Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Mtp je na Automatic - meni je sicer drugacen kot ta na linku. Probal tudi zagnati kot Admin, isto. Zagnal standard, 2D - isto. Na 396 nisem imel nobenih tezav. Poiscem se kabel, ce prav menim, da ni tezava v tem. Ce se to ne pomaga, posljem z lepimi pozdravi Zumota nazaj. Hvala lepa za taka jajca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v najnovejši posodobitvi Zumo XT, ki naj nebi bil več kompatibilen z Basecamp. Naj bi uporabljal program Explore in aplikacijo Drive na pametnem telefonu.

Nekaj boš našel na te povezavi.

Glede povezave na Basecamp pa je meni uspelo potem, ko sem v XTju pobrisal Temp.gpx in curent.gpx. Naj bi šlo za drugačno konfiguracijo datoteke, ki naj bi jo Basecamp ne znal pravilno prebrati in se v sled tega ne odziva. Če ta dva fajla pobrišeš ne narediš nobene škode napravi, ker avtomatsko kreira nove ob ponovnem zagonu naprave.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

XTja ne poznam.

Garmin ima več načinov sporazumevanja s PCjem, zato ti ga morda v Expressu kaže (morda tudi v raziskovalcu).

Ali kot Mass storage ali MTP device.

Lahko da polni, ne more pa preklopiti v drug način (kabl). Če imaš še kak drug kabl, probaj.

Lahko narediš tudi master reset naprave.

Ne vem. če ima XT enake srkite menije kot drugi

http://popotnik-gps.blogspot.com/

a lahko poskusiš in pogledaš MTP nastavitve.

 

 

 

34 minutes ago, raza said:

Problem je v najnovejši posodobitvi Zumo XT, ki naj nebi bil več kompatibilen z Basecamp. Naj bi uporabljal program Explore in aplikacijo Drive na pametnem telefonu.

Nekaj boš našel na te povezavi.

Glede povezave na Basecamp pa je meni uspelo potem, ko sem v XTju pobrisal Temp.gpx in curent.gpx. Naj bi šlo za drugačno konfiguracijo datoteke, ki naj bi jo Basecamp ne znal pravilno prebrati in se v sled tega ne odziva. Če ta dva fajla pobrišeš ne narediš nobene škode napravi, ker avtomatsko kreira nove ob ponovnem zagonu naprave.

Sem nasel samo current, pobrisal in isto. Pogledal tudi link, hvala. Ne razumem pa, kako naj bi na Drive in Explore planiral - V Drive lahko določiš samo eno lokacijo, Explore pa ni kompatibilen z XT. Natego s strani Garmina torej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš SD kartico v napravi? Če da, potem pobriši tudi na kartici, če kartica vsebuje GPX in v njem current.gpx

Trenutno testiral in po sledečem postopku se poveže. Uporabljam USB kabl od starejših Garmin naprav, mislim daje še od Zumo 550. Delam na WIN 10 pro.

-priklopiš XTja na USB. ko se poveže in odpre okno raziskovalca.V Internal storage v mapi GPX izbrišem curent. gpx

-zaženem Basecamp in se lepo poveže.

Če ostane curent.gpx na napravi Basecamp javi napako: !Prišlo je do napake pri branju current.gpx"

 

Explore ima zavihek Map, kjer ustvarjaš pot, ter izvožiš GPX. Če si ta falj na pcju shraniš med načrtovane poti, jih preko Drive in telefona uvoziš v XT.

V Explorerju še vedno lahko ustvarjaš poti, jih shraniš v GPX formatu in ročno skopiraš na SD ali napravo v mapo GPX. Vse ostalo je enako kot na predhodnih napravah.

Sicer se pa baje pri Garminu trudijo popravit SW za XTja, vendar zdaj verjetno forsirajo nov model razvit iz XTja, to je Tread. Ta dva modela si namreč delita SW.

Obstaja pa še downgrate na verzijo 2,1. Tam je vse špilalo.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, raza said:

Ali imaš SD kartico v napravi? Če da, potem pobriši tudi na kartici, če kartica vsebuje GPX in v njem current.gpx

Trenutno testiral in po sledečem postopku se poveže. Uporabljam USB kabl od starejših Garmin naprav, mislim daje še od Zumo 550. Delam na WIN 10 pro.

-priklopiš XTja na USB. ko se poveže in odpre okno raziskovalca.V Internal storage v mapi GPX izbrišem curent. gpx

-zaženem Basecamp in se lepo poveže.

Če ostane curent.gpx na napravi Basecamp javi napako: !Prišlo je do napake pri branju current.gpx"

 

Explore ima zavihek Map, kjer ustvarjaš pot, ter izvožiš GPX. Če si ta falj na pcju shraniš med načrtovane poti, jih preko Drive in telefona uvoziš v XT.

V Explorerju še vedno lahko ustvarjaš poti, jih shraniš v GPX formatu in ročno skopiraš na SD ali napravo v mapo GPX. Vse ostalo je enako kot na predhodnih napravah.

Sicer se pa baje pri Garminu trudijo popravit SW za XTja, vendar zdaj verjetno forsirajo nov model razvit iz XTja, to je Tread. Ta dva modela si namreč delita SW.

Obstaja pa še downgrate na verzijo 2,1. Tam je vse špilalo.

Tx, Raza pomoč. Poskusim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za stare Nuvi/Zumo 550 je izšel nov zemljevid City Navigator Europe NT 2021.20

image.thumb.png.005e00741191e3450490cf99b745f325.png

Zemljevid je po novem že razbit na 2 datoteki, Vzhodna in Zahodna Evropa.

Razlog: fat32 format ne podpira večjih datotek od 4Gb, zato je celoten zemljevid v dveh delih.

image.thumb.png.8a53d1c48f82251d2f4f836c462d98c5.png

Celoten zemljevid je glede na prejšnjo verzijo krepko poskočil, prej 4Gb, sedaj kar 5.9Gb. Kaj je toliko novega, še nisem razbral.

Zumo 550 nisem prepričan, da prebere dva zemljevida iz SD kartice, načeloma bi moralo delovati po principu, da na

SD kartico v mapo \Garmin\ skopiraš obe datoteko, eno kot gmapsupp.img in drugo kot gmapsup1.img

Kombinacija z notranjim spomnim ne pride v poštev, ker ima zumo premalo notranje hrambe, mislim da okoli 1.2Gb, datoteki pa sta 3.2Gb in 2.8Gb.

Tretja opcija je še izdelava zemljevida po meri, da ostaneš znotraj ene 4Gb datotek (s programom mapinstall).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/11/2021 at 3:24 PM, Dani-El said:

Tx, Raza pomoč. Poskusim.

No, ni šlo. Garmin podpora dala navodilo, da pošljem Garmina na servis. Baje težave s softverom. Danes javili, da je rešeno in da gre na pošto. No, bomo videli, če bo sedaj OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snečer pravi:

Četrta opcija :) 2 kartici poleg, na eni vzhodna, na drugi zahodna in potem menjavat.

 

8Gb kartico pa gresta obe datoteki (gmapsupp in gmapsup1) gor in je rešeno, s tem da download obvezno na ključek vsaj 16Gb, in potem porazdelit, preimenovat karte na SD  in ostalo kar je novega na napravo (timezone, JCV, gmap3d)  .

Če ni dovolj prostora, Expres predlaga vstavitev kartice v napravo ali namestitev po regijah. Na dovolj velik ključek ne dela težav.

 

pred 6 urami, Dani-El pravi:

No, ni šlo. Garmin podpora dala navodilo, da pošljem Garmina na servis. Baje težave s softverom. Danes javili, da je rešeno in da gre na pošto. No, bomo videli, če bo sedaj OK.

Mutijo s tem XTjem in zdaj obljubljajo posodobitev sredi maja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer ali obstaja "gmap" verzija s celotnim zemljevidom? Potem ni problema z Mapsource naložiti do 4 GB tisto kar se rabi.

Na SD kartici na mojem Zumu 550 sem imel že inštalirana dva različna zemljevida. Zaradi boljšega delovanja je najboljše, da se v nastavitvah za mape en zemljevid izklopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Whiskey pravi:

@Snečer ali obstaja "gmap" verzija s celotnim zemljevidom? Potem ni problema z Mapsource naložiti do 4 GB tisto kar se rabi.

Na SD kartici na mojem Zumu 550 sem imel že inštalirana dva različna zemljevida. Zaradi boljšega delovanja je najboljše, da se v nastavitvah za mape en zemljevid izklopi.

Obstaja gmap/exe verzija, saj vidiš gori na sliki odprt Mapsource :) Glede tega se ni nič spremenilo.

Če delujeta dva fajla na zumo550 potem se itak ni nič spremenilo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S programom Mapinstall (ki se inštalira skupaj z Mapsource/Basecamp), se lahko naredi 4Gb datoteka.

874883098_CN2021.204Gbverzija.png.8a1d9d0f8ca25359465916dd692162e8.png

Nato pa je smiselno še uporabiti program IMG Tool, da se spremeni ime seta in da se spremeni nastavitev MS Flag.

Slednje se spremeni iz 1 v 0, kar pomeni, da ta zemljevid otem prikazuje tudi Basecamp (prioriteta izrisa).

Program prilagam v .rar (ni nelegalen)

 

ImgTool1.8.8.rar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, raza pravi:

Posodobitev zemljevidov za novejše naprave Garmin je zunaj: CN Europe NTU 2021.30

Uštiman...

Clipboard01.jpg.82540abf34e2c716899988ae36acd872.jpg

Clipboard02.jpg.d66f8d231c86757f6289e8d94f80142b.jpg

Sicer na varianto z USB napravo (ključek)...

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2021 ob 8:34, Snečer pravi:

 

Če delujeta dva fajla na zumo550 potem se itak ni nič spremenilo...

 

 

Danes sem imel na posodabljanju en zumo 550, pa nikakor ni hotel prepoznat oba dela novih kart na SD. Bral je gmapsupp, gmapsup1 pa nikakor ne. Manjši del karte na napravo ne gre, ker ni prostora, tako da ni ostalo drugega, kot da sem naložil "obrezan" del celote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

BasecCamp je sicer tudi ukinjen produkt ...

Res zanimivo, tisto, kar ji je postavljajo nad konkurenco, so ukinili :) (Mapsource/Basecamp).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snečer pravi:

29_jlK0NsmNxd_9pHbrPz3OElO0QiKpbj6kvGcjeBWMvex-OzIKr4wlir1KftC9Eo2EHiG37nr2YI6G8I0wK_pDwGuSDsCjx4uaOPlgZqbv6jSYPNP0lgxmMhUILQPP7dDC91MNg0Nj6_-D2eCYjpqZKOyauMNVdsDNKsz_lnSBLEgM0rM3nkX9AD3a8IvW5Zuw635PthnqGuNZgwnsBPIEiG1YmSQEhNS6ZusS75SZCsPaiEy_xX_57l_ikLLzMMoh0WmPX2T-dh56I0nJzO12zjWKnH7aA3l-pvmZQ57mZhY_pxTQ8gjeBgFeWHLT4_wOQW8jF1pnd-cIOOCiW2Xu2NQ0QVG9H-2UPhmEu381xhAEUEQGymcPRlJFI2KhVWYANkNwPG3tZhckTaBFNT2JXYUC-ywBHEAg5bora06WiibjcasLN-YkyFWTroemau8WR-ueVLiOxtj7EbEQvZq_BwzyXjU73HcY3HB54IQ21rBKCXZQLWbv1oFMQzRkz5OWbVglPUYXS5ZERhEsgmDx_0TM8yrIY-L4HggDXr-fin_s_2eiDuEr05BIh-LStrSROXaV2CTxBkQxcG_SBIjnYaZ9jMVRT_Y5FWcojc-S6-OPLywQmGGNZVguZQWMit6ohdTlKyng68BGjqGuzAPtlxz9vZjFLEtzYknRqG68pKAojQ_QPFDbsPOvNcQTjcOjiuJ6W4lKY6S986MXidUULHw=w1250-h937-no?authuser=0

Evo ga, nisem eksperimentiral :) ker ne najdem čitalca SD kartice :)

lol

Kaj je to za en link, ker mi odpre kot sliko?

pred 2 minutami, Snečer pravi:

BasecCamp je sicer tudi ukinjen produkt ...

Res zanimivo, tisto, kar ji je postavljajo nad konkurenco, so ukinili :) (Mapsource/Basecamp).

 

Pritisk uporabnikov na spletu (forumi, klici na podporo...) je prevelik.

Delo v Explore Map je nemogoče (vnašaš samo točke, vmes so pa ravne črte, pot izriše šele naprava, kar je total nepregledno) in potem še vsa ostala procedura prenosa preko app Drive v napravo je too mich!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!