Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 4 urami, Legenda123 pravi:

TNX.

Si morda probal če prikazuje radarje v državah, kjer je to prepovedano (Nemčija, Francija?).

Nemčija

 

 

3335700.png

 

3347628.png

 

3372257.png

Popravljeno . Popravil motoGPSfan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Legenda123 pravi:

Carsko. Hvala!

Sem študiral drivesmart 66.  Pa me zanima še ena izkušnja. MT-S pokrije s prometnimi info celo Evropo. MT-D le določene države. Nima pa zadeva lifetime update za mape, ker ni oznake L spredaj, ali se motim?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ima. Glede prometnega info pa vzemi MT-D. Samo zato, ker boš še vedno lahko uporabljal MT-S, saj se v vsakem primeru povežeš z telefonom. Moja ima sicer še navaden FM TMC anteno, pa načeloma še vedno delajo prometne informacije, samo naprava ne opozarja na njih. Prikazane so na napravi, ni pa opozorila. Ne vem, po kaki butasti logiki je garmin to ukinil, iz Senčurja so mi odgovorili, da pač FM TMC ne dela več. Pa kako ne, če so informacije prikazane na napravi, samo opozoril ni🙄.

Potem sem pa malo testiral preko Garmin drive aplikacije, kjer je Live Traffic in res dela boljše. 

Verzija MT-S bo pač malo cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, motoGPSfan pravi:

Za Francijo pa prikazuje samo nevarna območja.

 

1208615.png

sj, če je radar je nevarno območje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, motoGPSfan pravi:

Moja ima. Glede prometnega info pa vzemi MT-D. Samo zato, ker boš še vedno lahko uporabljal MT-S, saj se v vsakem primeru povežeš z telefonom. Moja ima sicer še navaden FM TMC anteno, pa načeloma še vedno delajo prometne informacije, samo naprava ne opozarja na njih. Prikazane so na napravi, ni pa opozorila. Ne vem, po kaki butasti logiki je garmin to ukinil, iz Senčurja so mi odgovorili, da pač FM TMC ne dela več. Pa kako ne, če so informacije prikazane na napravi, samo opozoril ni🙄.

Potem sem pa malo testiral preko Garmin drive aplikacije, kjer je Live Traffic in res dela boljše. 

Verzija MT-S bo pač malo cenejša.

Sem gledal na Garminovi strani, da MT-D (digitalni sprejemnik) je samo par držav do leta 2025 pokritih? MT-S pa že sedaj pokriva celotno Evropo. Nisem pa razbral, da lahko z naprao MT-D uporabljaš tudi MT-S. Ker tale MT-D bo očitno še dolga, da bo Evropa pokrita.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/30/2023 at 2:42 PM, pungo said:

Bom raziskal pa javim. So pa na tistem linku tudi GPX datoteke za radaje od 05.2023.

@Quest A kej veš, če potrebuje Audio 20 dlje časa, da naloži to bazo radarjev? Če uporabim bazo POIbase (Blitzer.gpi - 25MB) mi po petih minutah ne pokaže še ničesar. Če uporabim bazo Cyclops (ItalySloveniaCyclopsSample.GPI - 0,7MB) se ne pokažejo več niti preostali POI za bankomate, hrano ipd. Takoj pokaže zgolj prekonvertirano SCDB bazo, a z nekimi čurimuri ikonicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, pungo said:

Blitzer.gpi

Meni .gpi filov ne prebavi. Samo .gpx z dodanim textom kdaj je opozorilo in katera ikona se prikaže. Mbux ima 10-15 ikon na pamet. 

Preveri če sploh prebavi gpi file Audio20. Pri men so poi lahko samo na usb ključku. Orebavlja jih pa kar nekaj časa. Seveda .gpx datoteko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Prišla posodobitev za VSE garmin naprave 

Posodobitev naprave naredite preko Garmin Express programa !

 

TZM34.00.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 21. 6. 2023 ob 18:02, motoGPSfan pravi:

Prišla posodobitev za VSE garmin naprave 

Posodobitev naprave naredite preko Garmin Express programa !

 

TZM34.00.png

Imam prvo generacijo garmin muvi, naložene nove karte, vendar mi, ko si hočem naložiti daljšo pot na primer do Skopja, Beograda ali Minhna mi napiše da je premalo spominskega prostora, Če želim nastaviti krajšo pot, recimo do zagreba, Beljaka pa gre.

V napravi imam spominsko kartico 16 gb.

Kje je težava ?

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spominska kartica nima veze pri delavnem spominu naprave. Pogledati je potrebno kaj je na napravi, sprostiti delavni pomnilnik. Običajno pomaga trdi reset, clear nonvol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, raza pravi:

Spominska kartica nima veze pri delavnem spominu naprave. Pogledati je potrebno kaj je na napravi, sprostiti delavni pomnilnik. Običajno pomaga trdi reset, clear nonvol...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubo63, nisi povedal model naprave, verzijo zadnjega zemljevida, verzijo zadnjega FW na napravi, itd... Manjka veliko podatkov.

Zadeva je seveda rešljiva brez problema. Ni treba delati nobenega hard reseta naprave ali brisanja kakšnih datotek. Rabim ime naprave, da se zadeva reši. Že nekaj časa obstaja rešitev pri teh " daljših poteh", ki jih garmin javi za "problem".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je povedal, da je Garmin Nuvi. Sicer je zatipkal, M namesto N, ampak za poznavalce je dovolj...ostalim pa itak vedno manjkajo podrobni podatki. 

Predvidevam, da je zadevo rešil, če ne, bi se pod citar razpisal.

Strokovnjaki na servisu bi rekli : "Vrži v kanto, preživeto in neuporabno, lahko pa vam naša prodajna služba ponudi kaj novejšega, z kartami za celo EU in tudi ostalega sveta po potrebi seveda, z doživljenskim posodabljanjem, da se razumemo."

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem garmina nesel v računalniški servis in ima slab procesor, saj je star 15 + in so mi svetovali da si nastavljam pot po delih, ali pa zamenjam aparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ljubo63 pravi:

Sem garmina nesel v računalniški servis in ima slab procesor, saj je star 15 + in so mi svetovali da si nastavljam pot po delih, ali pa zamenjam aparat.

Če ne boš prešaltal na foun, ki zmore svega i svašta, je to vedno dobra opcija. Pot po dnevih ali celo segmentih dnevno, glede na zahtevnost rute.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ljubo63 pravi:

Sem garmina nesel v računalniški servis in ima slab procesor, saj je star 15 + in so mi svetovali da si nastavljam pot po delih, ali pa zamenjam aparat.

Sem zgoraj napisal, kaj naredijo na servisu....In izjava serviserja o napaki (procesor) sigurno ne drži! Bi malo počasneje predelal pot, ampak, če podatke nima kam shranit, pa pač ne gre. In rešitev sem podal že zgoraj, uporabljeno večkrat in deluje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 7. 2023 ob 10:28, ljubo63 pravi:

Sem garmina nesel v računalniški servis in ima slab procesor, saj je star 15 + in so mi svetovali da si nastavljam pot po delih, ali pa zamenjam aparat.

Raza hvala, res je bolj počasen in daljše poti ne shrani, bom pač načrt poti vnašal po delih, do nekje 350 km vleče, nato sporoča da ni več prostora v polnilniku.

Lep dan še naprej

Ljubo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!