Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 12 minutami, Quest pravi:

BaseCamp ikona-desna tipka-lastnosti-zavihek varnost-

System-vse obkljukano

Uporabnik(Kričač)-vse obkljukano

Administrator-vse obkljukano

Še tukaj preglej.Ma nisem računalničar samo idej imam velikop0128.gif


Vse to sem že naredil, pa nič. Hvala za trud. ?

Ni druge, bom vsako datoteko ročno uredil. Hvala bogu ni tega v enormnih količinah, temveč tedensko en ali dva fajla. Ampak veš kako je ... gre se za princip, da pač to "ni normalno" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi jaz z USB ključkom. Naložil na Drive 51LMT, deluje BP.

CNE2021.1.thumb.JPG.5b4a8a991abf6b5e6ff072cac4093cd9.JPG

Uspešno sem oba img-ja tudi odklenil in naložil na NUVI2405. Deluje BP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, HyperJack pravi:

Ima kdo podobne težave?

20200710_095431.jpg

20200710_095439.jpg

sled/track? morda preveč točk v sledi, čeprav dvomim, da ti novejši zumo/bmwji ne bi podpirali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HyperJack pravi:

Ima kdo podobne težave?

Evo, sem poskusil z enako napravo in dela. Če pošljem v napravo z BC, je že direktno v sledeh. Sploh ni treba uvažati...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

sled/track? morda preveč točk v sledi, čeprav dvomim, da ti novejši zumo/bmwji ne bi podpirali

Prvič mi je napisalo, da je trasa predolga, oz. da je preveč točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

Evo, sem poskusil z enako napravo in dela. Če pošljem v napravo z BC, je že direktno v sledeh. Sploh ni treba uvažati...

 

Sm našel v sledeh, ampak mi načrtovalnik toliko časa načrtuje pot da gre GPS v mirovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

Sm našel v sledeh, ampak mi načrtovalnik toliko časa načrtuje pot da gre GPS v mirovanje.

 

Zakaj pa bi sploh delal načrtovano pot? Sled je ravno zato, da jo slediš in ti navigacija ne računa po svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

Prvič mi je napisalo, da je trasa predolga, oz. da je preveč točk.

če pošilja ruto imajo zumoti in seveda tudi drugi omejitev število točk v ruti

pri sledi/track pa tega ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo se mi zdi, kako se v teh časih še vedno vam da ukvarjat s temi gmap fajli in odklepanjem, ter prenašanjem img v napravo.
Predvsem zanimivo je to, kako imajo nekateri hude motorje, nima pa 600€ za eno gps napravo z LM varjanto.

S temi točkamio na poti so pred leti bile težave ja, ker si jih imel pri Zumo350, če se ne motim samo 30 na razpolago. Potem so to nekako rešili, če se prav spomnim, da ti je pot z več točkami samodejno razdelil na dve datoteki.
Pri 390tki pa nikoli nisem naletel na težave z preveliko število točkami, čeprav vidim , Snečerjev post, da še vedno obstaja omejitev.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj je zanimivo to, da najdeš napravo, ki uporablja NTU karte pa nima doživljenskega posodabljanja.  

Aja, oni šparovčki, ki so v Luisu kupovali poceni Zumote s prednaloženo zahodno Evropo (24 držav) in bi se zdaj radi po jugi navigirali, pa se jim na južni in vzhodni strani kure svet konča.

Za take so open verzije kart, ki so še bolje posodobljene kot uradni zemljevid.

http://garmin.openstreetmap.nl/       

http://garmin.opentopomap.org/      Na tej strani je tudi možnost povleči fajle za v MapSource inštalirat. Je pa malo več dela, ker gre država za državo po izbiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 4 urami, Kričač pravi:

ukvarjat s temi gmap fajli in odklepanjem

Ne bom metal stran naprave, ki  še vedno zadovoji vse potrebe za navigacijo (Nuvi2405).

Za tiste, ki ne vedo kaj hočejo, pardon rabijo, imajo pa denar, proizvajalci pač naredijo oh in sploh izdelek z vsem mogočim in nemogočim potrebnim. Velikokrat slišim "moj ima vse", pa ni nujno, da je le navigacijska naprava.

Seveda vsaki dve leti pa naredijo malo  "bojši" model". Potrošništvo!!!!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MiNa pravi:

 

Ne bom metal stran naprave, ki  še vedno zadovoji vse potrebe za navigacijo (Nuvi2405).

Za tiste, ki ne vedo kaj hočejo, pardon rabijo, imajo pa denar, proizvajalci pač naredijo oh in sploh izdelek z vsem mogočim in nemogočim potrebnim. Velikokrat slišim "moj ima vse", pa ni nujno, da je le navigacijska naprava.

Seveda vsaki dve leti pa naredijo malo  "bojši" model". Potrošništvo!!!!

Točno to, poleg tega pa allrounderji nima lifetime-a cestnih kart, zato je vzeti od druge naprave.

Za allrounderje pa kot je že zgoraj, OSM zemljevidi, ki so free, so za določene dejavnosti že presegli.

Tudi meni še Oregon 600 izjemno služi, kompatibilen z vsemi programi in nima prav nobenih težav in omejitev pri rutah, sledeh itd.

Tankaj, vozi, dokler bo deloval :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 7. 2020 ob 23:48, raza pravi:

Na voljo je nova karta CNEUNTU 2021.10

Kaj bi lahko bilo krivo, da mi Express še danes ne kaže posodobitve karte pri zumotu 595lm travel edition? Pobrisana zgodovina in hard reset že narejeno. Gor je 2020.30 in javi, da je ažurna.

(na Nav5 in Drive51 je šlo bp na 2021.10)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Kaj bi lahko bilo krivo, da mi Express še danes ne kaže posodobitve karte pri zumotu 595lm travel edition? Pobrisana zgodovina in hard reset že narejeno. Gor je 2020.30 in javi, da je ažurna.

(na Nav5 in Drive51 je šlo bp na 2021.10)

Kaj pa opcija ponovna namestitev zemljevidov? 

Poškodovana datoteka GarminDevice.xml???  Imaš kje varnostno kopijo?

Vseeno probaj z Zumota skopirati GarminDevice.xml (.System/Garmin/GarminDevice.xml) na en USB ključek v mapo Garmin. Ko imaš na ključku, ki ima vsaj 8 GB mapo Garmin in v njej GarminDevice.xml ga priklopi namesto Zuma in zaženi Express. Ekspres bo ključek prepoznal kot napravo in nanj naložil vse posodobitve. Na tebi je, da vsebino ključka ročno prekopiraš v napravo v istoimenske mape s katerih si predhodno odstranil staro verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, raza pravi:

Poškodovana datoteka GarminDevice.xml???

Najbrž res, ker se je pojavila še dodatna težava in sicer njegovi zemljevidi na računalniku ne delujejo več in javlja napako (2020.30 ni bila nikoli inštalirana na računalniku, ker Travel Edition tega ne podpira). Preiskušeno tudi na drugem računalniku, javi enako napako. Karta na napravi pa deluje.

napaka1.jpg.9ce15d19b6200f5302c25ce28913ff79.jpgnapaka2.jpg.ccd4f817daa1a735ba375c349b938c5a.jpg

__

Zemljevide sem namestila na oba načina, tako da sem jih zamenjala in tudi ponovno namestila.

Zumota sem tudi izbrisala iz Expressa in ga ponovno namestila.

Varnostno kopijo imam. To s ključkom sem naredila in rezultat je isti – 2020.30.

Kar pa je najbolj hecno, če pogledam na MyMaps, piše, da je naložena 2016.30 :huh:

zgodovina.jpg.69f97dc934ee34da433b07c88020f4bd.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, 3nity pravi:

Najbrž res, ker se je pojavila še dodatna težava in sicer njegovi zemljevidi na računalniku ne delujejo več in javlja napako (2020.30 ni bila nikoli inštalirana na računalniku, ker Travel Edition tega ne podpira). Preiskušeno tudi na drugem računalniku, javi enako napako. Karta na napravi pa deluje.

napaka1.jpg.9ce15d19b6200f5302c25ce28913ff79.jpgnapaka2.jpg.ccd4f817daa1a735ba375c349b938c5a.jpg

__

Zemljevide sem namestila na oba načina, tako da sem jih zamenjala in tudi ponovno namestila.

Zumota sem tudi izbrisala iz Expressa in ga ponovno namestila.

Varnostno kopijo imam. To s ključkom sem naredila in rezultat je isti – 2020.30.

Kar pa je najbolj hecno, če pogledam na MyMaps, piše, da je naložena 2016.30 :huh:

zgodovina.jpg.69f97dc934ee34da433b07c88020f4bd.jpg

"Stroka" ti je že svetovala gori :)

Na Zumu595 imaš datoteko Garmindevice.xml , ponavadi je na rootu naprave ali v mapi Garmin.

Navedeno datoteko skopiraj na prazen USB ključek v mapo \garmin\ in zaženi garmin express.

Garmin express bo "našel" zumota in ponudil nove zemljevide, razen, če imaš kakšno nonEU verzijo.

Nato boš na roko prekopirala iz USBja na Zumota, ter staro navlako pobrisala.

(prikaz skritih in sistemskih datotek je dobro vklopiti, če še nisi).

-----------------------------

Daj za hec mi pošlji tvoj file Garmindevice.xml , da vidim pri sebi, če ponudi update.

("imam" namreč zumo 595 in ponuja).

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš varnostno kopijo izdelano v GarminExpresssu ti ne bo kaj dosti pomagala kar se tiče Garmindevice.xml. V Expressu ti shrani tvoje vnose in nastavitve in ti obnovi stanje pred zadnjo posodobitvijo, če bi šlo pri posodabljanju kaj narobe.

Treba je imeti izvirni Garmindevice.xml snet z delujoče (najbolje nove) naprave.

1362971368_Zajetaslika.JPG.e8d7941db3d44203b4a223825f7cb7fe.JPG

Nekoliko me motijo oznake za zemljevid. Tisti rumeno poudarjeni del. Moji zemljevidi teh WW nimajo.

852310595_Zajetaslika1.thumb.JPG.67d630beea2528fb0d8bfe440add7251.JPG

 

Kot je predlagal @Snečer pošlji Garmindevice.xml, da se vidi kaj se lahko popravi v njem. Da ni naprava slučajno odklepana za uporabo odklenjenih nelegalnih kart?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Navedeno datoteko skopiraj na prazen USB ključek v mapo \garmin\ in zaženi garmin express.

Garmin express bo "našel" zumota in ponudil nove zemljevide, razen, če imaš kakšno nonEU verzijo.

Daj za hec mi pošlji tvoj file Garmindevice.xml , da vidim pri sebi, če ponudi update.

Kot sem že zgoraj napisala, sem to storila in rezultat je ponovno 2020.30.

Verzija je za DE, ITA, FRA in NL trg menda.

pred 48 minutami, raza pravi:

Treba je imeti izvirni Garmindevice.xml snet z delujoče (najbolje nove) naprave.

Kot je predlagal @Snečer pošlji Garmindevice.xml, da se vidi kaj se lahko popravi v njem. Da ni naprava slučajno odklepana za uporabo odklenjenih nelegalnih kart?

 

Nene, varnostna kopija ni iz Expressa, ampak sneta z delujoče naprave. Žal pa nisem tega naredila takoj po nakupu, ampak šele po prvi posodobitvi :(

Ne, naprava ni bila nič odklepana!

pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!