Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Mene zanima kaj je to homologacija.

Vem da je dokument o ustreznosti oz. brezhibnosti vozila, vendar me zanima, zakaj to rabiš, kdaj to rabiš, kje to narediš, koliko stane ... ipd.

Hvala za odgovore

MM

----------------------------------

Never surender

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorno vozilo mora ob vstopu v Slovenijo ali pa ob nastanku v Sloveniji skozi psotopek ugotavljanja skladnosti s predpisi, ki veljajo za lastnosti in opremo motornih vozil.

Pri posameznem uvozu vsako vozilo posamezno, pri serijskih zadevah pa le vzorčna vozila.

Na tem pregledu gredo skozi check listo po sitemu ima-nima, v dovoljenih mejah-izven meja in podobno in podobno.

Ko dobi motorno vozilo izjavo o ustreznosti to pomeni, da je primerno za vključitev v cestni promet v RS.

To (izjavo o ustreznosti = homologacijo) rabiš pri prvi registraciji vozila in načelno tudi pri vsakem tehničnem pregledu. Pri kolesih z motorjem (mopedi, skuterji do 50 ccm), ki ta trenutek še niso registrirana, moraš imeti homologacijski karton stalno s seboj.

Če na vozilu kaj menjaš, naprimer, dogradiš vlečno kljuko, potem ti mora izvajalec priklopa v kartonček vpisati dodano vlečno napravo in podobno.

Za motocikle pregled skladnosti opraviš v Tomosu v Kopru, ki je za to akreditiran.

Stane = ?

V glavnem, brez homologacijskega kartona novega ali prdelanega vozila ne moreš registrirati.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ojla!

Mene pa zanima od katerega datuma naprej je homologacija OBVEZNA????Namreč že lansko leto sem kupil rabljen KTM Lc4 l¨98 in ga mislim zdej kmalu registrirati,ampak po besedah nekoga ki dela na tehničnih pregledih to ne bo mogoče če nimam homologacije!!Kolikor sem bil jaz obveščen pred nakupom je bila homologacija obvezna od 30.6.1998 naprej :? :? Moj motor pa je bil prvič registriran 11.6.98 torej kao sploh nikoli ni imel homologacije :? Torej lepo bi prosil če kdo ve ,naj napiše kako je s tem datumi??

In recimo da bom vseeno moral pridobit homologacijo mi jo zrihta uvoznik(Motor jet) ali kako???Se komu sanja koliko približno to stane??

Po drugih info je bila baje obvezna s 1. majem 98???Kaj je zdej res??

LP,Lightning

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala!Sem zjutraj tudi sam gledal na strani AMZS pa je bila edino ta stran o homologaciji v okvari(the page can not be displayed).Najbolš da jutri pokličem v Motor jet pa se pozanimam kako in kaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala!Sem zjutraj tudi sam gledal na strani AMZS pa je bila edino ta stran o homologaciji v okvari(the page can not be displayed).Najbolš da jutri pokličem v Motor jet pa se pozanimam kako in kaj :?

Homologacija za ta motor je obvezna in je bila tudi izdana, izgleda da jo je lastnik založil ali izgubil.

Najboljše da jutri ... ups danes ... pokličeš na 02 / 480 24 11 in iz prve roke boš zvedel kaj in kako.

Ob potrebni priloženi dokumentaciji in plačilu stroška dobiš duplikat izjave v roku dveh dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst bi samo pohvalil odnos Motor jet-a do takih in drugačnih zadev!Homologacijo imam že doma in sem neverjetno pozitivno presenečen nad hitrostjo odvijanja zadev.Zdej ne vem ali k temu pripomore motomarsovec IKE ali je to tako že po defoltu :OK: :OK: :OK: No skratka pohvala Motorjetu na vseh področjih!!! :yea2: :yea2: :notworthy: :OK:

PS:Ko sem zvedel da obvezno rabim homologacijo me je kar stisnilo ker sem samo pomislil do koliko okencev bom moral stopiti in koliko bo komplikacij itd!No zato to pišem ker sem tok vesel ,da sem si vse to prihranil(za kdaj drugič) :) :) :) :)

LP,Lightning

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

mene pa zdaj zanima, kako je z homologacijo če motor uvozioš iz avstrije. vem da moreš motor peljati v Koper, zanima me pa če ve kdo koliko to stane, in koliko časa oni to homogacijo delajo, da vem če jim morem motor pustiti tam ali kako??

Popravljeno . Popravil [SLO]Gobec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je npr. če hočeš na motor,ki je registriran samo za voznika,montirati še tačke za sopotnika??KTM SC npr. je samo za voznika,se pa čisto preprosto namesti še zadnje tačke. kaj se zgodi,če tega nimaš homologiranega v primeru da te ustavi policija,ali bognedaj,da se zgodi nesreča ko voziš sopotnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

No, 13.01.2005 imam homologacijo mojega Akrapoviča na LPP. Upam, da ne bo snega, ko bom strašil voznike 4 ali večkolesnikov ob 7.00 zjutraj :OK: :yea2:

Zanima pa me koliko od vas, ki imate zamenjane izpuhe imate te tudi vpisane v kartonček in kater izpuh. Lahko bi bilo zanimivo še za koga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdej bom naročil izpuh z homologacijo, ga namontiral na Suzi in takoj na LPP v kartonček vpisat, da ne bo problemov :OK: Kok časa moršpa čakat ko se prjaviš za pregledt in kolko te ocurijo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo ve povedat kaj je z WINGS-izpuhi?????se sploh da posamično vpisat v homoligacijo ali ne????

izpuh ima dušilko tako da hrup ni problematičen

sem pa vprašal na tehničnih pregledih če lahko naredim posamično homologacijo za ta izpuh na LLP je dejal preglednik da ne.....nebi rad motor za ušesa dam peljal pa 120jurjev dal pof...državi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem čakal slab teden od oddaje prošnje do določenega termina. Mislim pa, da bo stalo tja do 14k sit s tem, da točni znesek napišem po opravljenem pregledu.

Moram pa še tisti "dušilec" privijačit nazaj v ror, da ne bo kdo probleme delal na tehničnem :BUA:

Zdej se spomnil... Mislite, da bi moral tudi zatemnjeno šipco, ki je po novem spredaj na maski dat homologirat ??? :hmm: :lol1: :lol1: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je sploh potrebno vpisat v homo. kartonček "street legal" auspuh, glede na to da je na njemu oznaka (e1) ....

Ali se ne smatra to kot normalen nadomestni del, ki ga lahko zamenjaš ? Je že kdo bil z njim na tehničnem, ko so mene ustavili policaji niso imeli pripomb (vložek je bil noter).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka predelava mora biti vpisana v kartonček. Zato grem tudi Akrapota vpisat, da me ne bodo zafrkaval, če me ustavijo.

So me ustavili lansko leto in samo to, da sem imel TUV sabo me je rešilo. Pa še takrat je prijazno rekel, da naj to čim prej uredim. Priznam, zelo korektna sta bila policaja takrat. Na srečo sem ju opazil pravi čas :OK: in potem sem bil še nekaj časa :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, 13.01.2005 imam homologacijo mojega Akrapoviča na LPP. Upam, da ne bo snega, ko bom strašil voznike 4 ali večkolesnikov ob 7.00 zjutraj  :OK:  :yea2:

Zanima pa me koliko od vas, ki imate zamenjane izpuhe imate te tudi vpisane v kartonček in kater izpuh. Lahko bi bilo zanimivo še za koga.

Remus, kakšno leto nazaj homologiran.

mat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravno naročil wingsa, s tem da sem izrazil željo da naj bo brez njegove oznake, tako da bo izpuh brez napisa, če bo pa kjer od plavih kompliciru bom pa reku, da je tak bil gor ko sem ga kupil, če bo le užgalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi lohk dubu najcenejs homologiran ror za motor. Zaenkrat se ne vem ker npr bandit 600 ,zr7, comet 650, hornet. Lohk ga grem tud v kaksno stacuno v ita ali aut iskat. A pol morm tak ror dat vpisat v prometno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravno naročil wingsa, s tem da sem izrazil željo da naj bo brez njegove oznake, tako da bo izpuh brez napisa, če bo pa kjer od plavih kompliciru bom pa reku, da je tak bil gor ko sem ga kupil, če bo le užgalo?

Nevem, če bo! :hmm:

Jaz mam tud Wingsa pa ne vem kaj narest! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz imam na KLE-ju doma narejen izpušni lonec (INOX) in dosedaj nisem imel nobenih težav z njim, niti na tehničnem pregledu jih ni nikoli motil pa čeprav je glasen ko hudič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!