Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 27 minutami, tomash pravi:

Pozdrav Raza in Snečer ali še kdo....

Na Garminu Zumo 350LM je zgleda nekaj narobe z notranjim spominom. Včeraj je med potjo zabrejkalo in mi recimo ni shranil del poti (od Paklenice do Senja ni beležil poti????).

Kakorkoli. Imam Garmina, ki ima cca 7GB prostora od tega je sedaj še cca 500MB fraj in spominsko kartico, ki ima kapaciteto 4GB in je še skoraj cela fraj. Običajno dam na kartico gpx-e, ki jih splaniram doma.

 

Zanima me ali je smiselno, karkoli iz Garmina prestaviti na kartico in kako to storim. Preprosto premaknem ali je kakšen poseben postopek. Če bi npr. mapo Map premaknil na kartico, bi zadeva špilala?

Verjetno bo smiselno narediti Master reset naprave, pobrisati arhivirane sledi itd. \gpx\archive\ = verjetno polno, da prepisuje

Mapo Map lahko prestaviš na spominsko kartico, a to ne bo vplivalo na delovanje, ki ga opisuješ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snečer pravi:

Verjetno bo smiselno narediti Master reset naprave, pobrisati arhivirane sledi itd. \gpx\archive\ = verjetno polno, da prepisuje

Mapo Map lahko prestaviš na spominsko kartico, a to ne bo vplivalo na delovanje, ki ga opisuješ...

 

Master reset????

- v mapi \GPX\Archive sem zbrisal vse. Bilo je cca 20 datotek, ki so zasedale cca 30MB (to se mi ne zdi veliko). Ali je to bil vzrok za nastalo težavo?,

- lahko še kje kaj naredim (vem, da to verjetno kje piše, ampak takole je lažje)?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tomash

Si imel aktivno ruto in te je usmerjal, ali je bil samo vklopljen in kazal zemljevid. Si opazil, da je med vožnjo zemljevid na ekranu obstal? Si vmes ustavljal in ugašal napravo? Včasih se zgodi, da naprava zmrzne in če je ne spremljaš in tega ne opaziš, logično ni beleženja sledi. 

Druga možnost je da med zapisovanjem loga naprava zgubi napajanje in fajl gre v franže. In prav napajanje naprave zumo 3xx je problematično. S takimi nedokončanimi fajli pa naprava počasi zgublja lokacije za uspešnega zapisovanja in vedno večkrat se to pojavlja sploh, če je pomnilnik že zaseden z zgodovino. Kot pravi @Snečer probaj prvo počistiti zgodovino in narediti reset.

Palec na desni spodnji kot ekrana in vklop. Palec držiš dokler ne dobiš poziva na ekran za reset, ki ga potrdiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo sem opazil opozorilni seznam na beli podlagi, da je pomnilik poln, ali nekaj podobnega. Stisnil sem ok in peljal dalje. Od to dalje pa do postanka, ko sem motor ugasnil ni bilo beležene poti. Potem je beležil in kazal pot dalje. Naredim še reset (kako že) ali pustim pri miru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Reset ne naredi nobene škode, razen izgube tvojih nastavitev in zgodovine tvojih vnosov poti, POI. Pač postavi napravo v tovarniške nastavitve, ki jih je po resetu treba ponovno nastaviti (Državo, BT povezave, domačo lokacijo.....)

Postopek reseta je opisan v prejšnjem postu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo bolj o temi debatirat

sem pogledal Myroute, je ok aplikacija in povedal kaj je moteče

dal lep primer, prav za Dolomite, ko ti uvožene koristne točke kaj dosti ne pomagajo, ker je pri vse enaka ikona, niti ne pokaže imena dok ne klikneš nanjo

ta zadeva bi sicer še precej olajšala načrtovanje, ker samo klikaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Naletel sem na eno "težavo" in me zanima ali kdo ve rešitev in sicer ....

Naredil sem si pot, normalno v programu BC. Pot vsebuje 16 točk.
Pot lepo izvozim - shranim v .gpx datoteko. Ko omenjeno datoteko pogledam v raziskovalcu, pa vidim, da je na sami ikonici datoteke ključavnica.

Torej, moja težava je ravno ta ključavnica. Zakaj je kar naenkrat tam in kako jo odstranim. Morda z kakšnim klikom ali dvema, ampak dejansko ne vem, zakaj se pojavlja. Naj omenim, da sem na novo postavil sistem, naložil program in verjetno je "keč" v kakšni kljukici kje v ozadju, kje pa nimam pojma. Pred namestitvijo "svežega" sistema sem delal normalno poti in mi tega ni prikazovalo. Naj omenim še to, da je ves softwer legalen.

Torej, kdo mi lahko svetuje, da se rešim tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kričač pravi:

Naletel sem na eno "težavo" in me zanima ali kdo ve rešitev in sicer ....

Naredil sem si pot, normalno v programu BC. Pot vsebuje 16 točk.
Pot lepo izvozim - shranim v .gpx datoteko. Ko omenjeno datoteko pogledam v raziskovalcu, pa vidim, da je na sami ikonici datoteke ključavnica.

Torej, moja težava je ravno ta ključavnica. Zakaj je kar naenkrat tam in kako jo odstranim. Morda z kakšnim klikom ali dvema, ampak dejansko ne vem, zakaj se pojavlja. Naj omenim, da sem na novo postavil sistem, naložil program in verjetno je "keč" v kakšni kljukici kje v ozadju, kje pa nimam pojma. Pred namestitvijo "svežega" sistema sem delal normalno poti in mi tega ni prikazovalo. Naj omenim še to, da je ves softwer legalen.

Torej, kdo mi lahko svetuje, da se rešim tega?

Mogoče youtube

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal že danes ta video, ampak vseeno zadeva ni odtranila ključavnice z ikone .gpx fajla.

Sedaj mi je uspelo in sicer sem v datoteki pod varnost vnesel novege autentičnega uporabnika, ter dodelil dovoljenja za spreminjanje in je ključavnica z ikone izginila, ampak sedaj se vprašam, če bom moral za vsak fajl posebaj "urejat" varnost in dovoljenja, potem to ni to.

Pred "rušenjem" računalnika sem .gpx fajl (narejeno pot) enostavno izvozil in to je bilo to. Sedaj me to malo moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je verjetno problem operacijskega sistema, bo treba tam iskati neko trajno rešitev in sicer zakaj "zavaruje" datoteke. 

Mogoče bo kdo drug vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

To je verjetno problem operacijskega sistema, bo treba tam iskati neko trajno rešitev in sicer zakaj "zavaruje" datoteke. 

Mogoče bo kdo drug vedel.

Zanimivo, da mi to naredi samo s fajli, ki jih shranim - izvozim iz programa BaseCamp. Sedaj sem drugo pot katero delam na sredini probal kar shranit, da vidim ali bo kljub prejšnji, da sem zadevo uredil, naredil ključavnico in, glej ga zlomka, tudi na ta fajl je naredil ključavnico.

Ja, kot si omenil, tudi sam iščem trajno rešitev, ne pa, da za vsak BC fajl posebej določam administratorja ter dodajam varnostna dovoljenja.

 

pred 2 minutami, Gladiac pravi:

Hja, lahko probam pogledat še v register, kaj se da naredit. V kolikor mi rata, javim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kričač pravi:

Zanimivo, da mi to naredi samo s fajli, ki jih shranim - izvozim iz programa BaseCamp. Sedaj sem drugo pot katero delam na sredini probal kar shranit, da vidim ali bo kljub prejšnji, da sem zadevo uredil, naredil ključavnico in, glej ga zlomka, tudi na ta fajl je naredil ključavnico.

Ja, kot si omenil, tudi sam iščem trajno rešitev, ne pa, da za vsak BC fajl posebej določam administratorja ter dodajam varnostna dovoljenja.

 

Hja, lahko probam pogledat še v register, kaj se da naredit. V kolikor mi rata, javim ...

program laufaj kot admin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal vse, pa nič.
Ni druge, bom moral ročno zadevo reševat sproti. Bom pa preveril še na drugem računalniku, če se parametri nastavitev ujemajo, ker tam, pa zadeva deluje BP ... no, saj je tukaj tudi, dokler nisem na novo postavljal računalnika.

P.S.
Morda je pa fora kakšne klukice v samem programu BC. Hvala vseeno!
Če se pa kdo kaj spomni, pa na dan z besedo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Če se pa kdo kaj spomni, pa na dan z besedo. ?

Imaš karte odklenjene v BS. Pobriši BS in Še enkrat naloži BS in na novo naloži karte preko Garmin expressa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Quest pravi:

Imaš karte odklenjene v BS. Pobriši BS in Še enkrat naloži BS in na novo naloži karte preko Garmin expressa?

Verjetno si spregledal, kjer sem posebaj poudaril, da imam vse legalno. Tudi, ko sem nalagal - posodabljal karte, sem to naredil preko Expressa.
Tam izberem tako namestitev kart v računalnik in napravo istočasno.

Nimam več idej! Načeloma bi lahko zbrisal vse, tudi karte iz računalnika, ampak dvomim, da bi to lahko bila rešitev.
Kot sem omenil, delam to ročno in odstranjujem te ključavnice, nato pa shranem v napravo. Fajli delujejo BP, ampak veste kako je, pač je zadeva moteča, ker ne sodi tja ... vse prejšnje poti, katere sem naredil so brez teh ključavnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kričač pravi:

Verjetno si spregledal, kjer sem posebaj poudaril, da imam vse legalno. Tudi, ko sem nalagal - posodabljal karte, sem to naredil preko Expressa.
Tam izberem tako namestitev kart v računalnik in napravo istočasno.

Nisem spregledal. Poglej windovs dovoljenja za programe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem  po moje tiči v izbiri nastavitev instalacije operacijskega sistema. Preveri, če ti zaklene bilo kateri shranjeni dokument.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, raza pravi:

Problem  po moje tiči v izbiri nastavitev instalacije operacijskega sistema. Preveri, če ti zaklene bilo kateri shranjeni dokument.

Saj ravno zaradi tega sem izbral omenjeno temo, ker se mi to dogaja samo, ko iz BaseCamp-a izvozim svojo narejeno pot. Ikonica .gpx fajla ima v zgornjem levem kotu majhno ključavnico in to me moti, ker se to prej ni dogajalo. Drugo shranjevanje dokumentov, slik ... itd, deluje brez problema.
 

pred 15 urami, Quest pravi:

Hvala za tvoj namig, ampak spodaj vidiš moj citat, da sem to počel že 6ur pred tvojim postom. Na tak način, da vsakemu fajlu posebej določam te parametre in uporabnika, potem ključavnica izgine.

Ampak če se ne motim je ta postopek, katerega si ti prilepil link, predvsem za tiste, kateri bi želeli dostopat v že zaklenjene mape sistema Windows. Pri teh mapah mi je jasno, da so gor ključavnice in so mape šele vidne, ko jih "razkrijemo", saj nevedneži bi lahko kaj hitro izbrisali kakšen pomemben fajl iz sistemskih map in delovanje samega operacijskega sistema bi bilo vprašljivo.

pred 20 urami, Kričač pravi:

Sem pogledal že danes ta video, ampak vseeno zadeva ni odtranila ključavnice z ikone .gpx fajla.

Sedaj mi je uspelo in sicer sem v datoteki pod varnost vnesel novege autentičnega uporabnika, ter dodelil dovoljenja za spreminjanje in je ključavnica z ikone izginila, ampak sedaj se vprašam, če bom moral za vsak fajl posebaj "urejat" varnost in dovoljenja, potem to ni to.

Pred "rušenjem" računalnika sem .gpx fajl (narejeno pot) enostavno izvozil in to je bilo to. Sedaj me to malo moti.

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BaseCamp ikona-desna tipka-lastnosti-zavihek varnost-

System-vse obkljukano

Uporabnik(Kričač)-vse obkljukano

Administrator-vse obkljukano

Še tukaj preglej.Ma nisem računalničar samo idej imam velikop0128.gif

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!