Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Z novim Google Earth Pro so nastopile tudi težave v Map Source in Base Camp - "View rute v G.E.". Zahteva ponovno namestitev GE.

Rešitev:

Here is what worked for me on my Windows 10 PC.

  • Uninstall Google Earth Pro
  • Go to https://www.google.com/earth/
  • Click on Resources (upper right)
  • Click Download under Earth Pro on Desktop
  • Click on Advanced Setup
  • Click on Direct Installers Page
  • Click on Download a Google Earth Direct Installer
  • Click on v7.1.8.3036 for Windows
  • Save download to your PC and run it
  • Close out of Garmin and Google Earth (optional?)
  • Click on the Windows button (lower left) and type CMD. Right click on the Command Prompt app and choose Run as Administrator. (Lahko tudi tipka "Windows" + X)
  • Type this command (including quotes): "C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth\client\googleearth.exe" /RegServer

You should not get any message from the last command. Everything should work now.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem če sem v pravi temi, pa vendarle.

Kako priporočate načrtovanje poti, naprimer v mojem primeru. Imam Garmin Zumo. Do sedaj le tega še nisem uporabljal. Načrtujem večdnevno pot. Sedaj pa vprašanje? Je priporočljivo za Garmin že izdelati pot na računalniku ali samo vnesti posamezne točke, skozi katere želim. Je priporočljivo narediti pot kar v enem kosu, ali po dnevih? Gre bolj za to, da si ne pripravljam ne vem kaj, potem pa mi to ne bi funkcioniralo. Tukaj ciljam na odgovore, predvsem od tistih, ki tovrstne naprave uporabljate in ste že vešči z njimi. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da si narediš dnevne rute.

V dnevnih rutah pa si narediš tudi točke (ne samo start in konec), da lahko morebiti tudi "ročno" navigiraš itd, te točke pa si tudi nekam zabeležiš ali pa jih označiš po vrsti 001xxx, 002xxx,.... da veš katera je naslednja.

Lažje in bolj pregledno je vse to narediti na PCju, kjer se preveri samo vodenje itd.

p.s.

pred tem seveda pravilno nastavit napravo in pc (izogibanja), ker tu je bistvo težav "napačnega" vodenja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni guruji,

zasledim, da se lahko nadgradi Zumo 350LM z nekaterimi dodatki kot je tale na sliki , ker pa sem mojster hmmm je verjetnost zelo zelo majhna da meni to uspe, ali se je že kdo igral-poiskušal z in postopek?, konretnet odgovor ali to potrebujem? hmm ne vem hehe

hvalaimage.png.4c87ec6e999f3b4b3f8651c34437e775.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Snecer said:

posodobitev je preprosta (le polno baterijo imej oz naj ne bo prazne), te funkcije pa ne rabiš...bo samo še "bolj" veselo vodenje

Ja to je, se pravi po domače, da ne d.... po app?, no ja saj sam ne haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Na tole mi bo verjetno Snecer znal odgovorit. V Garmin Zumo 350 sem si preko TyreToTravel aplikacije vnesel pot od doma do Paklenice in nazaj. En tak zaključen krog cca 750 km. In glej ga vraga, že ko sem štartal me je hotel vrniti domov. Potem sem to prekinil in ročno vnašal cilje na poti. Kje sem falil? Si Garmin ne zapomni poti, ki jo vneseš ali kako je to? Mi bo živce splila ta navigacija. Je pa fajn da ne lutaš po mestih. Npr. skozi Karlovac me je peljal top. Kakšen je pravilni postopek načrtovanja poti?

TNX

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. pravilno nastavi izogibanja na napravi, če ti uvoziš ruto, to še ne pomeni, da te bo peljal v "nulo" po njej, ampak bo po svoje izračunal (glede na nastavitve v napravi) torej če si ti nastavil v tyre mimo avtocest, v zumo pa so avtoceste dovoljene, te bo peljal po njih

Ima pa basecamp to opcijo, da ne dira rute in da ne računa znova...ampak tega ne uporabljaš.

2. prvo točko si daj malo vstran od doma, da te ne bo vračal nazaj :) oziroma te menda vpraša, katera je naslednja, a ne?...

Spodaj približne nastavitve.

Ne kljukat, da se izogiba "denarju", ker karta v eu ni optimizirana za navrčevanje.

3. pohvalno, da si se znašel s točkami, tako samo prej delali, ko se ni dalo uvažat rut

!cid_A0C982B4B0FF490791BA45D28D5955DD@5JA.png.e74a8987a01902df4262eacbb74cc8e7.png!cid_8E5C5D3EDDC343938BF502EDAB8CCC4B@5JA.png.49c2a44550c17bd3579cd337c864cc61.png!cid_73E1DB15E60A48738F492D3EC81CB57D@5JA.png.a4c082fabb52fb5cf25fc728af98922e.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, tomash said:

Zdravo. Na tole mi bo verjetno Snecer znal odgovorit. V Garmin Zumo 350 sem si preko TyreToTravel aplikacije vnesel pot od doma do Paklenice in nazaj. En tak zaključen krog cca 750 km. In glej ga vraga, že ko sem štartal me je hotel vrniti domov. Potem sem to prekinil in ročno vnašal cilje na poti. Kje sem falil? Si Garmin ne zapomni poti, ki jo vneseš ali kako je to? Mi bo živce splila ta navigacija. Je pa fajn da ne lutaš po mestih. Npr. skozi Karlovac me je peljal top. Kakšen je pravilni postopek načrtovanja poti?

TNX

Pri uporabi Tyre, ko preneseš pot (točke),  na Garminu odpreš urejanje poti in obkljukaš vse cilje (točke) na poti. Ponavadi je označena samo prva in zadnja, zato te je vračal takoj domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavitev za basecamp: (default je "narobe)

ak1.jpg.8b1985bb74cc92e23e7d42e6efbe6550.jpgak2.jpg.2613d01e1d38c347503bf54038438a43.jpg

Basecamp ni noben bavbav, ni pa ultra preprost.

Poklikaš točke, narediš ruto in pošlješ v napravo (v bistvu je to simpl), isto moraš narediti v drugih programih :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, nobena umetnost, povežeš točke v ruto in pošlješ na napravo (še največ dela je, da narediš pametne točke, niso pa nujne, ker lahko povežeš "kar tako")

minimalen "napor"

 

 

ak1.jpg

ak2.jpg

ak3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rade volje uporabljal base camp pa mi dela ful počasi. Želim, da me garmin pelje po ruti, ki si jo zarišem v aplikaciji. Bistvo je torej v nastavitvah, če pravilno razumem.

 

Ali mora biti pri delu z BaseCamp priklopljen Garmin na PC? Lahko že prej narišeš pot in potem priklopiš in preneseš?

Popravljeno . Popravil tomash
dopolnil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dela ti počasi, ker je že sam po sebi počasen, če nimaš dobrega pcja in še bolj pomembno, če zemljevida nisi namestil na PC; ampak da ga bere iz naprave...

Naprava ni potrebna da je priključena...samo zemljevide si prej namesti na pc (z garmin express)

Bistvo je, da so nastavitve v BC in Zumu enake, potem bo vodilo 99% enako (ker so lahko še druge zadeve)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plus, če hočeš, da te Zumo pelje mimo mesta postavi točko naprej od mesta v smeri vožnje.Tako te lahko pelje po najhitrejši poti skozi ali pa mimo mesta(če je cesta naoktor). Če mu določiš pa samo mesto te pelje skozi center.

Uf sem zakompliciral, da še sam ne razumem.

Če hočeš v center Ljubljanje postavi točko v center.Če hočeš mimo LJ recimo proti Dolenjski postavi točko na koncu LJ v smeri Dolenjske, tako se boš izognil centru LJ ali bilokaterega centra mesta.

pred 54 minutami, tomash pravi:

Bi rade volje uporabljal base camp pa mi dela ful počasi

 

Probaj z Mapsource. Je enostavnejši in meni deluje z Zumo390 odlično.

Če hočeš, da greš točno po ruti moraš izklopiti ponovno preračunavanje s smeri. Tako greš-moraš iti točno po tem kar si naredil na PCju. Včasih je to malo moteče, če greš malo vstran, ali se pa namerno izgubiš, da kaj vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje izklopiš ponovno preračunavanje?

Kaj moraš nastaviti pri zumo 390, da neha "drekati" pri zumiranju (ko hočem zumirati "na zemljevidu" mi para živce z neko avtomatiko (samodejno povečuje, ko hočem da bi zmanjšal in vrti zemljevid) , na nuviju teh "problemov" nisem imel. Vem, da je problem v nastavitvah, ampak jih ne najdem (oz. ne znam) . Kje mu ugasnem "pamet" , ker mi gre na živce?

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobim Mapsource?

Kako na PC v Base Camp naložim zemljevide? V Base Campu mi kaže zemljevide samo na Garminu? Tole je za znoret!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, tomash pravi:

Kje dobim Mapsource?

Kako na PC v Base Camp naložim zemljevide? V Base Campu mi kaže zemljevide samo na Garminu? Tole je za znoret!!

Si slišal za Google? Mal prelistaj in preberi. Ni težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Whiskey pravi:

Si slišal za Google? Mal prelistaj in preberi. Ni težko.

Hvala za nasvet!

pred 34 minutami, Snecer pravi:

garmin express in izberi da karto naloži tudi ali samo na pc... 

 

izbral oboje in tole je rezultat. Je to OK? Je potrebno potem še v Bas Campu, definirati pot do map???image.thumb.png.aa23cdc8fb71077e327710df572808fc.png

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Hvala za nasvet!

Lejga, ne zdej s surlo po tleh :winkiss: MS in BC si lahko naložiš z neta. Če pa imaš Garminovo karto z MS install, se ti ta avtomatično naloži skupaj s karto. Tudi ikono ti naredi na Desktopu. Karto odkleneš, skreiraš ruto in jo s "Send to device" pošlješ v GPS napravo. Tam jo rabiš samo še uvozit. Eto, na kratko.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!