Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Rezultat?

Poslali so mi nazaj z isto napako, kot sem jim poslal.

S pripisom, da lahko kupim novega.

Jezen? Razočaran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni za komentirat, ampak za tožit bando.

Očitno se ne motijo samo v pošiljanju mailov, ampak tudi v izjavah in pri delu na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom probal tole....

Počasi postaja izziv.

Verify the Device is Getting Power

 1. Plug your device into the vehicle with its original Garmin vehicle power cable or into the motorcycle with the original motorcycle power cable

    • Make sure there is nothing between your vehicle power cable and your vehicle's power outlet, such as a splitter or other charging accessory
    • Do not use a USB cable, pictured with a red symbol below

Capture_Time1534381645514.JPG

2. Turn the vehicle's power on
3. Check the light on the vehicle end of the power cable and make sure it is lit

4. Drive normally with the device connected to power for at least 10 minutes

The device should power on after taking these steps.


Remove any Memory Cards in the Device


Reset the Device

If the device still does not power on, or if the screen has become frozen and will not power off, a soft reset can help by forcing the device to reboot.

To Perform a Soft Reset:

  1. Connect the device to a power source with a vehicle power cable or AC adapter
  2. Hold the power button AND the zoom (+) button down and slowly count to 20

If This is Ineffective, Remove and Reinsert the Battery Using the Specific Steps Below:

  1. Remove the battery from the zumo
  2. Plug the zumo into a computer via USB cable
  3. Place the battery back into the zumo

The device should now turn on. Leave the device connected to power to give the battery time to charge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O napajanju zuma serije 3xx se je že pisalo. Motoristični nosilec z napajanjem nekako izgublja stik na tistih dveh pinih zaradi vibracij in posledično pride do stalnega preklapljanja baterija-zunanje napajanje. V nemalo primerov odpove čip na vezju, ki to počne in s tem je konec polnjenja baterije med vožnjo in preklapljanja. Baterijo tako lahko napolniš le, če jo vzameš iz naprave in priklopiš na polnilec prek priključnih žičk. 

Pri taki okvari se naprava na USB priključek običajno normalno prižge in deluje, le baterija ne sme biti priključena, pa tudi to ni vedno pravilo. Včasih deluje kljub bateriji. Po moje je odvisno od stopnje okvare na čipu.

Sem že rešil tako, da sem baterijo priključil direkt na napajalne sponke USB. Ker ima baterija svojo polnilno elektroniko ni bojazni, da bi jo uničil pri polnjenju, obenem pa baterija napaja napravo preko USB, ko kabel ni priključen. Lahko se poveže še na pina na hrbtni strani za napajanje preko moto nosilca.

Če bo kdo to počel, naj se zaveda, da počne to na lastno odgovornost. Za moder dim ne odgovarjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kawasaki_rider pravi:

Lahko das prosnjo na servis za zaposlitev, ce bos kdaj brez sihta. ?

Sem že brez šihta?, pa se ne trudim preveč z iskanjem, ker sem svojo tlako že oddelal.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, sem odprl, odklopil baterijo, dal na kabel.

Se ne zažene. Napravo imam pri sebi.

Če želiš ti jo pošljem, da boš imel za dele.

Grem na Android. Ta dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MariborBMW pravi:

Raza, sem odprl, odklopil baterijo, dal na kabel.

Se ne zažene. Napravo imam pri sebi.

Če želiš ti jo pošljem, da boš imel za dele.

Grem na Android. Ta dela...

primeš...fukneš u zid...še 3x skočiš gor. Pol maš pa dve variante, al se resetira al pa greš po novo.

ps. dokler je v garanciji morajo odpravljat napake, če ni več v garanciji je produkt za en kurac...

pss. android dela, dokler se ne pregreje, al pa dokler ne crkne kakšen bolj švoh foun. Dobri pa delajo, preverjeno...

Mogoče bom spet težak, kot mi je pred kratkim zapisal Raza, ampak tok problemov...ne to ni normalno in tako ne sme biti.

Žal nimamo nekih boljših alternativ in so samo približki Garminu...s podobnimi problemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

primeš...fukneš u zid...še 3x skočiš gor. Pol maš pa dve variante, al se resetira al pa greš po novo.

ps. dokler je v garanciji morajo odpravljat napake, če ni več v garanciji je produkt za en kurac...

pss. android dela, dokler se ne pregreje, al pa dokler ne crkne kakšen bolj švoh foun. Dobri pa delajo, preverjeno...

Mogoče bom spet težak, kot mi je pred kratkim zapisal Raza, ampak tok problemov...ne to ni normalno in tako ne sme biti.

Žal nimamo nekih boljših alternativ in so samo približki Garminu...s podobnimi problemi.

Butasto se mi zdi, vsake tri leta iskat novega. Nisem generacija, ki bi kar menjaval. 

Ampak, če ni servisa, je na koncu vprašanje ali se splača napravo kupiti.

pred 19 urami, raza pravi:

Lahko pošlješ, probam izziv in če rešim, dobiš nazaj! 

Za začetek pošlješ na moje stroške, ker enkrat si jih že imel z prevaranti....

Naslov na ZS.

Sem ti odgovoril na ZS.

Hvala za podporo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se opravičujem, če kje to že piše, ampak 40 strani je res veliko za prebrat. Do sedaj se se otepal navigacije kot hudič križa, sedaj pa bi se rad naučil kaj novega... Z kaj gre: baje, da obstaja USB kabel (s čipom) za polnjenje Garnima, da le-ta ne gre v t.i. computer mode, se pravi, da ga lahko uporabljaš med polnjenjem. Imam starejši Garmin Nuvi s slabo baterijo in bi ga rad med vožnjo polnil s powerbankom...

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, gaberkosir pravi:

Se opravičujem, če kje to že piše, ampak 40 strani je res veliko za prebrat. Do sedaj se se otepal navigacije kot hudič križa, sedaj pa bi se rad naučil kaj novega... Z kaj gre: baje, da obstaja USB kabel (s čipom) za polnjenje Garnima, da le-ta ne gre v t.i. computer mode, se pravi, da ga lahko uporabljaš med polnjenjem. Imam starejši Garmin Nuvi s slabo baterijo in bi ga rad med vožnjo polnil s powerbankom...

Hvala.

Z uporabo garmina se ti bo odprl nov svet. Ko ti bo nagajal in te pošiljal na neplanirane poti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaja predvsem tistim, ki ga imajo celo zimo in še dlje v predalu in potem nevešči in čudežev pričakujoči pričakujejo, da bo navi sistem vsemogočni in jih potegnil iz dreka. Da zaupaš navigaciji jo je treba poznati v dušo in potem presenečenj ni. Če pa so, pa marsikaj vidiš, kar drugače nikoli v življenju nebi. Samo upati si moraš poslušati Mico.

pred 24 minutami, gaberkosir pravi:

Se opravičujem, če kje to že piše, ampak 40 strani je res veliko za prebrat. Do sedaj se se otepal navigacije kot hudič križa, sedaj pa bi se rad naučil kaj novega... Z kaj gre: baje, da obstaja USB kabel (s čipom) za polnjenje Garnima, da le-ta ne gre v t.i. computer mode, se pravi, da ga lahko uporabljaš med polnjenjem. Imam starejši Garmin Nuvi s slabo baterijo in bi ga rad med vožnjo polnil s powerbankom...

Hvala.

Za polnjenje oz. napajanje je dober vsak kabel, da le paše v vtičnico, samo izvor toka mora biti čez 2 A. Nič se ne bo zgodilo z napravo, če boš poizkusil povezati. Večje težave so s prenosom podatkov, če kabel ni OK.

Če se pa bojiš se pa oglasi na pir, saj sva čisto blizu.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, raza pravi:

Če pa so, pa marsikaj vidiš, kar drugače nikoli v življenju nebi. Samo upati si moraš poslušati Mico.

Jaz sem imel z garminom samo dva problema.

Včasih sem ga ubogal in zalutal. 

Včasih sem ga pa ignoriral in spet zalutal. :) Nepozabni trenutki, sem se počutil kot Krištof Kolumb. :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdo od prisotnih in tole prebira lasti Garmin Zumo 345 ? Ampak res ta model in bi bil pripravljen pomagati.

Rešujem namreč Garmina, ki mi ga je poslal @MariborBMW. Rabil bi določeno datoteko, ki bi mogoče napravo obudila v življenje. Datoteke ne najdem več na spletu, internetna stran, ki  je to nekoč imela, pa je izginila. Gre za dosti redek model Zumota, ki ga je tržil Luis, pa še nekatere nemške trgovine saj je bil prvenstveno namenjen zahodni EU (tudi karte so bile temu prilagojene).

Lepo prosim lastnika, da se mi javi, lahko tudi na ZS. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, raza said:

Nagaja predvsem tistim, ki ga imajo celo zimo in še dlje v predalu in potem nevešči in čudežev pričakujoči pričakujejo, da bo navi sistem vsemogočni in jih potegnil iz dreka. Da zaupaš navigaciji jo je treba poznati v dušo in potem presenečenj ni. Če pa so, pa marsikaj vidiš, kar drugače nikoli v življenju nebi. Samo upati si moraš poslušati Mico.

Za polnjenje oz. napajanje je dober vsak kabel, da le paše v vtičnico, samo izvor toka mora biti čez 2 A. Nič se ne bo zgodilo z napravo, če boš poizkusil povezati. Večje težave so s prenosom podatkov, če kabel ni OK.

Če se pa bojiš se pa oglasi na pir, saj sva čisto blizu.

Hvala za odgovore, ampak... Ne govorim o polnjenju, ampak o uporabi med polnjenjem. Ko priklopiš usb kabel, gre naprava v "computer mode". Ampak sem našel rešitev na youtube. Tudi, kako naložiš pot iz "google maps" v Garmin sem se že naučil... :) Napredujem....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gaberkosir pravi:

ampak o uporabi med polnjenjem.

Ena od rešitev...

Meni deluje na vseh Nuvi765, Nuvi 2405, Garmin Drive 51LMT-S in Garmin Drive Smart 61LMT-S.

IMG_20220218_174231.thumb.jpg.573a8d9cae53a014ff7ff18251d86395.jpg

Ni profesionalno za videt deluje pa BP. V skrčno bužirko sem "oblekel" 12V/5V 4A DC/DC "Buck konvertor" Zraven GPS lahko polnim še telefon.

IMG_20220.thumb.jpg.bd3ba3657d79d936873622b814c6880d.jpg

18k ohm upor sem dodal med pina 4in5 kot je opisano v povezavi. vse pa zalil z vročim lepilom...

Ohišje konektorja bi lahko natisnil tudi na 3d tiskalniku (dve polovički) in ji nato zlepil bi bilo bolj profi...

Z dodatkom tega upora GPS takoj po priključitvi preide v navigacijski način, brez iskanja povezave z računalnikom.

Tule je še en opis...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Tudi sam sem videl filmček, kjer iz usb kabla odstrani žički za prenos podatkov pusti pa žički za polnjenje in stvar deluje. Obstajajo pa že kabli z vgrajenim čipom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, gaberkosir pravi:

Obstajajo pa že kabli z vgrajenim čipom...

Nobene raketne znanosti. Dodan je le navaden (ali SMD) upor, 18K v mojem primeru.

Žičk ni potrebno prekinjat, ker napajalniki pina 2 in 3 nimajo povezena. Včasih GPS polnim doma uporabin pa kar polnilec za telefon.

Polnilec.JPG.720f119c50df5fb6c9987444c5449a25.JPG

S tem se izognem roblemom, ki jih je opisal @raza v svojem zapisu malo nazaj.

V bistu je predelava iz moje prejšnje objave še najboljša in sigurno deluje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 2. 2022 ob 14:54, raza pravi:

Lahko pošlješ, probam izziv in če rešim, dobiš nazaj! 

Za začetek pošlješ na moje stroške, ker enkrat si jih že imel z prevaranti....

Naslov na ZS.

Zadeva je sledeča:

Z nesebično pomočjo @avtomoto sem prišel do potrebnih datotek in uspel flešat Garmina. 

Sam postopek je potekal brez zapletov. Lepo se je SW naložil na novo in naprava se je normalno zagnala vse do nalaganja zemljevidov. Potem se ponovi stara zgodba sesuvanja.

Klasična povezava z PC ne gre (se ne poveže, čeprav program za povezavo (vsaj ikono) naloži) in do vsebine zaenkrat ne morem dostopit, da bi zbrisal karte. Za spesnit program, ki se naloži na SD kartico pa bi se rabila datoteka GarminDevice.xlm, ki pa je žav nedosegljiva na napravi,  beckupa pa ni.

Očitno je ves problem v okvarjeni datoteki zemljevida ali zasedenosti pomnilnika.

Bomo še malo tuhtali, močoče se utrne še kaka rešitev ali se najde GarminDevice.

20220219_121830.jpg

20220219_121912.jpg

20220219_121930.jpg

20220219_122000.jpg

20220219_122011.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Popotnikom sva pred leti že sodelovala, vendar mi je ob zadnjem kontaktu dejal, da je opustil tovrstno delo in se posveča novim izzivom. Sem pa mnenja, da je z njegovim znanjem zadeva sigurno rešljiva, ker je naštudiral zadeve v nulo. Nam "učencem" pa fali pred vsem boljše obvladanje programiranja in znanje angleškega jezika. Določenih detajlov hekerji običajno ne razkrijejo, dokopati do njih se je pa težko ali pa je treba imeti tudi nekaj sreče. Pot naprej sicer poznam, premostiti pa je treba nekaj cak, ki so ostale skrite v Popotnikovem delu. Če mi uspe, sem se nekaj naučil, če ne, si pa pri mojih letih ne bom prav nič zameril. Pot na odpad je še vedno odprta....Do takrat pa še nekaj mozganja in tratenja časa do začetka moto sezone.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, raza pravi:

Mukotrpno mozganje je obrodilo sadove. S pomočjo je pristopil še @Explorer in mi poslal datoteko zadnje posodobitve njegove naprave. Tako sem lahko primerjal datoteke med seboj in izluščil nekaj zanimivosti. 

Dodal sem še nekaj branja na GPS forumu in spesnil sistem za dostop do naprave in nato izbrisal okvarjene karte in ponovno flešal SW. Po resetu je  Zumo oživel. Sledilo je še posodabljanje preko GarminExpresa in zadeva ŠPILA! 

 

 

BRAVO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!