Skoči na vsebino

MXGP 2017


ArcaneWater

Priporočene objave

Tudi Tim se je zakopal  a se nekako le uspel hitro izkopati, takrat izgubil le  4 mesta in s 4 padel na 8 mesto, potem, pa se je krog kasneje  Fevbre ,ki ga je prehitel, dokončno vkopal tako, da je bil Tim na ta račun 7. Neglede tekma je bila bolj boj za preživetje kot pa neko dirkanje, kdor ni naredil napak je bil spredaj. Simpson pa je pokazal angleške izkušnje z blatom, tako da zasluženo.  Med dirkama je prišlo do naliva tako da so organizatorji progo bistveno skrajšali in se izognili kritičnemu delu iz prve vožnje a se je naredilo novo ''žarišče'' tako, da so bili tekmovalci na istem. Tudi sam sem mnenja da je bila odpoved tekme MXGP povsem upravičena. 

Druga tekma MX2 je bila dober pokazatelj stanja proge, presenetljivo prva zmaga  Bernardinija za TM dečko se je res peljal odlično kljub manjšim težavam a prednost več kot minuta in pol pred drugim je bila v teh razmerah neverjetna. Tekma prekinjena z rdečo zastavo ker je organizator le spregledal nemogoče razmere.

Še najslabše so jo odnesla dekleta ki so imela v obeh dirkah tako sobotni kot tudi med MXGP in MX2 najslabše razmere  z močnim nalilvom in so bila še bolj vkopana kot fantje. Je pa organizator za te razmere dovolil določeno pomoč delavcev ob progi da so motorje pomagali izvleči iz blatnih kopeli brez da bi bile kake diskvalifikacije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem gledal tekme (vozil enduro cel vikend) sam po tistih par posnetkih, ki sem jih zasledil na fb je bila ta tekma bolj enduro jeba po globokem blatu kot pa kak MX. Tam ponavadi vidiš zastoje, pol pa en po en rinemo naprej... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko da bi šal malo na sprehod po parku. Verjetno je zajeb Cairolija pomagal sam vseeno. Tole je bilo res dobro :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je pa bila ena boljših prog, ki je dovoljevala zanimive boje....

Tim pa itak carsko :)

Popravljeno . Popravil IBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je od fotra dres, ampak itak je treba bit na oba ponosen.. Bravo Tim.. Sam tko naprej..

 Pa upam da bo Timov tudi kdaj poleg.. :)

IMG_1881.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tim v Mehiki zaenkrat brez konkurence, dobil oba treninga, kvalifikacije in ogrevanje pred dirko. Kvalifikacije zmagal z 10 sekundno prednostjo, najboljši krog pa tako kot na treningu dve sekunde boljši od drugega. Dirki danes ob 20h in 23h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bil brez konkurence... v drugo se je 222 še odlično držal a tudi on ni mogel držat izjemnega ritma Tima.... Ostali pa daleč vzadaj. 

BRAVO BRAVO TIM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tim res suvereno pokazal kako se pelje tudi na težki progi. Zanimivo je bilo kako je imel hitrost in to brez pretiravanja saj je bilo kritičnih situacij zelo malo. Vse ostale je kar razmetavalo, da so držali tempo, in so vsaj malo zagrozili a neuspešno. Ja prednost na koncu dirk je bila res velika, kot da bi bil z drugega razreda. Carioli verjetno ostaja edini pravi tekmec za naslov, ostali so, bi se reklo toplo-hladni. Zame še največje razočaranje Herlings verjel sem namreč, da ga je poškodba ustavila in da bo prve dirke trpel na ta račun, a sedaj je že čas, da bi pokazal malo več. Na posnetkih, ki so ga kazali je deloval precej nebogljeno, na motorju se je obnašal kot, da bi še vedno vozil 250ccm, očitno je da mu prehod na težji motor nekako še ni uspel kljub predsezonskemu optimizmu. No sedaj se karavana seli v Evropo tako, da bodo tudi proge malo bolj domače oziroma vsaj časovno bolj prijazno za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Herlingsa jaz še ne bi čisto odpisal. Poškodba ga je verjetno ovirala tudi pri pripravah in zato ni čisto ok. Hiter je še vedno..imel je drugi čas ogrevanja. Tudi na tekmi narodov je vozil 450tko čisto suvereno. Milsim da bo na mivki trd oreh.... Vsekakor pa je Tim trenutno razred, če ne dva pred vsemi in samo želimo si lahko, da ga spremlja tudi malo športne sreče, ki jo zelo potrebuješ v motokrosu.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO TIM!
Ponovno suvereno odpeljani obe vožnji.
Mater, moti me to, da režiser celotno dirko spremlja Cairolia, kot, da je on zakupil televizijske pravice ... CairoliTV .
V drugi vožnji je bil predaleč od Tima, ampak kamera še vedno samo na njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Herlings bo še pokazal svoje, v to ne dvomim a trenutno deluje precej nebogljen. Po štirih tekmah zaostaja za Timom že skoraj 100 točk kar je drugače sešteto že dva GP-ja. Če ne bo hitro obrnil trenda bo letošnje prvenstvo kmalu zanj izgubljeno. Glede na lanske predstave in pokal narodov se je od njega pričakovalo bistveno bistveno več in to ne samo z moje strani. Poškodba je zagotovo vplivala na sezono, pa vendar je do tistega padca na italijanskih tleh imel priprave na nivoju kot vsi drugi. Verjamem, da sta prvi dve tekmi bili zanj precej krvavi a počasi bi pričakoval, da bo rezultatsko napredoval, kar pa se še ne kaže najbolje. Lahko pa da je dobil ''sindrom premoči'' čemur jaz pravim takrat, ko je nekdo toliko superjoren v določenem razredu, da se potem po prestopu, v višjem in konkurenčnejšem okolju nekako izgubi oziroma se ne znajde po pričakovanjih. Dosti prvakov ali podpravkov razreda MX2 je nekako v MXGP zapadlo v povprečje seveda z izjemami. Je pa letošnja konkurenca v MXGP verjetno ena najmočnejših v zgodovini tekmovanja če preštejemo vse bivše prvake, ki letos nastopajo v tej klasi.   

Neevropske tekme so vedno nekaj posebnega če ne drugo zaradi razdalje, pa tudi nastopajočih je sorazmerno malo, sedaj prihajajo tista prava prizorišča kjer bo potrebno pokazati še več in bodo fantje še bolj skupaj, če ne drugega lahko že v Trentu pričakujemo polno štartno rampo in ne kot sedaj, ko jih je bilo tam do 25 ali manj. Gneča prinese s sabo marsikaj predvsem več za krog zaostalih in seveda težjih za prehitevanje in s tem situacij za vodilne. Sezona je komaj na začetku čeprav so v tem času odpeljali že 4 GP-je jih čaka še dolgih 15 kjer je še vse mogoče. Kljub vsemu menim, da bo v normalnih okoliščinah letošnji prvak Gajser ali Carioli, pravim normalnih ker je bil v preteklih letih prav Herlings, tisti, ki je imel kljub superjorni premoči največ smole. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!