Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Mi lahko kdo pomaga kako v Navigator V (Garmin) izključi "plasti" oz. tiste črne črte, ki označujejo višino. 

Enostavno ko se vozim ne ločim kaj je cesta, kaj je oznaka za višino. Tole me res moti.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Mi lahko kdo pomaga kako v Navigator V (Garmin) izključi "plasti" oz. tiste črne črte, ki označujejo višino. 

Enostavno ko se vozim ne ločim kaj je cesta, kaj je oznaka za višino. Tole me res moti.

 

Hvala

Sicer ne poznam Navigarorja V (naj bi bil zumo 590).

Izklopiš TOPO karto in vklopiš cestno. (Moji zemljevidi in pri topo karti kljukico stran in pustiš kljukici pri CN Europe North, South in Europe DEM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2021 ob 14:24, raza pravi:

Poglej v napravo, če ti je kreiralo datoteko Temp.gpx. Če ne prenos ni uspel. 

Pot lahko shraniš v BC kot GPX datoteko in jo potem ročno skopiraš v napravo v mapo GPX in jo bo našel.

Sm resu tezavo. Problem je bil v tem, da se mi je naprava posodobila z tem pa tudi nove karte. V base campu oziroma karte v racunalniku so pa ostale stare, prejsnja verzija in zato ni hotlo prebrat, ker je bila pot zrisana na starejsi verziji kart.

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dejstrum pravi:

Sm resu tezavo. Problem je bil v tem, da se mi je naprava posodobila z tem pa tudi nove karte. V base campu oziroma karte v racunalniku so pa ostale stare, prejsnja verzija in zato ni hotlo prebrat, ker je bila pot zrisana na starejsi verziji kart.

Do sedaj ni bilo nikoli težav, če so bile karte različne. Če so bile je pot vseeno prenesel in je potem naprava vprašala, če uvoženo pot preračuna na nove zemljevide.

Lahko so pa z posodobitvijo BC in novimi zemljevidi kaj novega natuhtali vrli Garminovi strokovnjaki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2021 ob 16:32, MiNa pravi:

BP Naložil na avtomobilski DriveSmart61LMT-S in na CN (Win10 ver 21H1), ja še vedno služi namenu...

Po pol leta od otvoritve, bi bile lahko dodane spremembe v Celju nekaj novih "rondojev" obvoznica???

Na Drive51LMT-S bom nalagal z varianto USB ključka (samo 8G "spomina")

Evo nadgradnja tudi na Drive51 z varianto ključka potekala brez zapletov. Obe datoteki sem uspešno "priredil", da jih "prepozna" starejši Nuvi2405.

Danes preizkusim še nadgradnjo na "potovalni" mini prenosnik z Atomom in Win7 :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2021 ob 20:52, raza pravi:

Sicer ne poznam Navigarorja V (naj bi bil zumo 590).

Izklopiš TOPO karto in vklopiš cestno. (Moji zemljevidi in pri topo karti kljukico stran in pustiš kljukici pri CN Europe North, South in Europe DEM.

Rad bi vozil samo na TOPO karti brez teh nivojev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Izšla je nova verzija GarminExpress 7.7.0.0, ki ponuja prenos zemljevidov na PC, jih pa še vedno ne zna odklenit, tako da je potreben "ročni" poseg odklepanja.

334871597_Zajetaslika.thumb.JPG.bc8565791ac52599d0f2222fde90e0fa.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2021 ob 7:53, MiNa pravi:

Danes preizkusim še nadgradnjo na "potovalni" mini prenosnik z Atomom in Win7

Sem malo odlašal, In naletel na problem, ki ga @raza opisuje v zgornjem postu. Vendar z nekaj ročnega dela tudi na malem Atomčku z Win7 deluje vse BP.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CeljeMS.thumb.JPG.b55f0652a2e4be94df0c6f3d13ca57dd.JPG

Sicer pa bolj klaverno, spet ni vnešenih sprememb, ki so že pred časom narejene v Celju (severna obvoznica z novim krožnim)...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na stacjonarni kišti, me je pošteno namučilo, da sem odklenil zemljevid. GE pravi, da je prenešeno OK, BC pa trmari z odklepom. V meniju za odklepanje, kaže, daje koda vnešena (in je tudi bila, prava), mapa pa brez podrobnosti in pod skalo merila rumen napis, da so karte neaktivirane. Popolna odstranitev BC in zemljevida 2022.1 (tudi iz registra) je rešilo problem!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet: tako za .gmap kot .img zemljevide na PCju.

V priponki.

Skopiraš v .gmap folder zemljevida in zaženeš.  praviloma \ProgramData\Garmin\Map\ ... (folder je sicer skrit)

Odstrani motnjo.

UnLock MapSource 6.2.exe

pred eno uro, MiNa pravi:

CeljeMS.thumb.JPG.b55f0652a2e4be94df0c6f3d13ca57dd.JPG

Sicer pa bolj klaverno, spet ni vnešenih sprememb, ki so že pred časom narejene v Celju (severna obvoznica z novim krožnim)...

:)

image.thumb.png.ce8fd7c9bbbc94414f709b84eeb2a119.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem če paše sem. Ali Bmw navigator V paše tudi na Bmw r1250gs? Oziroma kakšne so cenejse resitve kot kupiti najnovejši navigator. Rabim le navigacijo ki bi jo prenesel iz BaseCampa? Hilfe

Popravljeno . Popravil tomash
Popravek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paše. Pašejo navigatorji 6, 5 in 4, ki je enak zumu 660 ki tudi paše, a ne delajo komande iz krmila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Joker pravi:

Paše. Pašejo navigatorji 6, 5 in 4, ki je enak zumu 660 ki tudi paše, a ne delajo komande iz krmila.

Komande niso pomembne, recimo. Torej katerikoli od omenjenih paše in je kompatibilen s predpripravo? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Vsi se dajo vpeti, zakleniti in se napajajo iz motorja.

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bila še ena posodobitev za Garmin Expres in po prenosu zemljevidov mi vse deluje ?

Naj proba še kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če bi dali na tehtnico Garmin Zumo XT proti BMW navigator VI, kaj je bolje????

Cena ne igra odločilne vloge, pač pa kvaliteta zanesljivost. uporabnost....

 

 

Popravljeno . Popravil tomash
Popravek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez, da se poglabljam v podrobnosti:

Kvaliteta in zanesljivost: Oba sta Garminov izdelek.

Uporabnost: Zame je v veliki prednosti Navigator 6, če seveda imaš originalno BMW inštalacijo. Upravljanje s pomočjo kolesa na krmilu je res dodana vrednost.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Joker pravi:

Uporabnost: Zame je v veliki prednosti Navigator 6, če seveda imaš originalno BMW inštalacijo. Upravljanje s pomočjo kolesa na krmilu je res dodana vrednost.

Kaj pa updajtanje kart? Nalaganje drugih kart? BMW ima neko blesavo proceduro nalaganja. Z Zumotom gre vse to precej lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "veliki prednosti" je Navigator 6 absolutno samo v primeru, če na motorju obstoji predpriprava z nosilcem, v nasprotnem primeru je eno generacijo zadaj. Šestica je na nivoju zumo 595 + BMW dodatki v SWju, kar pa je samo podvajanje informacij, ki so že prikazane na armaturi. Zumo XT je korak naprej v kar nekaj tehničnih podrobnostih. Več najdete na spletu.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

V "veliki prednosti" je Navigator 6 absolutno samo v primeru, če na motorju obstoji predpriprava z nosilcem, v nasprotnem primeru je eno generacijo zadaj. Šestica je na nivoju zumo 595 + BMW dodatki v SWju, kar pa je samo podvajanje informacij, ki so že prikazane na armaturi. Zumo XT je korak naprej v kar nekaj tehničnih podrobnostih. Več najdete na spletu.

Predpripravo imam. Torej brezveze, da kompliciram. Sicer se trenutno rešujem z BMW Motorrad Connection aplikacijo, ki pa ne omogoča vnašanja POI. Vsekakor so radarji in mogoče še kakšna malenkost dobrodošli v napravi. V bistvu ne znam na BMW aplikacijo prenest teh točk, oziroma pravi aplikacija da je možen le vnos gpx. Še vedno razmišljam ali sploh potrebujem navigacijo od Garmina in ali mi je BMWjeva dovolj. Res je tudi, da telefon ni namenjen navigiranju ampak telefoniranju. Bomo videli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Erikcslo pravi:

Jaz na telefonu android uporabljam Guru Maps - Offline Maps & Navigation

se mi zdi, da je bil to EU projekt Galileo

 

Lp

uporablja OSM mape, ki jih lahko tudi na Garminu itd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!