Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Rute lahko poljubno prenašaš / uvoziš / izvoziš neglede na platformo. Samo z tistim programom ali platformo, ki rute obdeluješ, shraniš v primerni format. Večinoma je to .gpx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Preko Garmin Express si posodobite vaše Garmin naprave. Glede na to, da mi je ponudilo posodobitev za 12+ naprav, ki jih upravljam, bo ta posodobitev imela "kritičen" pomen za delovanje naprave ali njihovih zemljevidov....

Kot že enkrat prej rečeno, če ponudi posodobitev samo za eno napravo, ni bistvenih sprememb, če pa v trenutku ponudi posodobitev za več naprav, pa lahko ima vpliv na delovanje naprave ( vodenje, preračunavanje, itd...)....

 

 

 

TimeZoneMAP.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prejšnja urgentna TimeZone 30.00 je imela kar velik vpliv na obnašanje zumo serije 3xx,5xx, Navigator... Se jim je kar pomedlo pri preračunavanju. Sem par naprav moral povrniti na starejšo verzijo, ker so lastniki po..zdili zaradi katastrof pri vodenju. 

Pa se na koncu vprašaš, če kakšna od posodobitev ni namerna, da bi se upokojilo starejše modele in nabavilo nove...

Tudi za najnovejše serije naprav se po forumih bijejo bitke okoli katastrofalnega vodenja v primeru načrtovane poti z več vmesnimi točkami in se vmes dogodi nenačrtovan obvoz. Pri preračunavanju se jim logika podre... Vse kar so navigacije nekoč že znale je kar na enkrat postalo nerešljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh. Ravnokar update naredil.

Kaj zdaj? Do Februarja-marca ne bom rabil verjetno. 

Upam, da zrihtajo do takrat.

11 hours ago, raza said:

Vse kar so navigacije nekoč že znale je kar na enkrat postalo nerešljivo...

A nič ne testirajo al kaj. Sin računalničar. Programe, ki jih naredijo testira prav poseben odelek namenjen temu. Poizkušajo mogoče in nemogoče variante kako zaštekat-uničit itd.. program. Kar najdejo popravijo in spet test od začetka. Iz firme ven gre program, ki DELA.

Garmin se pa od vedno gre nek reverse ingeniring. Čakajo odzive kupcev-uporabnikov, da potem popravljajo. Adijo pamet.

Popravljeno . Popravil Quest
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabniki smo največji testni oddelek, ki je praktično brezplačen. Povratnih informacij zgleda, da imajo dovolj, škriplje pa jim pri programerjih, ki napake ne znajo dovolj hitro in kakovostno odpraviti. Uporabniki pa čakamo.....testiramo in spet čakamo, hkrati pa hočemo vedno več... Včasih je bilo dovolj, da smo našli cilj, danes je želja kolikor je uporabnikov.

Dokler bo prodaja cvetela se ne bodo kaj prida sekirali. Je pa navigacija kot samostojna enota v zatonu, ker proizvajalci vozil vedno več aplikacij integrirajo v svoj sistem. Poleg tega so v modi zapestne in telefonske enote, ki so vedno z uporabnikom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kar nekaj časa opažam (zadnje dve tri nadgradnje zemljevidov) tudi TZMap..., da pri izračunu pokaže tale zapis...

66576.jpg.5b06042541eee4626b56357e99123d7e.jpg

Nuvi 1350

87220.jpg.010c11998417c9a5a0f18c44c51d4f05.jpg

Nuvi2495

Pot sicer izračuna, tudi vodi potem pravilno, je pa moteče...

Vse kar sem imel novejše mi je pa EKSPRESNO "pocrkal" :devil::angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, raza pravi:

Uporabniki smo največji testni oddelek, ki je praktično brezplačen. Povratnih informacij zgleda, da imajo dovolj, škriplje pa jim pri programerjih, ki napake ne znajo dovolj hitro in kakovostno odpraviti. Uporabniki pa čakamo.....testiramo in spet čakamo, hkrati pa hočemo vedno več... Včasih je bilo dovolj, da smo našli cilj, danes je želja kolikor je uporabnikov.

Dokler bo prodaja cvetela se ne bodo kaj prida sekirali. Je pa navigacija kot samostojna enota v zatonu, ker proizvajalci vozil vedno več aplikacij integrirajo v svoj sistem. Poleg tega so v modi zapestne in telefonske enote, ki so vedno z uporabnikom....

Pol je bolje, da počakamo z updejem do Aprila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, solorider pravi:

Pol je bolje, da počakamo z updejem do Aprila?

Če ne rabiš, pusti, saj tudi tako kot je, deluje, kot je do sedaj. Do aprila bo še kakšna posodobitev in boš takrat z enim šusom več muh potolkel.

Baterijo pa le občasno napolni, da ne shira od nerabe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Že kar nekaj časa opažam (zadnje dve tri nadgradnje zemljevidov) tudi TZMap..., da pri izračunu pokaže tale zapis...

66576.jpg.5b06042541eee4626b56357e99123d7e.jpg

Nuvi 1350

87220.jpg.010c11998417c9a5a0f18c44c51d4f05.jpg

Nuvi2495

Pot sicer izračuna, tudi vodi potem pravilno, je pa moteče...

Vse kar sem imel novejše mi je pa EKSPRESNO "pocrkal" :devil::angryrant2:

Šparaj delavni pomnilnik z prikazom nepotrebnih stvari. V ozadju vidim, da ti prikazuje sledi preteklega dogajanja (svetlo modre črte). Izklopi prikaz. Izklopi prikaze ikon za črpalke, gostilne, hotele ....,če ni potrebe. Vse to uporablja delavni pomnilnik.... ki ga starejše naprave nimajo v izobilju. Novejše mape  so v stanju natrosit vedno več podatkov, ki jih je potrebno prednaložit in obdelovat glede na nastavitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi, počasi....Ne na pamet in na prvo žogo.....

Kar so navigacije znale nekoč, znajo tudi danes in znajo še več, tukaj ni nobenega problema. Kar se tiče "testiranja", ima vsak uporabnik možnost dovoliti, da Garmin zbira podatke iz njihovih navigacij, da kasneje vse to izboljšajo. To lahko dovolite / zavrnete v GE. Pa to ne zbirajo informacij, pri kateri ljubici ste, ker to jih najmanj zanima....Zbirajo se informacije / podatki, zakaj se je določena naprava "sesula", ( to lahko vidite tudi sami ), zakaj nekje na cesti ( vi in ostalih ŽNJ in ŠPLJ uporabnikov ) vsakodnevno stojite / se premikate pod omejitvijo, itd...( zaradi izboljšanje zemljevidov ), itd, itd....

Uporabnik MINA...nimamo nobenih podatkov, kakšno verzijo kartografije uporabljaš, ali je naprava posodobljena na maximum, imaš mogoče vključenih več zemljevidov, dobrodošel bi bil tudi podatek za tvojo relacijo, kjer si imel problem.... Dokler nimamo teh informacij, je tvoj problem nerešljiv in gre zgolj za ugibanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, raza pravi:

Nekako v stilu uradnega servisa....

Saj verjetno je, glede na to, da dobiš izgovor namesto rešitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motoGPSfan pravi:

kakšno verzijo kartografije uporabljaš

Original. Posodobljeno kar ponudi GE.

pred 2 urami, motoGPSfan pravi:

ali je naprava posodobljena na maximum

Ja, tole mi je izpisalo po posodobitvi danes,

pred 2 urami, motoGPSfan pravi:

imaš mogoče vključenih več zemljevidov,

Ne.

pred 2 urami, motoGPSfan pravi:

dobrodošel bi bil tudi podatek za tvojo relacijo, kjer si imel problem

Relacija CE-SGPaklenica.  Izogibanje AC in makadam, krajši čas. ostalo privzeto.

Sem preizkusil še nekaj drugih, enako.

pred 4 urami, raza pravi:

Izklopi prikaze ikon za črpalke, gostilne, hotele ....

@raza dober predlog, preizkusim še tole...

Prvič je tak zapis 2495 prikazal na poti iz MNE, ko je dala moja :inlove: naj izračuna pot iz Sutomora - Domov.

Takrat nama je bila zadeva sprva smešna. Midva to prevoziva BP, "MICA" je pa cvikala, če bo zdržala tako dolgo pot :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če "poguglaš". Garmin predlaga sledeče...

Sem preikusil še izbris NVram-a pa je isto, če dam izračun poti,  do cilja, ki je oddaljen več kot 200 + km.

"Lepotna napaka" je včasih rekel moj bivši sodelavec v ISKRI, ko prve elktronske telefonske centrale niso delovalo tako kot so predvideli v razvoju...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko imaš prostora na ramu naprave? So karte na SDju ali v napravi?

Probaj zbrisati nekaj nepotrebnih datotek, kot so Voice (razen Mateje), Help fajle, zgodovino v GPXu.... in probaj izračun rute.

Se je dogajalo, da so zbrisane datoteke ostale v spominu in navidezno zasedale prostor. (enako kot slabi sektorji na disku).

Rešitev je bila formatiranje naprave, ki pa zahteva posebne programe in varno shranjene sistemske datoteke.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, raza pravi:

Rešitev je bila formatiranje naprave, ki pa zahteva posebne programe in varno shranjene sistemske datoteke.

Tole sem pa naredil že po prvih znakih čudnega obnašanja.

Bom preizkusil še eno zadevo, najti moram zemljevide (img) tam iz leta 19 ali prej.

Tale 2495 in tudi 1350 nista v moji lasti dovolj dolgo, da bi imel prvotne datoteke.

Back up brez zemljevidov sem pa naredil, ko sem jih dobil, a so bile nekatere posodobitve že narejene.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo najti tudi kak zemljevid s tega obdobja, če ti slučajno ne uspe.

To mam : CN Europe NTU 2020.10 (4.7.2019)

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me kar zmrazi, ko tole berem, kaj bo spomladi, ko vklopim mojega Garmina. Spet me bo treniral do jeseni.  Kaj čemo, ko pa ne znamo več kart brat in kompasa v glavi uporabljat.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič narobe, če čez zimo vzameš garmina v roke in treniraš na "suho". Bo koristilo tebi in garminovi bateriji, ki ji ležanje v predalu prej škodi kot koristi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MINA, nekaj ne štima. Na mojem drivesmart 66 ni problemov, če vnesem relacijo CE - Paklenica ( ali kamerkoli po evropi ) z tvojimi kriteriji. Glede na to, da imaš na dveh napravah iste težave, sumim, da imaš zbrko na napravah ( več zemljevidov, neposodobljena naprava, itd...). Nemogoče zadevo ocenit brez naprave. V takšnem primeru gre v večini primerov za neznanje uporabnikov ali razumevanje, kar od tebe naprava hoče.

Za forumsko rešitev težave rabim printscreen, kaj vsebuje naprava 1350, kaj imaš obkljukano pod kartografijo.

Gledam pa sliko, ki si jo nalimal. Imel sem nuvi 1350, tudi predelanega, da je prikazoval JCV in z njim prevozil velik del evrope, pa nikoli ni zapisalo, kar je tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/6/2022 at 1:49 PM, MiNa said:

BC for Apple.

Odvisno od osebne želje...

nekako kot v drugi točki...

z jabolki ni tako simpl. Operacijski sistem za mobilne naprave se kliče iOS. Basecampa v app storu na telefonu/mobilcu nisem našel. Tale na linku je za macOS ki laufa na osebne računalnikih, mac, imac macbook...

basecamp.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, motoGPSfan pravi:

nekaj ne štima

S tvojo ugotovitvijo se popolnoma strinjam!

pred 5 minutami, motoGPSfan pravi:

Na mojem drivesmart 66

JP, precej noveša naprava od mojih dveh. Imam tudi jaz Drive55 in DriveSmart61 ampak sta po cca 3 letih uporabe odšla v večna lovišča.

1350 uporablja še NT mape, 2495 pa že NTU ta ima celo doživljensko nadgradnjo.

Kar naprej pišeš o neznanju, veš tudi mi "starejši prdci" nekaj znamo kar se GPS napravic tiče. Smo tudi prevozili veliko samo z papirnatim zemljevidom.

Tole je bila moja prva GPS napravica

garmin-gps-v.jpg.c8571ba1b96be160cf57fbf8d7a7466c.jpg

Še jo imam, in še vedno deluje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

Da vidim, če bo pomagalo. Pregled in defragmentacija "spomina"...

NUVI_DEFRAG.JPG.d75e9ac1b45dea94c15d370e77d77715.JPG

Prej in

NUVI_DEFRAG_A.JPG.2c784f8275057df33fc7c4a0232bd604.JPG

Potem...

Jaz mislim, da si navigacijo letos prehladil, ker sta se kar naprej potepala. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!