Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Zgleda, da je poseben model, ker je možno nalagati "cel svet". Tudi ne ponuja namestitve mape na PC.

Tako da bo update "kasneje", ko bo možen za vse regije.

V glavnem, je drugače kot pri navadni 595.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 8 minutami, tomash pravi:

Ne vem kam naj vprašam. Navitel G550 je za kaj? Ponujen na mimo vrste za 120 evrov???

Poznam ne, vizualno zelo spominja na kitajski generik, ki potem dobiva gor različne nalepke in se trži pod različnimi brandi.

Sama firma navitel mi je poznana, mislim da je to ruska firma, ki je imela kartografijo na bazi OSM zemljevidov. Imel sem navitel app nekaj časa v avtu na testu. Ok.

Oziroma vidim, da je dejansko firma iz Prage, Čehi.

https://navitel.ru/en/buy

Cena 120 EUR je odlična, po moje je še največji problem lahko slaba vidljivost ekrana na soncu, kar je hiba vseh kitajskih generikov.

Verjetno je to kak konkurent Waytequ 

https://www.wayteq.si/si/motociklisticne/81-wayteq-xrider-smart-motoristicna-navigacija-z-sygic-gps-0793283084842.html

Vizualno sta si izjemno podobna, le druga barva gume :) in drug brand, tak da...

Bi rekel, da sta narejena v isti tovarni v PRC in na željo "kupca" opremljena z drugo nalepko, škatlo. Že videno pri nekoč DVD playerih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in

Morda je Navitelov model boljši zaradi softwera, ki ga pa res razvija Navitel in ni gor nameščen Sygic & co, torej drugi proizvajalci.

Tako da je verjetno tudi kakšen support v tej smeri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi pa rad katero drugo znamko v istem ohišju pa ni problema :) seveda so tudi manjše nijanse v HW

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200901085040&SearchText=moto+navigation+4.3"

Evo Navitela :)

Po drugi strani pa bi od teh vzel najraje prav navitela, iz razloga, ker je gor nameščen njihov software...

https://www.aliexpress.com/item/32737993490.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2e8f32334cB1Bz&algo_pvid=bc57b187-3fa2-4319-8fec-74228ac474b6&algo_expid=bc57b187-3fa2-4319-8fec-74228ac474b6-0&btsid=0bb0623715989792294918064ea45b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

tule lahko izbereš barvo :)

in tu se hvalijo, da je njihov model jači, da ima več rama od ostalih klonov

old version and new version compare for GPS Navigation

vendar pa ima tale nameščen ukraden iGO8, ki je zastarel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imetniki starejših Garminov, kot so Zumo 550, 660, 220 in raznih Nuvi modelov, zdaj končno lahko posodobite svoje naprave z zemljevidi NT formata. Izšla je namreč karta CNEUNT 2021.10. Tisti, ki uporabljate legalno verzijo to naredite z GarminExpres_om, ostali pa po vam znanih poteh.

919823556_Zajetaslika.thumb.JPG.4f7dc964278ad5785966faa786db4b13.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 15 minutami, PICHO pravi:

Pozdravljeni,

se komu valja doma napajalni kabel za Garmin Zumo 395LM?

Gre za ta kabel:
https://buy.garmin.com/en-IE/GB/p/113583#overview

Lp, Mitja

bo kar tule prava tema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A mi lahko kdo pomaga? ; Na Zumo XT ne znam ustvariti map na SD kartici preko Basecamp-a. (apple mac)

 

Screenshot 2021-01-22 at 10.22.50.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Loba pravi:

A mi lahko kdo pomaga? ; Na Zumo XT ne znam ustvariti map na SD kartici preko Basecamp-a. (apple mac)

 

Screenshot 2021-01-22 at 10.22.50.png

Po moje to ne gre, da bi zemljevide, ki jih imaš na notranjem spominu s programom Basecamp prenesel na sd kartico :) 

Po moje je potrebno ročen prenos s kakšnim programom za delo z datotekami... ne vem, kaj ima mac, ziher kaj solidnega

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

Po moje to ne gre, da bi zemljevide, ki jih imaš na notranjem spominu s programom Basecamp prenesel na sd kartico :) 

Po moje je potrebno ročen prenos s kakšnim programom za delo z datotekami... ne vem, kaj ima mac, ziher kaj solidnega

 

hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zumo XT sem si s programom Poi loader po navodilih vnesel POI fajle (radarji, prelazi...). Mi jih lepo zdaj prikaže na napravi. Želel pa bi jih sortirat po kategorijah, da jih bom lažje našel. A v mapi, ki sem jo izbral dodam podmape kjer bodo POI fajli? Kako je z novimi fajli, ki jih dodam v mapo ki sem jo določil za primarno v Poiloderji, ker potem, ko sem prvič naložil s Poi loderjem na napravo mi ne da več možnosti za izbiro dejanj. Hm?, sem prešaltal na PC, se lažje sporazumeva Basecamp kot pa z Mac-om. 

 

Screenshot 2021-01-25 at 19.22.16.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poi loader vedno prepiše .gpi datoteko (poi.gpi) 

Če preimenuješ ne prepiše.

Narediš si podmape in potem imaš po kategorijah.

Če si snel moje radarje za cro in slo, sta dve ločeni datoteki .gpi in narejene kategorije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A mi zna kdo svetovati? Na zumo XT ne znam uporabljati funkcije za uporaba opozorila radarjev. Z gumbom "pred vami" sedaj vidim kje so stacionarni radarji na poti, vendar mi ne deluje kot opozorilo. Na bmw-jevem garminu mi je to delovalo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Loba pravi:

A mi zna kdo svetovati? Na zumo XT ne znam uporabljati funkcije za uporaba opozorila radarjev. Z gumbom "pred vami" sedaj vidim kje so stacionarni radarji na poti, vendar mi ne deluje kot opozorilo. Na bmw-jevem garminu mi je to delovalo. 

@raza ti imaš XT? je tam delovanje radarjev kaj drugače kot na ostalih?

Radarji piskajo med simulacijo ali vožnjo, ko se jim približaš na določeno razdaljo.

Kaj ti ne piska, ko se približuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem naumil se POI na mapi prikazujejo kot ikone, za katere se zvok vklopi v meniju Bližinska opozorila (en ton, nepretrgan ton, izklopljeno). Odkljukati pa je potrebno tudi Alarme (Varnostne kamere, uporabniške destinacije). Simulacija ali vožnja  prikazuje enako.

Lahko pa prek Drive in Smarthone Link app na pametnem telefonu live dobivaš prometna obvestila, vreme, radarje, kar si pač nastaviš. Seveda te to stane prenosa mobilnih podatkov, kar pa v tujini zna biti kar drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, raza said:

Kot sem naumil se POI na mapi prikazujejo kot ikone, za katere se zvok vklopi v meniju Bližinska opozorila (en ton, nepretrgan ton, izklopljeno). Odkljukati pa je potrebno tudi Alarme (Varnostne kamere, uporabniške destinacije). Simulacija ali vožnja  prikazuje enako.

Lahko pa prek Drive in Smarthone Link app na pametnem telefonu live dobivaš prometna obvestila, vreme, radarje, kar si pač nastaviš. Seveda te to stane prenosa mobilnih podatkov, kar pa v tujini zna biti kar drago.

Sem pregledal po menijo pa ne najdem "Bližinska opozorila". Ma kje je to? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to, to imam nastavljeno, pa me vseeno ne opozarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Loba pravi:

Aja to, to imam nastavljeno, pa me vseeno ne opozarja. 

Morebiti je težava v originalnih radarjih, bi se lahko kaj "prekrivalo" in ne piska.

Če greš na te custom radarje, v podgrupi in klikneš na enega, ti napiše, da gre za radar in razdaljo do opozarjanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj z ponovnim zagonom. Ugasni napravo tako, da jo držiš cca  10 s na gumb za vklop. Ko se ugasne jo po parih sekundah vklopi nazaj in probaj simulirati vožnjo mimo poznanega radarja. Slediti mora v zaporedju: Pisk, pojavi se siva pasica-rumena ikona kamere, pisk, rdeča pasica z oddaljenostjo, pojavi se rdeča ikona kamere, ponovno rdeča pasica z oddaljenostjo.

515963312_1506191.thumb.png.071f9a2044dc6046b84929fcc7288e7c.png

1261385723_1474341.thumb.png.b1a6c890e488f299c2c86c57ae56caa5.png

776921818_1494001.thumb.png.a46d595dd0a56dee9fb2c32f352171e1.png

818303059_1499181.thumb.png.92ce43bee55c592c52fbd5129591d76b.png

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@raza res hvala za tako dobro obrazložitev; sem naredil po tvojih napotkih simulacijo in mi spet ni dal opozorila, radar sem videl samo, če sem potrdil ikono "Na poti - nepremična kamera" ampak mi ni dala opozorila, ampak jih imam vse podvojene vedno imam v opozrilih isto kamero prikazano 2x, mogoče je to problem kot je navedel že @Snečer ? Omejitve hitrosti mi pa prikazuje, ampak ikon radarjev in opozoril pa mi kot rečeno ne prikaže. ?

Popravljeno . Popravil Loba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!