Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Pozdravljeni,

kupujem prvo moto navigacijo, iz avta sem navajen Garmin-a tako da sta mi v izbor padli 2 napravi:

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-346-lmt-s-louis-special-edition/10012178?list=f8c8894d480bd7e71b50b1c5fd0cc843

in

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-396lmt-s-eu-navigation-system/10012177?filter_article_number=10012177&list=1620c2cd419a3b40be62eaea6a9c6064

396 se mi zdi da za dodatnih 70€ ponuja kar veliko več. Kakšno je mnenje dejanskih uporabnikov o teh dveh napravah, če si ju kdo lasti.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, SadPanda pravi:

Pozdravljeni,

kupujem prvo moto navigacijo, iz avta sem navajen Garmin-a tako da sta mi v izbor padli 2 napravi:

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-346-lmt-s-louis-special-edition/10012178?list=f8c8894d480bd7e71b50b1c5fd0cc843

in

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-396lmt-s-eu-navigation-system/10012177?filter_article_number=10012177&list=1620c2cd419a3b40be62eaea6a9c6064

396 se mi zdi da za dodatnih 70€ ponuja kar veliko več. Kakšno je mnenje dejanskih uporabnikov o teh dveh napravah, če si ju kdo lasti.

Hvala.

Prva omenjena naprava ima doživljensko posodabljanje zemljevidov centralne Evrope(22 držav), kar pomeni pozabi na Balkan (s hrvaško se jug neha), druga ima prednaloženo komplet Evropo(45 držav). Na katerokoli od teh dveh naprav se boš moral navaditi, ker ima drugačno filozofijo vodenja od klasičnih avto navigacij in je pravilno vodenje odvisno od osebnih nastavitev vodenja.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo mi pije živce ta moj Zumo, najprej na izletu v Romunijo ugotovim, da ni Romunije med kartami, sem se kar lepo brez prepeljal po trasi, ki sem jo doma na Googlu načrtoval.

 

Na naslednjem potovanju pa je začel fuke špilat, več čas, ampak resnično ves čas, po tem ko sem speljal je na novo preračunaval pot. Izklopim avtomatsko preračunavanje poti potem pa opazujem čudo ko nabija čas prihoda do cilja v plus, preklopim na razdaljo do cilja pa spet nabija namesto da bi odšteval. Pred časom je na Pohorju kazal da je nekje v gozdu in ne na cesti, zelo nenatančno je zaznaval kje je. Ima kdo podobno izkušnjo? Kaj je za storiti?

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, bajsi pravi:

Malo mi pije živce ta moj Zumo, najprej na izletu v Romunijo ugotovim, da ni Romunije med kartami, sem se kar lepo brez prepeljal po trasi, ki sem jo doma na Googlu načrtoval.

 

Na naslednjem potovanju pa je začel fuke špilat, več čas, ampak resnično ves čas, po tem ko sem speljal je na novo preračunaval pot. Izklopim avtomatsko preračunavanje poti potem pa opazujem čudo ko nabija čas prihoda do cilja v plus, preklopim na razdaljo do cilja pa spet nabija namesto da bi odšteval. Pred časom je na Pohorju kazal da je nekje v gozdu in ne na cesti, zelo nenatančno je zaznaval kje je. Ima kdo podobno izkušnjo? Kaj je za storiti?

 

LP Bajsi

Kater model imaš? Ker pri modelih s polno pokritostjo Evrope, je Romunija vrisana.

Malo nastavitve, izogibanja nastavit za začetek pa bo začel lepo delat. 

Garmin ima za načrtovanje svoj program, ki se mu reče Basecamp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je Luis varjanta z prednaloženo centralno EU (22 držav)? Pri tej verziji se z Madžarsko na vzhod in Hrvaško na jug mape končajo.

Iz opisanega, bi ga povrnil v tovarniške nastavitve  (hard resset) in ponovno nastavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, bajsi pravi:

Malo mi pije živce ta moj Zumo, najprej na izletu v Romunijo ugotovim, da ni Romunije med kartami, sem se kar lepo brez prepeljal po trasi, ki sem jo doma na Googlu načrtoval.

 

Na naslednjem potovanju pa je začel fuke špilat, več čas, ampak resnično ves čas, po tem ko sem speljal je na novo preračunaval pot. Izklopim avtomatsko preračunavanje poti potem pa opazujem čudo ko nabija čas prihoda do cilja v plus, preklopim na razdaljo do cilja pa spet nabija namesto da bi odšteval. Pred časom je na Pohorju kazal da je nekje v gozdu in ne na cesti, zelo nenatančno je zaznaval kje je. Ima kdo podobno izkušnjo? Kaj je za storiti?

 

LP Bajsi

Isto je men delu Garmin ZUMO 595LM Prvo sem se peljal cez Slovenijo  na garminu nikjer nobene ceste k da ni zemljevida za Slovenijo.

Nalozu zemljeveide za Maroko nerdu plan v basecampu  odpeljal 5000+km z njim po maroku pridem iz trajekta v savono me hudic ni znal po avtocesti domov v Avstrijo pelat pa ni vazno kaj sm nastimal.... Preklopu na navigacijo KTM my Ride.....  Sicer ko dela dela odlicno sam vcasih mu pa traja da preracuna pot dobis pa zivcnega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, gasperX pravi:

Isto je men delu Garmin ZUMO 595LM Prvo sem se peljal cez Slovenijo  na garminu nikjer nobene ceste k da ni zemljevida za Slovenijo.

Nalozu zemljeveide za Maroko nerdu plan v basecampu  odpeljal 5000+km z njim po maroku pridem iz trajekta v savono me hudic ni znal po avtocesti domov v Avstrijo pelat pa ni vazno kaj sm nastimal.... Preklopu na navigacijo KTM my Ride.....  Sicer ko dela dela odlicno sam vcasih mu pa traja da preracuna pot dobis pa zivcnega :D

Verjetno težava zaradi prepletanja zemljevidov, priporočljivo je, da je samo en vklopljen oz. odkljukan. Kakšen reset ipd ne škodi, nakar bo delovalo.

Bi pa takole rekel, večina si nabavi navigacijo, ki pa je kar kompleksna zadeva in jo je potrebno razumeti in poznati. Večini se ne da poglobiti v zadevo ali prebrati navodila. Za kakšno preprosto navigiranje načeloma niti ni potrebno, vseeno pa stvar ni popolna in napačne nastavitve ter nerazumevanje delovanja lahko privede do anomalij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam ja da traja da se naucis delat z navigacijo.... vsakic ko jo uporabim se kj novega naucim in vem da je kompleksna zadeva... 

Ampak ko sem prisel iz maroka v italijo sm pa ga pa prekleu.... 

Zdej ga mam in ga bom do nadaljnega uporabljal in se sproti ucil kako in kaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Louis varianta je 340 LM,, torej poskusim z hard resetom, najbolj smešno je, da sem najosnovnejši uporabnik, vpišem cilj in se peljem do njega.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, bajsi pravi:

Ja Louis varianta je 340 LM,, torej poskusim z hard resetom, najbolj smešno je, da sem najosnovnejši uporabnik, vpišem cilj in se peljem do njega.

LP Bajsi

Četudi si najosnovnejši uporabnik, ti ne bi smel delat takšnih pizdarij, kot opisuješ.

Je pa res, kar je/so nekateri že napisali .... malo se je treba poglobit v same nastavitve poti vodenja, ker lahko se zgodi, da ga ena kljukica na nepravem mestu tako biksa.

Saj ne rečem, Garmin je narejen za "trotle", sistem klikni in vozi, da ne bo pomote, ampak za bolj resno navigiranje in , da se naprava uporablja v njeni celoti, kar nam omogoča, pa je potrebno se malo spustit v njeno delovanje, nastavitve poti ..... itd.

Garmine, tudi Zumo-te uporabljam že vrsto let , sedaj 595 in nimam nikakršnih težav. Prej včasih sem uporabljal še takšne zadeve, da sem moral karte "poiskat", danes pa je stvar tako poceni, da se to ne splača počet, vsaj mislim tako. Daš 500-550€ za navigacijo, pa imaš mir!

Upam, da bo "trdi" reset rešil tvoje težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navigacije z leti izpopolnjujejo. Če samo pogledamo napredek Zumo 450, 550 preko 660 do današnjega 595 in 396. Čisto druga filozofija in ogromna razlika. Na začetku osnove navigacije od točke A do B, danes raznorazne povezljivosti z mobilnimi napravami in komplicirano nastavljanje ponujenih opcij za načrtovanje poti. Vse to zahteva neprestano sledenje toku napredka in tisti ki prešalta iz 550 na najnovejši model je res bogi predno dojame kako in kaj z novo napravo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, raza pravi:

Navigacije z leti izpopolnjujejo. Če samo pogledamo napredek Zumo 450, 550 preko 660 do današnjega 595 in 396. Čisto druga filozofija in ogromna razlika. Na začetku osnove navigacije od točke A do B, danes raznorazne povezljivosti z mobilnimi napravami in komplicirano nastavljanje ponujenih opcij za načrtovanje poti. Vse to zahteva neprestano sledenje toku napredka in tisti ki prešalta iz 550 na najnovejši model je res bogi predno dojame kako in kaj z novo napravo.

Ja, to je pač trend mobilnosti, ko mora proizvajalec ponuditi nekaj novega, da lahko drago proda izdelek.

Dejansko je pa zemljevid (brez dodatkov) enak tako na starem, kot na novem.

Še danes se da z Zumom 550, ki je na trgu že 13 let povsem normalno navigirati, njegove omejitve pa z iznajdljivostjo odpraviti. Recimo s shranjevanjem rut na kartico in nato posamičnim uvozom v napravo. Naprava ima omejitev 10rut, kartica jih nima.

Sam tudi uporabljam izdelek iz leta 2013 in dejansko še vse brezhibno deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, bajsi pravi:

Ja Louis varianta je 340 LM,, torej poskusim z hard resetom, najbolj smešno je, da sem najosnovnejši uporabnik, vpišem cilj in se peljem do njega.

LP Bajsi

No, tu si ga že v osnovi "pihnil" z nakupom, ker ta navigacija pokriva le centralno evropo...

garmin-zumo-340lm-louis--10--750.jpg

seveda se pa da zadevo "uredit" z ustreznim "posegom" in lahko naložiš celotno evropo

340ke sem že odklepal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Kakšna je razlika med Zumo 396 LMT-S in 595 LM. Je samo v velikosti ali je še kaj bistvenega. Prodaja jih Louis. Sta na enem in drugem life time karte cele evrope?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.gpscentral.ca/products/garmin/zumoseriescomparison.html

https://www.motorcycleintercoms.net/garmin-zumo-395lm-and-garmin-zumo-595lm-comparison/

https://www.gpscity.com/compare/zumo595lm&zumo396lmts

 

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-595lm-motorcycle-navigator/10011060?filter_article_number=10011060&list=0f2acdd9c51ab67a3917b78b68892164

Country coverage:
Full coverage: Andorra, Austria, Azores, Balearic Islands, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canary Islnads, Channel Islnads, Continental France, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Guadeloupe, Hungary, Iceland, Ireland, Isle of man, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Madeira, Malta, Martinique, Monaco, Montenegro, Netherlands, Nothern Ireland, Norway, Poland, Portugal, Réunion, Romania, San Marino, Scotland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, Vatican City, Wales
 

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-396lmt-s-eu-navigation-system/10012177?filter_article_number=10012177&list=0f2acdd9c51ab67a3917b78b68892164

Country coverage:
Full coverage: Andorra, Austria, Azores, Balearic Islands, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canary Islands, Channel Islands, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, France, Germany, Gibraltar, Greece, Holland, Hungary, Iceland, Ireland, Isle of Man, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Madeira, Malta, Martinique, Monaco, Montenegro, Northern Ireland, Norway, Poland, Portugal, Réunion, Romania, Saint-Bathélemy, San Marino, Scotland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, United Kingdom, Vatican City, Wales
Partial coverage of main roads: Albania, Belarus, Moldova
 

Popravljeno . Popravil Quest
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Quest pravi:

https://www.gpscentral.ca/products/garmin/zumoseriescomparison.html

https://www.motorcycleintercoms.net/garmin-zumo-395lm-and-garmin-zumo-595lm-comparison/

https://www.gpscity.com/compare/zumo595lm&zumo396lmts

 

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-595lm-motorcycle-navigator/10011060?filter_article_number=10011060&list=0f2acdd9c51ab67a3917b78b68892164

Country coverage:
Full coverage: Andorra, Austria, Azores, Balearic Islands, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canary Islnads, Channel Islnads, Continental France, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Guadeloupe, Hungary, Iceland, Ireland, Isle of man, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Madeira, Malta, Martinique, Monaco, Montenegro, Netherlands, Nothern Ireland, Norway, Poland, Portugal, Réunion, Romania, San Marino, Scotland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, Vatican City, Wales
 

https://www.louis.eu/artikel/garmin-zumo-396lmt-s-eu-navigation-system/10012177?filter_article_number=10012177&list=0f2acdd9c51ab67a3917b78b68892164

Country coverage:
Full coverage: Andorra, Austria, Azores, Balearic Islands, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canary Islands, Channel Islands, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, France, Germany, Gibraltar, Greece, Holland, Hungary, Iceland, Ireland, Isle of Man, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Madeira, Malta, Martinique, Monaco, Montenegro, Northern Ireland, Norway, Poland, Portugal, Réunion, Romania, Saint-Bathélemy, San Marino, Scotland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, United Kingdom, Vatican City, Wales
Partial coverage of main roads: Albania, Belarus, Moldova
 

Izčrpno! Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hard reset je rešil težave.... Imam pa še "slot" za SD kartico, mogoče še dodatne karte naložim

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem hotel posodobiti garmina preko wifi in se je stvar zaciklala. Posodobitev naj bi trajala 1h, ampak se po 4h ni končala. Potem sem pritisnil preklici in po 16h je še vedno tam kjer je bil. Krogec laufa. Kaj storiti?

20191102_231418.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!