Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

verjemi, da PC svetovanje po telefonu je večkrat sranje kot ne, razen če mu daš dostop do namizja.

Tudi to je opcija, je pa tudi ta, ko sem jo napisal odpri to mapo- precitaj kaj imas notri...pobrisi vse tole in tole...druga mapa...ponovi vajo.

Je pa hudic, ce ne ves kaj smes in kaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

Tudi to je opcija, je pa tudi ta, ko sem jo napisal odpri to mapo- precitaj kaj imas notri...pobrisi vse tole in tole...druga mapa...ponovi vajo.

Je pa hudic, ce ne ves kaj smes in kaj ne.

Zumo 350 ima to slabost, da ima na napravi prostora za shranjevanje ravno na meji, da se poinstalira komplet zemljevide EU. Vse datoteke programa so v primerjavi z mapami zelo majhnega obsega in se nič kaj dosti ne pridobi z brisanjem. Najlažje je vstaviti dodatno SD kartico kapacitete 8-16 GB in prenesti del zemljevidov na SD. Za to početje je pa treba imeti dostop do MSD oziroma ga je treba vključiti v skritem meniju. Ko je enkrat dostop omogočen, se enostavno mapo MAP iz pomnilnika naprave preseli na SD kartico in s tem sprostiš cca 1,5 GB prostora.

Iz naprave lahko brez škode pobrišeš vse kar je direktoriju Help, saj pomoči itak nikoli nisi odpru. Če si jo pa, pa pusti mapo z imenom Slovenian.

Prav tako lahko pobrišeš datoteke iz mape Voice s tem da pustiš Slovenscina__.vpm in Slovenscina__Mateja.vpm, če jo slučajno imaš.

To je to, da se nam norca delal s človeka!

Vse delaš na lastno odgovornost in za storjene napake nisem kriv prav nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, solorider pravi:

Vse je res! Samo, če se delate norca iz mene...

Da se tudi na daljavo svetovati katero mapo odpreti in nekaj zbrisati. Vsi imamo pakete, ki so zastonj klici ali bi jaz poklical in bi na daljavo dosti rešili. Polnilnik je poln in bi bilo treba samo odvečno nesnago zbrisati. Zumo dela drugače ok. 

Če bi mi kdo po telefonu svetoval kaj naj odprem in zbrišem bi rešila v 15min in ne, da naj grem bloge šudiram...

malo smo se ti res privoščili, oprosti :) a jaz sem ti rekel, pošlji mi po pošti, plačaj tista 2 eur pa bom v miru pogledal...

poglej, če tule prebereš prvo stran

http://popotnik-gps.blogspot.com/

boš v bistvu vse vedel katere .img datoteke odstrani, da lahko vsebino \poi\ mape pobrišeš itd

po telefonu pa se mi ne da razlagat, pa še kaj se lahko zmotim, @raza ima prav, ker se lahko 10 minut loviva, da ugotoviva, da ni kabl vtaknjen :)

zemljevidi so v

\map\

.system\

lahko jih brisneš, razen osnovne mape

dalje je tu cel kup dodatkov, JCV, SQLbaze itd. kar tudi lahko gre proč, ampak to je treba videt kaj imaš

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

 

zemljevidi so v

\map\

.system\

lahko jih brisneš, razen osnovne mape

dalje je tu cel kup dodatkov, JCV, SQLbaze itd. kar tudi lahko gre proč, ampak to je treba videt kaj imaš

In kaj bo imel od navigacije, če razen osnovnega zemljevida vse pobriše? Par črt na ekranu od basemap.img. Saj mu zemljevidi niso v napoto, ker jih rabi, v napoto so datoteke, ki ostanejo po posodabljanju in jih GarminExpres "pozabi" odstranit. Samo te datoteke so majhne in ne predstavljajo resne težave. Brisanje teh ostankov zahteva nekaj poznavanja in težko je nekomu po telefonu povedat katere so, če jih nimaš kje pogledat, ker si jih na svoji navigaciji sproti brisal. Ravno vsega pa ni v beležki, v glavi pa tudi ne. Če pa imaš aparat v roki, je pa druga zgodba, ker se po marsičem da sklepat, kaj je staro.

In še drug problem: Ljudje tlačijo na naprave vse živo, kar bo morda nekdaj prišlo prav in je najti na spletu. Taki vnosi pa včasih ravno niso nepomembni glede prostorske stiske.

Njega najbolj moti pojavno okno "Naprava ima premalo delavnega pomnilnika".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To isto težavo sem imel sam. Premalo spomina. Dal sem na tovarniške nastavitve, zbrisal vse živo in vzporedno tudi garmin express po moje ni pravilno deloval. Nekajkrat  sem nadgrajeval sistem v garmin expressu in danes je vse ok. Pošlji nekomu v pregled. Razi ali Snecerju ali komurkoli pa bo. Nimaš veliko časa bo treba na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premalo spomina se nanaša dejansko na "ram", delovni spomin, ki ga ima zumo 350 recimo "malo", ne na sam prostor na njegovem "disku".

Taki napisi se pojavijo pri predolgih rutah, ko ima veliko za izračunat in preprosto ne gre.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprava mora imeti nekaj placa na "disku" za začasne datoteke, ki jih ustvari pri vodenju in če tega ni, je tudi kriza. Seveda se je moč težavam izogniti s krajšimi rutami, kar pa vedno tudi ne pomaga, ker je potem v igri še zahtevnost rute (število zavojev, opozoril, itd). Tako, da disk ne sme biti totalno zapolnjen. Koliko je min. je pa nekje zapisal Popotnik, pa sem pozabil. Brskat se mi pa tudi zdaj ne ljubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem s 396. Pri načrtovanju poti kar po svoje izriše pot. Npr. želim v Senj preko Babnega polja in kljub točkam KR, Ceknica, Babno polje, Fužine, Novi Vinodolski, Senj, bi on peljal preko Ilirske Bistrice. Včasih pa čez Kočevje. Še večji šok pa je, da ko mu dam namesto pik (vozi mimo) zastavice(vozi skozi center), ni sposoben izračunat rute. Enostavno pride do 100%, potem pa 100 izgine in obstane napis Izračun poti. Sem dal 8G kartico not, pa isto.

Tudi v SG ne zna čez Zg. Jezersko in  Ravne. On lepo čez Velenje.

In če mi lahko kdo razloži kaj pomeni izogibanje Pasovi z vozači? Edino to imam odkljukano.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto načrtuješ na napravi ali na PCju? Nastavitve naprave in BaseCampa so enake, če delaš na PCju? Nastavitve naprave pri izogibanju nimajo veze s točkami, ki mu jih postaviš. Po takšni ali drugačni poti te vedno pripelje na točko in od nje k naslednji in tako do cilja. Kartica v napravi nima veze pri izračunavanju, ker naprava dela z delavnim in internim spominom. S spominske kartice zna samo brati oziroma nanjo zapisati načrtovano pot, ki je namenjena za prenos ali deljenje z drugimi.

Kako je nstavljen drsnik za izbiro poti?images.png.6f3ccc5766cc00b6204538e945360fc7.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, motom pravi:

mu dam namesto pik (vozi mimo) zastavice(vozi skozi center), ni sposoben izračunat rute.

Ko delaš route vedno postavi točko izven mesta, če ga ne želiš seveda obiskati v smeri nadaljne poti. Tako se izogniš centrom mest. Postavi več vmesnih točk skozi željene mesta poti.

Nastavi izogibanja. Tale 396 ima tele drsnike, ki so kar nekaj. Izogibanja imam samo ponavadi makedam.

Če imaš dovolj točk ne bi smelo biti problema. Če me sili na avtocesto pa nočem iti tam obkljukam izogibanje avtocesti in plačljivi cesti. Lahko tudi med routo vmes. Ti preračuna sproti.

V basecampu in na Garminu imej enake nastavitve. Preberi tole temo je velikokrat razloženo. Pa Garmin potrebuje nekaj učenja. Potem gre hitro in sproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pri nakupo motorja sem zraven dobil še navigacijo garmin zumo 300. Na njega sem naložil še POI točke za stacionarne radare itd. Vse to je prav in deluje ok.

Samo nikakor mi ni jasno zakaj  za ikono teh radarjev ......zraven znaka radar ali  znak 30 , čisto vedno prikaze zeleno ikonu srca. Kako se znebiti te zelene ikone srca , in kako jo je navigacja sploh povezala poi točkami na zemljevidu ?

IMG_20190714_164404.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MAXPEN pravi:

Pri nakupo motorja sem zraven dobil še navigacijo garmin zumo 300. Na njega sem naložil še POI točke za stacionarne radare itd. Vse to je prav in deluje ok.

Samo nikakor mi ni jasno zakaj  za ikono teh radarjev ......zraven znaka radar ali  znak 30 , čisto vedno prikaze zeleno ikonu srca. Kako se znebiti te zelene ikone srca , in kako jo je navigacja sploh povezala poi točkami na zemljevidu ?

IMG_20190714_164404.jpg

bo kar ta tema prava za odgovore in vprašanja o Garmin napravah in softwerju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čisto iz radovednosti: Ali obstaja možnost, da v navigacijo vpišeš dimenzije in težo svojega vozila (recimo avtodoma, počitniške prikolice ali kamiona) in ti poišče ustrezne poti, kjer se izogne prenizkim podvozom, preslabim mostovom in cestam, kjer ni dovoljeno vleka prikolic?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Darko3g pravi:

Čisto iz radovednosti: Ali obstaja možnost, da v navigacijo vpišeš dimenzije in težo svojega vozila (recimo avtodoma, počitniške prikolice ali kamiona) in ti poišče ustrezne poti, kjer se izogne prenizkim podvozom, preslabim mostovom in cestam, kjer ni dovoljeno vleka prikolic?

Garmin dezel za kamione in overlander in camper za avtodomarje

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/685257#specs

Ni pa povsem verjeti namenski navigaciji, da ne boš naletel na ozko cesto in prenizek podvoz. Vse je pač odvisno od točnih podatkov v kartografiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ve kdo, kje bi lahko dobil svež fajl z radarji za Avstrijo, seveda za Garmin napravo? 

Na PPlazi so stari fajli, tako, da nima smisla zadevščino nalagat. 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin v Italiji vodi po "zaprtih" cestah (omejen promet) , kar pa ni ravno "zdravo" , ker imajo video nadzor in vestno kasirajo. Kakor sem gledal zadeve niso ravno "frišne" . Garmin bi moral to jemati malo bolj resno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na razpolago je nova posodobitev kartografije  CNEUNTU 2020.20 preko GarminExpress.

GarminExpress še vedno pozabi pobrisat stare fajle za odklepanje map v mapi MAP, zato jih pobrišite ročno, če imate vklopljen dostop (Mass Storige)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 12 minutami, MiNa pravi:

Hmm???

DSC01600.thumb.JPG.a654c1bb653b692d543d6eb07e52ee10.JPG

Izklop iz napajanja in ponoven vklop je zadevo sicer rešil, ampak...

morje na desni greš dol, na levi greš domol :D

a bere s kartice zemljevid?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, MiNa pravi:

Hmm???

Izklop iz napajanja in ponoven vklop je zadevo sicer rešil, ampak...

Vprašaj kakšnega domačina kje si :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

Hmm???

DSC01600.thumb.JPG.a654c1bb653b692d543d6eb07e52ee10.JPG

Izklop iz napajanja in ponoven vklop je zadevo sicer rešil, ampak...

low memory piše

imaš še kakšne zemljevide odkljukane? oziroma ti je delovni spomin z nečim zafilalo, da ne more izrisat, še nisem videl tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!