Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 10 urami, tomash pravi:

Lahko priporočiš, s specifikacijami,

Evo @Snečer ti je dal primer. Polnilec je komaj kaj več kot 2x večji od polnilcen za Android telefon. Na mojem starem Acer-ju je sicer večji, vendar me ne moti (zaradi cene)?.

Če boš kupil novo pač izbereš, kar misliš, da rabiš (kot motor, saj veš 1000ccm pa obvezno 150 konjev). Ljudje smo različni, jaz sem izbral rabljeno za 20€ in kot sem zapisal, pokriva moje zahteve. Za planiranje poti, prenos in hranjenje slik, brskanje po netu je povsem uporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, tomash pravi:

Kakšen najcenejši in najmanjši računalnik, seveda z polnjenjem preko usb, bi mi priporočili. Imam sicer laptop ampak to bi bilo pa preveč.

Jaz uporabljam isto kombinacijo (Garmin+prenosnik), kot @Snečer.
Kupil sem v BB Lenovo MIIX320, ravno za v ta namen, da je majhhen, ima Win10, tako da imam naložen BaseCamp in na destinaciji lahko zvečer ob pivu naredim plan poti za drug dan.
Podpira že tudi dokaj nov USB C ... itd.

Praktičen je, saj lahko odstranim ekran in zadeva se spremeni v tablični računalnik.

 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usposobil sem AsusT100. Imam pa zopet (ne moreš verjet) en problem. Ali se da iz Garmin naprave (Zumo350LM) prenesti zemljevide v Base Camp, oziroma ali jih lahko le ta bere iz USB ključka? Če je vprašanje neumno, ga smatrajte kot brezpredmetnega. Bi bil pa ta tablični računalnik idealen. Ima polnilec kot telefon, majhen je le s prostorom je omejen. SD kartica ne pride v poštev, ker mi ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomash pravi:

Usposobil sem AsusT100. Imam pa zopet (ne moreš verjet) en problem. Ali se da iz Garmin naprave (Zumo350LM) prenesti zemljevide v Base Camp, oziroma ali jih lahko le ta bere iz USB ključka? Če je vprašanje neumno, ga smatrajte kot brezpredmetnega. Bi bil pa ta tablični računalnik idealen. Ima polnilec kot telefon, majhen je le s prostorom je omejen. SD kartica ne pride v poštev, ker mi ne dela.

Uporabiti moraš Garmin Express ter s pmočjo tega program namestiti zemljevide na PC.

Zemljevidov iz same naprave na PC ne moreš prenesti (razen da jih gledaš v Basecampu) oziroma se to da po zapletenem postopku, ki ni uraden.

Skratka zemljevide je preprosto namestiti preko programa garmin express, kjer izbereš, da želiš zemljevide na računalniku...nato jih prenese iz spleta in namesti...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš Asusa za na pot, potem kadar delaš itak vedno priklopiš garmina. BaseCamp zna delati z mapami, ki so v garminu in ti v skrajni sili ni potrebno nalagati kart, če ni placa. Prav tako zna BC brati tudi z USB medija, le v pravem direktoriju mora biti mapa naložena (enako kot na napravi garmin, mapa Garmin ali Map) in odklenjena. Odklenjeno mapo si lahko na USB ključ prav tako naložiš s pomočjo Garmin Expressa. Mora pa na USBju v mapi Garmin biti naložena datoteka GUPDATE.gcd s tvojega Zuma (kopi-paste).

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

Če imaš Asusa za na pot, potem kadar delaš itak vedno priklopiš garmina. BaseCamp zna delati z mapami, ki so v garminu in ti v skrajni sili ni potrebno nalagati kart, če ni placa. Prav tako zna BC brati tudi z USB medija, le v pravem direktoriju mora biti mapa naložena (enako kot na napravi garmin, mapa Garmin ali Map) in odklenjena. Odklenjeno mapo si lahko na USB ključ prav tako naložiš s pomočjo Garmin Expressa. Mora pa na USBju v mapi Garmin biti naložena datoteka GUPDATE.gcd s tvojega Zuma (kopi-paste).

delo s kartami, ki so naložene na PC je hitrejše, kot če jih bere iz Zuma ali USBja, včasih traja kar lep čas, da jih prebere iz naprave

da pa se, nedvomno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

Če imaš Asusa za na pot, potem kadar delaš itak vedno priklopiš garmina. BaseCamp zna delati z mapami, ki so v garminu in ti v skrajni sili ni potrebno nalagati kart, če ni placa. Prav tako zna BC brati tudi z USB medija, le v pravem direktoriju mora biti mapa naložena (enako kot na napravi garmin, mapa Garmin ali Map) in odklenjena. Odklenjeno mapo si lahko na USB ključ prav tako naložiš s pomočjo Garmin Expressa. Mora pa na USBju v mapi Garmin biti naložena datoteka GUPDATE.gcd s tvojega Zuma (kopi-paste).

datoteke GUPDATE.gcd ni, ali pa je ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej me je doletel izpad foruma zaradi posodobitve, pa nisem mogel urediti prejšnjega posta.

Na zumu mora biti vklopljen MSD, da vidiš pogone in komplet sistem. Kako priti do tja, pa menda veš. Skriti meniji (držiš prst na prikazu hitrosti cca 10 sek.)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel. Imam pa sedaj naslednjo teorijo. Če bi to šlo bi bilo fajn. In sicer.

Na USB naložim garmin karto, ki jo potem prenesem na SD kartico in vtaknem v računalnik. S tem bi imel karte na PCju in bi potem lahko delal ruto. Na Asusu je namreč samo en USB vhod, tako, da mora biti ta rezerviran za miško. Ko bi prenašal datoteke na napravo odkonektam miško in priklopim Garmin. A to bi šlo???

op.:

Saj nimamo drugega dela, ko pa ščije k pr norcih. V Prestranku so me posneli z radarjem. Točno toliko kot je kazal Garmin. En in isti tip me je že tretjič trofu. Ni bilo hitro, pa dovolj da bom spet plačal. Ime mu je Boris Klemen. Enkrat mu bo žal, po moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, tomash pravi:

Našel. Imam pa sedaj naslednjo teorijo. Če bi to šlo bi bilo fajn. In sicer.

Na USB naložim garmin karto, ki jo potem prenesem na SD kartico in vtaknem v računalnik. S tem bi imel karte na PCju in bi potem lahko delal ruto. Na Asusu je namreč samo en USB vhod, tako, da mora biti ta rezerviran za miško. Ko bi prenašal datoteke na napravo odkonektam miško in priklopim Garmin. A to bi šlo???

op.:

Saj nimamo drugega dela, ko pa ščije k pr norcih. V Prestranku so me posneli z radarjem. Točno toliko kot je kazal Garmin. En in isti tip me je že tretjič trofu. Ni bilo hitro, pa dovolj da bom spet plačal. Ime mu je Boris Klemen. Enkrat mu bo žal, po moje.

Lej, priklopi zumo na PC, zaženi program garmin express, izberi, da se inštalira karta na PC in pojdi na pijačo, dve.

Ko se boš vrnil, bo inštalirana na PCju, nobenih kolobocij z USB in SD kartico...

Pa še hitreje ti bo delovalo, ker bo karto čitalo iz diska in ne bo ob zagonu vedno iskalo naprave in zemljevida na njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

Lej, priklopi zumo na PC, zaženi program garmin express, izberi, da se inštalira karta na PC in pojdi na pijačo, dve.

Ko se boš vrnil, bo inštalirana na PCju, nobenih kolobocij z USB in SD kartico...

Pa še hitreje ti bo delovalo, ker bo karto čitalo iz diska in ne bo ob zagonu vedno iskalo naprave in zemljevida na njej.

Vse to je res, ampak nimam placa na tej miceni tablici. To delam samo zato, da bom mogoče lahko kdaj rabil, kje tam daleč. Sem rešil tako kot sem si zamislil.

Na ta pravem računalniku doma, pa je vse tako kot mora bit. Se mi zdi. Pa vseeno hvala za skrb. Vsekakor bom rabil tvojo pomoč in od ostalih še velikokrat. Zaenkrat je to to. Jutri  še mal čaramo, konec tedna pa na potep.

Ko pa smo ravno pri zadevi, imam eno takšno mogoče nevmesno vprašanje.

Ali je ura na Garminu popolnoma točna? Na izpisu radarka sem dobil ob točno določeni uri hitrost 69km/h, na izpisu sledi garmina pa je 47 km/h. Bi to pilo vodo na sodišču?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ura je povsem točna, sled pa zumo krči, sicer bi ti vsako sekundo narisal eno piko (pri določenih lahko vklopiš) tako da ti meri povpreče odseka

če imaš sled na sekunde pol to pije vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 5. 2019 ob 17:30, tomash pravi:

 Na Asusu je namreč samo en USB vhod, tako, da mora biti ta rezerviran za miško.

Tudi to ni težava, ker imaš samo en USB vhod. Zadevo enostavno rešiš z USB HUBom, ampak ne s takšnbim, ki ima še zunanje napajanje, ker potem nisi rešil nič. In tako odpade skrb o pomanjkanju vhodov.

Ostalo ti pa je vse že Snečer napisal.
Tudi sam se strinjam s tem, da si karte poiskusi naložit na računalnik (zbrišeš nepotrebne stvari), saj zna bit stvar čez čas zelo moteča, ko se bo začelo vse skupaj zatikat pri branju iz kartice/ključka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kričač pravi:

Tudi to ni težava, ker imaš samo en USB vhod. Zadevo enostavno rešiš z USB HUBom, ampak ne s takšnbim, ki ima še zunanje napajanje, ker potem nisi rešil nič. In tako odpade skrb o pomanjkanju vhodov.

Ostalo ti pa je vse že Snečer napisal.
Tudi sam se strinjam s tem, da si karte poiskusi naložit na računalnik (zbrišeš nepotrebne stvari), saj zna bit stvar čez čas zelo moteča, ko se bo začelo vse skupaj zatikat pri branju iz kartice/ključka.

Drži.

Pa še tega ne pozabimo! 

Zemljevid 2019.30 NTU je razdeljen na 2 dela, jug in sever, tako da v BC ne vidiš celotne evrope, in moraš preklapljati med kartami, če jih bere iz naprave ali usb/sd.

Pri offline inštalaciji pa se inštalira celoten zemljevid in lahko mirno načrtuješ "prekomejne" rute.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Snečer pravi:

Drži.

Pa še tega ne pozabimo! 

Zemljevid 2019.30 NTU je razdeljen na 2 dela, jug in sever, tako da v BC ne vidiš celotne evrope, in moraš preklapljati med kartami, če jih bere iz naprave ali usb/sd.

Pri offline inštalaciji pa se inštalira celoten zemljevid in lahko mirno načrtuješ "prekomejne" rute.

Je možno inštalirati BC karte na SD kartico. Če bi namreč v tablico vstavil SD kartico z 16GB spomina potem bi to šlo? Na Tabličnem računalniku imam cca 22GB skupnega spomina, prostega pa le 3GB. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, tomash pravi:

Je možno inštalirati BC karte na SD kartico. Če bi namreč v tablico vstavil SD kartico z 16GB spomina potem bi to šlo? Na Tabličnem računalniku imam cca 22GB skupnega spomina, prostega pa le 3GB. 

Čakaj, tukaj govorimo za prenosni računalnik z Win sistemom in ne o tablicah z Androidom.
Razen če imaš tablico z Windowsi, ker podlaga, da lahko delaš z kartami/mapami je program BaseCamp, kateri deluje na Windows okolju, tako, da si namestit karte na SD, jo vtaknit v tablico je nesmisel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kričač pravi:

Čakaj, tukaj govorimo za prenosni računalnik z Win sistemom in ne o tablicah z Androidom.
Razen če imaš tablico z Windowsi, ker podlaga, da lahko delaš z kartami/mapami je program BaseCamp, kateri deluje na Windows okolju, tako, da si namestit karte na SD, jo vtaknit v tablico je nesmisel.

Imam Asus tablični računalnik s sistemom Windows. Namenjen je zgolj in samo za na pot, da v primeru dodelave ali spremembe poti izdelam le to na novo in prenesem na napravo. Imam problem s kapaciteto spomina, zatorej iščem rešitev. Ne znam pa tablice bolj ščistit kot je z disccleaup-om.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomash pravi:

Imam Asus tablični računalnik s sistemom Windows. Namenjen je zgolj in samo za na pot, da v primeru dodelave ali spremembe poti izdelam le to na novo in prenesem na napravo. Imam problem s kapaciteto spomina, zatorej iščem rešitev. Ne znam pa tablice bolj ščistit kot je z disccleaup-om.  

A tako torej.
Tablico, če boš uporabljal zgolj za to, kar opisuješ, potem druga ne rabiš na njej, kot aplikacijo Internet in Booking, zato torej vse ostalo izbrišeš. To najdeš v rubriki Sistem -> Aplikacije in tam fizično izbrišeš igre in ostale aplikacije, ki jih ne potrebuješ.
Ta program, katerega si omenil, uporabiš za čiščenje diska (odvečne internetne datoteke, začasne strani ... itd) in ne za povečanja prostora na disku.

Lahko posnameš na SD kartico, ampak naj bo kartica dobre kvalitete in naj bo predvsem hitra, tako, da ne boš imel težav z zatikanjem, ko boš brskal po karti, saj te bo to slej ko prej pričelo motit, čeprav si zdaj rečeš "ob pivu imam čas".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Snečer pravi:

Inštaliran zemljevid CN zavzame okoli 4-5Gb.

Se pravi bi to moralo biti za BC s kartami cca 6GB? 

Je smiselno, oziroma možno to inštalirati na SD kartico, ali mora biti obvezno vse skupaj na disku?

Ker če bi bilo, potem dam v računalnik eno veliko kartico pa je rešeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, tomash pravi:

Se pravi bi to moralo biti za BC s kartami cca 6GB? 

Je smiselno, oziroma možno to inštalirati na SD kartico, ali mora biti obvezno vse skupaj na disku?

Ker če bi bilo, potem dam v računalnik eno veliko kartico pa je rešeno.

Tak je.

Garmin Express te vpraša, kam želiš namestiti zemljevid na PCju in tam mu lahko določiš pot do "diska". Če gre v tem primeru tudi na SD kartico ne vem, še nisem probal.

Da pa se zagotovo na star način (vendar moraš biti ekspert), kjer lahko prekonvertiran zemljevid (tedaj bo delovalo tudi z Mapsource) prekopiraš kamorkoli in s programom ustrezno popraviš vnos v registru.

Kakšen računalnik imaš, da ne bi imel 6gb placa za zemljevid? :) win10 je obupen sistem, odžre cirka 16Gb+ in namesti veliko navlake, ki odžirajo prostor in stalno posegajo na internet.

Obstaja sicer verzija Lite (ni ravno uradna), ki ima vso nadlogo odstranjeno, a še vedno odžre 10Gb.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!