Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

@gasperX

Prvo si na zemljevidu narediš točke, kam bi rad šel in kaj bi rad videl, lahko jih narediš v nulo, lahko tudi samo okvirno (mesto) pa potem še malo raziskuješ.

Nato pa te točke povežeš v ruto in če ti ruta ni všeč ali pa si kaj pozabil, dodaš še kakšno točko ali vmesno oblikovno točko...

ak1.jpg

ak2.jpg

ak3.jpg

ak4.jpg

ak5.jpg

ak6.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda so še drugi načini z vmesnimi točkami, na ruti, kjer ti ne ustreza pritisneš in držiš tipko alt ter zadevo vlečeš do željene točke

ampak prvo moraš razumeti, kaj delaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

Katera navigacija za androidni telefon podpira GPX točke (rabim za TET)?

Mimogrede, na androidu imam Osmand+ , (ne uporabljam), za katerega želijo 8,99 EUR.

Vendar se ga da legalno preko f-droida https://f-droid.org/en/packages/net.osmand.plus/ namestiti in uporabljati.

Ima tako uvoz točk/waypoints, kakor tudi sledi. Podpira pa seveda tudi offline zemljevide OSM, ki počasi postajajo za tovrstne aktivnosti prva liga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer okj ampak to kar sem jest naredil je uporabno ali ni uporabno??  Ali je vseeno ce se vsega ponovno lotim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 5. 2019 ob 15:40, 3nity pravi:

Povezava s telefonom preko aplikacije Garmin Smartphone link in Smart notifications (klici, smsji) - @Snečer, @Kričač, @MiNa, @The Lakl vi ste se nekaj strani nazaj oglasili, da posedujete model 51/61, pa me zanima ali vam Garmin prikazuje klice?

 

61-tko uporabljam redno v avtomobilu, ko se odpravim v neznano območje, po Slo in hrčkovi deželi pa jo uporabljam samo zaradi opozorila na radarje in telefona še nikoli nisem povezoval z napravo, saj ni potrebe in ti žal na to ne znam odgovorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, gasperX pravi:

@Snečer okj ampak to kar sem jest naredil je uporabno ali ni uporabno??  Ali je vseeno ce se vsega ponovno lotim.

to boš na terenu videl :) lol

ja, seveda je uporabno, če te prav razumem, ti želiš samo dodati vmesne točke, ker te npr. ne pelje v center mesta Rabat, ampak ga obvozi.

pač dodaš vmesno točko ali jo ustvariš posebej ali pa kar na zemljevidu povlečeš (podobno kot v googlemaps, koz  mišem vlečeš, tu pač držiš tipko alt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

to boš na terenu videl :) lol

ja, seveda je uporabno, če te prav razumem, ti želiš samo dodati vmesne točke, ker te npr. ne pelje v center mesta Rabat, ampak ga obvozi.

pač dodaš vmesno točko ali jo ustvariš posebej ali pa kar na zemljevidu povlečeš (podobno kot v googlemaps, koz  mišem vlečeš, tu pač držiš tipko alt)

Ravno pogruntal  to kako naredis.... Me pa zanima vsakic ko kaj spremenim na zamljevidu se mi to avtomaticno spremeni na garminu ali moram ponovno prenesti v napravi. Seveda vse to delam ko imam garmina priklopljenega ker drugace nemorem nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ofc pravi:

Osmand?

ja, osmand

 

pred 2 minutami, gasperX pravi:

Ravno pogruntal  to kako naredis.... Me pa zanima vsakic ko kaj spremenim na zamljevidu se mi to avtomaticno spremeni na garminu ali moram ponovno prenesti v napravi. Seveda vse to delam ko imam garmina priklopljenega ker drugace nemorem nic.

mojster, inštaliraj si zemljevid na PC pa lahko delaš offline

http://www.raumbezug.eu/ag/internet/osmGarmin.htm

poišči pod Afriko, Maroko in exe file, zaženeš, inštalira...

ko pa vse narediš, šele na koncu izvoziš na zuma...

vse se da, samo kaj ti naj rečem...vježbat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gasperX pravi:

Ravno pogruntal  to kako naredis.... Me pa zanima vsakic ko kaj spremenim na zamljevidu se mi to avtomaticno spremeni na garminu ali moram ponovno prenesti v napravi. Seveda vse to delam ko imam garmina priklopljenega ker drugace nemorem nic.

Kako ne moreš načrtovat poti v BC, brez da imaš napravo priključeno?
A v BC nimaš karte naložene?

Ko narediš svojo pot, jo hraniš v .gpx in nato pošlješ v napravo, ali pa jo sam preneseš Copy/Paste v napravo in potem jo v napravi načrtovanje potovanj lepo uvoziš.

 

POPRAVEK

Če imaš napravo LM, potem lepo zaženeš GExpress in izberi, naj ti zemljevid naloži samo v računalnik.
Tam lahko izbiraš, kam želiš namestit zemljevide; naprava - naprava/PC ali samo PC.

Za ta postopek, pa moraš imet napravo priklopljeno - povezano z PCjem.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Bostjan L pravi:

Katera navigacija za androidni telefon podpira GPX točke (rabim za TET)?

kot sem omenil osmand+ to zna

uvoziš .gpx datoteko iz tet strani in gremo

 

Screenshot_20190508-120040.png

Screenshot_20190508-121504.png

Screenshot_20190508-121537.png

Screenshot_20190508-121726.png

Screenshot_20190508-121754.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Kako ne moreš načrtovat poti v BC, brez da imaš napravo priključeno?
A v BC nimaš karte naložene?

Ko narediš svojo pot, jo hraniš v .gpx in nato pošlješ v napravo, ali pa jo sam preneseš Copy/Paste v napravo in potem jo v napravi načrtovanje potovanj lepo uvoziš.

 

POPRAVEK

Če imaš napravo LM, potem lepo zaženeš GExpress in izberi, naj ti zemljevid naloži samo v računalnik.
Tam lahko izbiraš, kam želiš namestit zemljevide; naprava - naprava/PC ali samo PC.

Za ta postopek, pa moraš imet napravo priklopljeno - povezano z PCjem.

Imam LM napravo ja, sicer nimam pojma kaj ima to veze ampak marsikaj se nevem... Prej se nikoli nisem uporabljal garmina tako da marsikaj se nevem Zato pa vprasam pa ceprav se marsikomu vseskupaj neumno zdi.. jebiga nism se pametn rodu na zalost ?

Jest vprasam probam kak video pogledam na youtubu  sej nekak gre, pa se naucim...... Ko bom v 30tic ruto planiru bom v mize vse to naredu :D

 

Sem si zrihtal mape na kompu, tako da lahko delam brez priklopljene naprave.... Zdej mi pa en del poti noce prenest po poravkih... se dobr da vse kar sm prej imel narejenega nism zbrisu :D kva bi se to sekiru :D

Mogoce kje pri kakih kljukcah problem? Ravno studiram zakaj ne gre.... 

Na napravi imam Avoidences- disabled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno je, da vprašaš, v Basecampu imaš tudi kakovosten help v slovenščini. In res je, program je za prvič kar kompliciran, tako da zahteva neka čas privajanja, enako kot tudi upravljanje z garminom. Potrebno je poznati tudi neprijetne lastnosti itd.

Na napravi si uredi, uskladi izogibanja kot sem ti gori pokazal pa bo fino delovalo. A nisi pred časom vozil po ruti, ki sem ti jo dal za Velebit? verjetno je bilo kar "veselo" zaradi kljukic, ruta pa povsem drugačna, ali? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu tiste kljukce so nama kr mal delale preglavice, tako da sva jo pol kr brez garbina vozila po velebitu, morm to naslednjic sam it k bo vec casa pa k se ni treba na druge ozirat..... 

Ma sem oznacil tako kot si mi pokazal na tvoji sliki, vendar mi samo en del poti noce potem na napravi importirat..... 

Pomoje me ta del zajebe k ni po rumeni cesti speljan RN1

image.thumb.png.28483b1c4dfd04fdc52efc0418c1f79d.png

 

 

imam pa kljukce tako kot si ti pokatal : 

image.thumb.png.05fc3564caeb4621cd3e448d8ded5034.png

Bom mal se probaval... zdej grem pa na siht :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gasperX nisi edini jest sem imal ves čas Igo navigacijo zdej sm pa kupil BMW navigator k ma tud gor nek garminov program in sem tudi čist izgubljen :) uglavnem še najhitreje naredum ruto kar na sami napravi ker se mi v BaseCamp še ni uspelo poglobiti. Ko se pa bom bo pa tud imel pomoje Snečer mal dela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ALEŠ M pravi:

gasperX nisi edini jest sem imal ves čas Igo navigacijo zdej sm pa kupil BMW navigator k ma tud gor nek garminov program in sem tudi čist izgubljen :) uglavnem še najhitreje naredum ruto kar na sami napravi ker se mi v BaseCamp še ni uspelo poglobiti. Ko se pa bom bo pa tud imel pomoje Snečer mal dela :D

bmw navigator je le nalepka :) na garminu

lažje je delat rute v starem mapsourcu, basecamp je nefunkcionalen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Rabim nasvet glede napajanja za Garmin. Imam cestno navigacijo Garmin Nuvi 2455 nameščenp na motorju.

Rad bi navigacijo napajal preko USB priključka na motorju.Kabel sicer imam ampak ko ga priklopim se mi Garmin vrže 

v computer mode in se ne da navigirat.Nekaj sem sicer bral o predelavi kabla...ampak to ne bo šlo. Mogoče kakšna 

informacija kje se da dobiti kabel ki omogoča navigiranje ko je priklopljen na USB napajanje.Oziroma kako imate vi to rešeno.

Kakšna druga ideja?

 

LP brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi kabel, ki ima samo žice za polnjenje in ni za povezavo z PC. (nima žic za podatke pošiljat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala....takega rabim ja...samo ne vem kje ga naj najdem.Na spletu je tega malo morje ,samo kateri je pravi.

LP brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza...

hvala za nasvet...

sam glede na to da imam že USB vtičnico na armaturi bi rad izkoristil to...

Bolj se nagibam k kakšni rešitvi z kablom..

Lp brabos

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, brabos pravi:

raza...

hvala za nasvet...

sam glede na to da imam že USB vtičnico na armaturi bi rad izkoristil to...

Bolj se nagibam k kakšni rešitvi z kablom..

Lp brabos

 

Verjtno imaš original vtičnico vstavljen adapter na USB. Če po sej sili hočeš obdržat to, potem ti ne ostane drugega kot probariti kateri USB kabel bo ustrezen samo za napajanje. Na zunaj se običajno kabli ne razlikujejo kaj dosti (nekateri imajo nekakšne odebelitve v katerih je ferit proti motnjam), vsa umetnost je skrita v konektorjih pod plastiko. To pa jeto, kar ti je pravkar priložil @Snečer.

Zato sem ti v štartu predlagal lažjo pot z "cigaret dozo" in original polnilcem.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj priporocate za navigacije. 

Trenutno sem sprobal ktm my ride pa je za drek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Quest



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!