Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 1 uro, tomash pravi:

Pozdravljeni, ali mogoče že obstaja aplikacija BaseCamp za Androide?

Še vedno iščem eno solidno tablico s katero bi si lahko po poti popravljal rute. Pač zdaj je še čas.

BC za Android verjetno nikoli ne bo ugledal luč sveta, ker gre navigacija počasi v smer povezljivosti z pametnim telefonom. Dokaz je novi model Zumo XT, ki je že čisto v tem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, snecer, ali še kdo.

Ali lahko v 

C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads

Brišem poddirektorije, ali vsaj vsebino poddirektorija Map

image.thumb.png.2fad52e6c7aedfa9c79c9e41c729507b.png

Mi zasede 9GB na disku. Mape imam tako in tako na SD kartici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v nastavitve, aplikacije in izbriši zemljevide z starejšimi datumi. Pusti samo zadnjo verzijo.

Potem se vrni na to nastavitev z slike in pobriši vse starejše verzije , pusti zadnjo, da ne rabiš dol vlečt če bi šlo kaj narobe s kartami.

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, tomash pravi:

Raza, snecer, ali še kdo.

Ali lahko v 

C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads

Brišem poddirektorije, ali vsaj vsebino poddirektorija Map

image.thumb.png.2fad52e6c7aedfa9c79c9e41c729507b.png

Mi zasede 9GB na disku. Mape imam tako in tako na SD kartici.

To v coreservice lahko vse pobrišeš, to so temp/downlaod fajli, ja se kar nabere tega s časoma.

Mape so sicer inštalirane v \ProgramData\Garmin\Map\

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2020 ob 20:16, tomash pravi:

Pozdravljeni, ali mogoče že obstaja aplikacija BaseCamp za Androide?

Še vedno iščem eno solidno tablico s katero bi si lahko po poti popravljal rute. Pač zdaj je še čas.

Hvala za odgovor.

Sicer po EU območju ni težav, saj uporabljam navigacijo na telefonu.

Problem je Črna gora, Bosna... itd.

Tam je cena prenosa podatkov zasoljena.

Sem poskusil z nastavitvijo poti na wi fi signalu, ampak potem se moraš strogo držat rute. Kar pa motorist težko rata.

Lani po črni gori sem pogruntal, da je klasična kart zakon.

Kot navigacijo pa priporočaš........???.

Popravljeno . Popravil Jetam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Jetam pravi:

.

Lani po črni gori sem pogruntal, da je klasična kart zakon.

Kot navigacijo pa priporočaš........???.

Za vožnjo od mesta do naslednjega mesta običajno ni problema, zadoščajo smerokazi in karta. Pri vožnji skozi večje mesto z gostim prometom pa zelo prav pride namenska naprava ali pa obilica časa in jeklenih živcev.

Kaj vzeti od navigacijskih naprav je odločitev povsem odvisna od vsakega posameznika in njegovih potreb in pričakovanj. Vsake se je potrebno navaditi, jo spoznati in se je predvsem naučiti uporabljati. 

In ne pozabit, tudi ob posedovanju navigacije je potrebno vzeti s sabo tudi dobro staro avtokarto!

 

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Jetam pravi:

Hvala za odgovor.

Sicer po EU območju ni težav, saj uporabljam navigacijo na telefonu.

Problem je Črna gora, Bosna... itd.

Tam je cena prenosa podatkov zasoljena.

Sem poskusil z nastavitvijo poti na wi fi signalu, ampak potem se moraš strogo držat rute. Kar pa motorist težko rata.

Lani po črni gori sem pogruntal, da je klasična kart zakon.

Kot navigacijo pa priporočaš........???.

na telefon si daš offline navigacijo pa je mir (npr. igo/primo/nexgen)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2020 ob 21:28, Jetam pravi:

Kot navigacijo pa priporočaš........???.

Osnova pri meni je še vedno papirnata avtokarta, seveda v zadnjih letih ostaja v plastičnem ovitku, kot rezerva. Vse bolj se zanašam na "maps" v elektronski obliki na malem eeePC-ju.

Pri sami navigaciji med vožnjo, je pa tako. Namenska navigacija, ki je ponavadi zato tudi precej zasoljena, ali kakšna ot tistih, ki so namenjena za ostala vozila kar ni namensko, služi pa prav tako dobro seveda za 1/3 cene ali še manj. Jaz sem NUVI 765 uporabljal 9 let lani ga je menjal NUVI 50LMT prav tako avtomobilski. Telefon imam pa kot rezervo, do sedaj mi ni bilo potrebno uporabljat. Seveda ima moja :inlove: na svojem :quad: tudi svoj GPS, tako da ni skrbi. Nama je pa prišlo prav, ko sva se v Italiju "razšla". Sva se preko telefona zmenila, da se dobiva na določeni točki. Takrat je GPS pokazal svojo pravo vrednost.

Kot ti je @raza zapisal, se je pa dobro navadi, preden se zanašaš na njo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Mislim, da sem našel rešitev.

Na telefon sem si naložil brezplačno navigacijo Sygic. (hvala Snečer)

Z avtomobilom jo dodobra stestiral. Hvalabogu da živim v veliki občini?

Problem se je pojavil, ko ugotovim da dobro deluje samo mesec dni, potem pa moraš malo dokupit zadeve.

In tako jaz veselo vplačam 13,99 eur za lifetime license. in še vedno deluje.

Če sem pa 14eur vstran vrgo sem jih pač, to so slabe 4 škatle čikov?

Komaj čakam na prvo malo daljšo ruto, da vidimo kako deluje.

Rešit moram še samo nosilec za telefon.  kako imate vi rešene te zadeve

No, razen če se vam kaj vala doma in bi prodali.

 

LP Matej

Popravljeno . Popravil Jetam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Jetam pravi:

Pozdravljeni.

Mislim, da sem našel rešitev.

Na telefon sem si naložil brezplačno navigacijo Sygic. (hvala Snečer)

Z avtomobilom jo dodobra stestiral. Hvalabogu da živim v veliki občini?

Problem se je pojavil, ko ugotovim da dobro deluje samo mesec dni, potem pa moraš malo dokupit zadeve.

In tako jaz veselo vplačam 13,99 eur za lifetime license. in še vedno deluje.

Če sem pa 14eur vstran vrgo sem jih pač, to so slabe 4 škatle čikov?

Komaj čakam na prvo malo daljšo ruto, da vidimo kako deluje.

Rešit moram še samo nosilec za telefon.  kako imate vi rešene te zadeve

No, razen če se vam kaj vala doma in bi prodali.

 

LP Matej

za foune je tukaj veliko informacij

 

jaz imam xgrip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Jetam pravi:

Pozdravljeni.

Mislim, da sem našel rešitev.

Na telefon sem si naložil brezplačno navigacijo Sygic. (hvala Snečer)

Z avtomobilom jo dodobra stestiral. Hvalabogu da živim v veliki občini?

Problem se je pojavil, ko ugotovim da dobro deluje samo mesec dni, potem pa moraš malo dokupit zadeve.

In tako jaz veselo vplačam 13,99 eur za lifetime license. in še vedno deluje.

Če sem pa 14eur vstran vrgo sem jih pač, to so slabe 4 škatle čikov?

Komaj čakam na prvo malo daljšo ruto, da vidimo kako deluje.

Rešit moram še samo nosilec za telefon.  kako imate vi rešene te zadeve

No, razen če se vam kaj vala doma in bi prodali.

 

LP Matej

Če boš s tem zadovoljen in ti služi namenu...... samo še gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Težave? Kakor se vzame, nekateri jih imajo, nekateri pač ne. Tehnika kot tehnika, kakor natrofiš. Znane so težave z konektorjem priklopa baterije, ki je izveden nekoliko neposrečeno in če ne pogledaš v navodila, kako se odklopi, lahko izruvaš ali razmajaš drugi del, ki je nalotan na osnovno ploščo. Poleg tega ta konektor ob večkratnem odklapljanju izgubi dober stik (se razrahlja). Na YT je kar nekaj posnetkov kako se to da rešit.

Drugače je zumo 595 programsko prenovljena 590tka. Dodanih je nekaj navodil in opozoril več na ekran, za načrtovanje poti je dodanih nekaj novih nastavitev, ki lahko ob nepoznavanju delovanja zagrenijo potovanje. Ob prehodu iz starejših navigacijskih naprav je potrebno kar nekaj privajanja. 

Prenovljen je tudi BT vmesnik za povezavo z pametnimi telefoni in komunikacijskimi sistemi v čeladah. Vsled tega je možno da se priletna govorna naprava v čeladi ne bo hotela povezati z zumon 595, pa čeprav v navodilih piše, da je kompatibilna. Konkretno Interphone F2, F3 in F4 (F4S) se ne konektajo, serija MC pa se.

Zanesljivost delovanja je kar solidna. V dvoletni uporabi je sicer nekajkrat zmrznila (običajno ob izgubi zunanjega napajanja - odvzem kontakta). Problem reši 10 sek pritisk gumba za vklop navigacije.

Pri nakupu rabljene naprave je potrebno paziti, da se ne kupi "predelane" 590. Obvezno poglejte oznake na sami napravi. Opazi pa se tudi na začetnem zaslonu, kjer v spodnji vrstici namesto Zumo595 piše samo Zumo. Na spletu je objavljen postopek kako 590 softversko da predelati v 595. Zadeva preverjeno softversko deluje, ni pa to zumo 595. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za laično vprašanje, pa vendar.. Ali t.i. Solar Charger daje dovolj moči, da je Garmin ves čas prižgan. Baterija mi ne zdrži več kot pol ure. Je že malo v letih.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, gaberkosir pravi:

Se opravičujem za laično vprašanje, pa vendar.. Ali t.i. Solar Charger daje dovolj moči, da je Garmin ves čas prižgan. Baterija mi ne zdrži več kot pol ure. Je že malo v letih.

Hvala.

dvomim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, gaberkosir pravi:

Se opravičujem za laično vprašanje, pa vendar.. Ali t.i. Solar Charger daje dovolj moči, da je Garmin ves čas prižgan. Baterija mi ne zdrži več kot pol ure. Je že malo v letih.

Hvala.

Menjaj baterijo.

Po zamenjavi baterije danes test, sicer na kolesu. Držala je 2 ure. Prej sem lahko tak čas le sanjal. 15min in bip, bip prazna baterija...

Pot.thumb.JPG.fcbc2d403afe401b57c122f01e258476.JPG

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno prihaja sprostitev mej, tako da bo čas za načrtovanje.

Da malo osvežimo možnosti načrtovanja potovanj, ker so določene platforme postale plačljive.

Moje izkušnje. Imam BWM Navigator, BaseCamp nisem nikoli uporabljal.

Donedavno sem za izdelavo uporabljal Furkot, potem uvozil preko GPX formata v Navigator. Zadeva funkcionalna, lahka za uporabo, možnost nastavljanja avtocest, lokalna med točkami. Tudi ruto dolgo 500km, z veliko vmesnimi točkami je Navigator kreiral kot eno potovanje.  Ampak sedaj je Furkot postal plačljiv!

Alternative:

1.      KURVIGER: se mi zdi da nima možnost izbire avtocesta/cesta med točkami, ampak le kot celotno ruto. Se mi zdi omejeno uporaben

2.      CALIMOTO: Če delam v GOOGLE maps in izvozim kml , konvertitam v gpx, uvozim v CALIMOTO in iz njega novo ruto v gpx in v Navigator, mi ta doda toliko vmesnih točk, da mi potovanja 200km (npr LJ- Sodražica-ride-ČrniKal-Portorož) naredi 3 potovanja (Navigator ima očitno omejitev ali pa max točk, ali pa celo velikost datoteke. Se mi zdi da če je gpx >400k, ga sploh ne prepozna.

3.      MyRoute: premalo delal da bi ga lahko ocenil, predvsem sem ga hotel uporabiti če bi Navigator zamenjal  za telefon/SYGIC  in ruto izvozil iz Google maps preko Myroute v SYGIC.

 

Kaj pa vi uporabljate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Yankee64 pravi:

Očitno prihaja sprostitev mej, tako da bo čas za načrtovanje.

Da malo osvežimo možnosti načrtovanja potovanj, ker so določene platforme postale plačljive.

Moje izkušnje. Imam BWM Navigator, BaseCamp nisem nikoli uporabljal.

Donedavno sem za izdelavo uporabljal Furkot, potem uvozil preko GPX formata v Navigator. Zadeva funkcionalna, lahka za uporabo, možnost nastavljanja avtocest, lokalna med točkami. Tudi ruto dolgo 500km, z veliko vmesnimi točkami je Navigator kreiral kot eno potovanje.  Ampak sedaj je Furkot postal plačljiv!

Alternative:

1.      KURVIGER: se mi zdi da nima možnost izbire avtocesta/cesta med točkami, ampak le kot celotno ruto. Se mi zdi omejeno uporaben

2.      CALIMOTO: Če delam v GOOGLE maps in izvozim kml , konvertitam v gpx, uvozim v CALIMOTO in iz njega novo ruto v gpx in v Navigator, mi ta doda toliko vmesnih točk, da mi potovanja 200km (npr LJ- Sodražica-ride-ČrniKal-Portorož) naredi 3 potovanja (Navigator ima očitno omejitev ali pa max točk, ali pa celo velikost datoteke. Se mi zdi da če je gpx >400k, ga sploh ne prepozna.

3.      MyRoute: premalo delal da bi ga lahko ocenil, predvsem sem ga hotel uporabiti če bi Navigator zamenjal  za telefon/SYGIC  in ruto izvozil iz Google maps preko Myroute v SYGIC.

 

Kaj pa vi uporabljate?

Eni pa res znajo komplicirat. Preizkusijo vse mogoče programe, pa čeprav imajo zastonj hišni program, ki uporablja iste zemljevide kot naprava, enak algoritem izračuna poti pod pogojem, da so na PC različici enake nastavitve kot na napravi. In potem se čudijo, da navigacijska naprava ne zna izrisati načrtovano pot, ki je bila po stvarjenju par krat konvertirana iz programa v program. 

MapSource 6.16.3 je zadnja verzija enostavnega programa za načrtovanje poti, ki še dandanes deluje in je zelo uporaben. Sicer kao ni več kompatibilen z novejšimi modeli Garminov ampak vseeno deluje, saj pri pošiljanju načrtovane poti v napravo pošljemo samo izbrane točke (v bistvu klike miške na zemljevid), naprava pa potem po algoritmu točke poveže v planirano pot glede na izbrane nastavitve v napravi. Naprava si potem pri izračunu sama ustvari vmesne ciljne točke zaradi hitrejšega preračunavanja, če je le ta potreben. Si pa velja zapomniti, da tako ustvarjene vmesne cilje moramo dejansko prevoziti, kajti drugače naprava prične obračati nazaj na vmesni cilj. Za te primere obstoji orodje "spreminjanje načrtovane poti" in "preskoči točko". 

Ko v MapSouce kreiramo pot si jo shranimo kot xxxx.gbd ali .gpx. Za preverjanje si jo lahko odpremo z BaseCamp programom in izvedemo preračun poti, kateri bo že ustvaril vmesne cilje, katere je dobro poznati, če je pot daljša in nepoznana. To nam pride prav, če je potrebno iz bilo katerega razloga ponovno zagnati pot na napravi. Glede na lokacijo naprava hoče, da potrdimo naslednji cilj. In če ga ne vemo, nas lahko pelje nazaj, ali pa  v nadaljevanju preskoči kak cilj, ker je bil izbran eden od naslednjih ciljev in si do njega izračuna pot po nastavitvah. Seveda se da vmesne cije  ogledati tudi v predogledu poti na napravi.

Upam, da sem s tem klobasanjem kateremu prihranil kak siv las.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

Večina še kar ne razume. Kupi si navigacijo in misli, da bo ta vse sama opravila, vse vedela, skratka da ima aktivno umetno inteligenco.

Še vedno moraš načrtovati sam, sam izdelati plan, se sam odločiti, kje se boš vozil, kaj boš gledal itd. (k sreči).

Nato pa samo uporabiš orodje, da svojo idejo znavigiraš.

Za Garmin je Mapsource/Basecamp. Narejeno in prirejeno za te naprave.

So alternative, a poseganje po njih je iskanje podpiranja lenobe :) bližnjice ni, če jo iščeš, bo pot daljša :) 

Kot je povedal kolega, kaj je tako težkega punktirat par točk na zemljevidu, jih povezat z orodjem za izdelavo rute in to prenesti v napravo...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj z MyRoute marediš prav to kar opisujete in to zelo enostavno. Prej sem 3 leta uporabljal TyreToTravel, predhodnika MyRoute in nikoli nisem imel težav z BMW - Garmin navigacijo. Iz programa direktno preneseš na Garmina ali Tomtoma.

Če je polna verzija, lahko za izdelavo poti uporabljaš različne mape nap. google maps, via michelin,...

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti to pomaga, če imaš pa na napravi Garmin Here maps :) 

Saj ravno o tem pišem = Myroute, da eni iščete bližnjice, ko so pa problemi pa je vse drugo krivo.

Za Garmin, če hočeš da bo v redu Mapsource/Basecamp, namenski program, offline zemljevidi, ki so enaki kot na napravi, uvoz/izvoz rut, sledi, točk itd...

Tyretotravel sem probal kot alternativo, smo zelo hitro končali, sploh ko so bili online gmaps zemljevidi... prepočasno vse skupaj in ne povsem kompatibilno, torej kompromisi.

V Mapsourcu jih ni...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V MyRoute si lahko izbereš mapo, tudi Here je, pa Google, viaMichelin, openstreet,...

na težave z MyRoute oz. Tyre nisem naletel, pa smo prevozili Slovenijo, Hrvaško, Bosno, ČG, Albanijo, Makedonijo, Srbijo, Grčijo, Bolgarijo, Turčijo, Sever Italije,...., od kar imam  Garmina cca. 50.000 km

Mene online ne moti, za vsak slučaj imam tudi basecamp. Do sedaj ga še nisem potreboval, Basecamp namreč.

Tudi online hitrost ni problematična, naredim hitreje kot na Basecamp

 

Sicer pa si vsak izbere sebi najprimernejše, tako kot motor.

Na GS-u je najboljši MyRoute  :naughty:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!