Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Urejanje zgornjega posta ne gre več, zato:

Nimaš prav veliko storiti. Varno odstrani napravo, če sploh gre odstranit in je ugasni z 10 sek. držanja tipke za vklop, če je slučajno zmrznil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reset s tipko vklop 10s in zadeva se je pobrala. Kaže da je bil problem ker je prislo do izpada povezave.

20191103_105215.jpg

Popravljeno . Popravil motom
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motom pravi:

Sem hotel posodobiti garmina preko wifi in se je stvar zaciklala

Priporočam dober kabel za update. Čim krajši. Sem kar nekaj težav imel s kabli sumljive kvalitete. Zmetal vse v kanto kar ni delalo kot bi moralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se izogneš takšni in drugačnim zapletom, vzameš USB ključek nanj kopiraš...

Ups si me prehitel :worship:

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je slučajno na razpolago tudi posodobitev SW nastane težava pri prenašanju z GarminExpressom, ker zahteva ponovni zagon naprave, ko naloži novo verzijo SW in dokler ne izvedeš postopka ne gre naprej na prenašanje kart.

SW zapiše na USB in če tudi ga izvlečeš za tistih 5 sekund kolikor zahteva GE in ga ponovno vstaviš, se prenašanje ne nadaljuje, ker izgleda preverja napravo, če je posodobljena.

Na to težavo sem naletel včeraj, ko sem po tem postopku prenašal NT verzijo, za katero naprave z licenco nimam več.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posodabljaš ločeno...

Ta možnost obstaja, najprej SW na napravo, nato pa ločeno karte na "kartico ali ključek".

Pri meni na mojem "avtomobilskem" GarminDrive 51LMT-S na tak način deluje BP.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, MiNa pravi:

Posodabljaš ločeno...

Ta možnost obstaja, najprej SW na napravo, nato pa ločeno karte na "kartico ali ključek".

Pri meni na mojem "avtomobilskem" GarminDrive 51LMT-S na tak način deluje BP.

 

Malo so spremenili Garmin Express posodabljanje in je tako kot pravi @raza Jaz imam še vedno model "Nuvi 765" za zemljevid NT oziroma sem si shranil pred prodajo datoteko in jo "posodobil" v FW 4.60 (zadnji je 4.50).

Garmin Express mi je sicer ponudil včeraj tudi upgrade na 4.50, ga je naložil in nato sem iztaknil in vtaknil kartico ter po 5s je stekla inštalicja zemljevidov tako na "napravo" kot na PC.

Če kdo rabi datoteko, ZS...

Po drugi pa je za NTje najlažja inštalacija preko "pašnika". Snameš s torrentom primeren zemljevid in si ga prekopiraš na kartico...

Pri ostalih novejših pa ja, prvo upgrejdaj napravo na zadnji FW, nakar datoteko Garmindevice.xml prekopiraš na ključek/kartico v mapo Garmin in to je to...

GarminExpress bo ključek/kartico prepoznal kot napravo in začel z delom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, raza pravi:

Štos je v temu, da naprave nimam več, imam samo potrebna dva fajla od mojega bivšega zumo 660.

Dela brez naprave, predelaj si Garmindevice.xml, samo dve vnosa je potrebno popraviti z notepadom.

Prvi vnos je takoj na začetku:

Citiraj

<SoftwareVersion>460</SoftwareVersion>

tu spremeniš v poljubno višje :) v 520

drugi vnos pa je bolj na "dnu" fajla

daj iskanje, in vtipkaj npr.          <Major>4</Major><Minor>60</Minor>

ti najde ta vnos oziroma ti vtipkaš pač tisto, ko je še ternutno imaš in spremeniš v <Major>5</Major><Minor>20</Minor>

Zadnji fw za zumo 660 je 5.10

Isto tudi prvi vnos spremeniš v 5.10.

GarminExpress ti nato ne bo več ponujal updejta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napravo ugašaj in je ne poščaj na stenbay.

Predno izklopiš napajanje na motorju ali če jo imaš prižgano v roki stisneš gumb za vklop in držiš toliko časa, da ti na ekranu izpiše vrstico za izklop in jo tapneš. S tem napravo popolnoma izklopiš. V nasprotnem primeru samo ugasneš osvetlitev ekrana, dočim elektronika ostane pod napajanjem in je v je trenutku vklopa takoj pripravljena za navigiranje. To pa seveda žre baterijo.

Ko navigacije dlje kot en dan ne rabiš jo popolnoma ugasni.

Ker pa ima baterija tudi nekaj samopraznenja, jo je dobro občasno (na par mesecev neuporabe) izprazniti in ponovno napolniti.

18161918_Zajetaslika.JPG.e553f22f06efcfdec9331335f5f40a7d.JPG

 

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/zumo396/EN-US/GUID-29BF4149-DD30-4CF9-94A1-E30182BB9C45-homepage.html

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

Dokopal sem se do Montane 610. Katere karte priporočate za po makadamih in gozdnih poteh zaenkrat po Sloveniji?

Če sem prav videl, sem trenutno brez kart.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, mato295 pravi:

Zdravo,

Dokopal sem se do Montane 610. Katere karte priporočate za po makadamih in gozdnih poteh zaenkrat po Sloveniji?

Če sem prav videl, sem trenutno brez kart.

 

S povezave si povleci mapo za državo, ki jo potrebuješ. Enostavno klikneš na modro obarvan Garmin pod ustrezno državo, shraniš preneseno datoteko na ustrezno mesto na napravi in imaš zastonj zemljevid.

Lahko tudi tu kjer imaš tudi opcijo, da izbereš območje večih zemljevidov-držav in ti jih spakira v eno datoteko.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naložil predlagano karto, ampak sem razočaran. Je zelo malo podatkov, če jo primerjam z Google maps.

Obstaja kaj podobnega google maps ali boljše? Tudi, če je za plačat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, mato295 pravi:

Sem naložil predlagano karto, ampak sem razočaran. Je zelo malo podatkov, če jo primerjam z Google maps.

Obstaja kaj podobnega google maps ali boljše? Tudi, če je za plačat.

 

iskal si za makadam in gozd in tale osm, ki ti je bila predlagana, ima solidno pokritost, kar se tiče cest in poti

o kakšnih podatkih je govora? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjkajo objekti (kapelice, cerkve, .....) po planinah in gozdovih v primerjavi z Google Maps. 

Očitno bo potrebno načrtovati pot po Google maps in potem prenašat točke v Garmina. Mi ni preveč všeč.

Ali so TOPO PRO karte kaj boljše, kar se tega tiče?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin ti ne bo nikoli nudil vseh podatkov...kot tudi Google maps ne. Nekatere zadeve ima eden boljše, drugič drugi...ne vem v čem je sploh problem....imaš pač garmina in mobilca na motorju...kar je še bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si toliko zahteven uporabnik in če imaš dostop do vojaških specijalk, kjer naj bi bilo vrisano "vse kar obstaja" si za podlago lahko sam izdelaš karte po tem postopku. Lahko uporabiš tudi opevani Google maps. Kot ti je že @Snečer napisa, si dobil kar si iskal in to je trenutno najboljše kar obstaja z najbolj ažurnimi popravki (oglej si datume zadnjih posodobitev, ki so navedeni poleg). Če so ti manjkajoči podatki v kartah toliko pomembni, si jih pa, kot si že sam povedal, preneseš iz razpoložljivih virov, jih shraniš in tudi deliš z drugimi, ki jih bodo vnesli v OSM karte in bojo kasneje dostopni vsem. Lahko si jih označuješ in shranjuješ tudi med potjo, ko boš naletel na kaj koristnega. Lepo se ustaviš za trenutek, klikneš na točko na napravi, si zabeležiš podrobnost in odpelješ dalje.

Pa še eno opozorilo. Podlage, ki si jih izdelaš po zgoraj omenjenem postopku niso rutabilne! Kažejo samo trenutno lokacijo na terenu-sliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mato295 pravi:

Manjkajo objekti (kapelice, cerkve, .....) po planinah in gozdovih v primerjavi z Google Maps. 

Očitno bo potrebno načrtovati pot po Google maps in potem prenašat točke v Garmina. Mi ni preveč všeč.

Ali so TOPO PRO karte kaj boljše, kar se tega tiče?

 

Si lahko malo bolj konkreten glede lokacije, da lahko pogledam? Po drugi strani je prednost OSM zemljevida, da lahko manjkajoče zadeve vneseš sam in so praktično takoj na voljo drugim.

Za samo vožnjo in če to načrtuješ doma na PCju, tile "podatki" niti niso toliko pomembni, prej cestna razvejanost in točna kategorizacija.

Lahko ti pokažem primer istega območja:

image.thumb.png.d7f8800764d961066368e044809ad77d.png1. OpenTopo Map (brez izohips)

image.thumb.png.f71dd335354fdf66848c50d8f1338ad3.png

2. Cestna karta City Navigator 2020.20

image.thumb.png.d3e53b1d71d75bad6163dde5a4e40a23.png

3. Adriatopo Pro

Če te zanima, jaz za pohodništvo uporabljam OSM, Adriatopo pa samo za rezervo, ker ni več ažurna.

-----------------------------

Če sprašuješ morebiti za enduro vožnjo, bi ti dal za prebrat prispevek na drugem forumu na to temo

https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=261552.0

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!