Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 17 minutami, Tim Š. pravi:

Kaj priporocate za navigacije. 

Trenutno sem sprobal ktm my ride pa je za drek.

 

odvisno od zahtevnosti

za najbolj resno navigiranje. bo potrebno nabaviti garmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

odvisno od zahtevnosti

za najbolj resno navigiranje. bo potrebno nabaviti garmin

Ja kerega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

okol sveta, avantura al do gostilne? 

kaj sploh rabiš? 

Avantura, morje, pac za dalse fure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, raza pravi:

zumo 396 je najnovejši ali 595, ki je za enkrat še vedno paradni konj v moto navigaciji.

Odvisno kje se voziš. Nemalo kdaj ta paradni konj izpade kot betežno kljuse za zakol. Za Balkan in Vzhod potrebiješ poleg tega "paradnega konja" še bič, dobro karto, zdravo pamet, veliko sreče in občasno google-maps in pa. veliko extra časa za popravke pobezljanega "paradnega konja".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 6 minutami, BIF pravi:

Odvisno kje se voziš. Nemalo kdaj ta paradni konj izpade kot betežno kljuse za zakol. Za Balkan in Vzhod potrebiješ poleg tega "paradnega konja" še bič, dobro karto, zdravo pamet, veliko sreče in občasno google-maps in pa. veliko extra časa za popravke pobezljanega "paradnega konja".

Betežno kljuse je potrebno tudi "obvladat" in z pravilnim tretmanom in prehrano postane krotko pohlevno živinče!

Kupit, privit na moped in se odpeljat na Vzhod pa zna bit čista jeba.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj dolgo ga jaham, da vem, da tudi z pravilnim tretmanom v določenih trenutkih (področjih) ostaja tepec....kot tisti, ki se zanaša zgolj in samo na Garmina.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 5. 2019 ob 4:03, brabos pravi:

. Imam cestno navigacijo Garmin Nuvi 2455 nameščenp na motorju.

Pet dni sem uporabljal Drive 51 na najetem motorju pri potepanju na Kreti. Pritrdil sem ga na staro ohišje Navigatorja, ki je svoje življenje oddelal. Za napajanje sem 12V cigaretno vtičnico z dvema krokodilčkoma priključil na akumulator seveda preko varovalke. Na srečo ima KaWa V300X akumulator lahko dostopen pod sedežem. Vtičnico in napajalni kabel sem pripel z vezicama v "korenu" krmila, nosilec pa na prosto mesto pri levem ogledalu prav tako na krmilu.

DSC09843.thumb.JPG.cb57223b814b97154ac7c6c44a238494.JPG

DSC09895.thumb.JPG.a9c8c558c27f644d98944063c3c52bb4.JPG

Dnevne poti sem planiral na način, kot ga opisuje @Snečer z Map Source.

Mogoče bo komu zadeva šla v "nos" glede izvedbe. Za pet dni rentanega GPS pri nas dobim novega, zato tudi odločitev za "češko" izvedbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Tim Š. pravi:

Avantura, morje, pac za dalse fure

Za to bi verjetno zadostovala katerakoli navigacija.

Zakaj pa "priporočam" Garmin:

1.

- najboljši zemljevidi na tržišču, imaš na voljo uradne Garminove zemljevide (zemljevidi firme Here), kakor tudi komercialne zemljevide lokalnih proizvajalcev (za naše kraje je bil znan Adriaroute, pa Adriatopo) in lahko naložiš tudi opensource zemljevide (OSM), ki temeljijo na open source podatkih, kakor tudi na podatkih uporabnikov. Slednji so povsem brezplačni in pokrivajo cel svet in območja, kjer mrkne tudi google maps. In kaj je najlepše, lahko jih tudi popravljaš, pomagaš s svojimi podatki in si koristen...

poleg tega! pa si lahko naložiš tudi povsem lastne zemljevide, npr. skenirane specialke (zemljevide izdelaš sam), satelitske podlage (to tudi komercialno na voljo) in lahko izbiraš med specialnimi zemljevidi, al bodo samo cestni, "avanturistični" topo, kolesarjenje, motor ipd.

iz tega vidika vidika, konkurenca pogrne na celi črti.

2.

- načrtovanje rute, sledi, točke na PCju.

tudi glede tega konkurenca v vseh teh letih ni naredila prav veliko, Garmin je dejansko edini, ki ima offline lasten PC program, kjer lahko narediš, načrtuješ vse do potankosti

lahko si narediš ruto od točke do točke, lahko pa narediš/uvoziš, narišeš track/sled in te bo vodil brez kompromisov po točno določeni sledi

tudi glede je konkurenca daleč zadaj

3.

kaj so pa slabe strani Garminov, predvsem teh zumo modelov; prepočasen izris zemljevida, če si navajen telefona in zoomiranja z dvema prstoma, je garmin kar nočna mora (ne vsi modeli, nekateri omogočajo tudi to)

sicer pa je sam HW precej kvaliteten, naprava drži leta

--------------------------

največ pa je seveda na uporabniku, večina si zadevo kupi in je ne zna uporabljati, ali jo nepravilno nastavi ali pa tudi sicer nima neke orientacije

zadeva je kompleksna in se je potrebno marsikaj naučiti

in treba je začeti na začetku, z manjšimi izleti, rutami, kjer spoznaš delovanje in podobno

--------------------------

 

Pravkar, MiNa pravi:

Pet dni sem uporabljal Drive 51 na najetem motorju pri potepanju na Kreti. Pritrdil sem ga na staro ohišje Navigatorja, ki je svoje življenje oddelal. Za napajanje sem 12V cigaretno vtičnico z dvema krokodilčkoma priključil na akumulator seveda preko varovalke. Na srečo ima KaWa V300X akumulator lahko dostopen pod sedežem. Vtičnico in napajalni kabel sem pripel z vezicama v "korenu" krmila, nosilec pa na prosto mesto pri levem ogledalu prav tako na krmilu.

DSC09843.thumb.JPG.cb57223b814b97154ac7c6c44a238494.JPG

DSC09895.thumb.JPG.a9c8c558c27f644d98944063c3c52bb4.JPG

Dnevne poti sem planiral na način, kot ga opisuje @Snečer z Map Source.

Mogoče bo komu zadeva šla v "nos" glede izvedbe. Za pet dni rentanega GPS pri nas dobim novega, zato tudi odločitev za "češko" izvedbo.

ja, samo ti zadevo uporabljaš leta, si že postal expert, poznaš finte in znaš odpravit težave

znaš ga izkoristiti do konca

p.s.

poleg si mel mini notebook? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

poleg si mel mini notebook? 

10" Acer z Win7 trpi z mano na vseh poteh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, MiNa pravi:

10" Acer z Win7 trpi z mano na vseh poteh...

ker sta šla na moto dopust, je vse prilagojeno moto planom, zvečer poklikaš ob pivu ruto in to je to, seveda bi lahko tudi že doma, ampak to ni to :) 

jaz imam Lenovo 10" za takšne zadeve, sedaj sem naložil gor win10 lite verzijo, ker polna verzija win10 je obupen izdelek, samo neko posodabljanje in "nadziranje", win7 žal ni kompatibilna s HW (že vedo, zakaj tako naredijo).

Mapsource pa fino deluje.

Mnogi se bodo zmrdovali ob takšnem načinu:)

Pravi motorist uporablja le papirnat zemljevid, za Kreto tam iz časa Evansa :) samo tisto je pravo, pa koze vprašat in lokalce v starogrškem jeziku.

Papirnat zemljevid ima svoje prednosti:

- ne crkne

- in je lepo pregleden

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Garmin Zumo 350LM, BaseCamp, s seboj imam vedno tudi avtokarto in do sedaj sem še vedno prišel nazaj domov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen najcenejši in najmanjši računalnik, seveda z polnjenjem preko usb, bi mi priporočili. Imam sicer laptop ampak to bi bilo pa preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno na tablico, ki ima za operacijski sistem Android naložiti BaseCamp in nato komunicirati z Garminom?? Gledam take ta pocen tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, tomash pravi:

Ali je možno na tablico, ki ima za operacijski sistem Android naložiti BaseCamp in nato komunicirati z Garminom?? Gledam take ta pocen tablice.

Sem razmišljal v isti smeri kupil poceni tablico, sicer kar zmogljivo, pa sedaj leži v predalu. V Acer-ja sem vgradil SSD disk iinstaliral Win7 starter n dela BP, čeprav ima samo dvojederni Atom procesor. Na Bolhi sem ga kupil za 20€. Že dve leti dela BP.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, tomash pravi:

Ali je možno na tablico, ki ima za operacijski sistem Android naložiti BaseCamp in nato komunicirati z Garminom?? Gledam take ta pocen tablice.

za android ni

jaz brez miške ne morem delat, tak da :) sicer za tablico obstaja miš, a mam vseeno raje mini notebook, ki ima polno funkcionalnost, brez kompromisov

tablice so vedno oropane funkcij

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Sem razmišljal v isti smeri kupil poceni tablico, sicer kar zmogljivo, pa sedaj leži v predalu. V Acer-ja sem vgradil SSD disk in dela BP, čeprav ima samo dvojederni Atom procesor. Na Bolhi sem ga kupil za 20€. Že dve leti dela BP.

najhitreje vse deluje v starem Mapsourcu 6.13.7, vendar je potrebno karto prekonvertirat v star format prej, kar ni pretirano težko

http://www.javawa.nl/cne2009_multilang.html

prvo naložiš original zemljevid (.exe), nakar ga prekonvertiraš...

original zemljevid lahko nato izbrišeš iz diska

prekonvertiranega berejo vsi Mapsourci in Basecamp, deluje pa občutno hitreje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, MiNa pravi:

Sem razmišljal v isti smeri kupil poceni tablico, sicer kar zmogljivo, pa sedaj leži v predalu. V Acer-ja sem vgradil SSD disk iinstaliral Win7 starter n dela BP, čeprav ima samo dvojederni Atom procesor. Na Bolhi sem ga kupil za 20€. Že dve leti dela BP.

Kako je pa s polnilcem? Rabiš charger ali gre preko USBja? Jaz bi že jemal s seboj laptop sam pol je pa še enk kup kablov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Pri mini računalniku je tudi adapter mini.

To bi pa imel. Lahko priporočiš, s specifikacijami, da bom vedel kaj naj iščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!