Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Zaradi okrnjenega prostora v napravi, si omisli spominsko kartico in potem tako robo nalagaš tja. Ustvariš mapo Garmin in v njej mapo GPX, MAP, POI ….In potem gredo sledi v GPX, zemljevidi v MAP in točke v mapo POI.

Tudi datoteke, ki jih imaš zdaj v enako poimenovanih mapah v napravi preseliš tja (na SD) in sprostiš pomnilnik naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Snecer pravi:

Rešitev:

.gdb datoteko odpri v Basecampu in jo pošlji/izvozi na napravo...

Ja, tole je pa šlo ?

Zdaj moram samo pogruntati kako prikličem prednastavljeno pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ID pravi:

Ja, tole je pa šlo ?

Zdaj moram samo pogruntati kako prikličem prednastavljeno pot

Sem ti pravkar napisal dva posta višje.

Programi, sledi, tri četice- odpri in jo imaš!

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se norca delaš?

Ja, ima in za obdelavo (izposojenih) sledi tudi.

zumo350lm-menu.jpg.dd225abab140a9a6b26a62cfa21d63bc.jpg

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

A se norca delaš?

Ja, ima in za obdelavo (izposojenih) sledi tudi.

 

on za rute sprašuje. vprašal sem, ker ne delam z zumoti  pogosto

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enakem zapisu (.gdb) je lahko tudi shranjena sled iz druge naprave.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, raza pravi:

Sem ti pravkar napisal dva posta višje.

Programi, sledi, tri četice- odpri in jo imaš!

 

Spregledal...

In seveda deluje :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K narocis navigacijo za motor... pa zraven dobis 2m kablain... kam nj to vse skrijem.... 

57368710_2873691735989263_5801345629607165952_n.thumb.jpg.3b1d18c9445583ef102d377c25cfc9f1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, gasperX pravi:

K narocis navigacijo za motor... pa zraven dobis 2m kablain... kam nj to vse skrijem.... 

 

Lepo najprej montiraš nosilec za zumota na armaturo - belanco (po želji seveda) in potem z kablom slediš ostalim elektro instalacijam pod tank in naprej proti sedežu. Tam verjetno srečaš akumulator, pa varovalke in releje, kamor priklopiš napajanje (+/-). Poišči kontakt za + nekje na varovalkah (luči), ki dobijo napajanje, ko obrneš kontakt ključ. Maso (-) daš na en vijak na šasiji ali kar na akumulator. Vso ostalo kablovje spelješ ob obstoječih vodih proti zadnji luči v zadek, pa si zmagal. Kaj boš od teh priključkov rabil, boš pa s časom naštudiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, raza pravi:

Lepo najprej montiraš nosilec za zumota na armaturo - belanco (po želji seveda) in potem z kablom slediš ostalim elektro instalacijam pod tank in naprej proti sedežu. Tam verjetno srečaš akumulator, pa varovalke in releje, kamor priklopiš napajanje (+/-). Poišči kontakt za + nekje na varovalkah (luči), ki dobijo napajanje, ko obrneš kontakt ključ. Maso (-) daš na en vijak na šasiji ali kar na akumulator. Vso ostalo kablovje spelješ ob obstoječih vodih proti zadnji luči v zadek, pa si zmagal. Kaj boš od teh priključkov rabil, boš pa s časom naštudiral.

 

IMG_20190417_113517.jpg

IMG_20190417_122604.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, gasperX pravi:

 

IMG_20190417_113517.jpg

IMG_20190417_122604.jpg

pri tolkih televizijah se pa res ne smeš izgubit :P

ps, a na sredo nisi mogel montirat škatle od zumota?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami nism hotu..... Mogoce zravn namontiram GoPro za Marokko... Ce ga kupm...

Sam za laika od kelnarja sm rabu malenkost vec kot uro da am VSE razmontiru in nazaj sestavu.... Pa noben srauf mi ni odvec ostal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Povezava s telefonom preko aplikacije Garmin Smartphone link in Smart notifications (klici, smsji) - @Snečer, @Kričač, @MiNa, @The Lakl vi ste se nekaj strani nazaj oglasili, da posedujete model 51/61, pa me zanima ali vam Garmin prikazuje klice?

Če vam tega trenutno ne prikazuje, me še zanima, ali vam jih je sploh kdaj v preteklosti? Aplikacija je bila posodobljena 20.3.19 in ker imam enako težavo na Nav5 sklepam, da je ponovno težava v aplikaciji?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, 3nity pravi:

Povezava s telefonom preko aplikacije Garmin Smartphone link in Smart notifications (klici, smsji) - @Snečer, @Kričač, @MiNa, @The Lakl vi ste se nekaj strani nazaj oglasili, da posedujete model 51/61, pa me zanima ali vam Garmin prikazuje klice?

Če vam tega trenutno ne prikazuje, me še zanima, ali vam jih je sploh kdaj v preteklosti? Aplikacija je bila posodobljena 20.3.19 in ker imam enako težavo na Nav5 sklepam, da je ponovno težava v aplikaciji?!

Žal nimam povezano z telefonom. Navigacijo uporabljam, kot opcijo vrnitve v civilizacijo, ker se rad namerno “izgubljam)” kje po poti, zato nimam povezano. Telefon leži nekje v kufru in če se kdaj spomnim le pogledam nanj. Nisem telefonski odvisnik, ker mi je telefon breme in ne nuja ;)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam v avtu 51, če imam povezano s telefonom preko Smartphone link, mi prikazuje klice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, 3nity pravi:

Povezava s telefonom preko aplikacije Garmin Smartphone link in Smart notifications (klici, smsji) - @Snečer, @Kričač, @MiNa, @The Lakl vi ste se nekaj strani nazaj oglasili, da posedujete model 51/61, pa me zanima ali vam Garmin prikazuje klice?

Če vam tega trenutno ne prikazuje, me še zanima, ali vam jih je sploh kdaj v preteklosti? Aplikacija je bila posodobljena 20.3.19 in ker imam enako težavo na Nav5 sklepam, da je ponovno težava v aplikaciji?!

Meni dela, ampak sem izklopil, ker potem je zvok preko Garmina in ni neke kvalitete. Ko sta telefon in Garmin povezana pojdi v telefonu na nastavitve BT. Tam imaš povezane naprave in pri Garminu klikni na tisti "zobnik" - nastavitve. Tam moraš imeti omogočeno "zvok klica" (in najbrž tudi "Dajanje stikov v skupno rabo"). 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem trem za odgovore! Če me spomin ne vara, je tudi meni januarja delovalo, zdaj pa zaboga noče. Danes se že tretji dan trudim za prazen nič. @Rey tvoj predlog je izgledal super, ampak žal ne deluje :(

Sprobano pa je bilo že (skoraj?) vse: različni telefoni, različne izdaje aplikacije, glasnost, izključeno optimiziranje baterije, brez omejitev, dovoljenja za stike, telefon, obvestila, ipd., izbrisana pretekla parjenja, hard reset Garmina.

Jutri ponovim vajo. Sigurno je kaj neumnega za tem :):slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer evo tkole zgleda nekje v basecampu... vse kar sem naredu je to da sm v programu si oznacu New route in potem z kliki povezoval tocke kje zelim da me pelje...... Zdej pa samo tam pri rabatu bi malo spremenil da bi me peljal cez Rabat pa neznam.. ne pogruntam.... Delam pravilno ali zelo napacno? 

image.thumb.png.960e0fd3a8f2752447d4e8b95489c848.png

image.thumb.png.78b95f96e97cdb448fa586b7fbb7cac2.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo se točke naredijo, pa spodaj levo. klikni na ikono vtičnice, da vidiš sezname

ko narediš točke pa jih povežeš v ruto

tako se dela ziher

pa izogibanja nastavi pravilno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izogibanja nimam nic oznaceno 

image.thumb.png.1b59e849ae9d837b1292dcc5aabd201e.png

 

 

Se pravi kar imam sedaj narejeno ni prav in nebo delalo kot bi sam zelel?? In je bolje ponovim vajo( ziher je ziher).. Prvo tocke in potem vse skupaj povezem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera navigacija za androidni telefon podpira GPX točke (rabim za TET)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!