Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Zgodilo se mi je, da sem v Avstriji imel kot sopotnika voznika na čoperju in ta je imel dokaj majhen tank. Ker meni ni bilo še potrebe po tankanju, me nenadoma prehiti kolega in kaže na tank. Ker v spominu nisem imel neke lokacije s črpalko sem vprašal Garmina. Izbral sem prvo lokacijo v smeri in pristala sva v vasi ob poti. Na lokaciji, ki jo je našel garmin je bila dokaj velika kmetija. Zavijem na dvorišče in vprašam po črpalki. Na moje presenečenje je kmetija imela lastno črpalko s suprom in dizlom in to po kmečki ceni. Seveda sva nalila oba in za povrh dobila še vsak svoj sladkiše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, raza said:

Zgodilo se mi je, da sem v Avstriji imel kot sopotnika voznika na čoperju in ta je imel dokaj majhen tank. Ker meni ni bilo še potrebe po tankanju, me nenadoma prehiti kolega in kaže na tank. Ker v spominu nisem imel neke lokacije s črpalko sem vprašal Garmina. Izbral sem prvo lokacijo v smeri in pristala sva v vasi ob poti. Na lokaciji, ki jo je našel garmin je bila dokaj velika kmetija. Zavijem na dvorišče in vprašam po črpalki. Na moje presenečenje je kmetija imela lastno črpalko s suprom in dizlom in to po kmečki ceni. Seveda sva nalila oba in za povrh dobila še vsak svoj sladkiše!

Heh, jest nisem imel take sreče. Tiste čase sem še malo testiral koliko km nese rezerva na FZju. Rečem Garminu, z niti ne tko staro mapo, nej mi da eno pencinsko na poti. In mi jo pokaže direkt ob cesti v Sankt Margareti. Jasna stvar, o pencinski ne duha ne sluha, bencina pa zmankal čist. Še dobr, da se je najdu en tamkajšnji dobri sosed s kosilnico na čisti bencin, in me počastil z enim litrom rujnega :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, BIF said:

V Avstriji mogoče. V Franciji mi je kmet pokazal vile....

V franciji je jeba, ker crpalke pospeseno izginjajo, ter se selijo v domeno velikih trgovcev. google maps so to ze postimali, ostali sledijo pocasneje. Sem tudi ze sam krozil po vaseh na hlape dokler me niso lokalci poslali v Intermarche.

Nisem pa se pogruntal od cesa je to odvisno, v osrednji franciji prakticno nisem vec videl delujece crpalke, v Alzaciji pa se jih tare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, tomash pravi:

Zgodilo se mi je že, da sem bil skoraj brez goriva pa nisem znal pogledat kje so bencinske.

Sicer OT za tole temo ampak...

Preberi kaj ti piše v User Manual-u za vožnjo z bencinom na minimumu - rezervi...

Upoštevaj kar je napisal @BIF, če voziš s praznim "kestlom" ne prišparaš nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Quest pravi:

Mislim da je pod KAM in imaš extra ikono Gas stations.Rezultat iskanja slik za garmin zumo gas station

To imam. Zanima pa me, ali je možen prikaz bencinskih na zemljevidu?

Ima to kakšne veze z opcijo spremljave goriva?

Oziroma, kako ta spremljava deluje?

Popravljeno . Popravil tomash
dopolnitev
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če spremljaš porabo na Garminu in ko se ti prižge opozorilo za rezervo (ikona desno na zgornjem robu zaslona) klikneš nanjo in ponudi ti bližnje črpalke. Če imaš aktivno ruto so te črpalke ob ruti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imam. Zanima pa me, ali je možen prikaz bencinskih na zemljevidu?

-Če dovolj povečaš zemljevid, da se vidijo ikone

Ima to kakšne veze z opcijo spremljave goriva?

-odgovor by Raza

Oziroma, kako ta spremljava deluje?

-odgovor by Raza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, raza pravi:

Če spremljaš porabo na Garminu in ko se ti prižge opozorilo za rezervo (ikona desno na zgornjem robu zaslona) klikneš nanjo in ponudi ti bližnje črpalke. Če imaš aktivno ruto so te črpalke ob ruti.

Se opravičujem za neznanje, vendar sem nov pri uporabi Garmina, pa me mal zeza. Sedaj pa:

Poraba na Garminu?

Imam Nastavitve merilnika goriva:

- Spremljanje goriva - obkljukam

- Razdalja na rezervoar - nastavim po koliko kilometrih moram tankat, npr. 300 km??

- Opozorilo o rezervoarju za gorivo - nastavim koliko prej mi začne lučka svetit, npr. 70km???

Je to vredu???

 

Aktivna ruta?

Pomeni to, da če imam nastavljeno pot, mi bo ves čas kazalo pumpe???

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si narediš ruto in te vodi, ti prikazuje določene zadeve, pumpe, hrano, bankomate, lahko si nastaviš po meri.

 

tu je za zumeljna

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, tomash pravi:

 

- Opozorilo o rezervoarju za gorivo - nastavim koliko prej mi začne lučka svetit, npr. 70km???

Je to vredu???

 

 

se je že zgodilo, da točno 100km ni bilo pumpe, pa sem bil prepričan, da bo...tak da smo se čisto na hlapih privlekli do nje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no...jaz preprosto ne razumem te filozofije okrog tankanja. Mesec dni naprej zabukirani hotel z bazenčkom, baba si je na razprodaji kupila nove kopalke od Lisce, na motorju nova tank torba,, nove gume, servis, fency kufri popredalčkani, čelade se svetijo, oba okrašena z odsevnimi jopiči kot novoletne jelke, komunikacije za 600eur, pizde materine...pol pa gremo na pot...ruta mesece naprej skalkulirana, 20 noči preždetih na google-earth-u, vsak kamenček na pamet...in zdaj se peljeva....zadnjih xxx km "sva se peljala na hlape"... Pa koji kurac gledajo na armaturko???...Koliko jim leti pecikl...koliko obratov se suče na turn celerju???...kaj zijajo?...vse drugo...ne vidijo pa, da da utripa zadnja črtica za gorivo.... Pa v čem je tu fora?....toliko pa valjda vsak pozna svoj motor, da vidi ko mu gre gorivo h koncu in greš pravočasno dotočit. V čem je fetiš vožnje z rumeno lučko za gorivo?...Ker boš tankal na naslednji???...ki bo ali pa pač ne...ker je fajn, da te stiska v jajcih in ne veš, če bo dovolj hlapov do pumpe....ne razumem tega. Ko vidiš, da gre h koncu, zaviješ na prvo pumpo in natočiš in brezskrbno pelješ dalje...ni to najbolj normalna stvar na tem svetu? Kaki Garmini, pa računalniki, pa kalkulatorji, indikatorji, kaj vem koji kurci palci...zdravo pamet v glavo, pa ne rabiš nič od tega sranja.

Še malo pa boste na Garminu iskali ikono za hazjl, ker staro tišči lulat...u kurac pa taki motorizem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej recimo na FB med Motoriste, kjer že itak spremljaš in cesarju kimaš :) kako so npr. švabu spiz... vlko GSko v Ljubljani, ker jo je frajer čez noč s ketno pustil pred blokom. Malo gsko pa so pustili pri miru...

Hotel z bazenčkom in garaža pa bi bil mir, a ne.

Dvomim, da se v bodoče ne bosta več pozanimala o varnem parkingu (ki seveda ni 100%, ker smo že tu brali, kako je en selil motor tudi po garažah, ker ga je mafija sledila po Siciliji).

---------------------------------

Svet se je pač spremenil in dejansko se z "motorizmom" ter "potovanjem" lahko ubada in se skoraj vsak.

Ima pač morda slabe izkušnje s tankanjem, nekateri motorji nimajo niti lučke, niti števca goriva (videl nazadnje na kawasakiju zx900 nekaj takega...) pa se malo zavoziš, prideš v logarsko, si rečeš, ah saj je pumpa v Lučah al keri je tisti kraj, ko je vedno zaprta pa je zanimivo, ko si naenkrat na hlapih.

Ko te moti planiranje ... po drugi strani moraš "planirat" kdaj boš tankal :) na vsakih tolko km.

V kakšni Italiji je lušno (pa še kje), ko je avtomatska, kartice "nobene" ne pozna, drobiža pa avtomat ne vrača ... nema majstra, ki bi se v senčki s pirom hladil in ti natankal.

V to smer gre zadeva...motor je bolj ali manj samo še prevozno sredstvo za prosti čas.

p.s.

me je mali včeraj presenetil... rečem, vidiš, ene mamice pa nič ne opozorijo svoje dece na igralih, ko delajo pizd... pa mi reče "ker so na mobitelih..."

 

 

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, BIF said:

Ne vem no......

A nisi ti zagovarjal vlacenje  plasticnega karnistra na svoji tenerejki :book: Ocitno se brez goriva vseeno ne da naprej.

btw. meni je tankanje ena od najbolj odvec stvari na motorju, sploh ker se rad vozim tam kjer je manj prometa, pa cim bolj na pamet. Ce bi se dalo , bi tankal samo zjutraj, ampak ponavadi moram 2-3x. Ce se le da potegnem cim dlje, lucka se mi prizge tam 50 - 30 km pred koncem zabave, kar je premalo, da bos ravno odvil na naslednjo pumpo. Ker ni nujnio da bo tam. Tako da, ravno zaradi benza je navigacija se kako koristna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Snecer pravi:

Poglej recimo na FB med Motoriste, kjer že itak spremljaš in cesarju kimaš :)

Če bi prebral vse bi prebral tudi da "cesarju" NE kimam...

 

pred 26 minutami, nejc74 pravi:

A nisi ti zagovarjal vlacenje  plasticnega karnistra na svoji tenerejki :book: Ocitno se brez goriva vseeno ne da naprej.

Iztrgano iz konteksta...sem zagovarjal kanister na tenerejki...in ga še sedaj. Kadar načrtuješ poti po katerih se velika večina ljudi NE vozi in kjer se zavedaš, da ni možnosti tankanja....kar je skladno z miselnostjo, da se ne furaš na hlape in moliš za pumpo...

Vožnja na hlape je samo nemarnost lastnika. Zanašanje na razna elektronska pomagala in zaupanja v njih pa omejenost.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF

lahko bi bil zloben pa ti zabrusil da se prevec vozis po magistralkah (pa vem da ni res), glede na to kake nabijas.

Glej recimo, si turist iz Avstrije, gres iz Kranjske gore v Bovec. To je cca 45 km, vmes ni pumpe. Pri Ruski kapelici ti zacne svetit lucka.

Evo, lahko obrnes nazaj v Kranjsko, lahko riskiras in gres naprej, lahko pa pogledas na navigacijo (ali telefon). Vse tri so cisto ok moznosti, prav nobena pa ne spada pod tvoj, da te citiram: "Vožnja na hlape je samo nemarnost lastnika. Zanašanje na razna elektronska pomagala in zaupanja v njih pa omejenost. "

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nejc74 pravi:

@BIF

Glej recimo, si turist iz Avstrije, gres iz Kranjske gore v Bovec. To je cca 45 km, vmes ni pumpe. Pri Ruski kapelici ti zacne svetit lucka.

Pa o tem pišem. Zakaj čakat, da ti začne svetit lučka...če občasno pogledaš na armaturko, vidiš po indikatorju (črticah), da gre gorivo h koncu....in če greš v hribe...menda vsak razume, da tam ravno ne postavljajo pumpe kot na magistralkah...tankaš pravočasno in ne čakaš na lučko, potem pa panika....

To je point mojega pisanja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, BIF pravi:

Pa o tem pišem. Zakaj čakat, da ti začne svetit lučka...če občasno pogledaš na armaturko, vidiš po indikatorju (črticah), da gre gorivo h koncu....in če greš v hribe...menda vsak razume, da tam ravno ne postavljajo pumpe kot na magistralkah...tankaš pravočasno in ne čakaš na lučko, potem pa panika....

To je point mojega pisanja...

vpraš Kmeta :D če se le da bo tankal kakih km prepozno :P

preverjeno

Sicer pa velja za vse, malce smo zašli s teme. Naj se bolj debatira okrog "garmina"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, BIF said:

Ne vem no...jaz preprosto ne razumem te filozofije okrog tankanja. Mesec dni naprej zabukirani hotel z bazenčkom, baba si je na razprodaji kupila nove kopalke od Lisce, na motorju nova tank torba,, nove gume, servis, fency kufri popredalčkani, čelade se svetijo, oba okrašena z odsevnimi jopiči kot novoletne jelke, komunikacije za 600eur, pizde materine...pol pa gremo na pot...ruta mesece naprej skalkulirana, 20 noči preždetih na google-earth-u, vsak kamenček na pamet...in zdaj se peljeva....zadnjih xxx km "sva se peljala na hlape"... Pa koji kurac gledajo na armaturko???...Koliko jim leti pecikl...koliko obratov se suče na turn celerju???...kaj zijajo?...vse drugo...ne vidijo pa, da da utripa zadnja črtica za gorivo.... Pa v čem je tu fora?....toliko pa valjda vsak pozna svoj motor, da vidi ko mu gre gorivo h koncu in greš pravočasno dotočit. V čem je fetiš vožnje z rumeno lučko za gorivo?...Ker boš tankal na naslednji???...ki bo ali pa pač ne...ker je fajn, da te stiska v jajcih in ne veš, če bo dovolj hlapov do pumpe....ne razumem tega. Ko vidiš, da gre h koncu, zaviješ na prvo pumpo in natočiš in brezskrbno pelješ dalje...ni to najbolj normalna stvar na tem svetu? Kaki Garmini, pa računalniki, pa kalkulatorji, indikatorji, kaj vem koji kurci palci...zdravo pamet v glavo, pa ne rabiš nič od tega sranja.

Še malo pa boste na Garminu iskali ikono za hazjl, ker staro tišči lulat...u kurac pa taki motorizem...

To je, z malenkostnimi popravki z moje strani (s katerimi pa vas ne bom gnjavil) tako, kakor mislim tudi sam.:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre se za en butast detajl, in sicer kot ti na rezervi kjer ti piše domet 30km, iščeš pumpo pa ti najbližjo pokaže na 50km razdalje. simpl, ko te nafuka ti niti Garmin ne pomaga. Edino striktna doslednost, rezervna kantica in pa tankanje, ko pade domet na 100km, pa še to je riskantno včasih :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!