Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Se moram popravit. Končno sem naredil nosilec in danes testiral navigacijo in se je super obneslo. Skoraj vse gozdne poti so vrisane in je super za preganjanje po gozdovih in hribih.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje.

Hočem downloadad mape iz Garmin expressa (BMW NAVIGATOR) in je povezava zelo zelo slaba. Doma imam povezavo 100/20 Mb/s

Začelo je z 180Mb/s sedaj je padlo na 400kb/s. 

 

Imel kdo podobne težave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so povezave s strežniki slabe-močno zasedene in se zgodi, da se prenos povsem ustavi. Izogibaj se posodobitev v konicah, ko vsi visijo na mreži.

Prekini prenos in se poveži ponovno. Ne uporabljaj WiFi prenosov med ruterjem in PCjem. Če je možnost priklopi UTP.

Dokler ne zapisuje kart na Garmina ni panike glede prekinitve, ko pa zapisuje oz prenaša podatke na napravo se pa prekinitve ne privošči. Zna biti štala z nedokončanem zapisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil povedat da mape downloadam na računalnik za uporabo basecampa. Na navigaciji imam že vse porihtani kot more biti. Zdej kar lepo drzi skoraj 1mb/s. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je na razpolago posodobitev takoj povlečem in posodobim oboje in s PC odstranim prejšnjo verzijo map, da ne jemljejo prostora na disku. S tem se tudi izogneš, da bi načrtoval pot na starejši verziji in bi potem zumo težil, da je ruta ustvarjena z drugo verzijo kart in da bo preračunaval in prilagajal. Tudi že ustvarjene rute starejšega datuma najprej odprem v Basecampu, preračunam, pregledam in potem izvozim na Garmina. Ne pozabi uskladiti nastavitve Basecampa in BMW Navigatorja. Navigator bo neglede na nastavitve v Basecampu, potem uvoženo ruto preračunal na svoje nastavitve! Zato je fajn, da so nastavitve usklajene, da pozneje ni presenečenj na poti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Vito23 pravi:

 Katere nastavitve pa morajo biti usklajene? Sedaj sem povezal navigator pa basecamp in dela.

Malo si preberi te strani, je bilo že vse napisano okoli nastavitev.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/3/2020 at 9:25 PM, Vito23 said:

Eno vprašanje.

Hočem downloadad mape iz Garmin expressa (BMW NAVIGATOR) in je povezava zelo zelo slaba. Doma imam povezavo 100/20 Mb/s

Začelo je z 180Mb/s sedaj je padlo na 400kb/s. 

 

Imel kdo podobne težave?

Danes poskusil, začelo je dobro po kakšni uri se je ustavilo na 23,2 % in se ni več premaknilo. ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, ftp pravi:

Danes poskusil, začelo je dobro po kakšni uri se je ustavilo na 23,2 % in se ni več premaknilo. ???

No jaz sem obupal. Pač priklopim navigatorja na računalnik in pač tako delam na basecampu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Vito23 pravi:

No jaz sem obupal. Pač priklopim navigatorja na računalnik in pač tako delam na basecampu. :)

Ne vem s katerega razloga naj ne bi šlo. Danes posodobil zetovega Zumo 395 in je šlo v 52. minutah na napravo in prenosnik. Povezava Telemach 100/5, po kablih.

Lahko si zemljevide, GUPDATE.gcd in  GarminDevice.xml skopiraš na USB (v enako poimenovane mape, kot so na napravi!), pa ti ne bo potrebno priklapljat Navigatorja. Pa še posodobitve zemljevidov lahko potem narediš kar na USB in kasneje, ko je vse OK preneseno skopiraš na navigacijo. Sicer nekaj zamude s kopiranjem, je pa varneje, kar se Garmina tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri meni pa je na zumo 595 napravo ok posodobilo čez noč, čez dan pa nihotelo na PC (ok, so neke težave s Telemachom danes).

Bom drugje potegnil :) 

Iz "drugega" vira pa je šlo BP... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima še kdo podobne težave?

20200227183440.jpg

Glej v levi rob displeja...

20200227183435.jpg

Po 2 letih občasne uporabe vse ok, čez zimo k je stal na polici, je pa pridelal vertikalno črto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Quest pravi:

Si probal zunaj?

Tu ne gre za slab signal GPSa, ampak za pokončno črto čez celo višino ekrana. Tu sprehod na prostem žal ne bo pomagal. Pa tudi master reset verjetno ne.

Verjetno gre za napako displeja.

655641813_Zajetaslika.JPG.f86ca45f8e680f37898546898dc1f759.JPG

Na modelih Oregon kar pogosta napaka, na Zuno oz. Navigator modelih pa....ja očitno tudi kak primerek. Je pa zaslon malo teže dobiti. Povprašaj na servisu v BTCju ali Šenčurju, mogoče se te usmilijo in zamenjajo napravo ali zaslon. Je enak kot na Zumo 590-95.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Oregona 300 in sedaj imam 600ko. Takšne črte vidim samo, če med delovanjem iztaknem baterije in potem nekako "zapis" ostane odlit v ekranu do ponovnega vklopa.

Naj resetira in kalibrira ekran, morda nov FW, nima kaj izgubiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Imam namen kupit rabljen garmin zumo 500 delux

A ima mogoče kdo? Kakšne so izkušnje?

Potreboval bi ga max 1-2x na leto

Hvala in lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Jetam pravi:

Pozdravljeni

Imam namen kupit rabljen garmin zumo 500 delux

A ima mogoče kdo? Kakšne so izkušnje?

Potreboval bi ga max 1-2x na leto

Hvala in lep dan še naprej

veliko motoristov še ima tak zumo 400/450/500/550

500ka je iz 2006/2007 (dana v prodajo) 

še vedno bo ok, veliko motoristov še danes prisega na to serijo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Jetam pravi:

Pozdravljeni

Imam namen kupit rabljen garmin zumo 500 delux

A ima mogoče kdo? Kakšne so izkušnje?

Potreboval bi ga max 1-2x na leto

Hvala in lep dan še naprej

Glede na to, da je zadeva že kar v letih, bojo po vsej verjetnosti težave z gumbi za upravljanje, ker guma izgubi prožnost in gumbi izpadajo. Sicer se da dobiti kit za popravilo, vendar je ekonomsko vprešljiva naložba.  Baterija je tudi verjetno iztrošena. Problem bo s posodabljanjem kartografije, v kolikor tega nisi vešč. Samega pomnilnika v napravi je malo, SD kartice podpira do 4 GB. Tudi problemi z zaslonom na dotik se pojavljajo. Seveda je veliko odvisno od sreče, kaj kupiš. So pa cene še kar zlatarske po netu.

Bi ti priporočil kako 660tko, bi bila boljša investicija, pa če tudi samo za 2 x na leto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ali mogoče že obstaja aplikacija BaseCamp za Androide?

Še vedno iščem eno solidno tablico s katero bi si lahko po poti popravljal rute. Pač zdaj je še čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev je "windows" tablica ali pa "mini" prenosnik. Meni še vedno na poti odlično služi mali 10" eeePc.

Vgradil sem SSD disk in Win7 zaenkrat delujejo BP. Ne uoorabljam pa BC ampak še vedno MS, ker je sistemsko manj požrešen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!