Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Danes em dobil dušilec za Wingsa.....tko reda radi sem ga naročil :D  Po pravici povedan..zvok enak originalu kar je enako  :SS , je pa res da je lepo pritrjen z samo enim šraufkom :OK:

Pa ti bo to kaj pomagalo,ko te bo ustavil organ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš izpuh homologiran in vpisan v kartonček je vse ql in tut če nimaš unga čepka not te ne bo napotil na tehnični pregled, tko da ne komplicirat. Tle se gre za to da folk nebi mel home made in pa od majhni privatnikov zvarke namontirane, ker bi lohk vse skup dol padal. Če ti pa kljub temu reče da ni ql greš pa na tehnični in daš vložek nazaj not pa je. Nalepko in tablico ti vzamejo šele po tehničnem če ga ne opaviš, prej pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa še zmer menim naslednje: Če se ne bomo preveč izživljali z nažiganjem nas bojo pustil na miru :hmm: V naselju lepo počasi, zunaj naselja pa mal manj počasi, sam vseeno ne prehitro :D

Tko kot je Bajsi rekel....zakon za homologirane dele je že dolgo v veljavi, sam kazni so povišal. Bolj se po moje gre za tiste, ki imajo ne vem kako spuščene avte in nevem kakšne vse spojlere itd........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo Frips, tudi js sem danes po pošti dobil wingsov ror in ti povem da me boli ku*ac za plave, ker sem izvedel iz prve roke da mnda ne bojo posvečali tolk pozornosti na auspuhe motorjev pač pa avtomobilov, zato mislim folk preveč paniko ženete, to ni zdravo. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a. Nalepko lahko odstrani na mestu prekrška, kot tudi tablico (seveda mož postave).

b. Kako do tehničnega ali vsaj do doma je stvar posameznika. (dobil lepo in natančno razlago od smrkcev lani)

c. Foto oprema v vozilu, omogoča posnetek odprtine lonca, ni teorije, da se izogneš plačilu kazni s pomočjo pritožbe, ker pritožbo rešjejo nadrejeni na policiji. Tudi ni teorije, če te taplavi obdelajo kot naj bi to počeli, da se izogneš plačilu kazni in ponovnemu tehničnemu, tudi če ima lonec homologacijske oznake pa v trenutku, ko so te ustavili nimaš vložka v loncu.

d. Panike je mogoče preveč, mogoče premalo, stvar subjektivne ocene, kazen pa se ve koliko je in kaj sledi.

e. Vložek je namenoma običajno samo privijačen, da lonec omogoča prosto dihanje po odstranitvi, vendar samo na dirkališču, ne na javnih cestah.

Hmm, ... ma se mi ne da naprej naštevati. Koliko bo kazni je samo vprašanje angažiranosti palicajev, .... njihova angažiranost pa od potreb državne blagajne, ... ki pa je vreča brez dna.

Moje skromno mnenje.

Z.t.H.

P.S.: Naj me nekdo pove zakaj bi policija štrafala voznike avtomobilov zaradi remusovih nastavkov, motoristov pa ne zaradi race loncev ali celotnih sistemov?

(odnos države do obeh skupin, bi narekoval prej obratno logiko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vložek mora biti zanetan oz. zavarjen - s strani proizvajalca, drugače ne more homologirati zadeve (prizvajalec), če pa imaš ti vpisan lonec v kartončku in si sam snel ven vložek je isto kot da ne bi imel homologiranega ker ne gre za isti izpuh. Ampak roko na srce iz izkušenj vem da za to foro v policiji ve manj kot 5% operative :oops: In zakaj motoristi nismo aktualni za neke velike akcije? ker nas je malo :slap: , ker vozimo samo par mesecev na leto :slap: in ker kot sem že omenil policisti (kekci, štrumfi, plavi angeli itd.) niso sveznalci :kva2: in jih pogled v homologacijo in na številko odtisnjeno na loncu ponavadi zadovolji :eek: :whistle:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej stvar je taka, da se lahko vozis celo sezono z odprtimi rori naokoli pa te umes nevemkolkokrat ustavijo brez posledic za takvin(denarnico)....

Nato pa enkrat na lepem po moznosti 200km od doma naletis na kaksnega fanaticnega pulicaja ki ti potrze dol nalepko pa vzame tablice in ti nakopa tolk neusecnosti in stroskov, da ti pokvari to in pa se naslednjo sezono.......

Uprasanje posameznika je sedaj, ali se splaca reskirat.....

Jaz osebno sem dal nazaj gor original rore in bom mal raje pocakal, da se posteno zacne sezona,da bom videl reakcije in doslednost plavih......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim tako,da če se bomo kolko tolko držali OMEJITVE HITROSTI,ter imeli na motorjo dobre gume se ne rabimo bat,da nas bo začel jebat za en kos cevi.

Po mojih izkušnjah pa je najbol važno,kako se obnašaš do njih,se malo ponižaš in ko vidi,da ga spoštuješ je rešenih že 99% problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš izpuh homologiran in vpisan v kartonček je vse ql in tut če nimaš unga čepka not te ne bo napotil na tehnični pregled, tko da ne komplicirat. Tle se gre za to da folk nebi mel home made in pa od majhni privatnikov zvarke namontirane, ker bi lohk vse skup dol padal. Če ti pa kljub temu reče da ni ql greš pa na tehnični in daš vložek nazaj not pa je. Nalepko in tablico  ti vzamejo šele po tehničnem če ga ne opaviš, prej pa ne.

Kaj pa če se spozna na te zadeve :hmm:

Men je itak vseen. Zdaj sem si naročal iz Nemčije Arrowa :OK: brez homologacije, pa mi je pomembno da ima motor glas ne pa ostalo. Se bomo pač čez naselja vozli pod nižjimi obrati, ker večinoma tam ustavljajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem si naročal iz Nemčije Arrowa

Me zanima, če imamo pri nas sploh uvoznika za arrow??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiva tema nič ne rečem ampak vas samo skrbi ror in nič drugega kaj pa prevelika hitrost itd. ko te bo enkrat vtsavljal zaradi tega te ne bo spraševal o roru ampak ti po pokazal samo radar če pa bo stoječ boš dobil pa sliko domov po novih zakonih bomo hitro vsi brez izpitov upam da ne in nobenemu ne želim tega tehnični pregled zaradi rora boš že naredil ( tistih 5000 sit) še enkrat iz pit to bo vprašanje

:oops: :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ror ampak je izpuh ali kamin .)

in še vedno mi ni nihče odgovoril na uprašanje ali se da akrapovič star 1leto ali dve homologirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel v spominu da sem nekje prebral da to žal ni možno, pa sem zdele iskal pa ne najdem (al sem pa celo akrapotu mejl poslal za mojo TDM in je reku da to ni možno - ker za 850 nima street legal pa sm mislu če bi se dal sam predelat/dokupit dušilec).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ror ampak je izpuh ali kamin .)

in še vedno mi ni nihče odgovoril na uprašanje ali se da akrapovič star 1leto ali dve homologirat

ce je street legal varianta se da, ce ni (a.k.a. racing) se ne da. se kaj nejasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sanda - Saj si dobila homologacijo pri nakupu, če je nisi NE! če si jo JA! neko jako pitanje.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi ti recimo nekdo posodil izpuh, ki ima homologacijo, da ti ga vpišejo :? :? :? Ti se pa potem furaš s svojim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali je potrebno na nepredelanem vozilu (avto, motor) imeti homologacijski kartonček vedno sabo?

No bull shit; prosim, da napise odgovor tisti, ki misli da ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali je potrebno na nepredelanem vozilu (avto, motor) imeti homologacijski kartonček vedno sabo?

No bull shit; prosim, da napise odgovor tisti, ki misli da ve...

Da, vedno. Homologacija oz. po novem potrdilo o skladnosti je pomembno toliko kot samo prometno dovoljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj men piše v homologaciji d morm imet gume 100/90-16 in 120/90-16, v knjižici ki jo pa dobiš zraven motorja pa piše d morm montirat gume 110/70-17 in 130/70-17 :eek: ??!! Take tud pašejo gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri pri izdajatelju homologacije.

Podobno sem imel pri avtomobilu.

Z novim modelnim letom so povecali premer platisc, velemojster, ki je pri uvozniku skrbel za homologacije, je pa vanje se kar po starem pisal.

Ko sem pri prodajalcu reklamiral, so mi v dveh dneh priskrbeli novi homologacijkski kartoncek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!