 4000 obratih leo?

 

sem že nekje objavil tu gori, mislim da 85?

pred 7 minutami, rookie007 pravi:

Koliko ti pokaže pri 4000 obratih leo?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozna kdo kako delavnico, ki bi mi napisala potrdilo o strokovni vgradnji? Izpuh sem si namontiral sam, lokalen šerif pa hoče 35€ za delovno uro, da mi spiše tisto čeprav se motorja dotaknil ni.

Dam za 6packa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, novakovic pravi:

Pozna kdo kako delavnico, ki bi mi napisala potrdilo o strokovni vgradnji? Izpuh sem si namontiral sam, lokalen šerif pa hoče 35€ za delovno uro, da mi spiše tisto čeprav se motorja dotaknil ni.

Dam za 6packa

Zaston ni nič. V kr je 25,00€.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče noče dati potrdila za nekaj, kar ni naredil in v primeru kakšne napake pri vgradnji noče odgovarjat.

Tko so mi strici na servisih že nekajkrat odgovorili, pa ne meni, ampak drugim, ki so prihajali po taka potrdila, čeprav na vseh homologacijskih uradih, tega ne zahtevajo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!