Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Ruta deluje, je pa še neka sled/track poleg. To je sled v bazi? in si potegnil glede na "osnutek"?

Jaz imam sicer raje ruto z waypointi, ne samo via pointi.

Ali program uvozi tudi waypointe/priljubljene?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma. Sploh ne vem kaj je via point in kaj way point ???

Zame je to vse balast, zato mora vse biti hitro in enostavno. Sem leta in leta z avtokarto okoli hodil in vse našel. Je pa z GPS enostavneje sploh v naseljih najti cilj.

Naredim točke kjer hočem it mimo (ceste, ogledi,.., cilj) prenesem na garmin in "zalaufam".

To je to. Zakaj tako?  Ker mi je najenostavneje in hitro, tudi če ni vse v nulo, važno da  deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Waypoints=priljubljene

Točke ki jih najdeš tudi med priljubljenimi in ki si jih nenazadnje moral "narediti", ko si planiral ruto.

Sicer je enako enostavno v Mapsource/Basecamp, ampak ok, če ti deluje, v redu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planirano je bilo eno, izpeljali pa malo po svoje.....ali vas je zapeljala navigacija?

Sled je siva s točkami, planirana pot  obarvana roza.

Ko ste s prelazov, kjer ni druge poti, prišli do avto ceste vas je navigacija zaradi napačne nastavitve  poslala na AC in potem spet v hribe in to zato, ker vmes te planirane poti ni nobene točke na lokalni cesti ob AC.

Takemu načrtovanju se reče približno genau. Se pa pride na cilj. Te pa taki kiksi lahko krepko stanejo.

Dol.thumb.JPG.337e9ed683d613426d5272a5ab37e50b.JPG

dol1.thumb.JPG.f4ea53f807552e7b8ded2e6a8b08e25b.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, raza said:

Planirano je bilo eno, izpeljali pa malo po svoje.....ali vas je zapeljala navigacija?

Sled je siva s točkami, planirana pot  obarvana roza.

Ko ste s prelazov, kjer ni druge poti, prišli do avto ceste vas je navigacija zaradi napačne nastavitve  poslala na AC in potem spet v hribe in to zato, ker vmes te planirane poti ni nobene točke na lokalni cesti ob AC.

Ne, definitivno nas ni peljala na AC. Že v osnovi imam na garminu izogibanje AC, ko ruto zaženem opozori da so cestnine ali najdem alternativno pot. Drugače se na poti tudi sproti odločamo, pa če je smotrno zapeljem tudi  na AC pa naj preračunava.

Sled defnitivno ne more biti, ker je gpx danes narejen na računalniku in ni iz GPS-a.

15 minutes ago, raza said:

Takemu načrtovanju se reče približno genau. Se pa pride na cilj. Te pa taki kiksi lahko krepko stanejo.

Zaenkrat nisem imel težav. Zakaj bi me stalo, morda kakšna malenkost za cestnino, pa zaenkrat še ni. Kot pravim je že GPS nastavljen da se izogiba cestninam.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si pa rute naredim doma z https://ridewithgps.com/ (gpx) in nato preko telefona navigiram z Guru maps. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje kiksal. Ce bi se pojavil kak problem, me google maps ali Sygic potegne ven. Sygic je super, ker ima odlicno bazo radarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ftp pravi:

Ne, definitivno nas ni peljala na AC. Že v osnovi imam na garminu izogibanje AC, ko ruto zaženem opozori da so cestnine ali najdem alternativno pot. Drugače se na poti tudi sproti odločamo, pa če je smotrno zapeljem tudi  na AC pa naj preračunava.

Sled defnitivno ne more biti, ker je gpx danes narejen na računalniku in iz GPS-ja.

Zaenkrat nisem imel težav. Zakaj bi me stalo, morda kakšna malenkost za cestnino, pa zaenkrat še ni. Kot pravim je že GPS nastavljen da se izogiba cestninam.

Vse kar sem uporabil za pisanje je v tvojem Dolomiti2.gpx Odprtem z MapSource.

Planirana pot z 9. točkami in sled poti.

Dol2.thumb.JPG.08aad55370bb88c0d9a8ae9d0038b306.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, raza said:

Vse kar sem uporabil za pisanje je v tvojem Dolomiti2.gpx

Planirana pot z 9. točkami in sled poti.

Ne vem kaj je v .gpx, vem pa da je narejen dobro uro nazaj na računalniku, pa nisem v Dolomitih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

Ne vem kaj je v .gpx, vem pa da je narejen dobro uro nazaj na računalniku, pa nisem v Dolomitih.

 

Ne poznam programa s katerim ustvarjaš .gpx. Izgleda, da planirano pot ustvari v obliki sledi, postavljene točke pa da v planirano pot kot POI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ftp pravi:

Nimam pojma. Sploh ne vem kaj je via point in kaj way point ???

Zame je to vse balast, zato mora vse biti hitro in enostavno. Sem leta in leta z avtokarto okoli hodil in vse našel. Je pa z GPS enostavneje sploh v naseljih najti cilj.

Naredim točke kjer hočem it mimo (ceste, ogledi,.., cilj) prenesem na garmin in "zalaufam".

To je to. Zakaj tako?  Ker mi je najenostavneje in hitro, tudi če ni vse v nulo, važno da  deluje.

Sem si malo pogledal tale MyRoute-app.

Je kar preprost za delo. Lažje in boljše od ex tyretotravel, tako da se da lepo načrtovati.

Da se uvažati tudi .gpx točke ipd.,

Največji minus je, da je program plačljiv, žal v tem ne vidim smisla, da cuknem 300 EUR za večno licenco! ali na mesec 2.22 eur naročnine, če imaš po drugi strani Mapsource/Basecamp brezplačen.

image.thumb.png.c5eef9034672e33c84cb51346f60dbe0.png

image.thumb.png.4b3225d52bbe9193ae48b884985cec8a.png

image.thumb.png.0955e3b6f1a462faa519354c8a1483a8.png

tak zgleda uvoz lastnik točk, žal ne pokaže imen in jasno da ne ikonic (ker so Garminove), da bi lažje videl za kaj gre, tako da tole ni preveč uporabno

hitrost programa je ok, tyretotravel je bil počasen

@raza program si naredi še sled za ziher in potem ruto, zanimivo

image.thumb.png.9f83ad2aa75251dfb468fccb8ad7585d.png

V glavnem ok in simpl, a žal plačljivo in predrago ...

razen če so kakšne "opcije", ki mi niso poznane? :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snečer pravi:

 

@raza program si naredi še sled za ziher in potem ruto, zanimivo

 

Če Garmin zna delati s sledmi, kar Zumo (BMW navigator) zna je OK, ker pač ruto naredi iz sledi in nastavitve niso pomembne, če pa garmin dela ruto iz točk, pa neredi po trenutnih nastavitvah. Tu pa je lahko bistveno odstopanje v poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, raza said:

Če Garmin zna delati s sledmi, kar Zumo (BMW navigator) zna je OK, ker pač ruto naredi iz sledi in nastavitve niso pomembne, če pa garmin dela ruto iz točk, pa neredi po trenutnih nastavitvah. Tu pa je lahko bistveno odstopanje v poti.

Okay, naj mi nekdo razloži sledeče. Kako naj bom siguren, da bo točno to pot, ki jo vidim na zemljevidu, program pretvoril v gpx in Garmin enako kreiral v Navigatorju. Če so to waypoint, via point je omejitev v številu, pa zmeraj je lahko alternativen pot med dvema točkama.

Ampka, še enkrat, to kar vidim (pa naj bo v google map, mapsource, basecamp) bi želel imeti kot ruto!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Yankee64 pravi:

Okay, naj mi nekdo razloži sledeče. Kako naj bom siguren, da bo točno to pot, ki jo vidim na zemljevidu, program pretvoril v gpx in Garmin enako kreiral v Navigatorju. Če so to waypoint, via point je omejitev v številu, pa zmeraj je lahko alternativen pot med dvema točkama.

Ampka, še enkrat, to kar vidim (pa naj bo v google map, mapsource, basecamp) bi želel imeti kot ruto!

 

100% enaka pot bo samo po sledi/tracku

oziroma bo tudi v veliki večini primerov, odvisno od rute, če potrebuje vmesne točke ipd.

Novejši Garmini pri načrtovanju uporabljajo "oblikovne točke" = shaping points, katerih število je neomejeno in niso vidne v ruti na napravi. 

Via point je star sistem načrtovanja pri Garminu (Mapsource) in s temi točkami imajo nekatere naprave omejitev (npr. do 30 ipd).

Načeloma je pa tako, če so nastavitve izogibanj enake v Mapsource/Basecamp in na napravi, bo ruta tudi enaka (pod pogojem, da imata ena zemljevid) :) in da ni še nikakšni "live" nastavitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Kot vidiš je programov "nebroj", z Garminovimi programi narediš optimalno, ostalo so pa alternative.

Pa še brezplačno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Snečer said:

Kot vidiš je programov "nebroj", z Garminovimi programi narediš optimalno, ostalo so pa alternative.

 

3 minutes ago, Andrej P said:

Pa še brezplačno je.

To je tako kot z aftermarket auspuhom. Zakaj zanj plačevat, če že imaš originalnega in to zastonj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

 

To je tako kot z aftermarket auspuhom. Zakaj zanj plačevat, če že imaš originalnega in to zastonj?

dejansko tu ni isto, ker aftermarket programi za Garmin ponujajo manj kot original :)

aftermarket izpuh pa več

dejansko tu tebe vprašam, zakaj plačuješ za Myroute.app? ko pa lahko vse in še več narediš z "originalom".

ne pravim, da je program slab, a dejansko ni neke logike v odštevanju novca...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

dejansko tu ni isto, ker aftermarket programi za Garmin ponujajo manj kot original :)

aftermarket izpuh pa več

dejansko tu tebe vprašam, zakaj plačuješ za Myroute.app? ko pa lahko vse in še več narediš z "originalom".

ne pravim, da je program slab, a dejansko ni neke logike v odštevanju novca...

Skupaj z navigatorjem sem dobil Basecamp, ki je neko skrpucalo od programa. Verjamem da deluje zelo dobro, pa vseeno je skropucalo. Iz tega razloga sem iskaj alternativo in jo našel v programu TyreToTravel, ki je bil zastonj. Kasneje so nadgradili Tyre v MyRoute ki ga sedaj uporabljam in se lahko uporablja brezplačno in zadostuje vsem mojim potrebam.

11 minutes ago, Snečer said:

aftermarket izpuh pa več

Pri GS-u naprimer moči praktično ne doda pa tudi teža ni manjša, samo zvok menja, kar pa je zelo relativno. Za to odštet tisočaka ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav Raza in Snečer ali še kdo....

Na Garminu Zumo 350LM je zgleda nekaj narobe z notranjim spominom. Včeraj je med potjo zabrejkalo in mi recimo ni shranil del poti (od Paklenice do Senja ni beležil poti????).

Kakorkoli. Imam Garmina, ki ima cca 7GB prostora od tega je sedaj še cca 500MB fraj in spominsko kartico, ki ima kapaciteto 4GB in je še skoraj cela fraj. Običajno dam na kartico gpx-e, ki jih splaniram doma.

 

Zanima me ali je smiselno, karkoli iz Garmina prestaviti na kartico in kako to storim. Preprosto premaknem ali je kakšen poseben postopek. Če bi npr. mapo Map premaknil na kartico, bi zadeva špilala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ftp pravi:

Skupaj z navigatorjem sem dobil Basecamp, ki je neko skrpucalo od programa. Verjamem da deluje zelo dobro, pa vseeno je skropucalo. Iz tega razloga sem iskaj alternativo in jo našel v programu TyreToTravel, ki je bil zastonj. Kasneje so nadgradili Tyre v MyRoute ki ga sedaj uporabljam in se lahko uporablja brezplačno in zadostuje vsem mojim potrebam.

Pri GS-u naprimer moči praktično ne doda pa tudi teža ni manjša, samo zvok menja, kar pa je zelo relativno. Za to odštet tisočaka ????

pri meni stane 390 eur (leo), je lepši, lažji, manjši, doda moč in navor, pa tudi hrup

---

ni problema, če kdo uporablja alternativen program, se pač zapišejo + in - obeh

res je brezplačen za osnovne funkcije, za polno fukncionalnost pa je treba odštet

sem ga pogledal, je ok, a žal ima zame preveč pomanjkljivosti

sicer uporabljam program Mapsource, Basecamp je bolj kompliciran in počasen

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, tomash pravi:

Zanima me ali je smiselno, karkoli iz Garmina prestaviti na kartico in kako to storim. Preprosto premaknem ali je kakšen poseben postopek. Če bi npr. mapo Map premaknil na kartico, bi zadeva špilala?

Tole preber je WikiGarminpedija za Garmine.

 

https://www.alter.si/tema/garmin-navigacije-wiki-by-popotnik.1290641/

Je kar nekaj za prebrat ampak uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!