Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 5 minutami, marincspeedshop pravi:

Zanima me kako je z vlecno kljuko na avtu. Na prejsnem avtu je bila kljuka (fiksna) vpisana v prometno ko sem ga kupil leta 2000. Po parih letih so mi na tehnicnem rekli da se kljuka ne vpisuje vec v prometno in dobil sem popravljeno prometno brez vpisa kljuke. Potem sem kljuko zamenjal za euro kljuko (snemljivo) in tako do lanskega leta. Noben me na tehnicnem nikoli ni upras glede kljuke. Homologacije nisem imel. Sedaj sem kupil nov avto na katerega sem zmontiral euro kljuko, homologacije nimam. Bojo tezil na tehnicnem?

(1) Lastnik vozila zagotovi, da se spremembe na vozilu, ki so nastale po homologaciji ali posamični odobritvi vozila in ki ne spadajo med predelave vozil iz 18. člena tega zakona, v 15 dneh evidentirajo pri tehnični službi, pooblaščeni za posamične odobritve predelanih vozil.

(2) Med spremembe iz prejšnjega odstavka spada vgradnja sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov in so odobreni za vgradnjo v določen tip (varianto ali izvedenko) vozila:

1.      izpušni sistemi,

2.      mehanske naprave za spenjanje vozil razredov A50 in B50 (vlečne krogle premera 50 mm in vlečne glave zanje),

3.      spojlerji ali

4.      platišča in pnevmatike, ki jih je potrdil proizvajalec vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk jaz vem sam kljuke ne, cel priklop pa mora bit homologiran. Policaji se ne pikajo, se pa zavarovalnica če pride do česa. Pa ne vem če je še vedno kazen, če imaš kljuko not takrat ko nimaš prikolice. Mislim da je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rabim nasvet...

pred časom kupil Yamaho Dragstar 1100 s COBRA izpušnimi cevmi.

Motor l. 2005 ima že 62000 km in je bil pripeljan iz Italije.

Na ceveh ni nobenih številk in seveda nobene homologacije.

Kje in kako, če sploh gre, prit do homologacije.

Vsi pravijo ne se sekirat saj policaji chooperjev ne kontrolirajo ampak nikoli ne veš....

Hvala in lp

20181012_211327.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. (pssst) nekdo ti vgravira cifre če obstaja homologacija, poglej na njihovo internetno stran in če je jo sfejkaš ter vpišeš

2. se ne sekiraš in voziš

3. montiraš original

4. trdiš da so original (če je moč odstranit kake napise jih odstraniš)

5. res je čoperjem nekoliko manj težijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Maree pravi:

Pozdravljeni,

Rabim nasvet...

pred časom kupil Yamaho Dragstar 1100 s COBRA izpušnimi cevmi.

Motor l. 2005 ima že 62000 km in je bil pripeljan iz Italije.

Na ceveh ni nobenih številk in seveda nobene homologacije.

Kje in kako, če sploh gre, prit do homologacije.

Vsi pravijo ne se sekirat saj policaji chooperjev ne kontrolirajo ampak nikoli ne veš....

Hvala in lp

20181012_211327.jpg

Nehomologirane stvari pač ne smeš imeti. Kot si že dobil nasvet; ponarejanje. Izbira je tvoja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

5. res je čoperjem nekoliko manj težijo

sem na slovenski meji z Avstrijo videl, da avstrijski motoristi, ko gredo iz Avstrije v Slovenijo na slovenski strani dajo dušilce vn, ko se pa vračajo, jih pa not spet tlačjo ... me res zanima zakaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

sem na slovenski meji z Avstrijo videl, da avstrijski motoristi, ko gredo iz Avstrije v Slovenijo na slovenski strani dajo dušilce vn, ko se pa vračajo, jih pa not spet tlačjo ... me res zanima zakaj ;)

Se spomniš, ko sem to spraševal na MS? Ampak takrat za naše buče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se spomniš, ko sem to spraševal na MS? Ampak takrat za naše buče. 

ne spomnim se, ampak jaz sem to nekajkrat vidu z lastnimi očmi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

sem na slovenski meji z Avstrijo videl, da avstrijski motoristi, ko gredo iz Avstrije v Slovenijo na slovenski strani dajo dušilce vn, ko se pa vračajo, jih pa not spet tlačjo ... me res zanima zakaj ;)

Zaradi upanja, da jih bodo naši vozniki vsaj čuli, če že vidli ne. 

Ne vedo pa, da je tu kazen velik večja. Gor sma plačala vsak po 20€, sma bla oba na votlih. Pr nam bi dobu 400, pa verjetn brez tablce ostal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

sem na slovenski meji z Avstrijo videl, da avstrijski motoristi, ko gredo iz Avstrije v Slovenijo na slovenski strani dajo dušilce vn, ko se pa vračajo, jih pa not spet tlačjo ... me res zanima zakaj ;)

K so pussiji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

sem na slovenski meji z Avstrijo videl, da avstrijski motoristi, ko gredo iz Avstrije v Slovenijo na slovenski strani dajo dušilce vn, ko se pa vračajo, jih pa not spet tlačjo ... me res zanima zakaj ;)

Ker ko te v Avstriji ustavijo jih ne briga kaka homologacija,vpisi itd...njih ne briga ali kitajski izpuh...iz kombija vzamejo (ko mikrofon 1m)zmerijo decibele i adijo...so meni in prijateljem nekajkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 14 urami, Zivnorc pravi:

... :hmm:

.. to se pravi, da si kar precej na "varni " strani ...oz. legalen.

 

..kupi si čepke za ušesa....  ali pa predelaj motor na elektromotor...      :P

 

za A ni nujno..pri nas imajo brezvezne naprave in načine merjenja.. tebi piše pri 6000 obratih kajne..no on o obratih ni dal podatka - ravno tako ni podal podatka obratov , pri katerih so mu merili.. avstrijca ne briga nič kar ti naši izmerijo in napišejo v homologacijo - če on izmeri preveč je tako in nič drugače..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, thumper said:

avstrijca ne briga nič kar ti naši izmerijo in napišejo v homologacijo - če on izmeri preveč je tako in nič drugače..

Torej ce meni pise "for race use only"; pa jodlar izmeri, da sem zaradi dB killerja bolj tihe sorte, je v praksi vseeno ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

Torej ce meni pise "for race use only"; pa jodlar izmeri, da sem zaradi dB killerja bolj tihe sorte, je v praksi vseeno ok?

Ja! Srecno pot zazeli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zok pravi:

Tnx! :OK:

Mene ali prijatelje veckrat ustavili s titim merjenjem...ne briga jih homologacija,ki jo je frend ven vleku,drugi tako kot ti pa ves posran...nam izmerijo...guten tag....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Mene ali prijatelje veckrat ustavili s titim merjenjem...ne briga jih homologacija,ki jo je frend ven vleku,drugi tako kot ti pa ves posran...nam izmerijo...guten tag....

Pa še kako jih mora brigati homologacija, ker je noter isti podatek, kot na nalepki. In tega podatka se ne sme presegati, ker je tovarna motor homologirala s podatkom navedenim v homologaciji in na nalepki. In homologacija pomeni, da motor ustreza predpisom za cestno uporabo. 

Razen, če si ti vse pomešal oziroma, če so bili izpuhi predelani in s tem preglasni, kot je podatek v homologaciji in na nalepki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Razen, če si ti vse pomešal oziroma, če so bili izpuhi predelani in s tem preglasni, kot je podatek v homologaciji in na nalepki. 

Nazadnje ko so nas ustavili bilo tako...in nazadnje ko frend razlagu isto...vem,da so enga frenda lani merili...ga bom vprasu...ima akrapo z db kilerjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Pa še kako jih mora brigati homologacija, ker je noter isti podatek, kot na nalepki. In tega podatka se ne sme presegati, ker je tovarna motor homologirala s podatkom navedenim v homologaciji in na nalepki. In homologacija pomeni, da motor ustreza predpisom za cestno uporabo. 

Razen, če si ti vse pomešal oziroma, če so bili izpuhi predelani in s tem preglasni, kot je podatek v homologaciji in na nalepki. 

hm hmmm   Samo Diavel - Akrapovič bom napisal !!  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

hm hmmm   Samo Diavel - Akrapovič bom napisal !!  

Jaz pa samo besedico ponarejanje. Pa je že več besedic :lol1:in več hrupa ter manj loncev :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Jaz pa samo besedico ponarejanje. Pa je že več besedic :lol1:in več hrupa ter manj loncev :jezik:

 

Men pa to kao ponarejanje smesno...ce dam na VW betle nalepko od bugatti bo ponaredek bugattija?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Pa še kako jih mora brigati homologacija, ker je noter isti podatek, kot na nalepki. In tega podatka se ne sme presegati, ker je tovarna motor homologirala s podatkom navedenim v homologaciji in na nalepki. In homologacija pomeni, da motor ustreza predpisom za cestno uporabo. 

Razen, če si ti vse pomešal oziroma, če so bili izpuhi predelani in s tem preglasni, kot je podatek v homologaciji in na nalepki. 

Ne poznam predpisov o homologacijah izpuhov, mislim pa, da ima vsaka država omejitev glasnosti in je homologiran izpuh ne sme presegati. Ko policija meri izpuh, jih verjetno zanima le meja, ki je predpisana v njihovi državi. Če je izpuh homologiran z nižjo vrednostjo, se policaji ne sekirajo, če je izmerjena vrednost višja od homologacije dokler je pod njihovo zakonsko mejo.

Dvomim pa, da bi lahko npr. Akrapovič homologiral izpuh z višjo glasnostjo od zakonsko določene v dotični državi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Darko3g pravi:

Ne poznam predpisov o homologacijah izpuhov, mislim pa, da ima vsaka država omejitev glasnosti in je homologiran izpuh ne sme presegati. Ko policija meri izpuh, jih verjetno zanima le meja, ki je predpisana v njihovi državi. Če je izpuh homologiran z nižjo vrednostjo, se policaji ne sekirajo, če je izmerjena vrednost višja od homologacije dokler je pod njihovo zakonsko mejo.

Dvomim pa, da bi lahko npr. Akrapovič homologiral izpuh z višjo glasnostjo od zakonsko določene v dotični državi.

Ti res verjameš temu, kar si napisal? Ker po tvoje se lahko vsakdo vozi samo po državi, kjer je bil motor kupljen, saj mu homologacija ne omogoča vožnje v tujini. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma pišem le tisto v kar verjamem, sicer pa omenim svoj dvom (ako su lagali mene i ja lažem vas)

Sicer pa, če je motor homologiran v Albaniji ali Tadžikistanu, kjer lahko legalno ropota s 120 dB, to ne pomeni da lahko vozi po Avstriji, kjer je omejitev 85 dB (države in podatki so samo za primer in niso resnični - no, države so resnične).

Zato verjamem, da avstrijskih policajev ne zanima homologacija, ampak izmerjena glasnost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!