Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Še to: Če katero koli obstoječo ruto v BS preračunam na novo, ne pomaga. Če pa jo izdelam od začetka, se v napravi pojavi tako kot je bila skreirana v BC... Skratka, vse stare rute ne delajo kot je treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Joker pravi:

Še to: Če katero koli obstoječo ruto v BS preračunam na novo, ne pomaga. Če pa jo izdelam od začetka, se v napravi pojavi tako kot je bila skreirana v BC... Skratka, vse stare rute ne delajo kot je treba...

to mi diši po win10 problemu, da so fajli nekako "zaklenjeni"

po moje če tak file ali cel folder skopiraš na namizje, bo pokazalo še ikonico da je zaščiteno...

probaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se zanimam za nakup Zumo xt, pa me zanima naslednje:

-ker imam motor in atv me zanima, ali imaš lahko naloženo tudi topo karto, pa izbiraš pot eno ali drugo, ali pa kombinacija cesta-teren

-ali je možno, da imam le vklopljeno, brez vnešene rute, po koncu pa izvozim mapo prevožene poti

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snečer pravi:

to mi diši po win10 problemu, da so fajli nekako "zaklenjeni"

po moje če tak file ali cel folder skopiraš na namizje, bo pokazalo še ikonico da je zaščiteno...

probaj

Tudi to ni. Bom v teh dneh poskusil na drugem računalniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, matjaz67 pravi:

Sam se zanimam za nakup Zumo xt, pa me zanima naslednje:

-ker imam motor in atv me zanima, ali imaš lahko naloženo tudi topo karto, pa izbiraš pot eno ali drugo, ali pa kombinacija cesta-teren

-ali je možno, da imam le vklopljeno, brez vnešene rute, po koncu pa izvozim mapo prevožene poti

 

Na XTja ni potrebno nalagati topo kart, ker jih ima že serijsko in to rutabilne, lahko preklapljaš med kartama kar med vožnjo, tudi, če imaš aktivno splanirano pot. Lahko pa seveda naložiš tudi svoje OSM karte, prilagojene trenutnim potrebam, lahko celo satelitske posnetke izbranih področij. Načrtovana pot se še vedno izrisuje in deluje usmerjanje.

Na kocu poti si lahko pogledaš in shraniš dnevnik poti z vsemi podatki o vožnji in topografiji, kot sled. Naprava mora biti le vklopljena med vožnjo.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H

pred 8 urami, raza pravi:

Na XTja ni potrebno nalagati topo kart, ker jih ima že serijsko in to rutabilne, lahko preklapljaš med kartama kar med vožnjo, tudi, če imaš aktivno splanirano pot. Lahko pa seveda naložiš tudi svoje OSM karte, prilagojene trenutnim potrebam, lahko celo satelitske posnetke izbranih področij. Načrtovana pot se še vedno izrisuje in deluje usmerjanje.

Na kocu poti si lahko pogledaš in shraniš dnevnik poti z vsemi podatki o vožnji in topografiji, kot sled. Naprava mora biti le vklopljena med vožnjo.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še postopek kako prilagoditi GarminDevice.xml od Zumo XT, da si brez problema naložite zemljevide na PC

All you need is a sd card or an usb-stick:

  • Copy the file 'GarminDevice.xml' from the Zumo XT (found in the folder /Garmin/) to the sd card or the usb-stick in a folder 'Garmin'
    Disconnect the Garmin Zumo XT
    Open the file on the sd card or the usb-stick with an editor and search for the entry '<Name>PreProgrammedNamedMaps</Name>' - should be around line 140
    Delete the part 'Named' of the file, should be '<Name>PreProgrammedMaps</Name>' now
    Save the file
    Safely pull the sd card or the usb-stick and connect it again
    Start Garmin Express, should now show the Garmin Zumo XT as 'connected'
    Click on the Zumo XT
    Click on 'Map details'
    Click on 'Map options' of the City Navigator Maps
    There should be an option to 'Install Maps on the Computer'

Please DO NOT edit the file directly on the Zumo XT, this could have unknown consequences with further updates!

Preverjeno deluje!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, večino stvari sem porihtal, čeprav nikoli več ne bo tako, kot je bilo... :)

Po vrsti:

1. Tako kot sem že ves čas predvideval, ni z napravami nič narobe.

2. Zakaj so nastajale "bodice" pri izvozu iz Base Camp v napravo?

Zato:

image.thumb.png.835fc219480368e8dc725606a70ea7c7.png

Tu ne sme biti kljukice pa je bila. Kdaj se je tole okence pokljukalo, nimam pojma. Sam ga zanesljivo nisem. Morda kakšna posodobitev...

3. Zakaj je bil zemljevid v Map Source brez podrobnosti?

Zaradi Ctrl+G:

image.png.f6cf0676f067d8f8d23b64c314eb9eb9.png

Tudi tu se mi malo zdi, na kak način bi se to zgodilo. V in G sta soseda na tipkovnici in prav lahko sem namesto Ctrl+V kresnil CTRL+G. Zakaj tega nisem opazil že zdavnaj, ne vem. :blush:

 

Pa še nekaj generalnih opazk. Že lani sem ugotovil, da če rute izvažam iz Map Sourca, naprava po uvozu obupno dolgo preračunava ruto. Čeprav so izogibanja enaka, prav tako zemljevidi. Iz tega razloga sem pričel rute prenašati v napravo iz Base Campa. Tu pa se je letos pojavil nov hakeljc: Do lani sem v BC samo odprl ruto, splanirano v MS, jo izvozil v napravo, le ta pa jo je tik tak izračunala. Sedaj pa ni več tako. Če je v BC ne preračunam na novo, jo naprava po uvozu preračunava ravno tako dolgo, kot če bi jo izvažal iz MS. Zakaj se to dogaja pa (še) nisem uspel ugotoviti. Morda se bom še trudil, ali pa bom pričel rute planirati direktno v BC, čeprav je le ta veliko bolj okoren od dobrega starega MS...

Še en hec: Na Sardiniji obstaja ena cesta, ki je MS ne prebavlja sploh. Že če miško zapeljem nanjo zmrzne in se zapre. Tudi, če dam znova preračunati ruto, ki poteka po tej cesti (seveda kreirano v BC), zmrzne in se zapre... Gre pa za SS389/Var.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SS389/var  Dogaja se mi isto. Napake nima smisla prijavljati ker je MS itak opuščeni program.

708101443_Zajetaslika.thumb.JPG.142222cf0f0da69faa61d65ac5f219ba.JPG

pred 27 minutami, Joker pravi:

Sedaj pa ni več tako. Če je v BC ne preračunam na novo, jo naprava po uvozu preračunava ravno tako dolgo, kot če bi jo izvažal iz MS. Zakaj se to dogaja pa (še) nisem uspel ugotoviti. Morda se bom še trudil, ali pa bom pričel rute planirati direktno v BC, čeprav je le ta veliko bolj okoren od dobrega starega MS...

 

 

Kolikor sem uspel razbrat iz raznih forumov je težava z oblkovnimi točkami, ki jih programa različno obravnavata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1848188464_Zajetaslika.JPG.a588661d1419910584fa9f91ab2c8562.JPG

Pri tej nastavitvi bodi pozoren za katero napravo gre! Za vsako prijavljeno napravo so lahko različne kljukice. Razen če ne uporabiš gumba Uporabi v vseh napravah.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi. Spodaj je gumb "Uporabi v vseh napravah". Tudi če spremeniš samo v eni, te na to opozori...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Joker pravi:

Brez skrbi. Spodaj je gumb "Uporabi v vseh napravah". Tudi če spremeniš samo v eni, te na to opozori...

Na tretji strani te teme najdem svoja slikovna navodila, kako nastaviti Basecamp :)

Glavno da si rešil. Brez kljukice je ok, če imaš seveda na napravi enak zemljevid in izogibanja.

Sicer zna biti zanimivo.

Glede napak, sem že opazil da se pojavlja samo pri Italijanski karti in seveda samo v MS, ki izvrže napako.

Zna bit, da ima cesta kakšen parameter, ki ga MS ne prebavi in izvrže.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Brez kljukice je ok, če imaš seveda na napravi enak zemljevid in izogibanja.

Sicer zna biti zanimivo.

S kljukico, enakimi zemljevidi in izogibanji je še bolj zanimivo. "Glavnik" namesto rute... :)

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 5. 2021 ob 17:06, raza pravi:

Še postopek kako prilagoditi GarminDevice.xml od Zumo XT, da si brez problema naložite zemljevide na PC

All you need is a sd card or an usb-stick:

  • Copy the file 'GarminDevice.xml' from the Zumo XT (found in the folder /Garmin/) to the sd card or the usb-stick in a folder 'Garmin'
    Disconnect the Garmin Zumo XT
    Open the file on the sd card or the usb-stick with an editor and search for the entry '<Name>PreProgrammedNamedMaps</Name>' - should be around line 140
    Delete the part 'Named' of the file, should be '<Name>PreProgrammedMaps</Name>' now
    Save the file
    Safely pull the sd card or the usb-stick and connect it again
    Start Garmin Express, should now show the Garmin Zumo XT as 'connected'
    Click on the Zumo XT
    Click on 'Map details'
    Click on 'Map options' of the City Navigator Maps
    There should be an option to 'Install Maps on the Computer'

Please DO NOT edit the file directly on the Zumo XT, this could have unknown consequences with further updates!

Preverjeno deluje!

Z novo posodobitvijo GarminExpress na  v. 7.6.0.0 v citatu omenjena procedura odpade! So odpravili pomanjkljivost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je kdo imel pri posodabljanju težave pri instalaciji zemljevidov na PC? Prvič po tem, ko so uvedli doživljenjsko posodabljanje zemljevidov za naprave LM, sem moral zemljevide na računalniku ročno odkleniti. Po instalaciji me je v BC in v MS pričakalo obvestilo: "Vaši zemljevidi so zaklenjeni". Po tem, ko sem uvozil ključ v BC je deloval tudi v MS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, raza said:

Je kdo imel pri posodabljanju težave pri instalaciji zemljevidov na PC? Prvič po tem, ko so uvedli doživljenjsko posodabljanje zemljevidov za naprave LM, sem moral zemljevide na računalniku ročno odkleniti. Po instalaciji me je v BC in v MS pričakalo obvestilo: "Vaši zemljevidi so zaklenjeni". Po tem, ko sem uvozil ključ v BC je deloval tudi v MS.

Če se ne motim, mora imeti  uporabnik na PC-ju administratorske pravice, če ne se ne odklenejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, Imam napravo nuvi 2557, ki jo uporabljam ze 2 leti in do sedaj nisem se imel tezav z kopiranjem kart iz base camp v napravo. Ko kopiram zrisano pot v napravo (enako kot do sedaj) mi te poti naprava ne najde. Morda kdo ve v cem je problem. Hvala

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, raza pravi:

Je kdo imel pri posodabljanju težave pri instalaciji zemljevidov na PC

Ja. Naložil z XT pa je zaklenjeno. Potem pa še s starejšim Nuvi 3490 pa enako.

Kako si odklenil?

Jaz takole

Citiraj

The maps will be installed on the computer, but the unlock file for it will not be installed - so the map is locked and can't be used! This is already verified from many users...

Temporary solution for this - from the folder .System/Maps on the Zumo XT copy the file 'D6210130A.gma'  to  'c:\Users\(username)\AppData\Roaming\Garmin\Maps\' kopieren(!!), this should unlock the map in BaseCamp...

Alternatively you could copy .gma-Datei to 'c:\ProgramData\Garmin\Maps\', this also should work....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zdaj vidim, je napaka spet na Garminovi strani. So pač spet kiksnili, kar se zdaj dogaja vedno pogosteje, ali pa morda vpliva tista fora za prenos zemljevidov s pomočjo ključka? Zdi se mi sumljivo, ker mi je GE najprej ponudil prenos zemljevidov na PC in ko sem začel s prenosom, je GE predlagal, da bo zemljevide namestil na SD kartico v XTju. Ker se s tem nisem strinjal, sem prekinil namestitev in odstranil kartico. V drugem poizkusu mi prenosa zemljevidov na PC ni več ponudil, pa sem vseeno nadaljeval. Na XTja je namestil zemljevide OK. Potem sem poizkušal še par krat pa opcije za namestitev na PC ni bilo več, zato sem uporabil opcijo z USB ključkom in namestil zemljevide brez problema, ko pa sem zagnal BC odpre okno, da so zemljevidi zaklenjeni. Odklenil sem jih kar s tega okna, ki ponuja odklep. Uvoziš datoteko DXXXXXX. gma in je urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Dejstrum pravi:

Zdravo, Imam napravo nuvi 2557, ki jo uporabljam ze 2 leti in do sedaj nisem se imel tezav z kopiranjem kart iz base camp v napravo. Ko kopiram zrisano pot v napravo (enako kot do sedaj) mi te poti naprava ne najde. Morda kdo ve v cem je problem. Hvala

 

Lp

Poglej v napravo, če ti je kreiralo datoteko Temp.gpx. Če ne prenos ni uspel. 

Pot lahko shraniš v BC kot GPX datoteko in jo potem ročno skopiraš v napravo v mapo GPX in jo bo našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, raza pravi:

Je kdo imel pri posodabljanju težave pri instalaciji zemljevidov na PC? Prvič po tem, ko so uvedli doživljenjsko posodabljanje zemljevidov za naprave LM, sem moral zemljevide na računalniku ročno odkleniti. Po instalaciji me je v BC in v MS pričakalo obvestilo: "Vaši zemljevidi so zaklenjeni". Po tem, ko sem uvozil ključ v BC je deloval tudi v MS.

ja, celo javilo je napako pri nameščanju v expressu, odklenil pa sem tudi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BP Naložil na avtomobilski DriveSmart61LMT-S in na CN (Win10 ver 21H1), ja še vedno služi namenu...

Po pol leta od otvoritve, bi bile lahko dodane spremembe v Celju nekaj novih "rondojev" obvoznica???

Na Drive51LMT-S bom nalagal z varianto USB ključka (samo 8G "spomina")

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!